Tchibo.sk recenzie a skúsenosti

Tchibo je značka milovníkov kávy a moderného životného štýlu. V roku 1949 ju založil nemecký obchodník Max Herz, ktorý sa ešte pred vojnou živil ochutnávaním kávy z celého sveta ako degustátor a kontrolór kvality. Po vojne nebolo možné v zamestnaní pokračovať, preto sa rozhodol otvoriť si podnik založený na zasielaní kávy poštou v praktických dózach alebo vo vreciach, z ktorých boli po využití kávy utierky. S nápadom uspel a už v roku 1955 otvoril prvý kamenný obchod v nemeckom Hamburgu.

Značka Tchibo sa čoskoro stala najobľúbenejšou značkou v Nemecku, no neostala dlžná ani zvyšku sveta. Postupne otvárala pobočky v ďalších európskych krajinách a v roku 1991 prenikla aj na Slovensko. V roku 2008 bola otvorená prvá kamenná predajňa na Slovensku a onedlho nasledovali ďalšie do súčasného počtu 17, z ktorých väčšina je orientovaná na zákazníka veľkých obchodných centier. V roku 2012 bol spustený predaj internetového obchodu Tchibo.sk.

Inšpiratívny „Svet Tchibo“ – Nová kolekcia každý utorok!

Nie je to len vôňa kávy, ktorá vás zavedie do predajne Tchibo a na predajné stránky spoločnosti. V ponuke spoločnosti Tchibo nájdete aj rozličný spotrebný sortiment zameraný na domácnosť, záhradu, módu a šport. Ide o exkluzívne bytové doplnky, nábytok, drobnú elektroniku, hračky, oblečenie pre celú rodinu od dámskej bielizne a pyžamá až po svetre a bundy či detské oblečenie, šperky, fitnes potreby a športové oblečenie, potreby na voľný čas alebo náčinie do záhrady, ktoré sú predávané vždy v sezónnych limitovaných kolekciách.

Nová kolekcia je predstavovaná každý týždeň v utorok a predáva sa len do časového obmedzenia alebo do vypredania zásob. Vždy obsahuje približne 30 nových výrobkov na určitú tému, ktorá sa pravidelne mení, aby postupne pokryla všetky oblasti života. 

Na Tchibo.sk alebo v kamenej predajni a pri dobrej káve si vďaka tomu nielen oddýchnete, ale i nakúpite praktické pomôcky pre vašu domácnosť. Získate tiež nové tipy na darčeky pre otca, mamu, partnerku či partnera.

Spojenie pôžitku z kvalitnej kávy a bohatého výberu

Odborník na kávu Max Herz neodolal a krátko po založení spoločnosti vytvoril vlastnú kávovú zmes, ktorú v Tchibo predával pod menom Gold Mocca. Uspel, stal sa najväčším dodávateľom kávy v Nemecku a jedným z najväčších výrobcov kávy na svete s vedúcim postavením na mnohých európskych trhoch.

V ponuke spoločnosti Tchibo dnes nájdete 3 vlastné kávové značky praženej a instantnej kávy (Eduscho, Tchibo a Davidoff Café), kapsulový kávovar Cafissimo v rôznych prevedeniach a Tchibo kapsuly. Káva pripravená u vás doma vám bude chutiť ako od profesionálneho baristu.

Každá predajňa Tchibo je ladená v jednotnom dizajne a koncipovaná ako „3 v 1“. Spája v sebe kávový bar, dnes moderne nazývaný kaviareň, predaj kávy na doma a inšpirácie v podobe spotrebného tovaru. Tento koncept sa značke významne osvedčil. Pri nákupe online vás sprevádzajú lahodné kávové recepty, lifestylový blog s článkami na rôzne témy a vždy aktuálny prehľad rôznych kolekcií a výpredajov.

Jedinečnosť, kvalita a udržateľnosť

Väčšina výrobkov z ponuky je vyvinutá vlastným tímom dizajnérov spoločnosti Tchibo, preto je jedinečná. Nenájdete ich v žiadnom inom obchode, len exkluzívne v kamenných a internetových predajniach Tchibo. Kvalita výrobkov je pravidelne kontrolovaná a podobným procesom kontroly prechádzajú aj výrobné suroviny.

Tchibo sa zapája do rezonujúcich otázok globálneho otepľovania a ochrany životného prostredia a svojou činnosťou chce tieto otázky i aktívne riešiť. Zameriava sa na trvalo udržateľnú produkciu kávy, bavlny či dreva. Pri výbere surovín uprednostňuje tie, ktoré sú certifikátom označené za zodpovedne získané, s ohľadom na prírodu a spravodlivé sociálne podmienky pre malopestovateľov a robotníkov v továrňach.

Ak ste ešte doteraz nevedeli, prečo si vyberať z produkcie Tchibo, dôvodom je zodpovednosť voči prírode a zákazníkom a rešpekt voči partnerom.

Kávovar Cafissimo

Cafissimo je exkluzívny kávovar značky Tchibo v piatich kapsulových modeloch s rôznymi nastaveniami na prípravu vášho obľúbeného kávového nápoja od základného espressa cez caffé crema až po latte. Vyberať si môžete z veľkého množstva kávových, ale i čajových kapsúl s príchuťami alebo chuťovými profilmi a intenzitami rôznych krajín a odrôd. Vzduchotesne uzavreté kapsuly konzervujú kávovú arómu, preto chutí každý nápoj ako z práve namletej kávy.

Jednoduchá a rýchla platba

Nákup na stránke Tchibo.sk je jednoduchý, nakoľko stránka je prehľadná a ponúka množstvo inšpirácie na kvalitný tovar vo výbornej cene. V popise produktov nájdete všetky potrebné informácie i predpokladaný termín dodania. Po naplnení nákupného košíka si môžete vyberať z obvyklých možností platieb kartou, na dobierku či bankovým prevodom, a pritom platiť buď vopred, alebo až po doručení, či pri osobnom odbere na ktorejkoľvek predajni Tchibo. Služba platby na dobierku po doručení domov je spoplatnená sumou 1 €.

Doprava zadarmo alebo už od 2 €

Dopravu zadarmo získavate pri objednávke nad 80 €, no aj pri akejkoľvek objednávke v nižšej cene, a to veľmi jednoducho. Stačí, ak ste členom vernostného klubu TchiboCard, či ak si tovar objednávate na osobný odber v kamennom obchode. V opačnom prípade je cena dopravy 2 €.

Až k vám domov vám objednávku do 4 až 6 pracovných dní doručí kuriérska spoločnosť Geis Parcel. Predpokladaná doba doručenia sa zobrazuje v detailoch objednávky a v potvrdzujúcej e-mailovej správe. Po odovzdaní zásielky zo skladu kuriérovi je vám zaslaný e-mail s číslom zásielky, aby ste mohli pohodlne sledovať jej stav.

Osobný odber na predajni – služba Objednať & vyzdvihnúť

Služba Objednať & vyzdvihnúť má hneď niekoľko výhod. Neplatíte za dopravu, objednávka je na predajni pripravená do 4 až 6 dní a o možnosti jej vyzdvihnutia vás informuje e-mail, prípadne SMS notifikácia. Priamo na predajni si objednaný tovar môžete aj vyskúšať. V prípade, že nespĺňa vaše predstavy, ho môžete bez akejkoľvek platby ihneď vrátiť.

Miesto osobného odberu si vyberáte zo 17-tich prevádzok Tchibo po celom Slovensku a doba na vyzdvihnutie objednávky je 7 dní od jej doručenia na predajňu.

Objednávka objemného tovaru

Zapáčil sa vám nábytok z ponuky Tchibo? Už priamo v jeho náhľade sa vám zobrazujú možnosti dopravy, ktoré sú dostupné v závislosti od rozmeru a váhy tovaru. V prípade objemnejších produktov je doručenie zabezpečené špedičnou spoločnosťou Rhenus Logistic. Služba vynesenia až do domu alebo do bytu je však dostupná len pre niektoré oblasti západného Slovenska.

Dodacia lehota je 8 až 9 pracovných dní a doručovanie prebieha v pracovných dňoch medzi 9:00 a 21:00. O presnom čase vás vopred informuje kuriér.

Až 30 dní na vrátenie objednávky

Tovar zakúpený v Tchibo môžete bez udania dôvodu vrátiť až do 30-tich dní od jeho prevzatia. Stačí ho priniesť do ktorejkoľvek predajne okrem prevádzky Tchibo Outlet na Obchodnej ulici v Bratislave. Na túto predajňu je možné vrátiť len tovar objednaný online a prevzatý práve na tejto prevádzke. Po uplynutí 30-dňovej lehoty môžete tovar vrátiť v rámci reklamácie, v prípade poškodenia, na ktoré sa vzťahuje záruka.

Klub plný výhod – TchiboCard

Členstvo vo vernostnom klube vám prináša množstvo bonusových výhod, medzi inými aj exkluzívne ceny len pre držiteľov TchiboCard. Členstvo je zadarmo, stačí sa jednoducho registrovať. S klubovou kartičkou následne zbierate vernostné zrnká za každých 0,50 € z nákupu. Po nazbieraní 10-tich zrniek si jednoducho uplatníte pri nákupe: za 100 zrniek získate zľavu 1 €, za 10 zrniek zľavu 0,10 €. V pravidelných akciách môžete získať dvojnásobné alebo bonusové zrnká.

Každý 1. a 3. piatok v mesiaci pijete kávu lacnejšie, pretože v rámci akcie Dni kávy získavate k dvom baleniam zrnkovej kávy jedno balenie zadarmo. A to nie je všetko. Vždy v posledný víkend mesiaca prebieha Cafissimo víkend (len v kamenných obchodoch), kedy k štyrom baleniam kapsúl získavate jedno balenie zadarmo.

Každá 11-ta káva na účet podniku

S Tchibo Card získavate za každý kávový nápoj virtuálnu pečiatku, pričom po nazbieraní 10 pečiatok máte 11. šálku kávy podľa vlastného výberu zadarmo. Pečiatky sa zbierajú na online účte a jediné, čo k tomu potrebujete, je po prihlásení si aktivovať tzv. Kávenku.

Darčeková karta Tchibo

Ponuka obchodu Tchibo vás ľahko zláka k nákupu darčekov. Ak si však nie ste istý, čo vybrať pre svojich blízkych, ideálnou je pre vás darčeková karta Tchibo. Darčeková karta je platná 36 mesiacov a je možné z nej čerpať aj postupne, pri viacerých nákupoch. Využijete ju v kamenných obchodoch, ale i na internete.

Aplikácia Tchibo v mobile

Nechcete mať peňaženku plnú vernostných kartičiek? Pri Tchibo stačí, ak si zadarmo stiahnete aplikáciu Tchibo a vernostnú kartičku máte vždy poruke vo vašom mobile i s aktuálnym prehľadom nazbieraných zrniek a práve prebiehajúcich zliav. Iba v aplikácii zbierate virtuálne pečiatky z Kávenky, pri ktorej si každú 11-tu kávu vychutnávate na účet podniku.

Nákup, ktorý šetrí prírodu

Vedeli ste, že Tchibo je 3. najväčším predajcom výrobkov z biobavlny? Na jeho výrobkoch môžete nájsť označenie OCS 100, ktoré znamená, že výrobok obsahuje minimálne 95 % biobavlny, alebo označenie OCS Blended podľa ktorého je obsah biobavlny vo výrobku minimálne 50 %. Biobavlna sa pestuje bez použitia pesticídov a oproti tej bežnej ušetrí v prepočte na jedno tričko až 434 litrov vody, čo vôbec nie je málo. A približne až 86 % bavlny, ktorú Tchibo vo výrobe použije, je z udržateľného zdroja v biokvalite.

Všetok záhradný nábytok značky Tchibo a katalógy Tchibo sú vyrobené výhradne z dreva s certifikátom FSC, ktorý garantuje zodpovedné zaobchádzanie s lesnými porastmi. Taktiež 78 % celulózových vlákien, čiže viskózy a lyocelových vlákien, pochádza z obnoviteľného zdroja.

Okrem toho využíva Tchibo recyklovateľné PET fľaše a rybárske siete na výrobu kvalitného športového oblečenia. Používa výhradne kožu spracovanú bez chrómu, čím šetrí prírodu a znižuje zdravotné riziko pre robotníkov, ktorí s kožou pracujú. Namiesto jednorazových pohárikov na kávu Café To Go ponúka poháre na viacnásobné použitie a novinkou je i prenájom detského oblečenia z ekologických materiálov v rámci programu Tchibo Share.

Približne 30 % z kávy, ktorú Tchibo ponúka, pochádza z trvalo udržateľnej produkcie od malých farmárov, ktorým Tchibo pomáha udržať si živobytie.

Ocenenia spoločnosti Tchibo

Tchibo spolupracuje s medzinárodne uznávanými organizáciami, akými sú Rainforest Alliance, Fairtrade, UTZ Certified a ďalšie, ktoré štandardizujú normy pre ekologickú výrobu a spravodlivé podmienky spolupráce v celom dodávateľskom reťazci.

Tchibo je spoluzakladateľom iniciatívy Coffee & Climate venujúcej sa zmenám klímy a ich dopadom na pestovateľov kávy. V rámci programu Tchibo Joint Forces! podporuje podnikanie malopestovateľov kávy v tzv. „kávovom pásme“.

Okrem toho je Tchibo partnerom najväčšej organizácie zaoberajúcej sa právami detí Save the Children. Základom všetkých zmlúv, ktoré s partnermi uzatvára, je tzv. Kódex spoločenského správania. Tento zahŕňa aj záväzné environmentálne podmienky, ekologické podmienky pestovania, spracovania, výroby a distribúcie šetrné voči prírode.

Tchibo patrí v Nemecku medzi najdôveryhodnejšie značky a za svoje zodpovedné podnikanie bolo viackrát ocenené. Príkladom je Nemecké ocenenie za udržateľnosť 2016 pre najviac udržateľnú spoločnosť v kategórii veľkých podnikov, Ekologické ocenenie B.A.U.M 2014 za kľúčové postavenie ochrany životného prostredia a spoločenskej zodpovednosti v obchodnej stratégii firmy alebo Európska cena za spoločenskú zodpovednosť, ktorú v roku 2013 udelila spoločnosti Tchibo Európska komisia.

Záver a zhrnutie

Spojenie pôžitku z kávy s bohatým sortimentom, ktorý je navyše množstvom limitovaný a jedinečný, pritom vo výbornom pomere kvality a ceny, je zaručeným receptom na úspech. Vďaka tomu, ale i ďalším bonusom, akým je lákavý vernostný program TchiboCard a Tchibo výpredaje, zastáva spoločnosť Tchibo nielen na Slovensku popredné miesto na trhu s kávou.

Zákazníci oceňujú kvalitu kávy aj ponúkaného sortimentu, na druhej strane však priznávajú, že posedenie v kaviarni Tchibo nie je kvôli pripojenej predajni práve najpokojnejšie a vhodné na odpočinok. Taktiež sa sporadicky objavuje kritika vysokej ceny za tovar, ktorú však množstvom prevažujú hlasy uznávajúce jeho kvalitu.


Všetky informácie spomenuté vyššie boli platné a aktuálne v čase písania tohto článku, avšak nemusia už byť aktuálne v tejto chvíli. Článok je spojením verejne dostupných informácií alebo hodnotení a osobného názoru autora. Účelom článku je agregovať čo najviac užitočných informácií na jednom mieste a zjednodušiť tak porovnanie a výber predajcu pre potencionálnych zákazníkov. Všetky ceny, služby a podmienky spomenuté v článku majú len informatívny charakter. Každý čitateľ je tak povinný overiť si všetky informácie uvedené v článku u daného predajcu. Jediným aktuálnym zdrojom informácií je vždy oficiálna stránka predajcu, ktorú nájdete na adrese:

https://www.tchibo.sk/

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest