4home.sk – recenzie a skúsenosti

Špecialista pre dom, byt a záhradu — 4home pôsobí na trhu v Českej republike už od roku 2004. V roku 2007 rozšíril svoje pôsobenie aj na Slovensko. Vďaka rastúcemu objemu predaja začala spoločnosť vytvárať v roku 2009 aj vlastné vzory obliečok a bytového textilu. O rok neskôr otvorila prvú kamennú prevádzku v Čechách. Postupným skvalitňovaním služieb a rozširovaním sortimentu sa 4home stal jedným z najznámejších e-shopov. Dnes predáva viac ako 10 000 rozličných produktov známych aj menej známych značiek a expanduje aj na poľský trh. O kvalite a spokojnosti zákazníkov hovorí 1. miesto v súťaži Heureka Shop roku v kategórii zameranej na bytové doplnky a dizajn, ktoré 4home získal v roku 2014.

Sortiment

Obchod prináša originálny a praktický tovar, ktorý sa zíde v každej domácnosti. V ponuke nájdete bytový textil, dekorácie a doplnky. Nakúpite tu tiež vybavenie do kuchyne a jedálne, drobné domáce spotrebiče a pomocníkov na upratovanie. Do záhrady si na 4home vyberiete záhradné náradie, plôtiky, vonkajšie osvetlenie, záhradnú techniku a nábytok. Sortiment zahŕňa tiež bazény, detské domčeky, stany a hračky na záhradu aj do interiéru. Ak potrebujete pomôcky na starostlivosť o telo, osobnú váhu, nákupné tašky či zdravotné pomôcky, tento tovar tiež nakúpite na 4home.

Na 4home sa iste nestratíte

Množstvo tovaru neznamená, že si budete ten svoj namáhavo hľadať. Všetky produkty sú prehľadne roztriedené do kategórií. Každá kategória má vlastné podkategórie, v ktorých si produkty môžete filtrovať upresnením parametrov výberu. Ak potrebujete čo najrýchlejšie dodanie, môžete si zobraziť len ten tovar, ktorý je skladom. Po prejdení myšou po náhľadovom obrázku sa vám tiež zobrazia niektoré základné informácie o výrobku. Na 4home si vďaka tomu rýchlo nájdete všetko, čo hľadáte a nebudete strácať drahocenný čas preklikávaním cez ostatný tovar.

Prečo nakupovať na 4home

Na 4home si môžete vyberať vždy z množstva kvalitných produktov. Mnoho z nich nakúpite vo výhodných akciách. Každý deň tu na vás čaká nový výrobok v akcii dňa. Časť z ponuky za znížené ceny nájdete aj na hlavnej stránke e-shopu. Ak hľadáte 4home výpredaj, prejdite do rovnomennej kategórie obchodu. Chceli by ste, aby sa vám časť sumy po nákupe vrátila späť? Zaregistrujte sa na niektorom zo známych cashback portálov a využite aj túto možnosť.

Ak máte radi veľké nákupné akcie, 4home vás nesklame ani v tomto ohľade. Výrazné zľavy si môžete užívať každý rok v akcii Black Friday. Aby zliav bolo iste dosť, na 4home pokračujú aj v akcii Cyber Monday.

Výhodný vernostný program Pohodáci

Vernostný program Pohodáci vás odmení za každý nákup na 4home. Koľko Pohodáčikov získate, nájdete uvedené pri každom produkte. A nielen to. Body na váš účet v obchode môžete zbierať aj za recenzie zakúpeného tovaru. Nazbierané Pohodáčiky si uplatníte ako zľavu alebo za ne môžete získať darček pri nasledujúcom nákupe. Registráciou vo vernostnom programe získate tiež možnosť zúčastňovať sa mimoriadnych akcií a súťaží.

Rýchla doprava zadarmo

Neradi dlho čakáte na dodanie tovaru? Na 4home vám to nehrozí. Vďaka veľkosti skladu až 5 000 m2 je 99 % tovaru skladom. Vaša objednávka sa tak vydá na cestu k vám najneskôr 2 dni od objednania. Pri objednávke si môžete vybrať z niekoľkých spôsobov dopravy.

 • Slovenskou poštou, kedy cena poštovného je 4,49 €.
 • Najvýhodnejšie doručenie na adresu, kedy cena dopravy je 4,49 €.
 • Expresnou prepravou kuriérom DHL za 4,99 €.
 • Expresnou prepravou kuriérom DPD za 4,99 €.
 • Osobný odber je možný na jednej zo 681 pobočiek Zásielkovne. Za dopravu zaplatíte 2,99 €.

Môžete si nechať dopraviť tiež nadrozmerné zásielky. Pri doručení spoločnosťou Toptrans zaplatíte 21,99. Ak si vyberiete doručenie Najvýhodnejšou dopravou pre veľké balíky, zaplatíte 4,99 €.

Na 4home sa väčší nákup oplatí. Pri každej objednávke nad 40 Eur získate dopravu zadarmo. Na výber pritom máte dopravu Slovenskou poštou alebo osobný odber.

Spôsoby platby

Komfort pre každého zákazníka ponúkajú aj viaceré spôsoby platby, z ktorých si môžete vyberať. Zaplatíte tu pohodlne platobnou kartou VISA, VISA Electron, Maestrro a MasterCard. Jednoduchým a rýchlym spôsobom tiež platba cez platobný systém PayU. Platba tak bude pripísaná na účet obchodu do niekoľkých minút. Týmto spôsobom zaplatíte cez Masterpass, VÚB, Slovenskú sporiteľňu, UniCredit, Poštovú banku, Fio banku a Tatra Banku.

Možná je aj platba na dobierku priamo prepravcovi pri preberaní zásielky. Tento spôsob je spoplatnený sumou 1,50 €.

Záruka vrátenia peňazí

Nevyhovuje vám vybraný tovar? Na 4home máte možnosť vrátiť ho do 14 dní od jeho prevzatia. Najjednoduchším spôsobom, ako vrátenie tovaru vybavíte, je vyplniť online formulár. Nájdete ho po prihlásení do vášho účtu na záložke Moje objednávky. Formulár je možné vyplniť aj ručne po vytlačení. Tovar na vrátenie zašlite do 14 dní od jeho prijatia alebo do 14 dní od odoslania oznámenia o odstúpení od zmluvy na adresu obchodu. Zasielajte len cez Slovenskú poštu ako poistenú zásielku, nie na dobierku. Do balíčka vložte vyplnený formulár o vrátení tovaru. Tovar na vrátenie musí byť kompletný, nepoužívaný a nepoškodený. Vaše peniaze vám budú vrátené do 14 dní.

Reklamácia

Pri každom tovare máte právo uplatniť si reklamáciu v záručnej dobe 24 mesiacov. Pri reklamácii môžete pre jednoduchosť využiť online formulár. Nájdete ho po prihlásení do vášho účtu alebo si ho môžete a vytlačiť. Vyplnený ho zašlete na adresu obchodu aj s tovarom na reklamáciu. Ak bude možné produkt opraviť, bude opravený. Ak nie, dohodnete sa s obchodom na jeho vrátení a vrátení platby. Reklamácia bude vybavená do 30 dní od jej doručenia obchodu.

Zákaznícky servis

Ak sa potrebujete na opýtať na niečo ohľadom tovaru, objednávok, vrátenia tovaru alebo reklamácie, môžete si vybrať z viacerých spôsobov kontaktovania e-shopu. Môžete využiť kontaktný formulár na stránke 4home, telefón alebo e-mail. Na e-mail dostanete svoju odpoveď do dvoch dní. K dispozícii je tiež možnosť kontaktovania cez Facebook.

Výhody

 • široký sortiment, na jednom mieste si tak nakúpite všetko pre domácnosť a záhradu
 • kvalita tovaru za rozumné ceny
 • množstvo výhodných akcií
 • každý deň nové zľavy
 • prehľadný katalóg tovaru s viacerými možnosťami filtrovania
 • vernostný program so skvelými zľavami za body
 • možnosť získať cashback
 • doprava zadarmo
 • rýchle doručenie tovaru s expedíciou už do 2 dní
 • možnosť výberu z viacerých spôsobov dopravy aj platby
 • kvalitný zákaznícky servis
 • bezproblémové vybavenie vrátenia tovaru

Nevýhody

 • niektorí zákazníci uvádzajú problémy s dodaním tovaru
 • prieťahy v reklamačnom konaní
 • neskorá reakcia zákazníckeho servisu

Zhrnutie

Internetový obchod 4home sa počas svojej existencie stal vyhľadávaným obchodom, kde si zákazníci môžu vybrať všetko pre pohodlie domova. Pri nákupe si tovar môžete prezerať v prehľadnom katalógu rozdelenom do viacerých kategórií. Ak neradi dlho prehľadávate stránky e-shopov, iste vás poteší možnosť filtrácie produktov podľa viacerých kritérií. Pri hľadaní tovaru sa tak zbytočne nezdržíte. Možnosti šetrenia v rôznych predajných akciách a výpredaji dopĺňa výhodný vernostný program a cashback.

Na 4home môžete navyše získať dopravu zadarmo. Vyberať môžete z viacerých možností dopravy aj platby. Ak sa na tovare vyskytne nejaká chyba, môžete ho reklamovať. Vrátenie tovaru je možné v zákonnej lehote 14 dní. Napriek drobným nedostatkom, s ktorými sa zákazníci občas stretnú, môžeme skonštatovať, že si 4home ocenenie zákazníkmi získané v roku 2014 zaslúži.


Všetky informácie spomenuté vyššie boli platné a aktuálne v čase písania tohto článku, avšak nemusia už byť aktuálne v tejto chvíli. Článok je spojením verejne dostupných informácií alebo hodnotení a osobného názoru autora. Účelom článku je agregovať čo najviac užitočných informácií na jednom mieste a zjednodušiť tak porovnanie a výber predajcu pre potencionálnych zákazníkov. Všetky ceny, služby a podmienky spomenuté v článku majú len informatívny charakter. Každý čitateľ je tak povinný overiť si všetky informácie uvedené v článku u daného predajcu. Jediným aktuálnym zdrojom informácií je vždy oficiálna stránka predajcu, ktorú nájdete na adrese:

4home.sk

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest