Ako vybrať darček pre dieťa – dievča

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 4 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk vtech prvy darcek pre babatko
vyberomat sk vtech prvy darcek pre babatko

Najlepšia voľba pre novorodencov až 2 ročných

vyberomat sk detsky batoh frozen anna a elsa
vyberomat sk detsky batoh frozen anna a elsa

Najlepšia voľba pre 2 až 5 ročných

vyberomat sk lego friends autobus priatelstva
vyberomat sk lego friends autobus priatelstva

Najlepšia voľba pre 5 až 10 ročných

vyberomat sk festina
vyberomat sk festina

Najlepšia voľba pre 10 až 16 ročných

Pri výbere darčeka je potrebné rozlíšiť koľko rokov má dieťa, a či ide o dievčatko alebo chlapca. V tomto článku sa vám budeme snažiť pomôcť s výberom správneho darčeka pre dievčatá. Ponúkneme vám zopár typov k jednotlivým vekovým skupinám.

vyberomat sk shirota yuri phdztrcw unsplash
vyberomat sk shirota yuri phdztrcw unsplash

Načo si dávať pozor?

Radosť z darčeka nie je to jediné načo pri výbere treba myslieť. Dôležitým atribútom je taktiež bezpečnosť. Predovšetkým pokiaľ ide o hračky pre tých najmenších. Mali by byť vytvorené zo zdraviu nezávadného materiálu. Taktiež treba dávať pozor na veľkosť hračky a jej častí. Malé deti majú vo zvyku všetko ochutnávať. Preto pri veľmi malých kúskoch hrozí, že dieťatko kúsok zje alebo vdýchne.

Ďalej by ste sa mali zamerať na vlastnosti, ktoré dokážu rozvíjať vaše dieťa. Pomocou hračiek, ktoré vydávajú zaujímavé zvuky sa môžu zlepšiť motorické schopnosti, ako aj zrak a sluch. Logiku a priestorovú predstavivosť rozvíjajú stolové spoločenské hry. Pri stavebniciach sa zlepšuje okrem motoriky aj predstavivosť či fantázia.

Ako si vybrať?

V tabuľke vám ponúkame zopár tipov na darčeky pre dievčatá. Rozdelili sme ich podľa vekových kategórií.

NázovPre koho?KladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Fisher-Price Hovoriaca psíkova sesterničkanovorodenec až 2 roky– rozvíja jemnú motoriku, sluch, zrak
– rozvíja slovnú zásobu
– technológia smart stages
– nenašli sme30 €Výhodná ponuka
Vtech Prvý darček pre bábätko novorodenec až 2 roky– rozvíja jemnú motoriku, sluch a zrak
– obsahuje 4 časti
– nenašli sme43 €Výhodná ponuka
Bigjigs Navliekacie koráliky Lúka2 až 5 rokov– rozvíja jemnú motoriku a predstavivosť
– rozmanitosť tvarov
– obsahuje malé časti,
ktoré môže dieťa prehltnúť alebo vdýchnuť
13 €Výhodná ponuka
Detský batoh Frozen 2 Anna a Elsa2 až 5 rokov– dizajn
– praktickosť
– odolnosť
– vyššia cena50 €Výhodná ponuka
Sada lakov na nechty5 až 10 rokov– dobrá cena
– rozvíja detské kreativitu a predstavivosť
– množstvo príslušenstva
– slabšia výdrž13 €Výhodná ponuka
LEGO Friends 41295 Autobus priateľstva5 až 10 rokov– rozvíja kreativitu a podporuje fantáziu
– overená klasika
– počet dielikov
– vyššia cena57 €Výhodná ponuka
Harry Potter – Lightening Bolt10 až 16 rokov– dizajn
– praktickosť
– nenašli sme13 €Výhodná ponuka
FESTINA 20371/210 až 16 rokov– dizajn
– rôzne farby
– kvalita materiálu
– bez pridaných funkcií
– vysoká cena
95 €Výhodná ponuka
vyberomat sk baffeacdbfcfb mmfx

Fisher-Price Hovoriaca psíkova sesternička

Hovoriaca hračka je určená pre dievčatká od 6 mesiacov. Vďaka technológií Smart Stages dokáže meniť svoju obtiažnosť podľa veku dieťaťa. V 1. úrovni dievčatká skúmajú hudbu, zvuky a prvé slovíčka. V 2. úrovni dokonca dieťa odmeňuje za splnené úlohy a rozvíja motoriku. 3. úroveň rozvíja predstavivosť, podnety na hry a rozširuje slovnú zásobu.


vyberomat sk vtech prvy darcek pre babatko

Vtech Prvý darček pre bábätko

Sada je určená pre dievčatká od narodenia. Balenie obsahuje 4 hračky, a to spievajúce piano, ktoré rozvíja zrakové vnímanie a jemnú motoriku. Ďalej hebkého hrošíka určeného na hryzenie a žužlanie. Taktiež hrkajúcu žabku, ktorá stimuluje sluchové vnímanie a motorické zručnosti. Nakoniec zrkadielko, ktoré rozvíja sebapoznávanie.


vyberomat sk bigjigs navliekacie koraliky luka

Bigjigs Navliekacie koráliky Lúka

Drevená sada obsahuje množstvo rôznych tvarovaných korálikov, vrátane motýlikov, lienok a včielok. Celá sada je vyrobená z masívneho dreva, takže je kvalitné a odolné. Pomáha dieťaťu rozvíjať jemnú motoriku a predstavivosť. Rozmery balenia sú 17,5 x 22,5 x 3 cm. Počet korálikov: 56 ks.


vyberomat sk detsky batoh frozen anna a elsa

Detský batoh Frozen 2 Anna a Elsa

Detský batoh má obľúbený dizajn, ktorý poteší každé dievčatko. Tento ruksak je praktickým darčekom, ktorý využijete pri prechádzkach do mesta, do prírody na výlety alebo do škôlky. Vďaka odolnému materiálu vám dlho vydrží.


vyberomat sk sada lakov na nechty

Sada lakov na nechty

Táto súprava poteší dievčatá ktoré sa rady parádia. Podporuje detskú predstavivosť a kreativitu. Sada obsahuje 12 ks farebných lakov na nechty spolu s 12 ozdobami. Rozmery: 21 x 21 x 2,5 cm.


vyberomat sk lego friends autobus priatelstva

LEGO Friends 41295 Autobus priateľstva

LEGO stavebnice patria medzi overené klasiky, ktoré si získali obľubu po celom svete. Rozvíjajú kreativitu a predstavivosť. Balenie obsahuje 778 dielikov na zostavenie, 3 minibábiky Stephanie, Mia a Olivia a mnoho doplnkov.


vyberomat sk harry potter lightening bolt

Harry Potter – Lightening Bolt

Zápisník je vhodným darčekom pre všetky milovníčky rozprávky Harry Potter. Zápisník je praktický darček, ktorý môžete využiť v škole alebo ako denníček. Je linajkový a obsahuje 120 strán. Formát: A5.


vyberomat sk festina

FESTINA 20371

Festina 20371 sú dámske analógové hodinky, pri ktorých si môžete vybrať z ružovej bielej, čiernej a svetlo fialovej farby. Ramienko hodiniek je vyrobené z kože, sklíčko z minerálneho skla. Priemer ciferníka je 33 mm. Hodinky sú vodotesné ( 30 m, 3 ATM). Strojček: Guartz.

Novorodenec až 2 roky

Detičky do 2 rokov ocenia darčeky, ktoré dokážu zaujať ich pozornosť a zároveň dokážu rozvíjať ich motoriku. Preto je najideálnejšie kúpiť hračku, ktorá vydáva zvuky alebo zaujme svojim vizuálom. Vhodné sú rôzne hryzadlá, hračky na košík, hrkálky alebo hracie deky či hrací macíkovia. Pre dievčatká okolo 2 roku života môžete vybrať hračky, ktoré využije pri hrách v kolektíve. Hračky na piesok, bábiky, bublifuk alebo lopty môžu pomôcť vášmu dievčatku získať nových kamarátov, ale dokáže sa s nimi pohrať aj sám.

2 roky až 5 rokov

V rozpätí týchto rokov už dieťa dokáže vnímať svoje okolie a prebúdza sa v ňom klasická detská zvedavosť. V tomto veku je vhodné, začať dieťa edukovať. K tomu vám pomôžu napríklad aj obrázkové knižky. Dievčatká určite ocenia hry s bárbinami a ich domčekmi, pri ktorých však u menších detí treba dávať pozor, aby sa zamedzilo zaduseniu s jeho malými časťami. Taktiež sú vhodným darčekom plastelíny, kriedy alebo omaľovánky. Pokiaľ máte doma malého športovca, určite ocení trojkolku, malý bicykel alebo kolobežku. Loptou taktiež nič nepokazíte.

5 až 10 rokov

V tomto veku už výber darčeka nie je jednoduchý. Dieťa už má vlastnú predstavu čo by chcelo dostať. Taktiež má už sformulovanú osobnosť a svoje záujmami. Pokiaľ chcete univerzálny darček, ktorý poteší takmer každého, môžete si zvoliť napríklad spoločenské stolové hry. Starším dievčatám môžete podarovať ich prvú kozmetiku, ktorú v tomto veku určite ocenia.

10 až 16 rokov

Vybrať správny darček pre teenagerov je ťažký oriešok. Výhodou je, že vám väčšinou sami povedia čo by ich potešilo. Avšak, ak chcete prekvapiť svoje dieťa bez toho aby o tom vedelo, mohli by sme vám vo výbere pomôcť. Všetko záleží od preferencií vášho dievčaťa a jeho koníčkoch. Pokiaľ ráda trávi čas online, určite ju potešia bezdrôtové slúchadlá, foťák alebo repráky. Pokiaľ je vaša dcéra skôr intelektuálny typ, ocení rôzne hlavolamy, knihy alebo čítačka elektronických kníh. Ak ráda trávi čas s priateľmi, obdarujte ju spoločenskými hrami na párty alebo športovými doplnkami.

Záver

Stále platí, že každé dieťa je iné, ako aj jeho záľuby, koníčky a preferencie. Preto je najdôležitejšie vybrať na základe potrieb toho vášho. Dúfame že naše typy vám pomohli k tomu správnemu výberu a potešia vaše dievča.

vyberomat sk pansky sluha

Ako vybrať najlepšieho nemého sluhu

Nemý sluha vie byť veľkým pomocníkom do vašej domácnosti. Napriek tomu mnoho ľudí ešte nepozná tento jednoduchý kus nábytku, ktorý vám prinesie veľa výhod. Niektorí majú milnú mienku a zamieňajú si …
Read More
vyberomat sk outfit

Inšpirácia na tento týždeň

vyberomat sk outfitvyberomat sk novy projektColourful Rebel Zimná bunda Stef(About You)Cena:139,00 €Farebné varianty: BielaStrih: Štandardný fitVatovanie: 100% Polyester, 100% Polyester, 100% Polyester, 100% PolyesterKrajina pôvodu: …
Read More
vyberomat sk novy projekt

Inšpirácia na tento týždeň – muži

vyberomat sk outfit orgvyberomat sk novy projektPolo Ralph Lauren Košeľa vo farbe Čierna, Červená(About You)Cena: 249,00 €Farebné varianty: Červená/čiernaDĺžka rukávu: Dlhý rukávStrih: Rovný strihMateriál: 100% …
Read More

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest