Ako vybrať darček pre ženu

Darčeky radi dostávame aj dávame. Veď darovať darček, ktorý poteší obdarovaného, je radosťou aj pre darujúceho. Prostredníctvom darčekov toho môžeme veľa vyjadriť. Hovoria o našej láske, úcte, záujme alebo spokojnosti, že sme spolu.

Vybrať darček pre ženu môže byť náročné. Nezáleží pri tom na tom, ako dobre ju poznáte. Pred tým, ako sa pustíte do nakupovania, si preto prečítajte naše rady a tipy ako vybrať darček pre ženu. Poradíme vám, na čo všetko myslieť, aby bol konečný výsledok naozaj dokonalý.

V prípade, že hľadáte konkrétne tipy mohol by vám pomôcť náš článok: Tipy na vianočné darčeky pre ženy 2021.

vyberomat sk gifts for women

Na čo myslieť pri výbere darčeka pre ženy

Ženy sa chcú cítiť výnimočne. Chcú vedieť, že si ich všímate. Chcú byť tiež milované. Základom je preto vyberať s láskou. Nezáleží pri tom, či vyberáte darček pre manželku, priateľku, mamu, sestru či dcéru. Pred tým, ako sa vyberiete do obchodov alebo na stránky e-shopov, skúste sa na chvíľu zastaviť a dodržať nasledovné rady.

Začnite dostatočne skoro

Ženy vycítia, že ste darček zháňali na poslednú chvíľu. Majú istý zmysel, ktorý muži možno nechápu, je však dobré o ňom vedieť. Na plánovanie, čo obdarovanej kúpite, si preto nechajte dostatok času. Pomôže to aj vám. Vyhnete sa zbytočnému stresu z nákupov.

Zamerajte sa na jej priania

V dnešnom uponáhľanom svete málokto venuje pozornosť našim tajným túžbam a prianiam. Ak chcete darovať darček pre ženu, ktorý ju naozaj prekvapí a vyrazí jej dych, všímajte si, o čom sníva. Budete sa možno musieť naučiť počúvať medzi riadkami. Výsledok ale bude stáť za to.

Všímajte si ju

Veľa dosiahnete, ak si budete vašu partnerku alebo dcéru dostatočne všímať. Zistíte tak, čo sa im páči a čo nie. Možno tiež postrehnete, čo im chýba. Váš výber bude potom oveľa jednoduchší. Všímajte si tiež ich koníčky a životný štýl. Takto vyberiete darček, ktorý iste poteší.

Buďte praktický

Niektoré ženy obľubujú praktické darčeky. Vyberte im niečo, čo budú rady používať. V tomto prípade menej zaváži cena. Váš darček preto nemusí byť len luxusný. Vyvarujte sa však darčekom typu „potreby do kuchyne“. Pod praktickým myslíme skôr niečo, čím podporíte jej záujmy a záľuby. Rada si zapisuje svoje myšlienky? Vyberte zápisník a pero. Ak chodí rada na dlhé prechádzky, radosť jej urobí nová bunda alebo funkčná bielizeň.

Nakupujte podľa veku

Pozor na darčeky pre ženy v zrelom veku. Nie vždy ich musí potešiť krém pre zrelú pleť. Vyberte radšej niečo, čo v nich vzbudí dojem, že sú stále krásne. Napríklad nové náušnice, náhrdelník alebo retiazku. Môžete tiež vybrať vkusné módne doplnky. Mladšie ročníky uprednostnia mobilný telefón, kozmetiku alebo technologické vychytávky. Nebojte sa zapojiť vašu fantáziu a iste narazíte na ten pravý darček.

Pozor na balenie

Ženy si potrpia na dizajn. A to až tak, že dokonalosť vášho darčeka môže pokaziť nevhodné balenie. Darčeky pre ženy je preto lepšie nechať zabaliť odborníkom priamo v predajni, kde ste ich kúpili. Alebo k nim vyberte vkusnú darčekovú tašku v jej obľúbených farbách.

vyberomat sk gifts for women

Tipy na darčeky pre ženy

Darčekom pre ženu môže byť veľa vecí. My sme pre vás vybrali tie, s ktorými iste nič nepokazíte.

Základom sú kvety

Ženy majú rady kvety. Potešiť ich peknou kyticou môžete kedykoľvek. Venujte však pozornosť výberu. Najlepšie urobíte, ak si najskôr zistíte, ktoré kvety patria medzi ich obľúbené. Ak sa vám to nepodarí zistiť, najviac za vás povie kytica ruží.

Pre príjemnú vôňu

Nie ste si istý výberom? Stavte na klasiku a vyberte parfum. Ak nepoznáte jej vkus, možno vám pomôže prehrabať sa v jej kozmetickej skrinke. Iste tam nájdete vôňu jej obľúbenej značky. Vhodným výberom sú tiež neutrálne vône.

Pekný šperk

Pre tie ženy, ktoré majú záľubu v šperkoch, vyberte nový prsteň, náušnice, náhrdelník, retiazku alebo náramok. Nemusí ísť len o luxus. Niektoré ženy potešia skôr jednoduchšie šperky. Pre tie, ktoré si potrpia na dokonalosti, skúste šperky z drahších cenových kategórií.

Luxus nie len v šperku

Luxus sa nemusí ukrývať len v šperku. Môžete vybrať elegantné hodinky alebo značkovú kabelku. Drahší darček môžete vybrať aj zo sveta technológií. Svoju partnerku možno potešíte novým tabletom alebo mobilným telefónom.

Má rada hudbu?

Nielen dokonalý relax pri hudbe zabezpečia nové slúchadlá. Kvalitné slúchadlá využijú aj ženy, ktoré radi počúvajú hudbu napríklad v autobuse. Vyberajte bezdrôtové modely, aby sa jej káble neplietli do vlasov. Toto praktické, moderné riešenie obdarovaná iste ocení.

Obaly na telefón

Obal na telefón nemusí slúžiť len na jeho ochranu. Môže toho priniesť oveľa viac. Pri výbere myslite na dizajn. Nie každá blondínka obľubuje ružové ligotky. Vhodne zvolenou farbou a motívom dosiahnete, že sa obdarovaná s obalom na telefón nebude chcieť rozlúčiť ani pri výmene telefónu. Týmto darčekom môžete povedať ešte viac, ak vyberiete motív, ktorý bude odrážať jej záľuby. Rada bicykluje? Vyberte motív bicykla. Miluje zvieratá? Pripomeňte jej to, ako na ňu myslíte, ich obrázkom.

Darčeky s potlačou

Tričká, hrnčeky, kľúčenky, obaly na mobily ale tiež diáre alebo tašky a dokonca aj nápoje s potlačou sú originálnym darčekom pre každého. Aj ženy ocenia, ak ich obdarujete práve týmto spôsobom. Vyberte vašu spoločnú fotografiu alebo obrázok, ktorý v nich vyvolá pekné spomienky. Môžete vybrať aj iný originálny alebo vtipný motív.

Naozaj neviete čo?

Ak naozaj neviete, čo vybrať, pozvite ju na spoločnú večeru. Nemusí to byť len romantika pre dvoch zamilovaných. Spoločné jedlo ocení aj vaša dcéra. Dáte jej tým najavo, že čas s ňou je pre vás vzácny. Po jedle ju vezmite do obchodu a dovoľte jej vybrať nové oblečenie. Ak vezmete na večeru manželku, môžete jej po večeri spoločne vybrať nový šperk. A nezabudnite na kvety.

Dobrá kniha

Ženy vo všeobecnosti radšej čítajú ako muži. Ak aj vaša priateľka či partnerka patrí medzi ne, kúpte jej knihu. Zistite si nielen to, aký žáner má najradšej. Skontrolujte tiež najnovšie prírastky v jej knižnici. Aby sa vám nestalo, že knihu budete musieť ísť vymeniť.

Skúste vybrať oblečenie

Ak si trúfate vybrať pre obdarovanú oblečenie, smelo do toho. Nezabudnite si popredu zistiť veľkosť. Pri výbere prihliadajte na vkus obdarovanej. Ak si nie ste istí, môžete vybrať napríklad štýlové pyžamo. O vašej láske ju presvedčíte aj vtedy, ak si kúpite pyžamo v rovnakom motíve aj vy. Trendom pre páry sú tiež veselé trenírky.

Aj ženy milujú zážitky

Darček pre ženu môže byť aj zážitok. Nemusia pri tom obľubovať množstvo adrenalínu. Vyberte vyhliadkový let, masáž alebo ochutnávku čokolády. Možno ju poteší, ak sa spolu zúčastníte kurzu keramiky alebo varenia. Zažijete tak množstvo zábavy, vďaka čomu si váš darček bude ešte dlho pripomínať.

Niečo na záver

Kúpiť vhodný darček pre ženu vie dať poriadne zabrať. Najmä vtedy, ak vám na obdarovanej naozaj záleží a darčekom nechcete nič pokaziť. Výber si preto nenechávajte na poslednú chvíľu, ale mu venujte dostatočnú pozornosť. Veríme, že vám naše tipy na darčeky pre ženy pomohli. Ak ste nenašli to pravé, na záver máme pre vás ešte jeden tip.

Všetky ženy rady maškrtia. A to aj vtedy, ak s výčitkami siahajú po sladkej čokoláde. Iste ich preto potešíte zdravou pochúťkou z medu, orechov a sušeného ovocia. Takéto maškrtenie je veľmi chutné. Navyše prospieva dobrému tráveniu a dodá telu dostatok vitamínov a minerálov.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest