Ako vybra┼ą najlep┼í├ş p├íkov├Ż k├ívovar

R├Żchla vo─żba


vyberomat sk krups xp opio
vyberomat sk krups xp opio

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą

vyberomat sk de┬┤longhi ec m
vyberomat sk de┬┤longhi ec m

Rozumn├í vo─żba

vyberomat sk krups xpc virtuoso silver
vyberomat sk krups xpc virtuoso silver

Najvyššia kvalita

Ako vybra┼ą najlep┼í├ş p├íkov├Ż k├ívovar?

Ak je pr├şprava k├ívy va┼í├şm kon├ş─Źkom ─Źi ritu├ílom, je p├íkov├Ż k├ívovar t├í prav├í vo─żba pre v├ís. Jeho hlavnou v├Żhodou je mo┼żnos┼ą detailnej kontroly nad cel├Żm procesom pr├şpravy k├ívy. V├Żsledn├í kvalita hotovej k├ívy bude z├íle┼ża┼ą len na v├ís a va┼íej chuti experimentova┼ą. Nau─Źi┼ą sa pripravi┼ą dobr├║ k├ívu na p├íkovom k├ívovare chv├ş─żu trv├í, ale v├Żsledok stoj├ş za to.

N├ízovKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
Krups XP320830 Opio – dostupn├í cena
– intuit├şvne ovl├ídanie
– kompaktn├ę rozmery
– vy┼í┼íia hlu─Źnos┼ą
– neobsahuje mlyn─Źek
93 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
De┬┤Longhi ECP 33.21 W – bohat├ę mno┼żstvo funkci├ş
– pomer cena kvalita
– intuit├şvne ovl├ídanie
– vy┼í┼íia hlu─Źnos┼ą
– k├ívovar je nestabiln├Ż
– neobsahuje mlyn─Źek
129 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Espresso ETA Storio 6181 90040 – pekn├Ż dizajn
– bohat├ę mno┼żstvo funkci├ş
– jednoduch├ę ovl├ídanie
– kompaktn├ę rozmery 
– ┼ąa┼żko zohnate─żn├ę n├íhradn├ę diely
– neobsahuje mlyn─Źek
157 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
De┬┤Longhi EC 685.M – bohat├ę mno┼żstvo funkci├ş
– kompaktn├ę rozmery
– intuit├şvne ovl├ídanie
– len pre ni┼ż┼íie ┼í├ílky
– mlieko sa ned├í samostatne napeni┼ą
159 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Krups XP442C11 Virtuoso Silver – siln├Ż v├Żkon
– bohat├ę mno┼żstvo funkci├ş
– kompaktn├ę rozmery
– intuit├şvne ovl├ídanie
– vysok├í cena183 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
vyberomat sk krups xp opio

Krups XP320830 Opio

P├íkov├Ż k├ívovar Krups XP320830 Opio dosahuje tlak 15 bar. Pr├şkon pr├şstroja je 1 000 W. Odn├şmate─żn├Ż z├ísobn├şk na vodu m├í objem 1,5 l. K├ívovar je skvel├Żm kompromisom medzi cenou a v├Żkonom. Obsahuje funkciu mlie─Źneho syst├ęmu, parn├║ d├Żzu, ohrieva─Ź ┼í├ílok, mo┼żnos┼ą nastavi┼ą si mno┼żstvo vody a k├ívy a odkvapk├ívac├ş syst├ęm. Taktie┼ż m├┤┼żete pripravi┼ą 2 ┼í├ílky k├ívy naraz. Medzi z├íkladn├ę funkcie patr├ş mo┼żnos┼ą pripravi┼ą cappuccino a latte. Rozmery: 29 x 20,5 x 29,6 cm. Hmotnos┼ą: 3,2 kg. Maxim├ílna v├Ż┼íka priestoru na ┼í├ílku: 10 cm.


vyberomat sk de┬┤longhi ecp w

De┬┤Longhi ECP 33.21 W

De┬┤Longhi ECP 33.21 W je p├íkov├Ż k├ívovar s tlakom 15 bar. Pr├şkon k├ívovaru je 1 100 W. Disponuje odn├şmate─żn├Żm z├ísobn├şkom na vodu s objemom 1,1 l. V├Żhodou pr├şstroja je bohat├ę mno┼żstvo funkci├ş. Medzi tieto funkcie patr├ş mo┼żnos┼ą pr├şpravy dvoch ┼í├ílok naraz, parn├í d├Żza, v├Ż┼íkovo nastavite─żn├Ż podstavec, ohrieva─Ź ┼í├ílok, odkvapk├ívac├ş syst├ęm a automatick├ę vypnutie. Medzi z├íkladn├ę funkcie patr├ş pr├şprava cappuccina alebo latte. Rozmery: 24 x 18,5 x 30,5 cm. V├íha: 4 kg. Maxim├ílna v├Ż┼íka priestoru na ┼í├ílku je 13 cm.


vyberomat sk espresso eta storio

Espresso ETA Storio 6181 90040

Esporesso ETA Storio 6181 90040 je p├íkov├Ż k├ívovar s tlakom 20 bar. Pr├şkon k├ívovaru je 1 350 W. Odn├şmate─żn├í n├ídr┼żka na vodu m├í objem 0,75 l. Medzi najv├Ą─Ź┼íie prednosti tohto pr├şstroja patr├ş pekn├Ż retro dizajn. ─Äal┼í├şmi kladmi je mno┼żstvo funkci├ş. Obsahuje ┼í─żaha─Ź mlieka, funkciu hor├║cej vody, parn├║ d├Żzu, ohrieva─Ź ┼í├ílok a mo┼żnos┼ą nastavi┼ą mno┼żstvo k├ívy. Dok├í┼że pripravi┼ą dve k├ívy naraz. Medzi jeho z├íkladn├ę funkcie patr├ş pr├şprava cappuccina a latte. Rozmery: 41,5 x 16,5 x 30 cm. V├íha: 3,65 kg.


vyberomat sk de┬┤longhi ec m

De┬┤Longhi EC 685.M

P├íkov├Ż k├ívovar De┬┤Longhi EC 685.M dosahuje tlak 15 bar. Pr├şkon pr├şstroja je 1 450 W. Disponuje odn├şmate─żn├Żm z├ísobn├şkom na vodu s objemom 1,1 l. Obsahuje bohat├ę mno┼żstvo funkci├ş ako je pr├şprava dvoch ┼í├ílok naraz, parn├í d├Żza, ohrieva─Ź ┼í├ílok, ukazovate─ż mno┼żstva vody alebo re┼żim ├║spory energie. Medzi z├íkladn├ę funkcie patr├ş pr├şprava cappuccina a latte. ─Äal┼í├şm plusom s├║ tri druhy filtrov a dvojit├ę sitko na mlet├║ k├ívu. Rozmery: 33 x 14,9 x 30,3 cm. V├íha 4,2 kg.


vyberomat sk krups xpc virtuoso silver

Krups XP442C11 Virtuoso Silver

Krups XP442C11 Virtuoso Silver je p├íkov├Ż k├ívovar s tlakom 15 bar. Pr├şkon k├ívovaru je 1 400 W. Odn├şmate─żn├Ż z├ísobn├şk na vodu m├í objem 1 l. Vy┼í┼íiu cenu kompenzuje mno┼żstvo funkci├ş. K├ívovar dok├í┼że pripravi┼ą 2 ┼í├ílky naraz. Disponuje funkciou hor├║cej vody, parnej d├Żzy, ohrieva─Źu ┼í├ílok, odkvapk├ívac├şm a odv├íp┼łovac├şm syst├ęmom, ─Źasova─Źom, ukazovate─żom mno┼żstva vody a automatick├Żm vypnut├şm. Taktie┼ż si m├┤┼żete nastavi┼ą ak├ę mno┼żstvo k├ívy chcete. Medzi z├íkladn├ę funkcie patr├ş pripravenie cappuccina a latte. Rozmery: 14,3 x 28 x 28,5 cm. V├íha: 3,3 kg.

V├Żhody

 • N├şzka cena za ┼í├ílku
 • Relat├şvne n├şzka obstar├ívacia cena
 • Zachov├íva chu┼ą a ar├│mu k├ívy

Nev├Żhody

 • N├íro─Źnej┼íie na pr├şpravu k├ívy
 • ├Üdr┼żba
 • Potreba mlyn─Źeka

Tlak

Tlak patr├ş medzi najd├┤le┼żitej┼íie parametre, ktor├ę ovplyv┼łuj├║ kvalitu v├Żsledn├ęho n├ípoja. P├íkov├ę k├ívovary maj├║ bu─Ć ─Źerpadlo, alebo pracuj├║ za pomoci tlaku pary. Tie, ktor├ę maj├║ zabudovan├ę ─Źerpadlo, b├Żvaj├║ spravidla lep┼íie. Tlak by mal dosahova┼ą hodnoty aspo┼ł 9 barov, ide├ílne v┼íak 15 barov a viac. V┼íeobecne plat├ş, ┼że ─Ź├şm v├Ą─Ź┼í├şm tlakom pr├şstroj disponuje, t├Żm lep┼íiu k├ívu budete schopn├ş pripravi┼ą.

Pr├şkon a spotreba

U mal├Żch spotrebi─Źov ako je k├ívovar je spotreba takmer zanedbate─żn├í. Ak v┼íak chcete pri pr├şprave k├ívy u┼íetri┼ą trochu ─Źasu, siahnite po pr├şstroji s vy┼í┼í├şm pr├şkonom. P├íkov├ę k├ívovary s├║ k dispoz├şcii s pr├şkonom v ┼íirokom rozmedz├ş 300 a┼ż 2 200 W. Optim├ílne je, ak m├í k├ívovar pr├şkon aspo┼ł 1400 W.

Objem n├ídr┼żky na vodu

Objem n├ídr┼żky na vodu by sa mal odv├şja┼ą od predpokladanej dennej spotreby k├ívy. V dvoj─Źlennej dom├ícnosti si vysta─Ź├şte s n├ídr┼żkou s objemom 1 liter. Po─Ź├ştajte s t├Żm, ┼że od ve─żkosti z├ísobn├şka na vodu sa odv├şja aj cena a ve─żkos┼ą pr├şstroja.

Doplnkov├ę funkcie

Medzi naj─Źastej┼íie doplnkov├ę funkcie patr├ş:

 • Pr├şprava dvoch ┼í├ílok naraz – ur├Żchli pr├şpravu k├ívy napr. v pr├şpade n├ív┼ítevy.
 • Vyhrievan├í plocha na ┼í├ílky – teplota samotnej ┼í├ílky zna─Źne ovplyv┼łuje kvalitu v├Żsledn├ęho n├ípoja. Nikdy ned├ívajte k├ívu do studenej ┼í├ílky.
 • Nastavenie v├Ż┼íky podstavca – praktick├ę pre r├┤zne ve─żkosti ┼í├ílok.
 • Nastavite─żn├ę mno┼żstvo k├ívy a vody – u─żah─Źuje pr├şpravu k├ívy pod─ża va┼íej chuti.
 • Nastavite─żn├í tvrdos┼ą vody – pre ide├ílnu k├ívu je vhodn├í sk├┤r m├Ąk┼íia voda. Niektor├ę k├ívovary maj├║ mo┼żnos┼ą nastavi┼ą tvrdos┼ą vody.
 • Nastavite─żn├í teplota vody – aj teplota vody m├í vplyv na v├Żsledn├║ chu┼ą k├ívy. Ide├ílna teplota napr. pre espresso je 90┬░C.
 • D├Żza na paru – sl├║┼żi na nahriatie a na┼í─żahanie mlieka.
 • Hor├║ca voda – mo┼żnos┼ą pusti┼ą hor├║cu vodu z trysky na hor├║cu paru, napr. na pr├şpravu ─Źaju.
 • ├Üsporn├Ż re┼żim a automatick├ę vypnutie – po ur─Źitej dobe ne─Źinnosti k├ívovar prejde do stand-by re┼żimu alebo sa vypne.
 • Odv├íp┼łovac├ş syst├ęm – pri zanesen├ş vn├║tra k├ívovaru v├ís vyzve na spustenie programu na odstr├ínenie vodn├ęho kame┼ła.
 • Odkvapk├ívac├ş syst├ęm – zabr├íni odkvapk├ívaniu k├ívy po vybrat├ş ┼í├ílky.
 • Samo─Źistiaci syst├ęm – vie k├ívovar automaticky prepl├íchnu┼ą.

Jak pripravi┼ą dokonal├ę espresso

Pripravi┼ą dokonal├ę espresso je tak trochu veda. Pre perfektn├Ż v├Żsledok si sk├║ste zapam├Ąta┼ą tieto ─Ź├şsla 7ÔÇô20ÔÇô90ÔÇô9ÔÇô25:

 • 7 gramov k├ívy
 • 20 kilogramov tlaku pri utl├í─Źan├ş k├ívy
 • 90┬░ C teplota vody
 • 9 barov tlak vody
 • 25 sek├║nd doba extrakcie.

V praxi to vyzerá nasledovne:

 1. Name─żte k├ívu a naberte 7 gramov. Hrubos┼ą namletia je ve─żmi d├┤le┼żit├í. Pokia─ż bude k├íva zomlet├í pr├şli┼í hrubo, prete─Źie voda k├ívou r├Żchlo a v├Żsledn├Ż n├ípoj bude vodnat├Ż. Pokia─ż bude k├íva pr├şli┼í jemne namlet├í, voda prete─Źie k├ívou zle a v├Żsledn├í chu┼ą m├┤┼że by┼ą prep├ílen├í.
 2. Napl┼łte p├íku k├ívou tak, aby bola rovnomerne rozprestret├í a stla─Źte ju tamperom (zatl├í─Źadlom). Tla─Źte silou 20 kg. Pre predstavu, ako ve─żmi tla─Źi┼ą, sk├║ste p├íku polo┼żi┼ą na osobn├║ v├íhu a tla─Źi┼ą tak, k├Żm sa na displeji neobjav├ş 20 kg. ─îasom silu tlaku zvl├ídnete odhadn├║┼ą.
 3. Utrite okraje p├íky, nasa─Ćte ju na hlavu k├ívovaru a pevne utiahnite. Ak p├íku zabudnete utrie┼ą alebo m├ílo utiahnete, m├┤┼że sa sta┼ą, ┼że p├íka nedosadne ako m├í, voda prete─Źie okolo a extrakcia bude vplyvom n├şzkeho tlaku nedostato─Źn├í.
 4. Zapnite v├Żdaj vody. Extrakcia by mala trva┼ą 25 sek├║nd. K├íva by nemala do ┼í├ílky vyteka┼ą z ve─żkej v├Ż┼íky, kaz├ş sa t├Żm konzistencia peny.
 5. D├┤le┼żit├í je aj ┼í├ílka samotn├í. Vhodn├í je ┼í├ílka hrubostenn├í, porcel├ínov├í a so zaoblen├Żm dnom. ┼á├ílku ÔÇőÔÇődopredu v┼żdy nahrejte, ide├ílne na 67┬░ C. Spr├ívne espresso by malo ma┼ą objem 30 ml.

E.S.E. pody

E.S.E. pody s├║ vank├║┼íiky naplnen├ę k├ívou. Jedn├í sa o pra┼żen├║, mlet├║ k├ívu s presnou gram├í┼żou 7 g na pr├şpravu espressa. Mno┼żstvo k├ívy, stupe┼ł mletia a kompresie do podu s├║ presne definovan├ę ┼ítandardy. K├ívovary, v ktor├Żch mo┼żno pody pou┼żi┼ą, b├Żvaj├║ spravidla ozna─Źen├ę ako kompatibiln├ę so syst├ęmom E.S.E.

├Üdr┼żba

P├íkov├ę k├ívovary s├║ zlo┼żitej┼íie na ├║dr┼żbu. Po ka┼żdej pr├şprave k├ívy je nutn├ę o─Źisti┼ą p├íku, sitko aj hlavu k├ívovaru. Raz za ─Źas je nutn├ę vykona┼ą d├┤kladnej┼íie ─Źistenie k├ívovaru a vy─Źisti┼ą a odv├ípni┼ą n├ídr┼żku na vodu a v┼íetky vodn├ę cesty k├ívovaru.

Cena

Cena sa odv├şja od vybavenia a zna─Źky. V┼íeobecne mo┼żno poveda┼ą, ┼że p├íkov├ę k├ívovary patria do strednej cenovej hladiny. Aj medzi najlacnej┼í├şmi modelmi n├íjdete kvalitn├ę pr├şstroje, nem├┤┼żete ale po─Ź├şta┼ą s ponukou doplnkov├Żch funkci├ş.

Cena do 200 eur

K├ívovary so z├íkladn├Żm vybaven├şm a funkciami. Objem z├ísobn├şka vody je zvy─Źajne do 1 litra.

Cena od 200 do 400 eur

Zlat├í stredn├í cesta. V tejto cenovej kateg├│rii n├íjdete tak men┼íie, ako aj ve─żk├ę k├ívovary. Tieto k├ívovary u┼ż s├║ v├Ą─Ź┼íinou vybaven├ę niektor├Żmi z doplnkov├Żch funkci├ş.

Cena nad 400 eur

┼ápi─Źkov├ę k├ívovary, ve─żakr├ít vybaven├ę i vlastn├Żm mlyn─Źekom a s funkciou ┼í─żahania mlieka.

Ob─ż├║ben├ę zna─Źky

Medzi najlep┼í├şch v├Żrobcov p├íkov├Żch k├ívovarov patr├ş talianska zna─Źka DeLonghi. ─Äal┼í├şmi zn├ímymi v├Żrobcami s├║ napr. Jura, Krups, Catler alebo Klarstein.

Krups Virtuoso XP442C11 p├íkov├ę espresso - NAY Elektrodom

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest