Ako vybrať najlepší automatický kávovar

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk de´longhi magnifica s ecam b
vyberomat sk de´longhi magnifica s ecam b

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk krups ea evidence
vyberomat sk krups ea evidence

Rozumná voľba

vyberomat sk jura ena nordic
vyberomat sk jura ena nordic

Najvyššia kvalita

Automatický kávovar vám pripraví obľúbenú kávu jednoduchým stlačením jedného tlačidla. Do kávovaru nasypete zrnkovú kávu, nalejete vodu, prípadne mlieko, a navolíte si požadovaný druh a veľkosť nápoja. Prístroj už zvyšok spraví za vás – namelie kávu, ohreje vodu a pripraví nápoj. Ak si radi vychutnáte šálku dobrej kávy, ale zároveň nechcete s prípravou strácať čas, je automatický kávovar to pravé riešenie pre vás.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
De´Longhi Magnifica S ECAM 22. 110 B– rýchla príprava
– jednoduchá obsluha a údržba
– pomer ceny a výkonu
– hlučnosť
– vyššia spotreba vody kvôli samočisteniu
299 €Zobraziť ponuku
Nivona Caferomantica 520– dostupná cena
– intuitívna obsluha
– kvalita mlynčeka
– neobsahuje automatické čistenie389 €Zobraziť ponuku
Krups EA891110 Evidence – bohatá výbava
– jednoduché ovládanie a údržba
– objem nádržky na vodu
– dotykový panel zanecháva otlačky460 €Zobraziť ponuku
De´Longhi Dinamica ECAM 350.55 B– spoľahlivosť
– bohatá výbava
– rýchla príprava
– jednoduché ovládanie a údržba
– hlučnosť
– mriežka pod šálky je náchylná na poškriabanie
609 €Zobraziť ponuku
JURA ENA 8 – smart technológie
– bohaté príslušenstvo
– množstvo funkcií
– jednoduchá údržba
– vysoká cena1 050 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk de´longhi magnifica s ecam b

De´Longhi Magnifica S ECAM 22. 110 B

Automatický kávovar De´Longhi Magnifica S ECAM 22. 110 B dosahuje tlak 15 bar. Príkon prístroja je 1 450 W. Súčasťou kávovaru je nádržka na vodu s objemom 1,8 l. Obsahuje mlynček na kávu, ktorý má objem 250 g. Stupne hrubosti mletia – 13. Disponuje množstvom funkcií a programov, ako je parná dýza, možnosť nastaviť množstvo vody a kávy alebo aróma systém. Môžete si pripraviť dve šálky kávy naraz. Medzi základné funkcie patrí príprava cappucinna a latte. Rozmery: 43 x 23,8 x 35,1 cm. Váha: 9 kg. Maximálna výška priestoru na šálku: 14,2 cm.


vyberomat sk nivona caferomantica

Nivona Caferomantica 520

Nivona Caferomantica 520 je automatický kávovar s tlakom 15 bar. Príkon kávovaru: 1 455 W. Obsahuje nádržku na vodu s objemom 2,2 l. Súčasťou prístroja je mlynček, ktorý funguje prostredníctvom kónických kameňov. Veľkosť zásobníka mlynčeka je 250 g. Stupne hrubosti mletia – 3. Kávovar ponúka funkciu displeja, parnú dýzu, možnosť nastaviť množstvo vody, odkvapkávací a odvápňovací systém a režim úspory energie. Môžete pripraviť 2 šálky kávy naraz. Rozmery: 46 x 24 x 34 cm. Hmotnosť: 10 kg. Maximálna výška priestoru na šálku: 14 cm.


vyberomat sk krups ea evidence

Krups EA891110 Evidence

Krups EA891110 Evidence je automatický kávovar s tlakom 15 bar. Príkon kávovaru je 1 450 W. Obsahuje nádržku na vodu s objemom 2,3 l. Dokáže pripraviť až 15 druhov nápojov. Disponuje mlynčekom, ktorý funguje na základe kónických kameňov. Veľkosť zásobníka pre mlynček má 260 g. Stupne hrubosti mletia – 3. Disponuje bohatým množstvom programov a funkcií. Patrí medzi nich mliečny systém, displej, nastavenie množstva vody a kávy, odkvapkávací a odvápňovací systém, samočistiaci systém, automatické vypnutie a režim úspory. Dokáže pripraviť 2 šálky naraz. Rozmery: 36,3 x 24 x 37,2 cm. Hmotnosť: 8,4 kg. Maximálna výška priestoru na šálku 15,8 cm.


vyberomat sk de´longhi dinamica ecam b

De´Longhi Dinamica ECAM 350.55 B

Automatický kávovar De´Longhi Dinamica ECAM 350.55 B, dosahuje tlak 15 bar. Príkon prístroja je 1 450 W. Obsahuje nádržku na vodu s objemom 1,8 l. Tento kávovar dokáže pripraviť 11 druhov nápojov. Súčasťou je aj mlynček na kávu. Funguje na základe kónických kameňov. Veľkosť zásobníka mlynčeka je 300 g. Stupeň hrubosti mletia – 13. De´Longhi Dinamica disponuje bohatými funkciami, ako je mliečny systém, displej, parná dýza, nastavenie množstva kávy alebo vody, odkvapkávací systém, samočistiaci systém automatické vypnutie a režim úspory energie. Dokáže pripraviť dve šálky naraz. Taktiež obsahuje šľahač mlieka. Rozmery: 42,9 x 23,6 x 34,8 cm. Váha: 9,5 kg. Maximálna výšku priestoru na šálka 13,5 cm.


vyberomat sk jura ena nordic

JURA ENA 8

URA ENA 8, je automatický kávovar s tlakom 15 bar. Prístroj má príkon 1 450 W. Obsahuje odnímateľnú nádržku na vodu s objemom 2,4 l. Súčasťou kávovaru je mlynček s veľkosťou zásobníka pre 125 g kávy. Výhodou oproti ostatným automatickým kávovarom, JURA ENA 8 môžete ovládať prostredníctvom smart technológií. Dokáže sa pripojiť prostredníctvom Bluetoothu, smart Connectoru alebo môžete využiť aplikáciu JURA Coffe App. Prístroj ponúka veľké množstvo funkcií ako je displej, funkcia horúcej vody, parná dýza, možnosť nastaviť množstvo kávy a vody, odkvapkávací systém, časovač, odvápňovací systém, samočistiaci systém, automatické vypnutie a režim úspory energie. Taktiež dokáže pripraviť dve šálky kávy naraz. Rozmery: 44,5 x 27,1 x 32,3 cm. Hmotnosť: 9,4 kg. Maximálna výška priestoru na šálku: 13,8 cm.

Výhody

 • Jednoduchá a rýchla príprava kávy
 • Príprava z čerstvo namletej kávy
 • Nízka cena za šálku kávy

Nevýhody

 • Vyššia obstarávacia cena
 • Väčšie rozmery prístroja
 • Zásobník na kávu je umiestnený v tele prístroja a vystavený nežiaducemu pôsobeniu tepla

Dôležité parametre

Tlak

Na prípravu kvalitnej kávy je dôležitý dostatočne silný tlak. Čím vyšší tlak, tým lepšie. Je vhodné, aby tlak dosahoval aspoň 9 barov, lepšie prístroje dosahujú 15 barov a tie špičkové 19 barov. Na trhu sú aj prístroje napr. s 2 alebo 4 barmi, ale tým je lepšie sa vyhnúť.

Príkon

U malých spotrebičov je spotreba elektrickej energie takmer zanedbateľná. Pokiaľ chcete pri príprave kávy ušetriť trochu času, siahnite po prístroji s vyšším príkonom. Vyšší príkon zaistí rýchlejší ohrev vody a tým aj kratšiu prípravu kávy.

Veľkosť nádoby na vodu

Objem nádržky na vodu by sa mal odvíjať od predpokladanej dennej spotreby kávy. Ak si pripravujete 1-2 šálky kávy denne, bohato si vystačíte s objemom 1,5 l. Pre väčšiu domácnosť zvoľte kávovar s objemom nádržky okolo 2 l.

Veľkosť zásobníka na kávu

Najčastejšie sa stretnete so zásobníkom s veľkosťou 300 ml. Táto hodnota je absolútne postačujúca pre bežnú domácnosť. Kvalitné prístroje majú zásobníky opatrené tesnením, ale aj napriek tomu sa neodporúča nechávať kávu v zásobníku niekoľko týždňov. Stráca potom svoje arómu i kvalitu.

Funkcie a príslušenstvo

 • Mlynček – automatické kávovary v sebe majú spravidla zabudovaný mlynček. Pre dosiahnutie ideálneho výsledku by mlynček mal byť vybavený funkciou nastavenia hrubosti mletia. Viac o tom, ako vybrať vhodný mlynček, si prečítajte v článku Ako vybrať mlynček na kávu.
 • Funkcia horúcej vody – možnosť pustiť horúcu vodu z trysky na horúcu paru, vhodné napr. na prípravu čaju.
 • Nahrievanie šálok – teplota samotnej šálky značne ovplyvňuje kvalitu výsledného nápoja. Káva v nahriatej šálke si dlhšie uchová správnu teplotu a chuť.
 • Príprava dvoch šálok naraz – urýchli prípravu kávy, napr. v prípade návštevy.
 • Parná dýza – slúži na nahriatie a našľahanie mlieka.
 • Automatické napenenie mlieka – na rozdiel od parnej trysky, ktorá sa používa pre ručné napenenie mlieka, funkcia automatického napenenie mlieka urobí všetko za vás. Z nádržky na mlieko si vezme presne toľko mlieka, koľko na nápoj potrebuje, zahreje mlieko na požadovanú teplotu, našľahá ho a pripraví do šálky.
 • Časovač – možno nastaviť na požadovanú dobu, kedy sa kávovar zapne a pripraví nápoj.
 • Nastaviteľná výška výpuste – praktické pre rôzne veľkosti šálok.
 • Bluetooth – kávovar môžete ovládať na diaľku pomocou aplikácie v telefóne alebo tablete.
 • Automatické vypnutie – po určitej dobe nečinnosti kávovar prejde do stand-by režimu alebo sa vypne.
 • Automatické odvápnenie – prístroj vás vyzve na spustenie programu na odstránenie vodného kameňa.

Údržba automatického kávovaru

Kávovar je potrebné pravidelne čistiť, aby sa v ňom netvorili usadeniny alebo pleseň. Väčšina automatických kávovarov je vybavená samočistiacim systémom, ktorý vám veľa uľahčí prácu. Vhodné tiež je vybrať kávovar s funkciou automatického odvápnenia.

Cena

Obstaranie automatického kávovaru vás vyjde na niekoľko tisíc korún. Podľa ceny sme kávovary rozdelili do troch cenových skupín.

Cena do 400 eur

Základné modely automatických kávovarov. Pripravíte s nimi dobré espresso, ale nečakajte žiadne pokročilé funkcie.

Cena od 400 do 800 eur

Väčšina spotrebiteľov si vyberie kávovar z tejto cenovej kategórie. Kávovary sú vybavené doplnkovými funkciami, pomocou ktorých získate veľmi slušný výber kávových variácií.

Cena nad 800 eur

Špičkové kávovary s pestrou ponukou funkcií a zvyčajne s veľkým objemom nádržky na vodu.

Obľúbené značky

Medzi najobľúbenejších výrobcov automatických kávovarov patrí napr. DeLonghi, Krups, Philips, Jura, Nivona.

Tip na záver

 • Ak túžite po automatickom kávovare, ale máte na kuchynskej linke málo miesta, skúste sa zamerať na vstavané kávovary.
JURA ENA 8 video predstavenie

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest