Ako vybrať vianočný darček

Vianoce sú pre mnohých z nás najkrajšími sviatkami roka. Stretávame so svojimi najbližšími, vychutnávame si spoločné chvíle aj vianočné pochúťky. K Vianociam neodmysliteľne patrí ich neopakovateľná atmosféra, tradície, vianočný stromček a vianočné darčeky. Ak neviete, čo tento rok nakúpiť pod stromček, vyskúšajte niektorý z našich tipov.

V prípade, že hľadáte konkrétne tipy, mohli by vás zaujímať články: Tipy na vianočné darčeky pre mužov 2021 alebo tipy na vianočné darčeky pre ženy 2021.

vyberomat sk gifts christmas

Ako nakupovať vianočné darčeky

Skôr než sa pustíte do samotného zháňania a nakupovania, pokúste sa na chvíľu usadiť a vyskúšajte nasledovné rady. Pomôžu vám vyvarovať sa zbytočných stresov pri nákupoch.

Pomáha zoznam

Ako prvé si vytvorte zoznam ľudí, ktorých chcete obdarovať. Ku každému menu si napíšte tipy na darčeky, ktoré ich môžu potešiť. Premýšľajte nad ich záľubami alebo nad tým, čo potrebujú. Ak nemáte konkrétny nápad, skúste ich v najbližších dňoch viac počúvať. Aj v bežnom rozhovore sa môže skrývať nečakaná inšpirácia na darček.

Rozpočet

Rozpočet je pri nákupe darčekov vždy dôležitý. Pomôže vám nielen ustrážiť výšku vašich výdavkov. Získate tiež prehľad o tom, koľko ste na darčeky minuli.

Nákupy na poslednú chvíľu? Nie!

Nakupovanie na poslednú chvíľu neprináša len stres. V predvianočnom zhone sa ľahko môže stať, že kúpite niečo zbytočné. Navyše, aj keď sú niektoré veci pred Vianocami vo výhodnej zľave, iné môžu byť predražené.

Nakupujte doobeda

Už od začiatku decembra sú nákupné centrá plné ľudí. O niečo lepšie je to však v dopoludňajších hodinách. Ak máte čas, vyberte sa na nákupy doobeda. Vyhnete sa tak dlhým radám pri pokladniach. Môžete, samozrejme, nakupovať aj cez internet a užiť si „prechádzku po obchodoch“ so šálkou kávy či čaju v ruke.

vyberomat sk gifts christmas

Tipy na vianočné darčeky

Ako nakupovať, aby bol vianočný darček praktický, užitočný, pekný a potešil obdarovaného? To je naozaj ťažká úloha. Vyskúšajte niektorý z nasledovných tipov.

Oblečenie poteší a je aj praktické

Dokonalým vianočným darčekom môže byť oblečenie. Pravdaže za predpokladu, že poznáte vkus a veľkosť obdarovaného. Zaručeným tipom je tričko alebo mikina. Tieto kúsky oblečenia sa zídu každému. Môžu byť obyčajné ale tiež s vtipným a originálnym motívom. Výber je len na vás.

Miluje doplnky?

Ak má obdarovaný plný šatník, stavte na doplnky. Mužov iste poteší vkusná kravata alebo kožený opasok. Ženy nová kabelka či taška, peňaženka alebo kozmetická taštička.

Niečo osobné

Vhodnou drobnosťou, ktorá iste poteší, je zarámovaná spoločná fotografia. Alebo zápisník, kľúčenka či iná drobnosť s vašou podobizňou. Originálnym darčekom je tiež hrnček, vankúš alebo tričko s vašou spoločnou fotkou. Takýto vianočný darček bude za vás hovoriť ešte dlhý čas.

Pre zaneprázdnených

Aj keď klasické diáre ustupujú elektronickým kalendárom, mnohí z nás ich stále používajú. Ak máte v okruhu svojich známych niekoho, kto na klasický diár nedá dopustiť, našli ste vhodný darček. K diáru nezabudnite pribaliť kvalitné pero.

Vianočné darčeky pre súrodencov

Pre súrodencov ale aj priateľov, rodičov a starých rodičov sú vhodným darčekom ponožky. Nekupujte však nič obyčajné. Vyberte kvalitné materiály, antibakteriálne ponožky alebo ponožky s originálnym motívom najlepšie v darčekovom balení.

Nepoznáte sa dosť dobre?

Aj pre ľudí, ktorých dosť dobre nepoznáte, môžete kúpiť vhodný a praktický darček. Na výber máte kvalitnú kávu, víno, bonboniéru alebo ručne vyrábané čokoládové pralinky.

Keď už naozaj neviete čo

Viac ako zbytočnosť, ktorú prijme obdarovaný s úsmevom len zo zdvorilosti, môže potešiť menšia hotovosť. Takto si budete môcť byť istí, že sa váš vianočný darček na niečo naozaj zíde. Ak nechcete darovať peniaze, kúpte napríklad darčekový poukaz.

Oživte spomienky

Darčekom môže byť pokojne niečo, čo v obdarovanom vyvolá pekné spomienky. Na Vianoce je dovolené aj plakať od dojatia či nostalgicky spomínať na spoločné zážitky. Alebo v darčeku ukryte vaše malé vyznanie lásky či vyjadrenie vďaky.

Pre knihomoľov                

Ak viete, že niekto rád číta, vyberte mu novú knihu. Nezabudnite však pred tým nazrieť do jeho knižnice. Aby bol nový prírastok v zbierke naozaj novým. Mali by ste sa tiež trafiť do jeho vkusu. Nie každá žena musí mať rada zamilované romány a muž napínavé detektívky.

Ručne vyrobené darčeky

Ručná práca vždy prezradí veľa o tom, ako na obdarovaného myslíte. Vytvorte niečo originálne. Môže to byť obrázok, fotografia, voňavé sviečky, svietnik či výšivka na stenu. Výber je rozmanitý. Záleží len na tom, čomu sa radi venujete.

Vianočné darčeky pre ženy

Ženy majú rady darčeky darované zo srdca. Nič ich nesklame tak, ako darček, na ktorom vidno, že ste jeho výberu venovali niekoľko sekúnd. Vhodným darom je parfum, šperk alebo bižutéria. Ak chcete zájsť ešte ďalej, darujte im darček počas spoločnej večere v reštaurácii ešte pred Vianocami. Romantika takejto chvíle povie všetko za vás.

Vianočné darčeky pre mužov

Pre mužov môžete siahnuť aj po praktických veciach, akým je oblečenie. Odbremeníte ich tak od činnosti, ktorú mnohí z nich nemajú v láske — od nakupovania. Váš vianočný darček im tak prinesie dvojitú radosť. Ak už naozaj nebudete vedieť, čo kúpiť, môžete im vybrať kvalitnú vodu po holení alebo inú kozmetiku.

Vianočné darčeky pre seniorov

Rodičia a starí rodičia vám často na otázku, čo by chceli dostať pod stromček, odpovedia, že oni už nič nepotrebujú. Prekvapiť ich môže byť preto o niečo ťažšie. Namiesto tradičných ponožiek, pyžama či výživových doplnkov skúste tento rok niečo nové. Nádherným prekvapením sa môže stať poukaz na dovolenku alebo wellness pobyt. Na takýto vianočný darček sa budete musieť možno poskladať viacerí, no radosť na tvárach vašich rodičov iste bude stáť za to.

Vianočné darčeky pre deti

Pre menšie deti je výber pomerne jednoduchý. Radosť im spravia hračky. Dievčatá poteší nová bábika alebo kuchynka na varenie. Chlapcov autíčko na ovládanie alebo nová stavebnica. Väčším deťom môžete vybrať zábavnú spoločenskú hru pre celú rodinu. Výber pre deti je bohatý aj v rôznych cenových kategóriách. Veľmi pekné vianočné darčeky nakúpite už do 20 eur.

Zážitkové darčeky

Nejedného muža aj ženu poteší zážitkový vianočný darček. Na výber máte adrenalínové zážitky, akými sú paragliding alebo bungee jumping, automobilový zážitok jazdy vo formuli či pretekárskom aute. Zážitkom môže byť tiež romantická večera alebo ochutnávka lahôdok pre gurmánov. Fantázii sa medze nekladú. Možno práve vy potešíte svojich blízkych kúpou poukazu na kurz pečenia a čokolády alebo varenia indických jedál.

Na čo myslieť pri výbere darčeka alebo rady na záver

Nákupy vianočných darčekov na poslednú chvíľu môžu dať poriadne zabrať. Pomôže vám, ak sa na Vianoce pripravíte vopred. Či už kupujete vianočný darček pre rodinu, priateľov alebo známych, pomôže vám, ak ich dostatočne poznáte. V takom prípade skúste vybrať niečo podľa ich vkusu alebo záľub. Ak obdarovaného nepoznáte, nevešajte hlavu. Darček, ktorým nič nepokazíte, môže byť fľaša kvalitného vína alebo čokoláda.

Muži často premýšľajú, čím na Vianoce potešiť svoju partnerku. Aj keď je myslenie ženy v mnohom zložité, trochou romantiky ju iste oslovíte. Muži obľubujú zážitky a prekvapenia. Môžete ich však obdariť aj niečím praktickým. Napríklad novou nepremokavou bundou na obľúbený šport. Pre deti vyberajte hračky podľa ich veku. Teenagerov zase poteší nový mobil alebo prenosný reproduktor, vďaka ktorému budú môcť počúvať obľúbenú hudbu so svojimi priateľmi.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest