Kávové kapsule – ako vybrať tie najlepšie

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk tchibo cafissimo espresso caramel
vyberomat sk tchibo cafissimo espresso caramel

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk tassimo jacobs cafe crema xl
vyberomat sk tassimo jacobs cafe crema xl

Rozumná voľba

vyberomat sk nescafe dolce gusto cappuccino
vyberomat sk nescafe dolce gusto cappuccino

Najvyššia kvalita

Kapsulové kávovary sa tešia veľkej obľube. Nemusia pritom slúžiť len na prípravu kávy, ale dobre poslúžia aj na prípravu iných nápojov, napr. horúcej čokolády, kakaa alebo čaju. V tomto článku sa zameriame na to, ako vybrať do kávovaru tie najlepšie kapsule práve pre vás.

Čo si vybrať?

Na začiatok sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodné kávové kapsule.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Tchibo Cafissimo Espresso Caramel (10 ks)– intenzívna chuť a vôňa
– caramelová príchuť
– nie sú recyklovateľné3,80 € (10 ks)Zobraziť ponuku
Starbucks by Nespresso Blonde Espresso Roast (10 ks)– kompatibilita z inými kávovarmi
– 100 % Arabica
– recyklovateľné kapsule
– nenašli sme 4,20 € (10 ks)Zobraziť ponuku
L´OR ONYX Nespresso (20 ks)– kompatibilita z inými kávovarmi
– 100 % Arabica
– recyklovateľné kapsule
– nenašli sme 5,20 € (20 ks)Zobraziť ponuku
TASSIMO Jacobs Café Crema XL (16 ks)– výrazná aróma a chuť
– obľúbená značka
– pena
– nie sú recyklovateľné5,30 € (16 ks)Zobraziť ponuku
NESCAFÉ Dolce Gusto Cappuccino (48 ks)– dobré recenzie
– nízka cena za kus
– 100 % arabica
– nie sú kompatibilné s kávovarmi iných značiek
– nie sú recyklovateľné
12,30 € (48 ks)Zobraziť ponuku
vyberomat sk tchibo cafissimo espresso caramel

Tchibo Cafissimo Espresso Caramel (10 ks)

Kávové kapsule Tchibo poskytujú intenzívnu chuť espressa s tónmi smotanového karamelu. V kapsule sa nachádza iba 100 % Arabica vypestovaná vo vyšších polohách. V balení sa nachádza 10 ks.


vyberomat sk starbucks by nespresso blonde espresso roast

Starbucks by Nespresso Blonde Espresso Roast (10 ks)

Značka Nespresso patrí medzi jednotky na trhu. Aj vďaka tomu prináša kapsule s výbornou chuťou, ktoré sú kompatibilné z viacerými druhmi kávovarov. Starbucks kapsule obsahujú zmes z kávových zŕn z Latinskej Ameriky. V balení sa nachádza 10 ks.


vyberomat sk l´or onyx nespresso

L´OR ONYX Nespresso (20 ks)

L´OR ponúka kapsule naplnené z prémiovej kombinácie pražených zŕn Arabiky a Robusty. Pri výrobe boli zámerne jemne namleté, aby sa zdôraznila chuť kávovej zmesi. Výhodou je, že kapsule sú vytvorené z hliníku a sú jednoducho recyklovateľné. Taktiež sú kompatibilné z viacerými značkami kávovarov. V balení sa nachádza 20 ks.


vyberomat sk tassimo jacobs cafe crema xl

TASSIMO Jacobs Café Crema XL (16 ks)

V prípade, že si potrpíte na výraznú arómu a chuť kávy, sú pre vás ideálnou voľbou kapsule od Tassimo. Ich kvalita je časom odskúšaná u množstva spokojných zákazníkov. V balení nájdete 16 porcií zo stredne pražených kávových zŕn.


vyberomat sk nescafe dolce gusto cappuccino

NESCAFÉ Dolce Gusto Cappuccino (48 ks)

S cappuccinovými kapsulami od značky Nescafé si môžete vychutnať bohatú chuť 100 % Arabici. V balení sa nachádza 48 porcií. Zloženie bielej kapsule: sušené plnotučné mlieko (82,4 %), cukor (17,6 %). Zloženie čiernej kapsuly: pražená mletá káva.

Materiál kapsule

Kapsule sú väčšinou vyrobené z plastu a majú hliníkové viečko. Výnimkou sú napr. kapsule Nespresso, ktoré sú celé z hliníka a sú recyklovateľné. Prázdne kapsule od Nespresso môžete výrobcovi bezplatne zaslať späť alebo odovzdať v Nespresso butiku.

Obsah kapslí

Základom väčšiny kapsúl je káva. Podľa testov táto káva nie je o nič horšia než bežne predávaná pražená mletá káva. U kapsúl sa stretnete s dvoma základnými druhmi kávy:

 • 100% arabika – vyššia cena, širšie spektrum chutí s jemnými ovocnými podtónmi, obsah kofeínu 0,8-1,4%.
 • zmes arabiky a robusty – nižšia cena, kyslejšia chuť.

Na rozdiel od zrnkovej kávy sú kapsule vhodné aj na dlhšie skladovanie a hodia sa všade tam, kde je malá spotreba kávy. Káva v kapsuliach je hermeticky uzavretá, takže pri skladovaní nestráca arómu. Vďaka presnému strojovému dávkovaniu je navyše obsah každej kapsule rovnaký, a preto bude každá šálka kávy, ktorú si pripravíte, chutiť presne tak, ako ste zvyknutí.

Nielen kávové menu

Výhodou kapsúl je variabilita pripravovaných nápojov. Niektorí výrobcovia sa neobmedzujú len na klasickú kávu, ale radi experimentujú a ponúka širokú ponuku kapsúl s rôznymi nápojmi. Vďaka kapsulám si tak môžete vychutnať napríklad:

 • espresso a jeho varianty
 • kávu bez kofeínu
 • prekvapkávanú kávu
 • cappuccino a jeho ochutené varianty
 • latte a jeho ochutené varianty
 • flat white
 • ľadovú kávu
 • horúcu čokoládu a jej ochutené varianty
 • kakao
 • chai latte
 • čaj

Kompatibilita kapslí

Väčšina kapsulových kávovarov umožňuje využívanie kapslí od jedného konkrétneho výrobcu. Sloty na vkladanie kapsulí majú svoje špecifické rozmery a kapsule od rôznych výrobcov väčšinou nie sú navzájom kompatibilné. V súčasnej dobe je možné zaobstarať aj neoriginálne kapsule, ale tie do kávovaru nie vždy sedia.

Na trhu sú traja dominantní výrobcovia kapsulových kávovarov:

 • Tassimo – prístroje tejto značky umožňujú okrem originálnych kapsúl výrobcu použiť napr. aj kapsule značky Starbucks alebo Kraft.
 • Nescafé Dolce Gusto – kávovary tejto značky nepodporujú iné ako originálne kapsule výrobcu.
 • Nespresso – mimo originálnych kapsúl podporujú aj kapsule od viac ako 20 ďalších výrobcov.

Tassimo

Kapsule Tassimo ponúkajú najväčšiu ponuku kapsúl na trhu a veľkú variabilitu nápojov. Výrobca spolupracuje s mnohými svetovými značkami, takže si môžete pochutnať napríklad na káve Jacobs alebo horúcich čokoládach značiek Milka alebo Oreo. Mliečne nápoje sa pripravujú zo sušeného mlieka. Kvalita a chuť produktov je skôr priemerná. Orientačná cena za kapsulu je cca 0,35 eur.

Nescafé Dolce Gusto

Nescafé má v ponuke asi 30 druhov kapsúl s rôznymi nápojmi. Firma spolupracuje s inými značkami, takže v ponuke nájdete napríklad aj kakao Nesquik alebo ľadový čaj Nestea. Mliečne nápoje sa pripravujú zo sušeného mlieka. Orientačná cena za kapsulu je cca 0,35 eur..

Nespresso

Výrobca ponúka 24 druhov kapsúl s kávou plus limitovanej edície. Káva je kvalitná a veľmi lahodná. Káva v kapsulách má rôznu intenzitu na stupnici 1-13 a tiež rôzne arómy. Podľa arómy sa káva delí na ovocné tóny (ovocno-vinné, kvetinové a citrusové), vyvážené (cereálne, pražené) a intenzívne (korenené, sladové, drevité, kakaové, intenzívne pražené). Nespresso mimo kávy neponúka kapsule s inými nápojmi, však kapsule tejto značky sú naozaj veľmi kvalitné. Cena kapsule začína na 0,40 eur.

Medzi ďalšie značky kapsúl patrí napr. Tchibo Cafissimo, Illy, Lavaza, Cafeso alebo René.

E.S.E. pody

E.S.E. pody sú vankúšiky naplnené kávou. Ide o praženú, mletú kávu s presnou gramážou 7 g na prípravu espressa. Množstvo kávy, stupeň mletia a kompresie do podu sú presne definované štandardy. Kávovary, v ktorých možno pody použiť, bývajú spravidla označené ako kompatibilné so systémom E.S.E. Väčšinou však ide o pákové kávovary.

Počet kapslí v balení

Najčastejšie sa kapsule predávajú v balení od 8 do 20 kusov. Výnimkou ale nie sú ani veľké balenia po 32 kusoch. Pri kúpe väčšieho balenia môžete výrazne ušetriť. Ak radi experimentujete a skúšate nové nápoje, budete zrejme kupovať balenia menšie.

Opakovane naplniteľné kapsule

Na trhu sú dostupné aj opakovane naplniteľné kapsule. Tie vám po použití znovu naplnia podľa vášho želania v špecializovaných predajniach. Cena za doplnenie je nižšia, ako cena za novú kapsulu. Opakované naplnenie je možné len niekoľkokrát, potom budete musieť kúpiť kapsule nové.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest