Tchibo.sk recenzie a sk├║senosti

Tchibo je zna─Źka milovn├şkov k├ívy a modern├ęho ┼żivotn├ęho ┼ít├Żlu. V roku 1949 ju zalo┼żil nemeck├Ż obchodn├şk Max Herz, ktor├Ż sa e┼íte pred vojnou ┼żivil ochutn├ívan├şm k├ívy z cel├ęho sveta ako degust├ítor a kontrol├│r kvality. Po vojne nebolo mo┼żn├ę v zamestnan├ş pokra─Źova┼ą, preto sa rozhodol otvori┼ą si podnik zalo┼żen├Ż na zasielan├ş k├ívy po┼ítou v praktick├Żch d├│zach alebo vo vreciach, z ktor├Żch boli po vyu┼żit├ş k├ívy utierky. S n├ípadom uspel a u┼ż v roku 1955 otvoril prv├Ż kamenn├Ż obchod v nemeckom Hamburgu.

Zna─Źka Tchibo sa ─Źoskoro stala najob─ż├║benej┼íou zna─Źkou v Nemecku, no neostala dl┼żn├í ani zvy┼íku sveta. Postupne otv├írala pobo─Źky v ─Ćal┼í├şch eur├│pskych krajin├ích a v roku 1991 prenikla aj na Slovensko. V roku 2008 bola otvoren├í prv├í kamenn├í predaj┼ła na Slovensku a onedlho nasledovali ─Ćal┼íie do s├║─Źasn├ęho po─Źtu 17, z ktor├Żch v├Ą─Ź┼íina je orientovan├í na z├íkazn├şka ve─żk├Żch obchodn├Żch centier. V roku 2012 bol spusten├Ż predaj internetov├ęho obchodu Tchibo.sk.

In┼ípirat├şvny ÔÇ×Svet TchiboÔÇť ÔÇô Nov├í kolekcia ka┼żd├Ż utorok!

Nie je to len v├┤┼ła k├ívy, ktor├í v├ís zavedie do predajne Tchibo a na predajn├ę str├ínky spolo─Źnosti. V ponuke spolo─Źnosti Tchibo n├íjdete aj rozli─Źn├Ż spotrebn├Ż sortiment zameran├Ż na dom├ícnos┼ą, z├íhradu, m├│du a ┼íport. Ide o exkluz├şvne bytov├ę doplnky, n├íbytok, drobn├║ elektroniku, hra─Źky, oble─Źenie pre cel├║ rodinu od d├ímskej bielizne a py┼żam├í a┼ż po svetre a bundy ─Źi detsk├ę oble─Źenie, ┼íperky, fitnes potreby a ┼íportov├ę oble─Źenie, potreby na vo─żn├Ż ─Źas alebo n├í─Źinie do z├íhrady, ktor├ę s├║ pred├ívan├ę v┼żdy v sez├│nnych limitovan├Żch kolekci├ích.

Nov├í kolekcia je predstavovan├í ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł v utorok a pred├íva sa len do ─Źasov├ęho obmedzenia alebo do vypredania z├ísob. V┼żdy obsahuje pribli┼żne 30 nov├Żch v├Żrobkov na ur─Źit├║ t├ęmu, ktor├í sa pravidelne men├ş, aby postupne pokryla v┼íetky oblasti ┼żivota. 

Na Tchibo.sk alebo v kamenej predajni a pri dobrej k├íve si v─Ćaka tomu nielen odd├Żchnete, ale i nak├║pite praktick├ę pom├┤cky pre va┼íu dom├ícnos┼ą. Z├şskate tie┼ż nov├ę tipy na dar─Źeky pre otca, mamu, partnerku ─Źi partnera.

Spojenie p├┤┼żitku z kvalitnej k├ívy a bohat├ęho v├Żberu

Odborn├şk na k├ívu Max Herz neodolal a kr├ítko po zalo┼żen├ş spolo─Źnosti vytvoril vlastn├║ k├ívov├║ zmes, ktor├║ v Tchibo pred├íval pod menom Gold Mocca. Uspel, stal sa najv├Ą─Ź┼í├şm dod├ívate─żom k├ívy v Nemecku a jedn├Żm z najv├Ą─Ź┼í├şch v├Żrobcov k├ívy na svete s ved├║cim postaven├şm na mnoh├Żch eur├│pskych trhoch.

V ponuke spolo─Źnosti Tchibo dnes n├íjdete 3 vlastn├ę k├ívov├ę zna─Źky pra┼żenej a instantnej k├ívy (Eduscho, Tchibo a Davidoff Caf├ę), kapsulov├Ż k├ívovar Cafissimo v r├┤znych prevedeniach a Tchibo kapsuly. K├íva pripraven├í u v├ís doma v├ím bude chuti┼ą ako od profesion├ílneho baristu.

Ka┼żd├í predaj┼ła Tchibo je laden├í v jednotnom dizajne a koncipovan├í ako ÔÇ×3 v 1ÔÇť. Sp├íja v sebe k├ívov├Ż bar, dnes moderne naz├Żvan├Ż kaviare┼ł, predaj k├ívy na doma a in┼ípir├ície v podobe spotrebn├ęho tovaru. Tento koncept sa zna─Źke v├Żznamne osved─Źil. Pri n├íkupe online v├ís sprev├ídzaj├║ lahodn├ę k├ívov├ę recepty, lifestylov├Ż blog s ─Źl├ínkami na r├┤zne t├ęmy a v┼żdy aktu├ílny preh─żad r├┤znych kolekci├ş a v├Żpredajov.

Jedine─Źnos┼ą, kvalita a udr┼żate─żnos┼ą

V├Ą─Ź┼íina v├Żrobkov z ponuky je vyvinut├í vlastn├Żm t├şmom dizajn├ęrov spolo─Źnosti Tchibo, preto je jedine─Źn├í. Nen├íjdete ich v ┼żiadnom inom obchode, len exkluz├şvne v kamenn├Żch a internetov├Żch predajniach Tchibo. Kvalita v├Żrobkov je pravidelne kontrolovan├í a podobn├Żm procesom kontroly prech├ídzaj├║ aj v├Żrobn├ę suroviny.

Tchibo sa zap├íja do rezonuj├║cich ot├ízok glob├ílneho otep─żovania a ochrany ┼żivotn├ęho prostredia a svojou ─Źinnos┼ąou chce tieto ot├ízky i akt├şvne rie┼íi┼ą. Zameriava sa na trvalo udr┼żate─żn├║ produkciu k├ívy, bavlny ─Źi dreva. Pri v├Żbere surov├şn uprednost┼łuje tie, ktor├ę s├║ certifik├ítom ozna─Źen├ę za zodpovedne z├şskan├ę, s oh─żadom na pr├şrodu a spravodliv├ę soci├ílne podmienky pre malopestovate─żov a robotn├şkov v tov├ír┼łach.

Ak ste e┼íte doteraz nevedeli, pre─Źo si vybera┼ą z produkcie Tchibo, d├┤vodom je zodpovednos┼ą vo─Źi pr├şrode a z├íkazn├şkom a re┼ípekt vo─Źi partnerom.

Kávovar Cafissimo

Cafissimo je exkluz├şvny k├ívovar zna─Źky Tchibo v piatich kapsulov├Żch modeloch s r├┤znymi nastaveniami na pr├şpravu v├í┼ího ob─ż├║ben├ęho k├ívov├ęho n├ípoja od z├íkladn├ęho espressa cez caff├ę crema a┼ż po latte. Vybera┼ą si m├┤┼żete z ve─żk├ęho mno┼żstva k├ívov├Żch, ale i ─Źajov├Żch kaps├║l s pr├şchu┼ąami alebo chu┼ąov├Żmi profilmi a intenzitami r├┤znych kraj├şn a odr├┤d. Vzduchotesne uzavret├ę kapsuly konzervuj├║ k├ívov├║ ar├│mu, preto chut├ş ka┼żd├Ż n├ípoj ako z pr├íve namletej k├ívy.

Jednoduch├í a r├Żchla platba

N├íkup na str├ínke Tchibo.sk je jednoduch├Ż, nako─żko str├ínka je preh─żadn├í a pon├║ka mno┼żstvo in┼ípir├ície na kvalitn├Ż tovar vo v├Żbornej cene. V popise produktov n├íjdete v┼íetky potrebn├ę inform├ície i predpokladan├Ż term├şn dodania. Po naplnen├ş n├íkupn├ęho ko┼í├şka si m├┤┼żete vybera┼ą z obvykl├Żch mo┼żnost├ş platieb kartou, na dobierku ─Źi bankov├Żm prevodom, a pritom plati┼ą bu─Ć vopred, alebo a┼ż po doru─Źen├ş, ─Źi pri osobnom odbere na ktorejko─żvek predajni Tchibo. Slu┼żba platby na dobierku po doru─Źen├ş domov je spoplatnen├í sumou 1 ÔéČ.

Doprava zadarmo alebo u┼ż od 2 ÔéČ

Dopravu zadarmo z├şskavate pri objedn├ívke nad 80 ÔéČ, no aj pri akejko─żvek objedn├ívke v ni┼ż┼íej cene, a to ve─żmi jednoducho. Sta─Ź├ş, ak ste ─Źlenom vernostn├ęho klubu TchiboCard, ─Źi ak si tovar objedn├ívate na osobn├Ż odber v kamennom obchode. V opa─Źnom pr├şpade je cena dopravy 2 ÔéČ.

A┼ż k v├ím domov v├ím objedn├ívku do 4 a┼ż 6 pracovn├Żch dn├ş doru─Ź├ş kuri├ęrska spolo─Źnos┼ą Geis Parcel. Predpokladan├í doba doru─Źenia sa zobrazuje v detailoch objedn├ívky a v potvrdzuj├║cej e-mailovej spr├íve. Po odovzdan├ş z├ísielky zo skladu kuri├ęrovi je v├ím zaslan├Ż e-mail s ─Ź├şslom z├ísielky, aby ste mohli pohodlne sledova┼ą jej stav.

Osobn├Ż odber na predajni ÔÇô slu┼żba Objedna┼ą & vyzdvihn├║┼ą

Slu┼żba Objedna┼ą & vyzdvihn├║┼ą m├í hne─Ć nieko─żko v├Żhod. Neplat├şte za dopravu, objedn├ívka je na predajni pripraven├í do 4 a┼ż 6 dn├ş a o mo┼żnosti jej vyzdvihnutia v├ís informuje e-mail, pr├şpadne SMS notifik├ícia. Priamo na predajni si objednan├Ż tovar m├┤┼żete aj vysk├║┼ía┼ą. V pr├şpade, ┼że nesp─║┼ła va┼íe predstavy, ho m├┤┼żete bez akejko─żvek platby ihne─Ć vr├íti┼ą.

Miesto osobn├ęho odberu si vyber├íte zo 17-tich prev├ídzok Tchibo po celom Slovensku a doba na vyzdvihnutie objedn├ívky je 7 dn├ş od jej doru─Źenia na predaj┼łu.

Objedn├ívka objemn├ęho tovaru

Zap├í─Źil sa v├ím n├íbytok z ponuky Tchibo? U┼ż priamo v jeho n├íh─żade sa v├ím zobrazuj├║ mo┼żnosti dopravy, ktor├ę s├║ dostupn├ę v z├ívislosti od rozmeru a v├íhy tovaru. V pr├şpade objemnej┼í├şch produktov je doru─Źenie zabezpe─Źen├ę ┼ípedi─Źnou spolo─Źnos┼ąou Rhenus Logistic. Slu┼żba vynesenia a┼ż do domu alebo do bytu je v┼íak dostupn├í len pre niektor├ę oblasti z├ípadn├ęho Slovenska.

Dodacia lehota je 8 a┼ż 9 pracovn├Żch dn├ş a doru─Źovanie prebieha v pracovn├Żch d┼łoch medzi 9:00 a 21:00. O presnom ─Źase v├ís vopred informuje kuri├ęr.

A┼ż 30 dn├ş na vr├ítenie objedn├ívky

Tovar zak├║pen├Ż v Tchibo m├┤┼żete bez udania d├┤vodu vr├íti┼ą a┼ż do 30-tich dn├ş od jeho prevzatia. Sta─Ź├ş ho prinies┼ą do ktorejko─żvek predajne okrem prev├ídzky Tchibo Outlet na Obchodnej ulici v Bratislave. Na t├║to predaj┼łu je mo┼żn├ę vr├íti┼ą len tovar objednan├Ż online a prevzat├Ż pr├íve na tejto prev├ídzke. Po uplynut├ş 30-d┼łovej lehoty m├┤┼żete tovar vr├íti┼ą v r├ímci reklam├ície, v pr├şpade po┼íkodenia, na ktor├ę sa vz┼ąahuje z├íruka.

Klub pln├Ż v├Żhod ÔÇô TchiboCard

─îlenstvo vo vernostnom klube v├ím prin├í┼ía mno┼żstvo bonusov├Żch v├Żhod, medzi in├Żmi aj exkluz├şvne ceny len pre dr┼żite─żov TchiboCard. ─îlenstvo je zadarmo, sta─Ź├ş sa jednoducho registrova┼ą. S klubovou karti─Źkou n├ísledne zbierate vernostn├ę zrnk├í za ka┼żd├Żch 0,50 ÔéČ z n├íkupu. Po nazbieran├ş 10-tich zrniek si jednoducho uplatn├şte pri n├íkupe: za 100 zrniek z├şskate z─żavu 1 ÔéČ, za 10 zrniek z─żavu 0,10 ÔéČ. V pravideln├Żch akci├ích m├┤┼żete z├şska┼ą dvojn├ísobn├ę alebo bonusov├ę zrnk├í.

Ka┼żd├Ż 1. a 3. piatok v mesiaci pijete k├ívu lacnej┼íie, preto┼że v r├ímci akcie Dni k├ívy z├şskavate k dvom baleniam zrnkovej k├ívy jedno balenie zadarmo. A to nie je v┼íetko. V┼żdy v posledn├Ż v├şkend mesiaca prebieha Cafissimo v├şkend (len v kamenn├Żch obchodoch), kedy k ┼ítyrom baleniam kaps├║l z├şskavate jedno balenie zadarmo.

Ka┼żd├í 11-ta k├íva na ├║─Źet podniku

S Tchibo Card z├şskavate za ka┼żd├Ż k├ívov├Ż n├ípoj virtu├ílnu pe─Źiatku, pri─Źom po nazbieran├ş 10 pe─Źiatok m├íte 11. ┼í├ílku k├ívy pod─ża vlastn├ęho v├Żberu zadarmo. Pe─Źiatky sa zbieraj├║ na online ├║─Źte a jedin├ę, ─Źo k tomu potrebujete, je po prihl├ísen├ş si aktivova┼ą tzv. K├ívenku.

Dar─Źekov├í karta Tchibo

Ponuka obchodu Tchibo v├ís ─żahko zl├íka k n├íkupu dar─Źekov. Ak si v┼íak nie ste ist├Ż, ─Źo vybra┼ą pre svojich bl├şzkych, ide├ílnou je pre v├ís dar─Źekov├í karta Tchibo. Dar─Źekov├í karta je platn├í 36 mesiacov a je mo┼żn├ę z nej ─Źerpa┼ą aj postupne, pri viacer├Żch n├íkupoch. Vyu┼żijete ju v kamenn├Żch obchodoch, ale i na internete.

Aplikácia Tchibo v mobile

Nechcete ma┼ą pe┼ła┼żenku pln├║ vernostn├Żch karti─Źiek? Pri Tchibo sta─Ź├ş, ak si zadarmo stiahnete aplik├íciu Tchibo a vernostn├║ karti─Źku m├íte v┼żdy poruke vo va┼íom mobile i s aktu├ílnym preh─żadom nazbieran├Żch zrniek a pr├íve prebiehaj├║cich zliav. Iba v aplik├ícii zbierate virtu├ílne pe─Źiatky z K├ívenky, pri ktorej si ka┼żd├║ 11-tu k├ívu vychutn├ívate na ├║─Źet podniku.

N├íkup, ktor├Ż ┼íetr├ş pr├şrodu

Vedeli ste, ┼że Tchibo je 3. najv├Ą─Ź┼í├şm predajcom v├Żrobkov z biobavlny? Na jeho v├Żrobkoch m├┤┼żete n├íjs┼ą ozna─Źenie OCS 100, ktor├ę znamen├í, ┼że v├Żrobok obsahuje minim├ílne 95 % biobavlny, alebo ozna─Źenie OCS Blended pod─ża ktor├ęho je obsah biobavlny vo v├Żrobku minim├ílne 50 %. Biobavlna sa pestuje bez pou┼żitia pestic├şdov a oproti tej be┼żnej u┼íetr├ş v prepo─Źte na jedno tri─Źko a┼ż 434 litrov vody, ─Źo v├┤bec nie je m├ílo. A pribli┼żne a┼ż 86 % bavlny, ktor├║ Tchibo vo v├Żrobe pou┼żije, je z udr┼żate─żn├ęho zdroja v biokvalite.

V┼íetok z├íhradn├Ż n├íbytok zna─Źky Tchibo a katal├│gy Tchibo s├║ vyroben├ę v├Żhradne z dreva s certifik├ítom FSC, ktor├Ż garantuje zodpovedn├ę zaobch├ídzanie s lesn├Żmi porastmi. Taktie┼ż 78 % celul├│zov├Żch vl├íkien, ─Źi┼że visk├│zy a lyocelov├Żch vl├íkien, poch├ídza z obnovite─żn├ęho zdroja.

Okrem toho vyu┼ż├şva Tchibo recyklovate─żn├ę PET f─ża┼íe a ryb├írske siete na v├Żrobu kvalitn├ęho ┼íportov├ęho oble─Źenia. Pou┼ż├şva v├Żhradne ko┼żu spracovan├║ bez chr├│mu, ─Ź├şm ┼íetr├ş pr├şrodu a zni┼żuje zdravotn├ę riziko pre robotn├şkov, ktor├ş s ko┼żou pracuj├║. Namiesto jednorazov├Żch poh├írikov na k├ívu Caf├ę To Go pon├║ka poh├íre na viacn├ísobn├ę pou┼żitie a novinkou je i pren├íjom detsk├ęho oble─Źenia z ekologick├Żch materi├ílov v r├ímci programu Tchibo Share.

Pribli┼żne 30 % z k├ívy, ktor├║ Tchibo pon├║ka, poch├ídza z trvalo udr┼żate─żnej produkcie od mal├Żch farm├írov, ktor├Żm Tchibo pom├íha udr┼ża┼ą si ┼żivobytie.

Ocenenia spolo─Źnosti Tchibo

Tchibo spolupracuje s medzin├írodne uzn├ívan├Żmi organiz├íciami, ak├Żmi s├║ Rainforest Alliance, Fairtrade, UTZ Certified a ─Ćal┼íie, ktor├ę ┼ítandardizuj├║ normy pre ekologick├║ v├Żrobu a spravodliv├ę podmienky spolupr├íce v celom dod├ívate─żskom re┼ąazci.

Tchibo je spoluzakladate─żom iniciat├şvy Coffee & Climate venuj├║cej sa zmen├ím kl├şmy a ich dopadom na pestovate─żov k├ívy. V r├ímci programu Tchibo Joint Forces! podporuje podnikanie malopestovate─żov k├ívy v tzv. ÔÇ×k├ívovom p├ísmeÔÇť.

Okrem toho je Tchibo partnerom najv├Ą─Ź┼íej organiz├ície zaoberaj├║cej sa pr├ívami det├ş Save the Children. Z├íkladom v┼íetk├Żch zml├║v, ktor├ę s partnermi uzatv├íra, je tzv. K├│dex spolo─Źensk├ęho spr├ívania. Tento zah┼Ľ┼ła aj z├ív├Ązn├ę environment├ílne podmienky, ekologick├ę podmienky pestovania, spracovania, v├Żroby a distrib├║cie ┼íetrn├ę vo─Źi pr├şrode.

Tchibo patr├ş v Nemecku medzi najd├┤veryhodnej┼íie zna─Źky a za svoje zodpovedn├ę podnikanie bolo viackr├ít ocenen├ę. Pr├şkladom je Nemeck├ę ocenenie za udr┼żate─żnos┼ą 2016 pre najviac udr┼żate─żn├║ spolo─Źnos┼ą v kateg├│rii ve─żk├Żch podnikov, Ekologick├ę ocenenie B.A.U.M 2014 za k─ż├║─Źov├ę postavenie ochrany ┼żivotn├ęho prostredia a spolo─Źenskej zodpovednosti v obchodnej strat├ęgii firmy alebo Eur├│pska cena za spolo─Źensk├║ zodpovednos┼ą, ktor├║ v roku 2013 udelila spolo─Źnosti Tchibo Eur├│pska komisia.

Záver a zhrnutie

Spojenie p├┤┼żitku z k├ívy s bohat├Żm sortimentom, ktor├Ż je navy┼íe mno┼żstvom limitovan├Ż a jedine─Źn├Ż, pritom vo v├Żbornom pomere kvality a ceny, je zaru─Źen├Żm receptom na ├║spech. V─Ćaka tomu, ale i ─Ćal┼í├şm bonusom, ak├Żm je l├íkav├Ż vernostn├Ż program TchiboCard a Tchibo v├Żpredaje, zast├íva spolo─Źnos┼ą Tchibo nielen na Slovensku popredn├ę miesto na trhu s k├ívou.

Z├íkazn├şci oce┼łuj├║ kvalitu k├ívy aj pon├║kan├ęho sortimentu, na druhej strane v┼íak prizn├ívaj├║, ┼że posedenie v kaviarni Tchibo nie je kv├┤li pripojenej predajni pr├íve najpokojnej┼íie a vhodn├ę na odpo─Źinok. Taktie┼ż sa sporadicky objavuje kritika vysokej ceny za tovar, ktor├║ v┼íak mno┼żstvom preva┼żuj├║ hlasy uzn├ívaj├║ce jeho kvalitu.


V┼íetky inform├ície spomenut├ę vy┼í┼íie boli platn├ę a aktu├ílne v ─Źase p├şsania tohto ─Źl├ínku, av┼íak nemusia u┼ż by┼ą aktu├ílne v tejto chv├şli. ─îl├ínok je spojen├şm verejne dostupn├Żch inform├íci├ş alebo hodnoten├ş a osobn├ęho n├ízoru autora. ├Ü─Źelom ─Źl├ínku je agregova┼ą ─Źo najviac u┼żito─Źn├Żch inform├íci├ş na jednom mieste a zjednodu┼íi┼ą tak porovnanie a v├Żber predajcu pre potencion├ílnych z├íkazn├şkov. V┼íetky ceny, slu┼żby a podmienky spomenut├ę v ─Źl├ínku maj├║ len informat├şvny charakter. Ka┼żd├Ż ─Źitate─ż je tak povinn├Ż overi┼ą si v┼íetky inform├ície uveden├ę v ─Źl├ínku u dan├ęho predajcu. Jedin├Żm aktu├ílnym zdrojom inform├íci├ş je v┼żdy ofici├ílna str├ínka predajcu, ktor├║ n├íjdete na adrese:

https://www.tchibo.sk/

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest