Ako vytvori┼ą dokonal├ę z├íhradn├ę posedenie

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto si chce vytvori┼ą dokonal├ę z├íhradn├ę posedenie a nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk allibert corfu fiesta zahradny set
vyberomat sk allibert corfu fiesta zahradny set

Najv├Żhodnej┼í├ş z├íhradn├Ż set

vyberomat sk happy green zahradny slnecnik
vyberomat sk happy green zahradny slnecnik

Najv├Żhodnej┼í├ş z├íhradn├Ż slne─Źn├şk

vyberomat sk allibert lezadlo jaipur grafit
vyberomat sk allibert lezadlo jaipur grafit

Najv├Żhodnej┼íie z├íhradn├ę le┼żadlo

Z├íhrada, alt├ínok ─Źi terasa s├║ miestami kde tr├ívime mno┼żstvo ─Źasu, hlavne po─Źas jarn├Żch a letn├Żch mesiacov. Relaxujeme tu, obedujeme a ve─Źeriame s rodinou alebo priate─żmi, usporad├║vame akcie a rodinn├ę oslavy. Spr├ívne, praktick├ę a ├║tulne zariadenie je preto z├íklad pre pr├şjemne str├íven├Ż ─Źas v na┼íej z├íhrade. V ─Źl├ínku sme v├ím preto sp├şsali r├┤zne tipy, ktor├ę v├ím z va┼íej terasy, ─Źi alt├ínku pom├┤┼żu vytvori┼ą nielen ┼ít├Żlov├ę, ale aj praktick├ę miesto. Najbli┼ż┼íiu rodinn├║ oslavu u┼ż tak usporiadate v dokonalo zariadenom z├íhradnom poseden├ş.

─îo si vybra┼ą?

Pripravili sme si pre v├ís zop├ír produktov, ktor├ę nem├┤┼żu ch├Żba┼ą v dokonalom z├íhradnom poseden├ş.

N├ízovProduktKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
ALLIBERT CORFU FIESTA Z├íhradn├Ż setz├íhradn├Ż n├íbytok– dizajn
– pohodlnos┼ą
– ve─żkos┼ą stola
– jednoduch├ę zlo┼żenie
– pri do┼ąahovan├ş skrutiek ve─żkou silou sa m├┤┼żu zlomi┼ą
– vy┼í┼íia cena
480 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
ROJAPLAST S├║prava PIKNIKpivn├Ż set– dostupn├í cena
– jednoduch├í mont├í┼ż
– stabilita
– certifik├ít FSC
– nemo┼żno ho rozlo┼żi┼ą
– neobsahuje otvor na slne─Źn├şk
196 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
ROJAPLAST HOLLYWOOD hojda─Źka– dizajn
– pohodlnos┼ą
– nosnos┼ą
– vhodn├í pre 3 osoby
– v├íha 37 kg226 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
ALLIBERT Le┼żadlo JAIPUR grafit le┼żadlo– pozit├şvne recenzie
– n├şzka cena
– nastavite─żn├ę operadlo
– pevn├í kon┼ítrukcia
– pohodlnos┼ą
– d─║┼żka iba 188 cm71 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Happy Green Slne─Źn├şk z├ívesn├Ż slne─Źn├şk– jednoduch├í mont├í┼ż
– rozsah tienenia
– dostupn├í cena
– nestabiln├Ż pri ve─żkom vetre99 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Fieldmann FDZN 4006-T lavi─Źka– dizajn
– r├Żchla mont├í┼ż
– ─żahkos┼ą
– ve─żkos┼ą
– pohodlnos┼ą
– zle predv┼Ľtan├ę diery na skrutky102 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
vyberomat cz dv c cz

ALLIBERT CORFU FIESTA Z├íhradn├Ż set

Tento z├íhradn├Ż set sa hod├ş na v├Ą─Ź┼íiu terasu alebo z├íhradu. Obsahuje dve kresl├í a dve lavice s podu┼íkami a taktie┼ż jed├ílny st├┤l s otvorom na slne─Źn├şk. Je ide├ílny pre po─Źetnej┼íiu rodinu alebo pre t├Żch, ktor├ş radi a ─Źasto usporiadavaj├║ posedenia pre priate─żov. Ako materi├íl je pou┼żit├Ż recyklovan├Ż lisovan├Ż plast v imit├ícii pr├şrodn├ęho ratanu. Jeho v├Żhodou je n├şzka hmotnos┼ą, ─żahk├í ├║dr┼żba a odolnos┼ą vo─Źi vonkaj┼í├şm vplyvom. Set n├íjdete v troch mo┼żn├Żch farb├ích. Jeho mont├í┼ż je ve─żmi jednoduch├í.


vyberomat sk rojaplast suprava piknik

ROJAPLAST S├║prava PIKNIK

Pivn├Ż set je vytvoren├Ż z kvalitn├ęho borovicov├ęho dreva, v─Ćaka ─Źomu sa hod├ş do ka┼żdej z├íhrady. Navy┼íe je st├┤l dostato─Źne ve─żk├Ż pre cel├║ rodinu. Doska stola obsahuje medzery, prostredn├şctvom ktor├Żch sa na stole neudr┼ż├ş da┼ż─Ćov├í voda a ne─Źistoty. Disponuje certifik├ítom FSC, ktor├Ż zaru─Źuje ┼że je v├Żrobok kvalitne vyhotoven├Ż. Taktie┼ż zaru─Źuje vysok├║ ┼żivotnos┼ą a odolnos┼ą vo─Źi podmienkam v exteri├ęri. Po─Źet lav├şc: 2. ┼á├şrka lavice: 180 cm. Rozmery stola: d. 180 x ┼í. 145 x v. 75 cm.


vyberomat cz rojaplast hustawka hollywood szara

ROJAPLAST HOLLYWOOD Z├íhradn├í hojda─Źka

Z├íhradn├║ hojda─Źku vyu┼żijete ako odpo─Źinok ─Źi posedenie na z├íhrade, alebo na terase. Je ur─Źen├í pre maxim├ílne tri osoby s hmotnos┼ąou do 240 kg. Poskytuje aj skl├ípaciu strie┼íku, ktor├║ ocen├şte po─Źas hor├║cich letn├Żch dn├ş. Poskytuje vysok├║ stabilitu s kon┼ítrukciou z kovu a oceli. Jej rozmery s├║ 179 cm na v├Ż┼íku a 196 cm na ┼í├şrku. Tento konkr├ętny model k├║pite v sivej alebo ─Źiernej farbe.


vyberomat sk allibert lezadlo jaipur grafit

ALLIBERT Le┼żadlo JAIPUR grafit

Toto le┼żadlo ocen├şte pri relax├ícii nielen na z├íhrade, ale aj na terase ─Źi balk├│ne. Jeho v├Żhodou je dostupn├í cena a robustn├í kon┼ítrukcia, ktor├í je z├írove┼ł ve─żmi pohodln├í. Disponuje nastavite─żn├Żm operadlom. Na povrch le┼żadla je pou┼żit├í imit├ícia ratanu, ktor├í je odoln├í vo─Źi vonkaj┼í├şm vplyvom po─Źasia a UV ┼żiareniu. D─║┼żka je 188 cm a nosnos┼ą 110 kg.


vyberomat sk happy green zahradny slnecnik

Happy Green z├íhradn├Ż slne─Źn├şk

Na vytvorenie tie┼ła v hor├║cich letn├Żch mesiacoch ur─Źite vyu┼żijete vlastn├Ż slne─Źn├şk. Tento produkt jednoducho zaves├şte na kovov├║ kon┼ítrukciu. Je odoln├Ż a poskytuje vysok├║ stabilitu. Stojan m├í nen├íro─Źn├║ mont├í┼ż, tak┼że ho kedyko─żvek bez komplik├ícii presuniete na in├ę miesto. Na roztvorenie slne─Źn├şka potom u┼ż iba potiahnete za p├í─Źku. V├Ż┼íka stojanu je 240 cm. Slne─Źn├şk m├í tvar kruhu s priemerom 3 metre. Poskytuje tak dostatok tie┼ła pre cel├║ rodinu.


Fieldmann z├íhradn├í lavi─Źka

Dreven├ę lavi─Źka v├ím pon├║kne komfortn├ę a navy┼íe ├║tuln├ę posedenie kdeko─żvek vo va┼íej z├íhrade. Je vyroben├í z kvalitn├ęho dreva exotickej ak├ície. Poskytuje dlh├║ ┼żivotnos┼ą a odolnos┼ą. Pred prv├Żm pou┼żit├şm s├şce vy┼żaduje mont├í┼ż, no zvl├ídnete ju r├Żchlo. Je vhodn├í pre dve osoby, m├í nosnos┼ą 190 kg. Jej rozmery s├║ 122 cm na ┼í├şrku a 85 cm na v├Ż┼íku. Tento v├Żrobok n├íjdete dokonca aj vo v├Ą─Ź┼íom preveden├ş, pre tri osoby.

Umiestnenie a rozdelenie z├│n

Sk├┤r ako sa rozhodnete pre n├íkup a rozmiest┼łovanie n├íbytku, poriadne si prejdite cel├║ z├íhradu a rozde─żte si ju na nieko─żko d├┤le┼żit├Żch z├│n. Najlep┼íie urob├şte, ak si ich aj zakresl├şte na vlastn├Ż n├íkres. Pom├┤┼że v├ím to si ich lep┼íie predstavi┼ą a rozumne rozmiestni┼ą. Z├│ny rozde─żujte tak, aby boli bezpe─Źn├ę a praktick├ę.

Posedenie so z├íhradn├Żm n├íbytkom je najvhodnej┼íie umiestni┼ą v bl├şzkosti vchodu na z├íhradu. Nebudete to potom ma┼ą ─Ćaleko po zabudnut├Ż tanier ─Źi pr├şbor. Taktie┼ż myslite aj na slnko. Ide├ílne je n├íjs┼ą posedeniu miesto v celodennom tieni. Probl├ęm so slnkom sa v┼íak d├í jednoducho vyrie┼íi┼ą k├║pou slne─Źn├şka, mark├şzy, ─Źi in├ęho tienidla.

V┼íetky ─Ćal┼íie z├│ny u┼ż z├íle┼żia na va┼íich priestorov├Żch mo┼żnostiach a osobn├Żch potreb├ích. Pokia─ż chcete ma┼ą detsk├Ż k├║tik, nemali by ste ho umiest┼łova┼ą v bl├şzkosti baz├ęna a in├Żch riz├şk. Taktie┼ż by ste na┼ł mali ma┼ą dobr├Ż v├Żh─żad aj z miesta v├í┼ího posedenia. Ak pl├ínujete umiestnenie baz├ęna, zamerajte sa na to, aby bol v dostato─Źnej vzdialenosti od hlavn├ęho posedenia. Striekaj├║ca voda by pri posed├ívan├ş ru┼íila. Pre niektor├Żch je zas d├┤le┼żit├ę posedenie s otvoren├Żm ohniskom alebo krbom. Tak├ęto miesto vyberajte hlavne s oh─żadom na bezpe─Źnos┼ą. Malo by by┼ą ─Źo naj─Ćalej od budov a r├┤znych krov├şn. Taktie┼ż myslite aj na susedov, dym a hluk by im mohol vadi┼ą. Okrasn├ę kry, z├íhony a skalky umiestnite do bl├şzkosti posedenia, aby ste sa nimi mohli pochv├íli┼ą. A v neposlednom rade nezabudnite v z├íhrade necha┼ą vo─żn├Ż priestor na hry s de┼ąmi, ─Źi in├ę ob─ż├║ben├ę aktivity.

Posedenie

Z├íkladom ka┼żdej terasy je rozhodne posedenie. Bez neho by ste ┼ąa┼żko zorganizovali ve─Źeru pre priate─żov, ─Źi spolo─Źn├ę rodinn├ę relaxovanie. Posedenie sa d├í viac menej jednoducho vyrie┼íi┼ą zak├║pen├şm r├┤zneho z├íhradn├ęho n├íbytku. Ten je vyr├íban├Ż s ur─Źen├şm na pou┼żitie vonku, tak┼że je odoln├Ż vo─Źi nepriazniv├Żm vplyvom po─Źasia. Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov bez probl├ęmov vydr┼ż├ş d├í┼ż─Ć, vietor aj slnko. Tak ako n├íbytok ur─Źen├Ż na zariadenie vn├║tra domu, aj z├íhradn├Ż n├íbytok sa vyr├íba v mno┼żstve r├┤znych dizajnov├Żch preveden├ş. V─Ćaka tomu pre v├ís nebude probl├ęm zladi┼ą posedenie s dizajnom zvy┼íku z├íhrady. Okrem dizajnu a s t├Żm s├║visiacej farby, si m├┤┼żete vybera┼ą aj pod─ża materi├ílu. Naj─Źastej┼íie sa z├íhradn├Ż n├íbytok vyr├íba z dreva, z ratanu alebo z kovu. Lacnej┼íie varianty sa zvykn├║ vyr├íba┼ą z plastu.

Okrem dizajnu a materi├ílu si mus├şte pri v├Żbere vybra┼ą aj typ n├íbytku. To ─Źi si k├║pite st├┤l a stoli─Źky, pohodln├ę kresl├í, le┼żadl├í, lavi─Źky, hojda─Źku ─Źi cel├Ż z├íhradn├Ż set, z├íle┼ż├ş len na priestore, ktor├Ż m├íte k dispoz├şcii.

Materiál

Pri v├Żbere materi├ílu n├íbytku a ostatn├ęho zariadenia z├íhrady z├íle┼ż├ş, ─Źi bude kryt├Ż ├║plne, ─Źiasto─Źne alebo v├┤bec. Pokia─ż bude sk├┤r kryt├Ż, m├┤┼żete zvoli┼ą aj ch├║lostivej┼íie materi├íly ako je vodn├Ż hyacint, ban├ínov├Ż list ─Źi menej odoln├ę drevo. Pokia─ż budete ma┼ą n├íbytok viac menej odkryt├Ż, mali by ste sa s├║stredi┼ą na odoln├ę materi├íly, ktor├ę zvl├ídnu aj d├í┼ż─Ć, sneh, slne─Źn├ę ┼żiarenie a viac prachu spolu s in├Żmi ne─Źistotami. V takomto pr├şpade sa hod├ş sk├┤r ratanov├Ż, plastov├Ż alebo kovov├Ż n├íbytok.

Vodn├Ż hyacint

N├íbytok z vodn├ęho hyacintu sa vyr├íba z kore┼łov subtropickej vodnej rastliny. Ide o pr├║ten├Ż n├íbytok, ktor├Ż sa jednoducho ─Źist├ş. M├í svetl├║ farbu, ale ┼ípeci├ílnou met├│dou sa d├í docieli┼ą aj tmav├Ż odtie┼ł. Po upleten├ş sa n├íbytok lakuje, aby sa zaistila ─Źo najdlh┼íia ┼żivotnos┼ą. Nepatr├ş medzi najodolnej┼íie materi├íly, a preto sa odpor├║─Źa umiest┼łova┼ą ho na kryt├ę terasy alebo do interi├ęru. Nie je toti┼ż vhodn├Ż do vlhk├ęho prostredia.

Ban├ínov├Ż list

Na prv├Ż poh─żad vyzer├í ve─żmi podobne ako vodn├Ż hyacint, av┼íak dos┼ą sa l├ş┼íia. Tento materi├íl sa z├şskava z kme┼łov stromov ban├ínovn├şkov. Je svetl├Ż a ┼ż├şhan├Ż. Lakuje sa bezfarebn├Żm lakom. ─Äalej sa spracov├íva do povrazov alebo do ┼íirok├Żch vl├íken. Z nich sa potom pletie n├íbytok. Ani tento materi├íl nie je vhodn├Ż do vlhk├ęho prostredia. Hod├ş sa sk├┤r do interi├ęru alebo na zastre┼íen├ę terasy.

Ratan

Ratan je najzn├ímej┼í├ş materi├íl na pr├║ten├Ż n├íbytok. Kvalitn├Ż ratan je ve─żmi odoln├Ż, hod├ş sa aj na miesta, ktor├ę nie s├║ zastre┼íen├ę a ani inak kryt├ę. Zvl├ídne d├í┼ż─Ć, slnko aj v├Żkyvy tepl├┤t. Na trhu sa v┼íak objavuj├║ kvalitnej┼íie aj menej kvalitn├ę verzie. Ako rozozna┼ą tu lep┼íiu a odolnej┼íiu? Pri v├Żberu sa zamerajte na kon┼ítrukciu. Pri menej kvalitnom ratane sa pou┼ż├şva dreven├í kon┼ítrukcia, ktor├í je ch├║lostivej┼íia. Pokia─ż by bol tak├Żto n├íbytok vonku bez zastre┼íenia, ve─żmi r├Żchlo by sa znehodnotil. Kvalitnej┼í├ş ratan sa kombinuje s oce─żovou alebo kovovou kon┼ítrukciou, ktor├í m├í ove─ża v├Ą─Ź┼íiu v├Żdr┼ż. Pozor si dajte aj na ├║plet. Medzery, riedkos┼ą a ne├║plnos┼ą s├║ jasn├Żmi znakmi n├şzkej kvality. Ani vysok├Ż lesk a hladk├Ż povrch nie s├║ spr├ívne parametre. Vyberte si v├Żrobok s matn├Żm povrchom a nie pr├şli┼í v├Żraznou ┼ítrukt├║rou.

Drevo

Asi najvyu┼ż├şvanej┼í├ş n├íbytok je n├íbytok z dreva. Na z├íhradu v┼íak vyberajte o┼íetren├Ż n├íbytok z kvalitn├ęho dreva, aby zvl├ídol zmeny po─Źasia. M├┤┼że by┼ą o┼íetren├Ż lakom, voskom, farbou alebo olejom. ─îo sa t├Żka druhu dreva, uprednostnite tropick├ę dreviny, ktor├ę s├║ tvrd├ę, pru┼żn├ę a odoln├ę. Medzi tak├ęto dreviny patr├ş eukalyptus ─Źi teak. Teakov├ę drevo je ve─żmi tvrd├ę a obsahuje ve─żk├ę mno┼żstvo pr├şrodn├Żch olejov, ktor├ę ho chr├ínia proti hnilobe a hmyzu. Taktie┼ż neprep├║┼í┼ąa vodu a celkovo je ve─żmi odoln├ę. Dreven├Ż n├íbytok s├şce p├┤sob├ş ve─żmi pekne, no vy┼żaduje pravideln├║ starostlivos┼ą. Dvakr├ít ro─Źne by ste ho mali vy─Źisti┼ą a napusti┼ą ┼ípeci├ílnym olejom na drevo. Tak├Żto n├íbytok by ste taktie┼ż nemali nech├íva┼ą vonku celoro─Źne, na zimu ho skryte na such├ę miesto.

Kov

Kovov├Ż n├íbytok zrejme pova┼żujete za ┼ąa┼żk├Ż, mohutn├Ż a chladn├Ż, ─Źo v├ím ┼żia─ż nem├┤┼żme ├║plne vyvr├íti┼ą. Na druhej strane je v┼íak kovov├Ż n├íbytok v├Żrazne odolnej┼í├ş a stabiln├Ż, aj ke─Ć sa s n├şm hor┼íie manipuluje. Aby sa zabr├ínilo chladiv├ęmu efektu, je tak├Żto n├íbytok v├Ą─Ź┼íinou doplnen├Ż o pohodln├ę textiln├ę podlo┼żky. Medzi najkvalitnej┼íie kovy patr├ş hlin├şk. Tento kov je stabiln├Ż, odoln├Ż a pritom aj ─żahk├Ż a nez├ívisl├Ż od vlhkosti a tepla. Naviac nehrdzavie a nevy┼żaduje ┼żiadnu ┼ípeci├ílnu starostlivos┼ą, pri─Źom poskytuje dlh├║ ┼żivotnos┼ą. V─Ćaka jeho vlastnostiam ho m├┤┼żete necha┼ą vonku aj celoro─Źne a nijak sa to na ┼łom neprejav├ş. Ostatn├ę kovy v┼íak treba v├Ą─Ź┼íinou udr┼żova┼ą.

Plast

Plast patr├ş medzi najob─ż├║benej┼íie materi├íly, preto┼że je funk─Źn├Ż a pritom lacn├Ż. Je univerz├ílny a hod├ş sa takmer v┼íade. Dajte si v┼íak pozor na pr├şli┼í lacn├Ż plastov├Ż n├íbytok, ktor├Ż nie je tak odoln├Ż a nem├í vysok├║ nosnos┼ą ani kvalitu. Ani jeho vzh─żad v├ís s najv├Ą─Ź┼íou pravdepodobnos┼ąou nezaujme. Zamerajte sa rad┼íej na n├íbytok z mas├şvneho plastu, ktor├Ż je aj odoln├Ż, aj ove─ża lep┼íie vyzer├í. Z├írove┼ł je ─żahk├Ż, dobre sa s n├şm manipuluje a pri slu┼ínom zaobch├ídzan├ş v├ím dlho vydr┼ż├ş. Jeho ├║dr┼żba nie je v├┤bec n├íro─Źn├í, nevy┼żaduje ┼żiadnu ┼ípeci├ílnu pozornos┼ą. Posta─Ź├ş ke─Ć ho umyjete vodou a oby─Źajn├Żm ─Źistiacim prostriedkom. Kedysi sa dal n├íjs┼ą len v bielej a zelenej farbe, no dnes ho u┼ż n├íjdete v r├┤znych farebn├Żch aj dizajnov├Żch prevedeniach. Nemali by ste preto ma┼ą probl├ęm zladi┼ą plastov├Ż n├íbytok so zvy┼íkom va┼íej z├íhrady.

Zabezpe─Źenie tie┼ła

V letn├Żch mesiacoch ur─Źite ocen├şte tienenie, pod ktor├Żm sa v├ím bude pr├şjemnej┼íie odpo─Ź├şva┼ą. Nen├íro─Źne sa tak ochr├ínite proti slnku a pre─Źk├íte nepr├şjemn├ę hor├║─Źavy. Na v├Żber m├íte z mno┼żstva mo┼żnost├ş.

Slne─Źn├şk zasuniete do vo─żne stojaceho dr┼żiaku alebo ho upevn├şte do zeme. Slne─Źn├í plachta sa v├Ą─Ź┼íinou upev┼łuje o strop alebo o stenu. Oboje, slne─Źn├şk aj slne─Źn├í plachta, s├║ vhodn├ę na ob─Źasn├ę vyu┼żitie, ke─Ć┼że ich m├┤┼żete kedyko─żvek jednoducho zlo┼żi┼ą alebo premiestni┼ą. ─Äal┼íou mo┼żnos┼ąou zabezpe─Źenia tie┼ła je mark├şza. Mark├şza sa v┼íak naopak upev┼łuje napevno na fas├ídu. M├┤┼żete ju kedyko─żvek roztiahnu┼ą ─Źi zatiahnu┼ą pod─ża potreby. Dobr├Żm rie┼íen├şm je aj z├íhradn├Ż stan alebo alt├ínok, ktor├Ż vyu┼żijete napr├şklad pri rodinnom grilovan├ş ─Źi oslave a spo─żahlivo v├ís ochr├íni nielen pred slnkom.

Zahradn├Ż n├íbytok pre deti

Pokia─ż m├íte v rodine alebo medzi priate─żmi mal├ę deti, ur─Źite ocenia, ak bud├║ ma┼ą na z├íhrade vlastn├Ż n├íbytok. V├Żrobcovia sa dnes vo ve─żkom ┼ípecializuj├║ na cel├ę sady detsk├ęho zariadenia. Nebudete ma┼ą probl├ęm n├íjs┼ą na trhu detsk├ę lavice, kresl├í, stoli─Źky ─Źi le┼żadl├í. N├íbytok pre deti sa naj─Źastej┼íie vyr├íba z dreva alebo z plastu. Plastov├Ż n├íbytok pre deti je lacnej┼í├ş, ─żahk├Ż a nevy┼żaduje takmer ┼żiadnu starostlivos┼ą. Bez probl├ęmov zvl├ídne aj zmeny po─Źasia. M├┤┼że v┼íak by┼ą ove─ża nestabilnej┼í├ş a m├ílo kvalitn├Ż. Dreven├Ż n├íbytok je stabilnej┼í├ş a poskytuje aj dlh┼íiu ┼żivotnos┼ą. Je v┼íak potrebn├ę sa o┼ł pravidelne stara┼ą a chr├íni┼ą ho pred vplyvmi po─Źasia.

Okrem n├íbytku m├┤┼żete de┼ąom zaobstara┼ą aj in├ę doplnky. Ve─żmi oce┼łovan├í medzi de┼ąmi je trampol├şna. Deti taktie┼ż miluj├║ z├íhradn├ę dom─Źeky na hranie a pieskovisk├í.

Zbavte sa neporiadku

Aby bola z├íhrada skuto─Źn├Żm miestom na odpo─Źinok, mala by by┼ą upratan├í. Neusporiadan├í a chaotick├í z├íhrada v├ím nikdy neposkytne miesto na pr├şjemn├║ relax├íciu. Neporiadok budete ma┼ą st├íle na o─Źiach a bude v├ís n├║ti┼ą, aby ste ho odpratali. V z├íhrade si preto odde─żte miesto aj na n├íradie a in├ę n├ístroje. Odde─żte okrasn├ę a zeleninov├ę z├íhony, tak ako aj v┼íetky ostatn├ę z├│ny z├íhrady. Nezabudnite na z├íhradu umiestni┼ą dostatok ├║lo┼żn├Żch priestorov, aby ste mali kam ulo┼żi┼ą veci, ktor├ę pr├íve nepotrebujete.

├Ülo┼żn├Ż priestor

Okrem n├íbytku sa dnes v├Żrobcovia zameriavaj├║ aj na ├║lo┼żn├ę priestory. ─îastokr├ít tieto dve veci sp├íjaj├║ dokopy. V├Żsledkom je dizajnov├Ż n├íbytok, ktor├Ż je z├írove┼ł aj ├║lo┼żn├Żm priestorom. Patria sem r├┤zne stol├şky s poli─Źkami alebo in├Żmi skryt├Żmi ├║lo┼żn├Żmi priestormi, ─Źi ├║lo┼żn├ę boxy v podobe taburetiek. Boxy tak vyu┼żijete nielen na odkladanie vank├║┼íov, prikr├Żvok a in├Żch text├şli├ş, ale aj na sedenie. Pokia─ż m├íte krb a k├║rite drevom, ur─Źite sa v├ím bude hodi┼ą aj drevn├şk alebo z├íhradn├í k├┤l┼ła. V nich bud├║ polen├í v suchu po─Źas cel├ęho roka. Navy┼íe sa v├ím nebud├║ nikde pova─żova┼ą.

Osvetlenie

Osvetlenie do exteri├ęru m├┤┼żete vybera┼ą zo ┼íirokej ponuky na trhu. V├Żber z├íhradn├ęho osvetlenia by v┼íak nemal by┼ą len pod─ża vzh─żadu. Je potrebn├ę sa zamera┼ą na jeho umiestnenie a p├┤sobenie vonkaj┼í├şch vplyvov. Niektor├ę svetl├í potrebujete umiestni┼ą na miesta kde bud├║ vystaven├ę slnku, da┼ż─Ću aj snehu. In├ę bud├║ zas vystaven├ę v├Żrazn├ęmu prachu. Preto sa pri v├Żbere zamerajte aj na odolnos┼ą osvetlenia. T├í sa ozna─Źuje skratkou IP, ─Źi┼że Ingress Protection (alebo inak ochrana proti vniknutiu). Toto ozna─Źenie n├íjdete pri v┼íetk├Żch exteri├ęrov├Żch a dokonca aj pri interi├ęrov├Żch svetl├ích. Za skratkou nasleduj├║ v┼żdy dve cifry, vyjadruj├║ce stupe┼ł krytia. Prv├í ud├íva odolnos┼ą proti prachu a druh├í odolnos┼ą proti vode. ─î├şm je ─Ź├şslo vy┼í┼íie, t├Żm vy┼í┼íia je aj ochrana.

IP 23 ÔÇö tieto svetl├í s├║ vhodn├ę na chr├ínen├ę miesta, napr├şklad do vchodu s pr├şstre┼íkom.

IP 44 ÔÇö ide├ílne na umiestnenie do exteri├ęru, kde je men┼í├ş styk s vodou, pr├şpadne mierne vlhk├ę podmienky

IP 68 ÔÇö poskytuje ve─żk├║ odolnos┼ą a neobmedzen├ę vyu┼żitie vonku, vhodn├ę na miesta, kde je ─Źast├Ż ─Źi trval├Ż styk s vodou

Viac v├ím porad├şme v ─Źl├ínku: Ako vybra┼ą z├íhradn├ę osvetlenie.

Praktick├ę tipy na origin├ílny n├íbytok

Ke─Ć si preh─żad├íte gar├í┼ż, podkrovie ─Źi pivnicu ur─Źite naraz├şte na mno┼żstvo zdanlivo nepotrebn├Żch k├║skov, ktor├ę v┼íak e┼íte m├┤┼żete vyu┼żi┼ą na va┼íej z├íhrade ─Źi chalupe. Nemus├şte by┼ą zru─Źn├Żm stol├írom, aby ste zo star├Żch vec├ş vytvorili jedine─Źn├Ż k├║sok pre va┼íu z├íhradu. Tu m├íte nieko─żko tipov:

  • recyklujte materi├íl, z├íhradn├Ż n├íbytok si zvl├ídnete vyrobi┼ą aj sami, napr├şklad paletov├Ż n├íbytok je aktu├ílne ve─żmi ob─ż├║ben├Ż
  • star├ę dreven├ę debni─Źky z pivnice jednoducho vyu┼żijete napr├şklad ako kvetin├í─Źe alebo ako stol├şk
  • praktick├Ż a jedine─Źn├Ż stol├şk vytvor├şte aj z kusu kme┼ła spadnut├ęho stromu
  • ak m├íte doma star├ę dvere, m├┤┼żete ich e┼íte vyu┼żi┼ą ako dosku stola
  • vyraden├ę pneumatiky s├║ materi├ílom, ktor├Ż ─żahko vyu┼żijete napr├şklad ako z├íkladn├║ oporu pre stol├şk, ─Źi ako seda─Źku hojda─Źky.

Záver

V ─Źl├ínku sme v├ím poradili nielen ako vybra┼ą z├íhradn├ę posedenie, ale taktie┼ż ako rozdeli┼ą z├íhradu na jednotliv├ę z├│ny, ako sa zamera┼ą na tienenie, zbavi┼ą sa neporiadku ─Źi ako vybra┼ą vhodn├ę osvetlenie do exteri├ęru. Na konci ─Źl├ínku sme v├ím zhrnuli p├ír u┼żito─Źn├Żch tipov, s ktor├Żmi si hravo vytvor├şte vlastn├Ż z├íhradn├Ż n├íbytok. Vytvori┼ą ide├ílne z├íhradn├ę posedenie by u┼ż pre v├ís nemal by┼ą v├┤bec ┼żiadny probl├ęm.

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest