Ako vybra┼ą spr├ívny n├íhubok pre psa

N├íhubok je nevyhnutnou v├Żbavou ka┼żd├ęho psa. Be┼żne sa v ┼żivote stretnete so situ├íciami, v ktor├Żch sa bez neho nezaob├şde ani ten najposlu┼ínej┼í├ş ps├şk. M├┤┼że ├şs┼ą napr├şklad o cestovanie verejnou dopravou alebo o n├ív┼ítevu veterin├íra. N├íhubok sa hod├ş aj v pr├şpade, ┼że pes r├íd zbiera a pojed├í odpadky zo zeme.

Najd├┤le┼żitej┼í├şm krit├ęriom pri v├Żbere n├íhubku je jeho spr├ívna ve─żkos┼ą a dostato─Źn├Ż priestor na pr├║denie vzduchu. Pes sa ochladzuje zr├Żchlen├Żm d├Żchan├şm s otvorenou tlamou. Pokia─ż by v n├íhubku nemal dostato─Źn├ę miesto na pohodln├ę otvorenie tlamy, mohol by sa ve─żmi r├Żchlo prehria┼ą a skolabova┼ą.

Na trhu s├║ dostupn├ę n├íhubky najr├┤znej┼í├şch materi├ílov, ve─żkost├ş a farieb. L├ş┼íia sa aj v ├║─Źeloch pou┼żitia. Po─Ćme sa teda pozrie┼ą, ako vybra┼ą ten spr├ívny n├íhubok pre v├í┼ího ps├şka.

Najv├Żhodnej┼íie n├íhubky pre psovTypKladyZ├íporyPriemern├í cenaAktu├ílna cena
HUNTER ALBURY┼átandardn├Ż n├íhubok – trvanliv├Ż
– ohybn├Ż
– pohodln├Ż
– ve─żk├ę otvory umo┼ż┼łuj├║ zviera┼ąu pi┼ą
– odn├şmate─żn├í spona zabra┼łuje psovi v konuzum├ícii n├ívnad
– vy┼í┼íia cena16 ÔéČZobrazi┼ą ponukuNAJLEP┼áIA KVALITA
KARLIE – FLAMINGO┼átandardn├Ż n├íhubok – ─żahk├Ż
– pohodln├Ż 
– men┼íie otvory neumo┼ż┼łuj├║ pi┼ą vodu
– men┼íia trv├ícnos┼ą
11 ÔéČZobrazi┼ą ponukuNAJLEP┼á├Ź POMER CENA – KVALITA
BUSTER EASY Fixa─Źn├Ż n├íhubok – farebn├ę prvky pre rozl├ş┼íenie ve─żkost├ş
– vodoodoln├Ż
– n├şzka cena
– ─żahk├Ż
– odoln├Ż
– ─żahko sa nasadzuje
– ve─żk├ę rozmedzie ve─żkost├ş
– menej komfortn├Ż8 ÔéČZobrazi┼ą ponukuNAJLEP┼áIA CENA
BUSTERFixa─Źn├Ż n├íhubok s prikryt├şm o─Ź├ş – vhodn├Ż pri pod├ívan├ş liekov
– upokojuje
– pevn├Ż
– odoln├Ż
– m├┤┼że sa pra┼ą (30 ┬░C)
– vysok├í cena
– nevhodn├Ż na be┼żn├ę nosenie
23 ÔéČZobrazi┼ą ponuku 
vyberomat sk hunter albury

Hunter Albury

N├íhubok Hunter Albury, je vyroben├Ż z elastom├ęru, v─Ćaka ─Źomu je ohybn├Ż a z├írove┼ł trvanliv├Ż. Pohodlne sa nos├ş a minim├ílne obmedzuje psa. Ve─żk├ę medzeri umo┼żnia vo─żn├ę d├Żchanie, taktie┼ż sa zvieratko m├┤┼że napi┼ą. N├íhubok obsahuje aj odn├şmate─żn├║ sponu v oblasti papule, tak┼że zabr├íni k ne┼żelan├ęmu ┼żraniu n├ívnad. S├║─Źas┼ąou s├║ aj nastavite─żn├ę nylonov├ę popruhy a integrovan├Ż h├í─Źik na fix├íciu k obojku. Vybra┼ą si m├┤┼żete z r├┤znych ve─żkost├ş. Ve─żkos┼ą 1 zodpoved├í obvodu papule 21 cm.


vyberomat sk karlie flamingo

Karlie – Flamingo

Karlie – Flamingo je vyroben├Ż z plastu, v─Ćaka ─Źomu je ─żahk├Ż a pohodlne sa nos├ş. N├íhubok zabra┼łuje psovi ┼żra┼ą, ┼íteka┼ą a hr├Żs┼ą. N├íhubky sa vyr├íbaj├║ vo viacer├Żch ve─żkostiach, ktor├║ si m├┤┼żete vybra┼ą pod─ża ve─żkosti psa. S├║─Źas┼ąou je aj up├şnac├ş popruh, ktor├Ż je prisp├┤soben├Ż ve─żkosti n├íhubku.


vyberomat sk buster easy

Buster Easy

Fixa─Źn├Ż n├íhubok BUSTER easy je z nylonov├ęho materi├ílu. Je ─żahk├Ż, odoln├Ż a taktie┼ż vodoodoln├Ż. N├íhubky s├║ farebne rozl├ş┼íen├ę pod─ża jednotliv├Żch ve─żkost├ş. ─îerven├Ż zodpoved├í ve─żkosti XS. V├Żhodou je ve─żk├ę rozmedzie, od XXS a┼ż po 5XL. N├íhudky maj├║ vystu┼żen├ę pre┼í├şvanie a m├Ąkk├ę vystu┼żenie okolo ┼łuf├íka. Na jednoduch├ę nasadenie sl├║┼żia bo─Źn├ę plastov├ę pracky, ktor├ę viete prisp├┤sobi┼ą na mieru.


vyberomat sk buster

Buster

Fixa─Źn├Ż n├íhubok Buster s prekryt├şm o─Ź├ş a otvorom na ┼łuf├íku sl├║┼żi je profesion├ílnym n├ístrojom pri lie─Źbe a pod├ívan├ş liekov. Zviera sa v ┼łom c├şti bezpe─Źne a upokoj├ş ho. Je vytvoren├Ż z nylonov├ęho materi├ílu. N├íhubok sa m├┤┼że pra┼ą v pr├í─Źke na 30 ┬░C. M├┤┼żete si vybra┼ą z ve─żkost├ş od S po L.

Table Of Contents

Ako zvoli┼ą spr├ívnu ve─żkos┼ą n├íhubku

N├íhubok by ste mali vybera┼ą pod─ża toho, ak├ę m├íte plemeno psa a v ak├Żch situ├íci├ích bude n├íhubok nosi┼ą. In├Ż typ n├íhubku sa hod├ş na be┼żn├ę nosenie, in├Ż na ┼íport, a in├Ż napr├şklad k veterin├írovi. Pri v├Żbere je ide├ílne vzia┼ą ps├şka so sebou do obchodu a tam mu n├íhubok vysk├║┼ía┼ą. Zle vybran├Ż n├íhubok m├┤┼że psovi u┼íkodi┼ą a v krajn├Żch pr├şpadoch sp├┤sobi┼ą jeho smr┼ą. Po─Ź├ştajte s t├Żm, ┼że ak pes vyrastie, budete musie┼ą obmeni┼ą aj ve─żkos┼ą n├íhubku.

Pri n├íhubku by mali plati┼ą tieto z├ísady:

  • N├íhubok by psa nemal nikde tla─Źi┼ą alebo ┼íkrti┼ą. Z├írove┼ł by n├íhubok nemal by┼ą pr├şli┼í vo─żn├Ż.
  • N├íhubok by mal by┼ą dostato─Źne ve─żk├Ż, aby v ┼łom mohol pes otvori┼ą tlamu a z├şvnu┼ą si.
  • N├íhubok by sa nemal dot├Żka┼ą nosnej hubky (pigmentovan├í ─Źas┼ą ┼łuf├íku).
  • N├íhubok by nemal psovi zasahova┼ą do o─Ź├ş. Z├írove┼ł by nemal by┼ą na nose posaden├Ż pr├şli┼í n├şzko.
  • N├íhubok mus├ş by┼ą priedu┼ín├Ż.
vyberomat sk muzzle
vyberomat sk muzzle

N├íhubky na be┼żn├ę nosenie

Kovov├ę n├íhubky

Kovov├ę n├íhubky s├║ pevn├ę a vzdu┼ín├ę. Pokia─ż zvol├şte spr├ívnu ve─żkos┼ą n├íhubku, pes si ho nedok├í┼że da┼ą s├ím dole. Kovov├ę n├íhubky sa vyr├íbaj├║ aj v pogumovanej verzii. V├Żhodou tak├ęho n├íhubku je, ┼że v zime nenam┼Ľza. Myslite na to, ┼że pokia─ż v├ís pes udrie s nasaden├Żm kovov├Żm n├íhubkom, m├┤┼że to by┼ą dos┼ą bolestiv├ę.

Plastov├ę n├íhubky

Plastov├ę n├íhubky sa vyr├íbaj├║ z od─żah─Źen├ęho plastu. S├║ ─żahk├ę a v zime nenam┼Ľzaj├║. Nev├Żhodou je, ┼że sa ich niektor├ę psy nau─Źia d├íva┼ą dole z nosa. V├Żnimkou s├║ n├íhubky zna─Źky Baskerville, ktor├ę maj├║ ┼ípeci├ílny ergonomick├Ż tvar a s├║ vylep┼íen├ęo bo─Źn├ę popruhy. Tieto popruhy zabr├ínia psom v d├ívan├ş n├íhubku dole z nosa.

Ko┼żen├ę remienkov├ę n├íhubky

Ide o n├íhubky z pr├║┼żkov ko┼że, ktor├ę s├║ spojen├ę cvo─Źkami. Tieto n├íhubky s├║ vhodn├ę predov┼íetk├Żm pre mal├ę a┼ż stredne ve─żk├ę plemen├í psov. Ide├ílne s├║ pre plemen├í s kr├ítkym nosom, preto┼że sa daj├║, na rozdiel od kovov├Żch alebo plastov├Żch n├íhubkov, dobre tvarova┼ą.

vyberomat sk muzzle
vyberomat sk muzzle

Špeciálne náhubky

Fixa─Źn├ę n├íhubky

Ako u┼ż napoved├í n├ízov, fixa─Źn├ę n├íhubky sl├║┼żia na fixovanie psej tlamy, napr├şklad u veterin├íra. Tieto n├íhubky s├║ naj─Źastej┼íie vyroben├ę z pevn├ęho nylonu. Fixa─Źn├Ż n├íhubok pou┼ż├şvajte v┼żdy len v nutn├Ż ─Źas. Pes vo fixa─Źnom n├íhubku nem├┤┼że otvori┼ą tlamu, a preto m├┤┼że d├┤js┼ą k zlyhaniu jeho termoregul├ície. To n├ísledne vedie ku kolapsu. Nikdy nepou┼ż├şvajte fixa─Źn├Ż n├íhubok na be┼żn├ę nosenie.

Celistv├ę ko┼żen├ę n├íhubky

Celistv├ę ko┼żen├ę n├íhubky s├║ vyroben├ę z jedn├ęho kusu ko┼że a vzduch je dovn├║tra priv├ídzan├Ż len mal├Żmi otvormi. Tieto otvory nemusia sta─Źi┼ą na to, aby mohol pes pohodlne d├Żcha┼ą a dostato─Źne sa ochladzova┼ą. Celistv├ę ko┼żen├ę n├íhubky sl├║┼żia len na vyt─║kanie ÔÇô ┼ípeci├ílna discipl├şna slu┼żobnej kynol├│gie. Tieto n├íhubky nie s├║ vhodn├ę na be┼żn├ę nosenie. Tak ako u fixa─Źn├ęho n├íhubku, hroz├ş nebezpe─Źenstvo prehriatia psa a jeho n├ísledn├ęmu kolapsu.

vyberomat sk muzzle
vyberomat sk muzzle

Zvykanie psa na náhubok

Ide├ílne je u─Źi┼ą psa zvyka┼ą si na n├íhubok u┼ż od ┼íteniatka. Najprv psa nechajte n├íhubok o─Źucha┼ą a zozn├ími┼ą sa s n├şm. Potom n├íhubok pridr┼żte na p├ír sek├║nd pri ┼łuf├íku. V ─Ćal┼íom kroku nasa─Ćte n├íhubok ps├şkovi ├║plne vo─żne na ┼łuf├ík a hne─Ć mu ho dajte dole. Za ka┼żd├Ż medzikrok psa odme┼łte pamlskom. Postupne dobu, po─Źas ktorej m├í pes n├íhubok nasaden├Ż, predl┼żujte. V ─Ćal┼íej f├íze pr├şde aj zap├şnanie n├íhubku. Nezabudnite psa za ka┼żd├Ż zvl├ídnut├Ż krok pochv├íli┼ą a odmeni┼ą.

Ako tr├ęnova┼ą zvykanie si na n├íhubok

Dog Muzzle Training and Conditioning

Cena

Cena n├íhubku sa odv├şja od jeho ve─żkosti a materi├ílu, z ktor├ęho je vyroben├Ż. Najlacnej┼í├ş plastov├Ż n├íhubok na mal├ęho psa si m├┤┼żete k├║pi┼ą u┼ż za cca 3 ÔéČ. Pre v├Ą─Ź┼íie plemen├í po─Ź├ştajte s cenou okolo 5 ÔéČ. Ko┼żen├ę n├íhubky sa pohybuj├║ v rozp├Ąt├ş 4,50 ÔÇô 11,50 ÔéČ. Cena kovov├Żch n├íhubkov sa pohybuje medzi 8 ÔÇô 13 ÔéČ.

vyberomat sk muzzle
vyberomat sk muzzle

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest