OKAY.sk recenzie a sk├║senosti

Okay je ─Źesk├í spolo─Źnos┼ą, ktor├í vznikla ako obchod s elektronikou, no nesk├┤r do svojho sortimentu zaradila i n├íbytok. Majite─ż Jind┼Öich ┼Żivotsk├Ż za─Źal podnika┼ą v roku 1992 ako predajca drobnej elektroniky dovezenej z Talianska a Belgicka. O dva roky nesk├┤r zalo┼żil prv├║ kamenn├║ predaj┼łu Okay v Brne. ─îoskoro jedna predaj┼ła nesta─Źila, spolo─Źnos┼ą Okay expandovala do ─Ćal┼í├şch ├║zemn├Żch ─Źast├ş ─îeskej republiky. V roku 2002 pre┼íla i na slovensk├Ż trh. V roku 2012 prevzala spolo─Źnos┼ą Okay predajcu n├íbytku JENA a predstavila nov├Ż koncept predajn├ş Elektro & Sofa.

Elektropredaj┼ła najbli┼ż┼íie k v├ím

Sie┼ą predajn├ş Okay je jedna z najr├Żchlej┼íie rast├║cich na trhu s elektronikou. V roku 2008 otvorila a┼ż 35 nov├Żch prev├ídzok. Aktu├ílne disponuje a┼ż 120 pobo─Źkami, z toho 45 je na Slovensku. Pobo─Źka Okay je k v├ím bl├şzko, nech ste z akejko─żvek ─Źasti Slovenska. N├íkupom elektroniky a n├íbytku pod jednou strechou v├ím e┼íte aj ┼íetr├ş ─Źas. Aby spolo─Źnos┼ą vy┼íla v ├║strety aj star┼í├şm ─Źi zanepr├ízdnen├Żm klientom, pon├║ka aj n├íkup cez telef├│n.

Pre─Źo nakupova┼ą na e-shope?

Okrem toho, ┼że na internete si viete vyh─żada┼ą v┼íetky potrebn├ę inform├ície a nakupujete z pohodlia domova, spolo─Źnos┼ą Okay v├ím na svojich str├ínkach pon├║ka ni┼ż┼íie ceny produktov i dopravy oproti ponuke v kamennej predajni. Taktie┼ż je k dispoz├şcii nieko─żkon├ísobne ┼íir┼íia ponuka produktov, ktor├í nie je obmedzen├í priestorov├Żmi mo┼żnos┼ąami prev├ídzky.

Hoci s├║ niektor├ę slu┼żby spolo─Źnosti Okay dostupn├ę len priamo na predajni (objednanie in┼ítal├ície, 14-d┼łov├í doba na vysk├║┼íanie, slu┼żba Bleskovej v├Żmeny) nieko─żko z nich m├┤┼żete vyu┼żi┼ą aj pri osobnom odbere. Takto m├┤┼żete dodato─Źne objedna┼ą napr├şklad in┼ítal├íciu zak├║pen├ęho spotrebi─Źa.

Pri n├íkupe na Okay.sk m├íte na v├Żber platbu kartou, bankov├Żm prevodom, n├íkupom na spl├ítky ─Źi v hotovosti pri osobnom odbere na predajni alebo na dobierku pri doru─Źen├ş domov. Platba na dobierku je mo┼żn├í len v hotovosti a je spoplatnen├í sumou 1,49 ÔéČ ak ste si objednali elektroniku. V pr├şpade, ┼że ste si objednali n├íbytok zaplat├şte za dobierku 2,99 ÔéČ.

V├Żhody osobn├ęho odberu

V r├ímci osobn├ęho odberu m├íte mo┼żnos┼ą v├Żberu zo 45 pobo─Źiek a v├Żdajn├Żch miest, ktor├ę s├║ otvoren├ę aj cez v├şkend. Va┼íu objedn├ívku m├┤┼żete zaplati┼ą a┼ż na mieste, necha┼ą si poradi┼ą od odborne vy┼íkolen├ęho person├ílu, objednan├Ż produkt skontrolova┼ą a v s├║─Źinnosti person├ílu pr├şpadne i vysk├║┼ía┼ą.

Len priamo na pobo─Źke je k dispoz├şcii mo┼żnos┼ą objednania dopravy s odbornou in┼ítal├íciou elektroniky alebo mont├í┼że n├íbytku u v├ís doma. Ceny tejto slu┼żby nie s├║ zverejnen├ę na webovej str├ínke, je potrebn├ę sa informova┼ą priamo na prev├ídzke, pr├şpadne telefonicky na z├íkazn├şckej linke. Slu┼żba in┼ítal├ície sa net├Żka plynov├Żch spor├íkov, ktor├ę si vy┼żaduj├║ certifikovan├ęho odborn├şka.

Len od v├ís z├ívis├ş, kedy si tovar na pobo─Źke prevezmete. Ak si objedn├íte doru─Źenie na pobo─Źku Standard, ktor├ę je zdarma, objedn├ívka drobnej elektroniky (do 50 kg) v├ís bude o─Źak├íva┼ą u┼ż za 1 a┼ż 3 dni. Objedn├ívka ve─żkej elektroniky (nad 50 kg) bude pripraven├í do 1 a┼ż 6 dn├ş. Ak si v┼íak objedn├íte doru─Źenie Expres, va┼ía objedn├ívka bude pripraven├í u┼ż do jedn├ęho d┼ła. Expresn├ę doru─Źenie na pobo─Źku je spoplatnen├ę: za drobn├║ elektroniku do 50 kg zaplat├şte 4,40 ÔéČ, za elektroniku nad 50 kg a┼ż 24,20 ÔéČ. V pr├şpade n├íbytku je doru─Źenie na pobo─Źku zadarmo a trv├í 2 a┼ż 7 pracovn├Żch dn├ş.

O mo┼żnosti vyzdvihnutia tovaru na prev├ídzke v├ís informuje SMS notifik├ícia a e-mailov├í spr├íva. Elektronika v├ís na predajni po─Źk├í 5 dn├ş, n├íbytok a┼ż 16 dn├ş.

Expresná rezervácia tovaru na predajni

Ak je vami vybran├Ż produkt k dispoz├şcii na predajni, m├┤┼żete si ho expresne rezervova┼ą, vyzdvihn├║┼ą u┼ż do jednej hodiny a zaplati┼ą ako n├íkup na pobo─Źke. V├Żrobok m├íte r├Żchlo vo vlastn├Żch ruk├ích, a pritom sa vyhnete poplatku za Expresn├ę doru─Źenie, ktor├Ż by ste inak hradili pri objedn├ívke online s osobn├Żm odberom. Treba v┼íak poveda┼ą, ┼że ceny produktov pri n├íkupe na predajni s├║ vy┼í┼íie ne┼ż ceny na e-shope. V pr├şpade expresnej rezerv├ície v├ís preto m├┤┼że prekvapi┼ą o nie─Źo vy┼í┼íia cena, ktor├║ za produkt na predajni zaplat├şte.

Doru─Źenie zdarma a Expresn├ę doru─Źenie

┼átandardn├ę doru─Źenie tovaru na adresu trv├í 2 a┼ż 4 pracovn├ę dni a je ve─żmi v├Żhodn├ę ÔÇô zadarmo. Objedn├ívku m├┤┼żete ma┼ą doma r├Żchlo a bez poplatku, ─Źo plat├ş pre drobn├║ aj pre v├Ą─Ź┼íiu elektroniku nad 50 kg. Ak v┼íak nechcete ─Źaka┼ą, k dispoz├şcii je doprava Expres s doru─Źen├şm u┼ż do 1 pracovn├ęho d┼ła. Cena dopravy Expres je v pr├şpade elektroniky do 50 kg 4 ÔéČ alebo 4,40 ÔéČ (pri objedn├ívke do 4 ÔéČ), v pr├şpade elektroniky nad 50 kg je to 24,20 ÔéČ.

Doru─Źenie n├íbytku trv├í 1 a┼ż 3 pracovn├ę dni a nie je mo┼żn├ę ho ur├Żchli┼ą objednan├şm Expresnej dopravy. Cena dopravy sa zvy┼íuje spolu s cenou objednan├ęho n├íbytku a je vy┼í┼íia i vtedy, ak sa rozhodnete plati┼ą na dobierku, teda a┼ż priamo prepravcovi. Najni┼ż┼í├ş poplatok za doru─Źenie n├íbytku je 7,99 ÔéČ pri platbe vopred alebo 8,99 ÔéČ pri platbe na dobierku.

Extra slu┼żba garancie bezstarostnej dopravy

Stalo sa v├ím, ┼że v├ím priniesli tovar, ktor├ęho obal bol po┼íkoden├Ż? Ak ste tak├Żto tovar prevzali a vo vn├║tri krabice na┼íli v├Żrobok, ktor├Ż bol po┼íkoden├Ż, nasledovala zd─║hav├í reklam├ícia. Aby va┼íu rados┼ą z pr├íve doru─Źen├ęho v├Żrobku nezmarila ┼żiadna nehoda, Okay v├ím pon├║ka slu┼żbu Bezstarostnej prepravy, s ktorou sa podobn├Żm nepr├şjemnostiam jednoducho vyhnete. Ak toti┼ż podobn├í situ├ícia nastane, pr├şpadne sa objednan├Ż tovar v r├ímci prepravy strat├ş, sta─Ź├ş o tom informova┼ą spolo─Źnos┼ą Okay. Obratom (do 24 hod├şn od nahl├ísenia) v├ím za┼íl├║ nov├Ż produkt alebo jeho n├íhradu v podobn├Żch cenov├Żch a funk─Źn├Żch parametroch. Slu┼żba je aktu├ílne dostupn├í za poplatok 0,99 ÔéČ.

In┼ítal├ícia elektroniky a mont├í┼ż n├íbytku

Cena dopravy, ktor├í sa zobrazuje v e-shope, nepo─Ź├şta s vynesen├şm produktu do bytu a s jeho in┼ítal├íciou ─Źi mont├í┼żou. Objedn├ívku v├ím doru─Źia len za prv├ę uzamykate─żn├ę dvere. ┼Żia─ż, tieto in┼ítala─Źn├ę a mont├í┼żne slu┼żby, ale i slu┼żba odvozu a likvid├ície star├ęho spotrebi─Źa, s├║ dostupn├ę len priamo na pobo─Źke. Tam v├ís informuj├║ aj o aktu├ílnych cen├ích. Slu┼żba sa nevz┼ąahuje na spotrebi─Źe, ktor├ę si vy┼żaduj├║ odborn├ę zapojenie certifikovan├Żm pracovn├şkom (plynov├Ż spor├ík a i.). Priamo na predajni je taktie┼ż mo┼żn├ę vopred si dohodn├║┼ą ─Źas doru─Źenia, ─Źo pri objedn├ívke na internete mo┼żn├ę nie je.

14 dn├ş na bezplatn├ę vysk├║┼íanie v├Żrobku

Dlho ste sa pre┼ł rozhodovali, no nakoniec v├ím v├Żrobok nevyhovuje? V Okay v├ím garantuj├║ mo┼żnos┼ą vr├ítenia tovaru bez uvedenia d├┤vodu do 14 dn├ş od jeho k├║py a prevzatia. V├Żrobok mus├ş ma┼ą origin├ílny obal a nesmie by┼ą po┼íkoden├Ż. Ak s├║ jeho s├║─Źas┼ąou spotrebn├ę diely, ktor├ę ste pou┼żili (napr. holiace ─Źepele, vreck├í do vys├íva─Źa a podobne), vr├ítenie v├Żrobku je podmienen├ę ich ├║hradou. N├ísledne si m├┤┼żete vybra┼ą nov├Ż v├Żrobok alebo v├ím vr├ítia peniaze, a to hne─Ć. V├Żnimkou je skupina v├Żrobkov, ktor├Żch pretrv├ívaj├║ca funk─Źnos┼ą nie je overite─żn├í okamihom spustenia. Tieto v├Żrobky sa posielaj├║ do autorizovan├ęho servisu na diagnostiku, ktor├║ vopred uhrad├şte vo v├Ż┼íke 23 ÔéČ. Ak sa zist├ş po┼íkodenie, vr├ítenie v├Żrobku nie je mo┼żn├ę. Do skupiny t├Żchto v├Żrobkov patria mobiln├ę telef├│ny, digit├ílne fotoapar├íty, po─Ź├şta─Źe a notebooky, navig├ície, ale i varn├ę dosky, r├║ry a spor├íky.

Bleskov├í v├Żmena

─Äal┼íia slu┼żba, ktor├í je dostupn├í iba pri k├║pe priamo na pobo─Źke. Vz┼ąahuje sa na v├Żrobky s predajnou cenou do 199 ÔéČ a na dobu dvoch rokov. Ochr├íni v├ís pred 30-d┼łov├Żm ─Źakan├şm na vyrie┼íenie reklam├ície, nako─żko garantuje okam┼żit├║ v├Żmenu tovaru v pr├şpade jeho po┼íkodenia.

Jednoduch├í a r├Żchla reklam├ícia

Napriek vy┼í┼íie spomenut├Żm slu┼żb├ím, ktor├ę s├║ nedostupn├ę pri n├íkupe na Okay.sk, za ve─żmi ├║stretov├Ż m├┤┼żeme pova┼żova┼ą reklama─Źn├Ż a poz├íru─Źn├Ż servis. V├Żrazne zjednodu┼íuje nepr├şjemn├Ż proces reklam├ície a opravy ─Źi n├íhrady v├Żrobku. Po┼íkoden├Ż v├Żrobok nemus├şte posiela┼ą po┼ítou a t├Żm vynaklada┼ą vlastn├ę prostriedky, sta─Ź├ş ho prinies┼ą na ktor├║ko─żvek pobo─Źku Okay, a to dokonca aj po uplynut├ş z├íruky. Okay zadarmo zabezpe─Ź├ş prenos v├Żrobku do autorizovan├ęho servisu a sp├Ą┼ą. Ak je reklamovan├Ż tovar objemnej┼í├ş, sta─Ź├ş zavola┼ą na z├íkazn├şcku linku a telefonicky si dohodn├║┼ą n├ív┼ítevu servisn├ęho technika priamo u v├ís doma.

Pred─║┼żen├í z├íruka a┼ż na 5 rokov

Pri k├║pe elektroniky a n├íbytku je pred─║┼żen├í z├íruka slu┼żbou, ktor├í sa len ┼ąa┼żko odmieta. V Okay v├ím pon├║knu pred─║┼żen├║ z├íruku a┼ż na 5 rokov, ktor├í v├ís ochr├íni pred ne─Źakan├Żmi v├Żdavkami na opravu alebo v├Żmenu v├Żrobku aj po uplynut├ş prv├Żch dvoch rokov. Poistenie je bez spolu├║─Źasti a hrad├ş n├íklady do v├Ż┼íky plnej n├íkupnej ceny. Garantuje r├Żchle rie┼íenie a servisn├ę pokrytie po celom Slovensku. Ak je po┼íkoden├Ż tovar objemnej┼í├ş, ┼ípecializovan├Ż servis vykon├í opravu priamo u v├ís doma, pr├şpadne zadarmo odvezie tovar do autorizovan├ęho servisu.

Poistenie PLUS

Z├íkonn├í z├íruka nepokr├Żva v┼íetky mo┼żn├ę situ├ície, pri ktor├Żch m├┤┼że d├┤js┼ą k po┼íkodeniu v├Żrobku. Aby ste boli chr├ínen├Ż aj pred po┼íkoden├şm sp├┤soben├Żm p├ídom, n├írazom, nepozornos┼ąou alebo odcudzen├şm, vhodn├ę je vyu┼żitie slu┼żby Poistenia PLUS na 1 alebo 2 roky. Poistenie zaru─Źuje n├íhradu ┼íkody opravou alebo v├Żmenou za nov├Ż produkt bez v├Ą─Ź┼í├şch v├Żdavkov z va┼íej strany ÔÇô len za spolu├║─Źasti 15 % v prvom a 25 % v druhom roku. Poruchu sta─Ź├ş nahl├ísi┼ą telefonicky a v pr├şpade po┼íkodenia objemnej┼íieho tovaru prebieha oprava u v├ís doma alebo je v├Żrobok zadarmo odvezen├Ż do servisu.

Poistenie mobiln├ęho telef├│nu

Poistenie, ktor├ę op├Ą┼ą roz┼íiruje z├íkonn├║ z├íruku a zabezpe─Źuje bezstarostn├ę pou┼ż├şvanie zariadenia po─Źas prv├Żch rokov. K dispoz├şcii je na 1 alebo 2 roky a garantuje v├ím bleskov├║ opravu, pr├şpadne v├Żmenu za zlomok ceny. N├íklady toti┼ż hrad├ş spolo─Źnos┼ą Okay a po─Ź├şta s va┼íou spolu├║─Źas┼ąou len 10 %. Vybera┼ą si m├┤┼żete z 2 variantov poistenia: Poistenie Standard na 1 rok, ktor├ę chr├íni pred p├ídom, odcudzen├şm a zneu┼żit├şm d├ít, alebo Poistenie TOP na 1 alebo 2 roky, ktor├ę chr├íni aj pred po┼íkoden├şm displeja a dotykovej vrstvy. Poistn├ę plnenie je v oboch variantoch mo┼żn├ę do ─Źasovej ceny v├Żrobku, teda p├┤vodnej ceny zn├ş┼żenej o amortiz├íciu.

V Okay rozumej├║ technike a radi v├ím pom├┤┼żu

Priamo na pobo─Źke v├ím radi poradia a pr├şpadne aj zabezpe─Źia kompletn├Ż servis pri nastaven├ş po─Ź├şta─Źa. M├┤┼że ├şs┼ą o pomoc s prv├Żm spusten├şm, nastaven├şm u┼ż├şvate─żsk├ęho ├║─Źtu a in┼ítal├íciou z├íkladn├Żch programov. Pon├║kaj├║ aj PC Diagnostiku, ─Źi PC ├Üdr┼żbu, pri ktorej defragmentuj├║ disk a skontroluj├║ zav├şrenie.

Garancia najni┼ż┼íej ceny na kamennej predajni

Okay elektro garantuje najni┼ż┼íie ceny produktov. Ak zak├║pite v├Żrobok, no v konkuren─Źnej maloobchodnej predajni v rovnakom meste alebo jeho okol├ş n├íjdete ni┼ż┼íiu cenu identick├ęho a aktu├ílne dostupn├ęho modelu, Okay v├ím vr├íti 110 % cenov├ęho rozdielu. Garancia sa vz┼ąahuje iba na ceny elektrospotrebi─Źov na predajni, neporovn├íva ceny predaja online, ani akciov├ęho tovaru. N├íjden├Ż cenov├Ż rozdiel je potrebn├ę nahl├ísi┼ą do 7 dn├ş od k├║py na ktorejko─żvek predajni Okay.

Záver a zhrnutie

Predajca elektroniky a n├íbytku Okay nach├ídza priaznivcov v─Ćaka dostupnosti v r├ímci cel├ęho Slovenska, ┼íirokej ponuke tovaru a v├Żpredajov├Żm cen├ím. Z├íkazn├şci hodnotia spolo─Źnos┼ą ve─żmi kladne, no objavuj├║ sa aj v├Żhrady zameran├ę na nedostato─Źne za┼íkolen├Ż person├íl, vy┼í┼íiu cenu tovaru, nedodanie tovaru vo vopred avizovanom ─Źase, ─Źi nedostupnos┼ą z├íkazn├şckej linky. Nev├Żhodou je taktie┼ż zastaran├Ż dizajn str├ínky s inform├íciami, ktor├ę s├║ kv├┤li rozdielom v slu┼żb├ích na predajni a v e-shope mierne m├Ąt├║ce. Ch├Żbaj├║ ceny za dopravu s vyn├í┼íkou do bytu a z├íkladnou in┼ítal├íciou, ─Źo je slu┼żba, ktor├║ in├ę spolo─Źnosti pon├║kaj├║ u┼ż automaticky aj pri objedn├ívke online. Prekvapiv├í je taktie┼ż nedostupnos┼ą niektor├Żch ─Ćal┼í├şch slu┼żieb, ktor├ę Okay pon├║ka len pri n├íkupe na pobo─Źke, nie pri n├íkupe na internete.


V┼íetky inform├ície spomenut├ę vy┼í┼íie boli platn├ę a aktu├ílne v ─Źase p├şsania tohto ─Źl├ínku, av┼íak nemusia u┼ż by┼ą aktu├ílne v tejto chv├şli. ─îl├ínok je spojen├şm verejne dostupn├Żch inform├íci├ş alebo hodnoten├ş a osobn├ęho n├ízoru autora. ├Ü─Źelom ─Źl├ínku je agregova┼ą ─Źo najviac u┼żito─Źn├Żch inform├íci├ş na jednom mieste a zjednodu┼íi┼ą tak porovnanie a v├Żber predajcu pre potencion├ílnych z├íkazn├şkov. V┼íetky ceny, slu┼żby a podmienky spomenut├ę v ─Źl├ínku maj├║ len informat├şvny charakter. Ka┼żd├Ż ─Źitate─ż je tak povinn├Ż overi┼ą si v┼íetky inform├ície uveden├ę v ─Źl├ínku u dan├ęho predajcu. Jedin├Żm aktu├ílnym zdrojom inform├íci├ş je v┼żdy ofici├ílna str├ínka predajcu, ktor├║ n├íjdete na adrese:

https://www.okay.sk/

vyberomat sk outfit

In┼ípir├ícia na tento t├Ż┼żde┼ł

Zateplen├í b├ę┼żov├í bunda v├ís ├║─Źinne zahreje aj po─Źas chladn├Żch zimn├Żch dn├ş.vyberomat sk outfitvyberomat sk novy projektZimn├í bunda Sydney(About You)Cena: 59,90 ÔéČFarebn├ę varianty: Hned├í, ─Źierna, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk novy projekt

In┼ípir├ícia na tento t├Ż┼żde┼ł

Nesmrte─żn├í kombin├ícia bielej a ─Źiernej vhodn├í na ka┼żd├Ż de┼ł.vyberomat sk novy projektvyberomat sk novy projektZimn├í bunda Sydney(About You)Cena: 59,90 ÔéČFarebn├ę varianty: ─îierna, hned├í, ─Źerven├í, ÔÇŽ
Read More

4 koment├íre k “OKAY.sk recenzie a sk├║senosti”

  1. m├íme od okay seda─Źku a sme spokojn├ş rozhodne cena bola perfektn├í a seda─Źka je presne ako na obr├ízku a ne─Źakali sme na ┼łu tri mesiace ako tomu mohlo by┼ą inde

    Odpoveda┼ą

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest