Ako vybrať darček pre muža

Hľadáte vhodný darček pre muža a neviete, čo vybrať? Nie ste sama. Mnohé ženy si každý rok lámu hlavu nad tým, čo vybrať pre svojho partnera k narodeninám, na Vianoce či pri inej príležitosti. Svedčia o tom aj mnohé diskusie na túto tému na internetových fórach. Vybrať ten správny darček pre muža nie je vôbec ľahké. Aby ste sa nemuseli obávať, že znovu neprídete na nič lepšie, ako sú ponožky či pena na holenie, pokúsime sa vám túto neľahkú úlohu uľahčiť niekoľkými radami a tipmi.

V prípade, že chcete praktický darček pre svojho partnera, priateľa alebo otca, mohol by vám pomôcť náš článokTipy na vianočné darčeky pre mužov 2021.

Viete, čo má rád?

Základom výberu vhodného darčeka je poznať obdarovaného. Muži nie vždy radi o sebe veľa hovoria, no veľa zistíte aj pozorovaním. Všímajte si, čomu sa váš partner, syn alebo otec rád venuje a pozorne ho počúvajte. Možno niekde medzi rečou utrúsi, čo mu chýbalo v posilňovni. Alebo si vzdychne, že by potreboval nové bežecké topánky.

Niektorí muži neradi zaháľajú, iní si najradšej vychutnajú vychladené pivo po dobrom obede. Alebo si rád pozrie futbalový zápas s priateľmi? Ak obdarovaný patrí medzi tých, ktorí si potrpia na svoj zovňajšok, postačí, ak si poriadne prezriete jeho šatník. Iste prídete na niečo, čo mu chýba.

Takto by sme mohli pokračovať do nekonečna. Pozrime sa radšej na konkrétne tipy na darčeky.

vyberomat sk gifts for men

Tipy na darčeky pre mužov

Obdarovať blízkeho je radosť. Aj keď tomu niekedy predchádza dlhé premýšľanie nad správnym darčekom. Dúfame, že ho tento krát nájdete medzi nasledovnými tipmi.

Podporte jeho záľuby

Pre športovo aktívneho muža môžete kúpiť napríklad permanentku do posilňovne. Vášnivého rybára potešia nové rybárske nohavice alebo nepremokavá bunda. Ak potrebuje novú udicu, nevyberajte ju sama. Pri výbere využite rady odborníka v predajni.

Chlapi a adrenalín

Mnohí muži obľubujú adrenalínové aktivity. V takomto prípade bude voľba darčeka jednoduchá. Vyberte mu adrenalínový zážitok na vode alebo vo vzduchu. Možno ho poteší let stíhačkou alebo zoskok padákom. A možno sa rád naučí jazdiť na psom záprahu alebo si vyskúša pilotovať lietadlo.

Miluje autá?

Dokáže sa s priateľmi hodinu baviť o nových automobiloch? Zahrnul vás niekedy technickými informáciami o výkone motoru či iných podrobnostiach? Potom ho iste poteší možnosť vyskúšať si jazdu v aute, aké bežne nešoféruje. Môžete mu podarovať jazdu v pretekárskom aute, vo formuli, vo Ferrari, Mustangu alebo na štvorkolke.

Pre športových fanúšikov

Muži sú vášnivými športovými fanúšikmi. Ak je ním aj ten váš, vhodným darčekom bude napríklad hokejový dres. Ak sa venujete sa ručným prácam, vyrobte mu niečo sama. Môžete mu upliesť šál vo farbách slovenskej zástavy alebo jeho obľúbeného hokejového klubu.

Klasika, ktorá poteší

Aj medzi tradičnými darčekmi, akým je kozmetika, môžete nájsť niečo výnimočné. Výnimočnou voľbou je kvalitný parfum, parfumovaná alebo toaletná voda. Pozor len na výber vône. Pre správny výber si všímajte, akú vôňu používa. Ak si nebudete istá, vyberte niečo neutrálne. Neoslovil vás tento nápad? Vyskúšajte holiaci strojček alebo zastrihávač fúzov.

Aby na vás myslel každý deň

Praktická drobnosť, ktorá poteší, môže byť obal na smartfón či nový hrnček na kávu. Pri týchto voľbách môžete zájsť ešte o niečo ďalej. Obal, hrnček, kľúčenka alebo aj tričko s vašou spoločnou fotografiou vás bude vášmu partnerovi pripomínať každý deň.

Na kávu so sebou

Muži, ktorí chodia často na služobné cesty, ocenia kvalitný termohrnček na cesty. Termohrnček udrží nápoj teplý po dlhý čas. Pohodlne sa z neho dá piť aj počas šoférovania. Na trhu nájdete mnoho dizajnov s držadlom alebo s pogumovaným telom pre lepšie uchopenie.

Pre hráčov

Relax pri dobrej počítačovej hre pomáha niektorým mužom odbúravať stres. Vodný darček pre muža tak môže byť herný ovládač pre konzolové hry alebo herná myš. A možno ocení novú hru pre viacerých hráčov, aby sa mohol zahrať spolu s priateľmi.

Dokonalý zvuk pre dokonalý relax

Ak váš partner rád počúva hudbu, nemusíte premýšľať len nad tým, aké cd mu tentokrát kúpite. Vyskúšajte kvalitné slúchadlá, cez ktoré bude počuť aj ten najmenší detail. A možno to bude chcieť zmenu v podobe vstupenky na festival. Nezabudnite kúpiť hneď dve, aby ste mohli ísť spolu.

Niečo spoločné

Kúpiť darček môžete aj pre oboch. Muži majú radi, keď s nimi trávime čas pri niečom, čo ich baví. Výborným darčekom zážitkový poukaz pre dvoch. Darujte mu let balónom, vyhliadkový let alebo tandemový zoskok. Potom si spolu zájdite na masáž. Miluje pivo? Čo tak návšteva pivovaru spojená s degustáciou.

Spoločným môže byť tiež oblečenie. Vhodným darčekom je vzorovaná spodná bielizeň pre mužov aj ženy. Alebo mikina s potlačou či pyžamo v rovnakom štýle.

Vtipne a s láskou

Na trhu nájdete naozaj pestrý výber vtipných tričiek a iného oblečenia. Vyberte motív, ktorý pasuje k jeho povahe a záľubám. Vtipné tričká alebo ponožky môžete vybrať aj pre celú rodinu, pre otca so synom alebo pre vás ako pár.

Pohodlné a štýlové

Darček pre muža ho môže odbremeniť od starostí s nákupmi. Ak poznáte jeho veľkosť a vkus, kúpte mu nové oblečenie alebo topánky. Výber je takmer nekonečný. Od nových nohavíc a košele cez tepláky a mikiny na voľný čas až po kvalitné tenisky či inú obuv. Možno ocení tiež nové papuče pre domáce pohodlie.

vyberomat sk gifts for men

Kreatívne a originálne doplnky

Módne doplnky nemusia poslúžiť len na dotvorenie outfitu. Môžu sa stať skutočne originálnym kúskom. Na výber máte mnoho možností od elegantnej kravaty či motýlika, cez manžetové gombíky pre elegánov, až po čoraz obľúbenejšie štýlové drevené doplnky.

Na peniaze a doklady

Nosí váš partner peniaze, doklady a mobil neustále vo vreckách? Skúste vybrať peňaženku. Pozor pri tom na rozmery. Muži nemajú radi objemné peňaženky. Uprednostnia také, ktoré sa pohodlne zmestia do vrecka na rifliach alebo saku.

Kam s notebookom?

Ak sa mu skôr zíde nová taška do práce, vyberte mu ju. Ak obľubuje športový štýl obliekania, môžete kúpiť aj batoh. Pre tých, ktorí chodia do práce v obleku, bude vhodnejšia kožená aktovka. Pri výbere skontrolujte, či sa mu do vybraného modelu zmestí všetko potrebné.

Hodinky pre každého muža

Darček pre muža, ktorý poteší, môžu byť aj hodinky. Vyberajte podľa štýlu jeho obliekania a činností, ktorým sa venuje. Iné hodinky sú vhodné pre šport a iné k obleku. Miluje luxusné veci? Skúste pozlátené luxusné hodinky. Tých, ktorí využívajú nové technológie, možno potešia smart hodinky.

Zopár slov na záver

Vybrať darček pre muža, ktorý nezostane len ležať nepovšimnutý v skrini, môže byť dosť náročné. Ak sa jedná len o známych či priateľov, s ktorými sa často nestretávate, stačí vybrať kvalitné víno alebo inú drobnosť.

Ale čo tí muži, ktorí sú vám najbližší? Pri výbere darčekov pre nich je základom to, ako ich poznáte. Všímajte si ich záľuby aj skryté poznámky na to, čo by sa ich mohlo zísť. Mnohí muži radi športujú alebo milujú adrenalínové zážitky. Iní si radi v pokoji vypočujú dobrú hudbu alebo dajú chutné jedlo. Nájdete medzi nimi aj knihomoľov, vášnivých rybárov alebo športových fanúšikov. Ak obdarovaný nepatrí medzi tých, ktorí radi nakupujú, vybavte za neho nákupy oblečenia. Takýto darček pre muža poteší dvojnásobne.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest