Ako vybrať správny postroj pre psa

Postroje sú veľmi obľúbenou pomôckou pre majiteľov psov. Dajú sa využiť pri mnohých aktivitách, pri ktorých nie je vhodné mať psíka na obojku. Navyše sú šetrné ku krku  a chrbtu psa. Z postroja sa vám pes nemôže vyvliecť, ako sa občas stáva pri obojkoch. Tento článok vám pomôže s výberom postroja, ktorý bude vášmu psíkovi pohodlný a nebude ho obmedzovať v pohybe.

Najvýhodnejšie postroje pre psaKladyZáporyPriemerná cenaAktuálna ponuka
RUFFWEAR FRONT RANGE– kvalita
– dizajn
– kapsička pre známku
– trvácny
– nastaviteľný
– ľahký
. rýchloschnúci
– reflexné prvky
– vysoká cena55 €Zobraziť ponukuNAJLEPŠIA KVALITA
HURTTA REFLEXNÝ– Dizajn
– trvácny
– odolný
– nastaviteľný
– ľahko sa oblieka
– môže sa prať v práčke
– rukoväť za krkom
– vhodný pre psov so zdravotnými problémami
– jednotný dizajn33 €Zobraziť ponukuNAJLEPŠÍ POMER CENA – KVALITA
HURTTA ACTIVE– kvalita
– pevný
– nastaviteľný
– ľahko sa oblieka
– rúčka na chrbte
– reflexné prvky 
– chýbajúce polstrovanie v oblasti slabín35 €Zobraziť ponuku 
NON-STOP DOGWEAR LINE– pevný
– ľahký
– rýchloschnúci
– nastaviteľný
– reflexné prvky
– vyššia cena
– málo farebných variantov
40 €Zobraziť ponuku 
ACTIVE PREMIUM– dobrá cena
– mäkký
– ľahký
– nastaviteľný
– netlačí
– ľahko sa nasádza
– chýbajú reflexné prvky
– menej pevný
11 €Zobraziť ponukuNAJLEPŠIA CENA
vyberomat sk rufwear nahrada

Ruffwear Front Range

Ruffwear postroj pre psy, patrí medzi najkvalitnejšie popruhy na trhu. Postroj sa dá prispôsobiť prostredníctvom štyroch nastavovacích bodov. Pohodlné nosenie zaručuje čalúnený panel na hrudnej a spodnej časti. Vďaka reflexným prvkom uvidíte vaše zviera aj v zníženej viditeľnosti. Plusom je vrecko pre známku alebo pre kontakt na majiteľa. Je vhodný na každodenné nosenie a na športové aktivity. Na výber máte z rôznych veľkostí a farebných prevedení.


vyberomat sk hurtta reflexny

Hurtta Reflexný

Najväčšou výhodou postroja Hurtta je jeho reflexný dizajn, čo zapríčiní, že psíka uvidíte aj v zníženej viditeľnosti. Postroj je veľmi odolný a trvácny. Je vhodný na aktívne prechádzky ako aj na každodenné nosenie. Obzvlášť je určený pre psi s ťažkosťami s chrbtom a krkom. Nedráždi srsť ani pokožku. Postroj sa môže prať v práčke. Výhodou je rukoväť za krkom.


vyberomat sk hurtta active

Hurtta Active

Postroj pre psy Hurtta Active je vyrobený z ľahkého, pevného materiálu, ktorý je príjemný k pokožke vášho psa. Obsahuje viacero reflexných prvkov. Na chrbte má pridanú rukoväť, takže v prípade potreby viete vaše zvieratko preniesť alebo zachytiť. Postroj je nastaviteľný v obvode okolo krku a hrudníka. Na výber máte z viacerých veľkostí a farieb.


vyberomat sk non stop dogwear line

Non-stop dogwear Line

Non – stop dogwear Line je nastaviteľní postroj pre psy, ktorý sa príjemne nosí a stabilne drží na tele zvieraťa. Vďaka adekvátnemu rozloženiu sily ťahu neškrtí. Vytvorení je z nylonového a polysterového materiálu. Ľahko sa udržiava a čistí. Vybrať si môžete z viacerých možností.


vyberomat sk active premium

Active Premium

Active premium je postroj pre psa ktorý sa veľmi jednoducho nasádza, neobmedzuje a netlačí vášho miláčika. Je nastaviteľný v oblasti okolo hrudníka aj krku. Vhodný pre každodenné nosenie. Vybrať si môžete z piatich farebných variantov. Vďaka nylonovému materiálu je trvanlivý a ľahko sa čistí.

Typy postrojov

Najprv sa budete musieť rozhodnúť, na čo chcete postroj používať. Sú rôzne druhy postrojov a každý sa hodí na inú príležitosť.

Klasické postroje na každodenné používanie

Klasický postroj je vhodný na každodenné prechádzky. Najčastejšie má popruhy v tvare písmene H a obopína psa okolo krku a hrudníka. Vôdzka sa pripína o krúžok na chrbte.

vyberomat sk harness dog
vyberomat sk harness dog

Postroje na športovanie

Pokiaľ máte v pláne so svojim psím kamarátom športovať, určite sa vám bude hodiť jeden zo špeciálnych postrojov. Tie sa líšia podľa druhu športu, napríklad beh, canicross, bikering, ťahanie saní a tak ďalej. Postroje určené na športovanie sú šité tak, aby umožňovali čo najväčší rozsah pohybu. Taktiež by mali vyvíjať čo najmenší tlak na krk a rozložiť ho čo najviac na hrudník.

Postroje do auta

Ako už napovedá názov, tieto postroje sú vhodné na prepravu psa v aute. Oproti klasickým postrojom majú širšie popruhy, aby lepšie zabránili poraneniu psa. K tomu môže dôjsť napríklad pri prudkom brzdení. Postroje do auta majú na chrbte oko, ktorým sa pretiahne bezpečnostný pás a zacvakne sa do poistky.

vyberomat sk harness dog
vyberomat sk harness dog

Materiál a vlastnosti

Postroj by mal byť odolný, priedušný a psíkovi pohodlný. Na trhu sú dostupné postroje z dvoch základných materiálov – nylonu a kože.

Nylon

Väčšina postrojov sa vyrába z nylonu. Ich prevedenie je veľmi variabilné, ľahko sa nadstavuje veľkosť postroja a na výber je množstvo farieb.

Koža

Prírodný materiál, ktorý je vhodný aj pre alergikov. Postroje z kože sú veľmi pevné a odolné, ale je nutné, dať si pozor na rozmary počasia. Nevýhodou je vyššia cena a väčšinou majú možnosť upravenia veľkosti len na hrudníku.

vyberomat sk harness dog
vyberomat sk harness dog

Aké ďalšie vlasnosti by vás mali zaujímať?

Spôsob zapínania – zvážte, aký spôsob zapínania bude pre vášho psíka najlepší. Najčastejšie sa postroj zapína v oblasti chrbta pomocou plastovej pracky.

Reflexné prvky – reflexné prvky sú na postroji vhodný bezpečnostní doplnok a pes bude vďaka nim za tmy lepšie viditeľný.

Podšitie – predovšetkým krátkosrstým plemenám bude omnoho pohodlnejší postroj, ktorý je podšitý.

Čo najmenej spojov – pokiaľ chcete postroj, ktorý bude psovi pohodlný, vyberte taký, ktorý bude mať čo najmenej spojov.

vyberomat sk harness dog
vyberomat sk harness dog

Výber veľkosti

Postroj musí byť psovi pohodlný a nemal by ho nikde tlačiť či drieť. Ideálne je postroj vyskúšať priamo na predajni. Pokiaľ sa rozhodnete kúpiť postroj bez vyskúšania, je dôležité psa správne premerať.

Najdôležitejšie sú dve miery – obvod krku a hrudníka. Obvod krku sa meria na mieste kde pes bežne nosí obojok. Obvod hrudníka sa meria v najširšom mieste, za prednými nohami.

Je tiež nutné vziať do úvahy celkovú konštrukciu psa. Iný postroj bude vhodný pre malého, drobného psíka, a iný pre mohutné, silné plemená.

Ako vybrať správne sediaci postroj

Postroj verzus obojok

Kedy je pre vášho psieho kamaráta vhodnejší postroj a kedy obojok? Poďme sa pozrieť, aké výhody a nevýhody majú tieto varianty.

Postroj

 • Šetrnejší voči krku a chrbtici
 • Vhodný na športové aktivity
 • Vhodný pre psy s dýchacími problémami alebo s problémami so štítnou žľazou
 • Rozloží ťah vôdzky rovnomerne
 • Náročnejší na nasadenie
 • Pri výbere je nutné vyskúšať ho priamo v obchode
 • Pes sa v postroji horšie ovláda

Obojok

 • Jednoduchší na nasadenie
 • Lepšia manipulácia so psom
 • Nebráni v pohybe
 • Jednoduchší na výber, nie je nutné skúšať
 • Pri nevhodnom výbere môže psa stresovať alebo poraniť
 • Lacnejší ako postroj
vyberomat sk dron

Ako vybrať lietajúci dron

Drony sú lietajúce stroje, ktoré vám umožnia sledovať svet z výšky a počas toho vytvárať nádherné letecké videá a fotky. Ide o jednu z najzaujímavejších a najviac inovatívnych technologických noviniek poslednej…
vyberomat sk digital camera

Ako vybrať digitálny fotoaparát

Fotoaparáty sú skvelým vynálezom, ktorý umožňuje zachytiť kúzlo okamihu. Tie digitálne zasa umožňujú to, že už nemusíte fotografie pracne vyvolávať, ale dajú sa rýchlo a ľahko…
vyberomat sk bluetooth speaker

Ako vybrať bezdrôtový reproduktor

Už vás nebaví počúvať hudbu z vášho telefónu alebo by ste si radi vychutnali plnohodnotnejší zvukový zážitok ako prostredníctvom slúchadiel? Ak áno, tak sú pre vás…
vyberomat sk bluetooth headphones

Ako vybrať bezdrôtové slúchadlá

Slúchadlá sú neoceniteľným doplnkom všetkých, ktorí si chcú vychutnať hudbu či film bez toho, aby ich rušilo okolie. Súčasným trendom sú bezdrôtové slúchadlá, ktoré sú…
vyberomat sk dog bowl

Ako vybrať správnu misku pre psa

Pokiaľ máte doma psieho kamaráta, patrí miska k základnému vybaveniu, bez ktorého sa nezaobídete. Každý pes by mal mať aspoň dve misky – jednu na krmivo…

Vložiť komentár