Ako vybra┼ą najlep┼í├ş automatick├Ż k├ívovar

Automatick├Ż k├ívovar v├ím priprav├ş ob─ż├║ben├║ k├ívu jednoduch├Żm stla─Źen├şm jedn├ęho tla─Źidla. Do k├ívovaru nasypete zrnkov├║ k├ívu, nalejete vodu, pr├şpadne mlieko, a navol├şte si po┼żadovan├Ż druh a ve─żkos┼ą n├ípoja. Pr├şstroj u┼ż zvy┼íok sprav├ş za v├ís – namelie k├ívu, ohreje vodu a priprav├ş n├ípoj. Ak si radi vychutn├íte ┼í├ílku dobrej k├ívy, ale z├írove┼ł nechcete s pr├şpravou str├íca┼ą ─Źas, je automatick├Ż k├ívovar to prav├ę rie┼íenie pre v├ís.

V├Żhody

 • Jednoduch├í a r├Żchla pr├şprava k├ívy
 • Pr├şprava z ─Źerstvo namletej k├ívy
 • N├şzka cena za ┼í├ílku k├ívy

Nev├Żhody

 • Vy┼í┼íia obstar├ívacia cena
 • V├Ą─Ź┼íie rozmery pr├şstroja
 • Z├ísobn├şk na k├ívu je umiestnen├Ż v tele pr├şstroja a vystaven├Ż ne┼żiaducemu p├┤sobeniu tepla

D├┤le┼żit├ę parametre

Tlak

Na pr├şpravu kvalitnej k├ívy je d├┤le┼żit├Ż dostato─Źne siln├Ż tlak. ─î├şm vy┼í┼í├ş tlak, t├Żm lep┼íie. Je vhodn├ę, aby tlak dosahoval aspo┼ł 9 barov, lep┼íie pr├şstroje dosahuj├║ 15 barov a tie ┼ípi─Źkov├ę 19 barov. Na trhu s├║ aj pr├şstroje napr. s 2 alebo 4 barmi, ale t├Żm je lep┼íie sa vyhn├║┼ą.

Pr├şkon

U mal├Żch spotrebi─Źov je spotreba elektrickej energie takmer zanedbate─żn├í. Pokia─ż chcete pri pr├şprave k├ívy u┼íetri┼ą trochu ─Źasu, siahnite po pr├şstroji s vy┼í┼í├şm pr├şkonom. Vy┼í┼í├ş pr├şkon zaist├ş r├Żchlej┼í├ş ohrev vody a t├Żm aj krat┼íiu pr├şpravu k├ívy.

Ve─żkos┼ą n├ídoby na vodu

Objem n├ídr┼żky na vodu by sa mal odv├şja┼ą od predpokladanej dennej spotreby k├ívy. Ak si pripravujete 1-2 ┼í├ílky k├ívy denne, bohato si vysta─Ź├şte s objemom 1,5 l. Pre v├Ą─Ź┼íiu dom├ícnos┼ą zvo─żte k├ívovar s objemom n├ídr┼żky okolo 2 l.

Ve─żkos┼ą z├ísobn├şka na k├ívu

Naj─Źastej┼íie sa stretnete so z├ísobn├şkom s ve─żkos┼ąou 300 ml. T├íto hodnota je absol├║tne posta─Źuj├║ca pre be┼żn├║ dom├ícnos┼ą. Kvalitn├ę pr├şstroje maj├║ z├ísobn├şky opatren├ę tesnen├şm, ale aj napriek tomu sa neodpor├║─Źa nech├íva┼ą k├ívu v z├ísobn├şku nieko─żko t├Ż┼żd┼łov. Str├íca potom svoje ar├│mu i kvalitu.

Funkcie a pr├şslu┼íenstvo

 • Mlyn─Źek – automatick├ę k├ívovary v sebe maj├║ spravidla zabudovan├Ż mlyn─Źek. Pre dosiahnutie ide├ílneho v├Żsledku by mlyn─Źek mal by┼ą vybaven├Ż funkciou nastavenia hrubosti mletia. Viac o tom, ako vybra┼ą vhodn├Ż mlyn─Źek, si pre─Ź├ştajte v ─Źl├ínku Ako vybra┼ą mlyn─Źek na k├ívu.
 • Funkcia hor├║cej vody – mo┼żnos┼ą pusti┼ą hor├║cu vodu z trysky na hor├║cu paru, vhodn├ę napr. na pr├şpravu ─Źaju.
 • Nahrievanie ┼í├ílok – teplota samotnej ┼í├ílky zna─Źne ovplyv┼łuje kvalitu v├Żsledn├ęho n├ípoja. K├íva v nahriatej ┼í├ílke si dlh┼íie uchov├í spr├ívnu teplotu a chu┼ą.
 • Pr├şprava dvoch ┼í├ílok naraz – ur├Żchli pr├şpravu k├ívy, napr. v pr├şpade n├ív┼ítevy.
 • Parn├í d├Żza – sl├║┼żi na nahriatie a na┼í─żahanie mlieka.
 • Automatick├ę napenenie mlieka – na rozdiel od parnej trysky, ktor├í sa pou┼ż├şva pre ru─Źn├ę napenenie mlieka, funkcia automatick├ęho napenenie mlieka urob├ş v┼íetko za v├ís. Z n├ídr┼żky na mlieko si vezme presne to─żko mlieka, ko─żko na n├ípoj potrebuje, zahreje mlieko na po┼żadovan├║ teplotu, na┼í─żah├í ho a priprav├ş do ┼í├ílky.
 • ─îasova─Ź – mo┼żno nastavi┼ą na po┼żadovan├║ dobu, kedy sa k├ívovar zapne a priprav├ş n├ípoj.
 • Nastavite─żn├í v├Ż┼íka v├Żpuste – praktick├ę pre r├┤zne ve─żkosti ┼í├ílok.
 • Bluetooth – k├ívovar m├┤┼żete ovl├ída┼ą na dia─żku pomocou aplik├ície v telef├│ne alebo tablete.
 • Automatick├ę vypnutie – po ur─Źitej dobe ne─Źinnosti k├ívovar prejde do stand-by re┼żimu alebo sa vypne.
 • Automatick├ę odv├ípnenie – pr├şstroj v├ís vyzve na spustenie programu na odstr├ínenie vodn├ęho kame┼ła.

├Üdr┼żba automatick├ęho k├ívovaru

K├ívovar je potrebn├ę pravidelne ─Źisti┼ą, aby sa v ┼łom netvorili usadeniny alebo plese┼ł. V├Ą─Ź┼íina automatick├Żch k├ívovarov je vybaven├í samo─Źistiacim syst├ęmom, ktor├Ż v├ím ve─ża u─żah─Ź├ş pr├ícu. Vhodn├ę tie┼ż je vybra┼ą k├ívovar s funkciou automatick├ęho odv├ípnenia.

Cena

Obstaranie automatick├ęho k├ívovaru v├ís vyjde na nieko─żko tis├şc kor├║n. Pod─ża ceny sme k├ívovary rozdelili do troch cenov├Żch skup├şn.

Cena do 400 eur

Z├íkladn├ę modely automatick├Żch k├ívovarov. Priprav├şte s nimi dobr├ę espresso, ale ne─Źakajte ┼żiadne pokro─Źil├ę funkcie.

Cena od 400 do 800 eur

V├Ą─Ź┼íina spotrebite─żov si vyberie k├ívovar z tejto cenovej kateg├│rie. K├ívovary s├║ vybaven├ę doplnkov├Żmi funkciami, pomocou ktor├Żch z├şskate ve─żmi slu┼ín├Ż v├Żber k├ívov├Żch vari├íci├ş.

Cena nad 800 eur

┼ápi─Źkov├ę k├ívovary s pestrou ponukou funkci├ş a zvy─Źajne s ve─żk├Żm objemom n├ídr┼żky na vodu.

Ob─ż├║ben├ę zna─Źky

Medzi najob─ż├║benej┼í├şch v├Żrobcov automatick├Żch k├ívovarov patr├ş napr. DeLonghi, Krups, Philips, Jura, Nivona.

Tip na záver

 • Ak t├║┼żite po automatickom k├ívovare, ale m├íte na kuchynskej linke m├ílo miesta, sk├║ste sa zamera┼ą na vstavan├ę k├ívovary.

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest