lunys.sk – hodnotenie a skúsenosti

Spoločnosť Lunys vznikla už v roku 1994 najskôr ako rodinný podnik, ktorý prevádzkoval niekoľko predajní a trhových miest v Poprade. Obchod sa postupne rozrastal, až sa z neho stal známy dodávateľ čerstvého ovocia, zeleniny a potravín s pôsobnosťou na celom Slovensku. S vlastným vozovým parkom, takmer 500 dodávateľmi a 250 zamestnancami sa spoločnosť Lunys zaraďuje medzi popredných dodávateľov a spracovateľov čerstvého ovocia a zeleniny.

Lunys spolupracuje s poprednými dodávateľmi z celej Európy. V celej jeho činnosti sa odráža filozofia zameraná na kvalitu a spokojnosť zákazníkov. Zákazníkmi sú bežné domácnosti, hotely, reštaurácie, potravinové reťazce aj školské jedálne.

Sortiment spoločnosti

Pri pohľade na ponuku Lunys sa každému okamžite začnú v ústach zbiehať slinky. Vyberať môžete z kategórií ovocie, zelenina, exotické ovocie a zelenina, bylinky, vňate, klíčky, čistené ovocie a zelenina. Nakúpite tu tiež mrazené, chladené a trvanlivé potraviny a kávu. Viac ako 3 000 položiek je vždy skladom, takže je z čoho vyberať.

Spôsob predaja

V obchode je potrebné sa najskôr zaregistrovať. Zaregistrovať sa môže organizácia aj domácnosť. Potom môžete nakupovať online alebo si tovar objednáte telefonicky cez callcentrum v Bratislave alebo Poprade. Minimálna objednávka je 30 Eur. Tovar je balený v kartónoch alebo igelitových vreckách. Objednávať môžete gastro balenia aj balenia pre domácnosti. O prijatí objednávky vás bude informovať e-mail.

Doprava tovaru už na druhý deň

Objednaný tovar obchod rozváža vlastnými autami 6 dní v týždni okrem nedele v 55 mestách na Slovensku. Presný zoznam miest nájdete na stránke spoločnosti Lunys. Objednávky, ktoré odošlete do 24:00, vám budú doručené už na druhý deň. Ak si objednávate doručenie v Poprade, je potrebné objednávku odoslať už do 23:00. Pre tých, ktorí bývajú v Bratislave, je k dispozícii aj dovoz v nedeľu pre všetky objednávky prijaté do soboty 18:00.

O presnom čase doručenia vás bude informovať šofér. Za dodanie na Lunys neplatíte žiadny poplatok.

Spôsoby platby

Za ovocie, zeleninu a ostatné produkty môžete zaplatiť priamo šoférovi. Využiť môžete platbu platobnou kartou, stravovacími kartami UP Slovensko, Ticket Restaurant, DOXX a Callio aj stravnými lístkami. Doklad o nákupe vám bude doručený elektronicky. Pre právnické osoby je k dispozícii spôsob platby na faktúru. Doba splatnosti faktúry závisí od objednaného druhu tovaru. Pri vybraných potravinách je to 10 dní, pri ostatných potravinách 20 dní odo dňa doručenia tovaru.

Vrátenie tovaru a reklamácie

Tovar si hneď pri preberaní môžete prezrieť. Ak nebudete spokojní s kvalitou, nemusíte si ho prevziať. Zaplatíte tak len za tovar, ktorý vám vyhovuje. Odpadávajú vám tým všetky starosti s neskorším vrátením tovaru alebo reklamáciou.

Ak chyby tovaru zistíte až neskôr, pri potravinách s dobou trvanlivosti uvedenou na obale ich môžete reklamovať počas celej doby trvanlivosti. Pri produktoch, ktoré sa rýchlo kazia, je potrebné reklamáciu oznámiť najneskôr na druhý deň od doručenia.

V reklamačnom konaní sa s predávajúcim dohodnete na spôsobe vybavenia. Na výber budete mať odstránenie chyby, výmenu tovaru alebo vrátenie peňazí. Reklamácia nebude uznaná, ak nedodržíte správny spôsob skladovania alebo pri bežnom opotrebení tovaru. Právo na reklamáciu si uplatníte na prevádzke predajcu. Pre kontaktovanie o presnom postupe môžete využiť telefonickú alebo e-mailovú komunikáciu.

Právnické osoby, ktoré odoberajú väčšie objednávky sú povinné reklamovať dodaný tovar do 24 hodín od jeho prevzatia. Ak je vada zjavná pri preberaní, je to potrebné uviesť v dodacom liste. Lunys nepreberá zodpovednosť za chyby tovaru spôsobené nesprávnym skladovaním, manipuláciou a podobne.

Školské ovocie

Spoločnosť Lunys je tiež aktívna v programe školské ovocie, ktorý podporuje vláda Slovenskej republiky a Európska únia. Cieľom programu je zvýšiť informovanie detí o zdravom stravovaní a zmeniť ich stravovacie návyky s cieľom predchádzať obezite. Vďaka programu Školské ovocie dostávajú deti a študenti čerstvé ovocie a zeleninu priamo do škôl.

V rámci programu sa Lunys postará o všetku potrebnú administratívu. Spoločnosť ponúka tiež sponzorovanie školských akcií.

Vernostný program

Pre školy má pripravený Lunys aj vernostný program. Za každú faktúru vystavenú v rámci programu Školské ovocie dostanete body, ktoré je neskôr možné vymeniť za iný tovar. Za body je možné získať tiež odmeny, akými sú kuchynské nádoby a kuchynské zariadenie.

Výhody

 • široký sortiment čerstvých aj trvanlivých potravín
 • rýchle doručenie už na druhý deň od objednania
 • doprava zadarmo pri každej objednávke
 • kvalita tovaru od dodávateľov zo Slovenska aj z celej Európy
 • vlastná doprava do mnohých miest Slovenska
 • viacero spôsob platby
 • platíte len za to, čo prevezmete, odpadajú starosti s vrátením tovaru
 • spolupráca so školami v programe Školské ovocie
 • vernostný program pre školy
 • viacero možností kontaktovania a vytvorenia objednávky

Nevýhody

 • niektorí zákazníci udávajú, že im bol dodaný tovar v posledný deň trvanlivosti
 • rozvoz nie je dostupný v každom meste na Slovensku

Zhrnutie

Spoločnosť Lunys sa venuje predaju čerstvých potravín už od roku 1994. Z malej rodinnej firmy sa postupne rozrástla na popredného dodávateľa potravín pre hotely, reštaurácie a školy. V nedávnej minulosti pridala k ponuke svojich služieb aj dovoz potravín pre domácnosti.

Na stránke Lunys sa musíte pred vytvorením objednávky zaregistrovať. Potom si už vyberáte z bohatého sortimentu všetko, na čo máte chuť. Doprava objednaného tovaru je už na druhý deň. Zaplatíte kuriérovi spôsobom, ktorý vám najviac vyhovuje. Právnické osoby platia za tovar na faktúru.

Aj keď sa zákazníci Lunys občas stretnú s nedostatkami tovaru, tieto je možné riešiť jeho neprevzatím alebo reklamáciou v záručnej lehote. Väčšina recenzií však pre obchod vyznieva priaznivo. Je tu teda predpoklad, že si svoju pozíciu na trhu bude postupne ešte viac upevňovať.


Všetky informácie spomenuté vyššie boli platné a aktuálne v čase písania tohto článku, avšak nemusia už byť aktuálne v tejto chvíli. Článok je spojením verejne dostupných informácií alebo hodnotení a osobného názoru autora. Účelom článku je agregovať čo najviac užitočných informácií na jednom mieste a zjednodušiť tak porovnanie a výber predajcu pre potencionálnych zákazníkov. Všetky ceny, služby a podmienky spomenuté v článku majú len informatívny charakter. Každý čitateľ je tak povinný overiť si všetky informácie uvedené v článku u daného predajcu. Jediným aktuálnym zdrojom informácií je vždy oficiálna stránka predajcu, ktorú nájdete na adrese:

lunys.sk

3 komentáre k “lunys.sk – hodnotenie a skúsenosti”

 1. Moja prvá skúsenosť nie je dobrá, tovar mi bol doručený neúplný, volali sme na rôzne čísla, aby sme mohli reklamovať zásielku, čakali sme celý deň do 18.30 a zajtra máme čakať na chýbajúce zaplatené položky, nevedia ani približne, kedy ☹️

  Odpovedať
 2. Po negatívnej víkendovej skúsenosti mi ako ospravedlnenie poslala spoličnosť lunys poukážku v hodnote 20 na ďalší nákup. Veľmi pekné gesto, srdečne ďakujem a teším sa na ďalšie nákupy od vás.

  Odpovedať
 3. Lajdaci, nedrzia slovo.
  V online-nakupe je mozné vybrat tovar na kus, alebo na vahu -ale lajdacia a nefunguje to vsade. Zakaznik telefonuje a Lunys Poprad podrazdene povie ze „nebudeme dramatizovat, objednajte to kilo, potom zavolajte a my to opravime“. Cize firma robi zbytocnu pracu zakaznikovi. Nech si ten tovar ponechaju.

  Cas dodania v internete nebolo mozné upravit, okienko nereagovalo. Na moju prosbu mi udat tel. cislo kuriéra/soféra mit Poprad slubil zavolat, uz dlho cakam a nic. Ani na sms-ku neracia odpovedat.

  Ani len reklamacia nefunguje: Na prepnutie treba stlacit 3-ku, ale hlasi sa ina osoba, ktora slubi, ze sa patricna osoba ozve. Neurobila to…!

  Toto su komunistické metody a majitelia nepochopili, ze sluzby su tak isto dolezité ako sam tovar. Su ludia, ktorym je tovar dolezitejsi a zhltnu svoj hnev. Su ale aj ini.

  Odpovedať

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest