Ako vybrať darčeky pre deti – dievča

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 4 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk vtech prvy darcek pre babatko
vyberomat sk vtech prvy darcek pre babatko

Najlepšia voľba pre novorodencov až 2 ročných

vyberomat sk tots batohkufor pre deti liska
vyberomat sk tots batohkufor pre deti liska

Najlepšia voľba pre 2 až 5 ročných

vyberomat sk lego harry potter astronomicka veza v rokforte
vyberomat sk lego harry potter astronomicka veza v rokforte

Najlepšia voľba pre 5 až 10 ročných

vyberomat sk festina
vyberomat sk festina

Najlepšia voľba pre 10 až 16 ročných

Každý z nás sa občas trápi s kúpou vhodného darčeka, ktorý poteší a zároveň bude často používaný. Ani pri deťoch to nie je úplne jednoduché. Pravdou je, že so zvyšujúcim sa vekom detičiek, rastie aj ich náročnosť. Asi najnáročnejšie je vyberanie darčekov pre teenegerov. Pri výbere darčeka pre deti je potrebné rozlíšiť koľko rokov má oslávenec a samozrejme. či ide o dievčatko alebo chlapca. V tomto článku sa vám budeme snažiť poradiť ako vybrať správne darčeky pre deti, konkrétne pre dievčatá. Navyše vám ponúkame zopár konkrétnych tipov pre všetky vekové kategórie.

vyberomat sk darčeky pre deti - dievča
vyberomat sk darčeky pre deti

Načo si dávať pozor?

Radosť z darčeka nie je to jediné načo pri výbere treba myslieť. Dôležitým atribútom je taktiež bezpečnosť. Predovšetkým pokiaľ ide o hračky pre tých najmenších. Mali by byť vytvorené zo 100 % bezpečných materiálov. Netreba zabúdať ani na správnu veľkosť hračky a jej malé časti. Malé deti majú vo zvyku všetko ochutnávať. Preto pri veľmi malých kúskoch hrozí, že dieťatko kúsok prehltne alebo vdýchne.

Ďalej by ste sa mali zamerať na vlastnosti darčekov, ktoré dokážu rozvíjať vaše dieťa v rôznych smeroch. Pomocou hračiek, ktoré vydávajú zaujímavé zvuky sa môžu zlepšiť motorické schopnosti, ako aj zrak a sluch. Logiku a priestorovú predstavivosť rozvíjajú stolové spoločenské hry. Pri stavebniciach sa zlepšuje okrem motoriky aj predstavivosť či fantázia.

Ako si vybrať?

V tabuľke vám ponúkame zopár tipov na darčeky pre dievčatá. Rozdelili sme ich podľa vekových kategórií.

NázovPre koho?KladyZáporyOrientačná cena Kde kúpiť?
Fisher-Price Hovoriaca psíkova sesterničkadarčeky pre 2 ročné dievča– rozvíja jemnú motoriku, sluch, zrak
– rozvíja slovnú zásobu
– technológia smart stages
– nenašli sme53,90 €Zobraziť ponuku
Vtech Prvý darček pre bábätko darčeky pre 2 ročné dievča– rozvíja jemnú motoriku, sluch a zrak
– obsahuje 4 časti
– nenašli sme46,90 €Zobraziť ponuku
Bigjigs Navliekacie koráliky Lúkadarčeky pre 5 ročné dievča– rozvíja jemnú motoriku a predstavivosť
– rozmanitosť tvarov
– obsahuje malé časti,
ktoré môže dieťa prehltnúť alebo vdýchnuť
12,90 €Zobraziť ponuku
TOTS batoh/kufor pre deti, líškadarčeky pre 5 ročné dievča– roztomilý dizajn
– nastaviteľné ramenné popruhy
– predné vrecko na zips
– vyššia cena46,90 €Zobraziť ponuku
Sada lakov na nechtydarčeky pre 10 ročné dievča– dobrá cena
– rozvíja detské kreativitu a predstavivosť
– množstvo príslušenstva
– slabšia výdrž12,90 €Zobraziť ponuku
LEGO Harry Potter 75969 Astronomická veža v Rokfortedarčeky pre 10 ročné dievča– rozvíja kreativitu a podporuje fantáziu
– overená klasika
– počet dielikov
– vyššia cena84,90 €Zobraziť ponuku
Friends – Photo Frame – zapisníkdarčeky pre 16 ročné dievča– dizajn
– praktickosť
– pútko
– iba v jednej veľkosti9,90 €Zobraziť ponuku
FESTINA 20371/2darčeky pre 16 ročné dievča – dizajn
– rôzne farby
– kvalita materiálu
– bez pridaných funkcií
– vysoká cena
82,90 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk baffeacdbfcfb mmfx

Fisher-Price Hovoriaca psíkova sesternička

Hovoriaca hračka je určená pre dievčatká od 6 mesiacov. Vďaka technológií Smart Stages dokáže meniť svoju obtiažnosť podľa veku dieťaťa. V 1. úrovni dievčatká skúmajú hudbu, zvuky a prvé slovíčka. V 2. úrovni dokonca dieťa odmeňuje za splnené úlohy a rozvíja motoriku. 3. úroveň rozvíja predstavivosť, podnety na hry a rozširuje slovnú zásobu.


vyberomat sk vtech prvy darcek pre babatko

Vtech Prvý darček pre bábätko

Sada je určená pre dievčatká od narodenia. Balenie obsahuje 4 hračky, a to spievajúce piano, ktoré rozvíja zrakové vnímanie a jemnú motoriku. Ďalej hebkého hrošíka určeného na hryzenie a žužlanie. Taktiež hrkajúcu žabku, ktorá stimuluje sluchové vnímanie a motorické zručnosti. Nakoniec zrkadielko, ktoré rozvíja sebapoznávanie.


vyberomat sk bigjigs navliekacie koraliky luka

Bigjigs Navliekacie koráliky Lúka

Drevená sada obsahuje množstvo rôznych tvarovaných korálikov, vrátane motýlikov, lienok a včielok. Celá sada je vyrobená z masívneho dreva, takže je kvalitné a odolné. Pomáha dieťaťu rozvíjať jemnú motoriku a predstavivosť. Rozmery balenia sú 17,5 x 22,5 x 3 cm. Počet korálikov: 56 ks.


vyberomat sk tots batohkufor pre deti liska

TOTS batoh/kufor pre deti, líška

Detský batoh má rozkošný dizajn, ktorý poteší každé dievčatko. Tento ruksak je praktickým darčekom pre dievča, ktorý využijete pri prechádzkach do mesta, do prírody na výlety alebo do škôlky. Do predného vrecka môžete jednoducho uschovať všetky drobnosti.


vyberomat sk sada lakov na nechty

Sada lakov na nechty

Táto súprava poteší dievčatá ktoré sa rady parádia. Podporuje detskú predstavivosť a kreativitu. Sada obsahuje 12 ks farebných lakov na nechty spolu s 12 ozdobami. Rozmery: 21 x 21 x 2,5 cm.


vyberomat sk lego harry potter astronomicka veza v rokforte

LEGO Friends 41295 Autobus priateľstva

LEGO stavebnice patria medzi overené klasiky, ktoré si získali obľubu po celom svete. Rozvíjajú kreativitu a predstavivosť. Balenie obsahuje 971 dielikov na zostavenie, 9 minifigúrok z kultového filmu Harry Potter a mnoho doplnkov.


vyberomat sk friends photo frame zapisnik

Friends – Photo Frame – zapisník

Zápisník je vhodným darčekom pre všetky milovníčky obľúbeného seriálu priatelia. Zápisník je praktický darček, ktorý môžete využiť v škole alebo ako denníček. Je linajkový a obsahuje 90 strán. Formát: A5.


vyberomat sk festina

FESTINA 20371

Festina 20371 sú dámske analógové hodinky, pri ktorých si môžete vybrať z ružovej bielej, čiernej a svetlo fialovej farby. Ramienko hodiniek je vyrobené z kože, sklíčko z minerálneho skla. Priemer ciferníka je 33 mm. Hodinky sú vodotesné ( 30 m, 3 ATM). Strojček: Guartz.

Darček pre 2 ročné dievča

Darčeky pre deti do 2 rokov, by mali disponovať vlastnosťami, vďaka ktorým dokážu zaujať ich pozornosť a zároveň dokážu rozvíjať ich motoriku. Preto je najideálnejšie kúpiť hračku, ktorá vydáva zvuky alebo zaujme svojim vizuálom. Vhodné sú rôzne hryzadlá, hračky na košík, hrkálky alebo hracie deky či hrací macíkovia. Pre dievčatká okolo 2 roku života môžete vybrať hračky, ktoré využije pri hrách v kolektíve. Hračky do piesku, bábiky, bublifuk alebo lopty môžu pomôcť vášmu dievčatku získať nových kamarátov, ale dokáže sa s nimi pohrať aj sám. Obľúbeným darčekom pre deti sú aj retro detské pančušky na traky.

Darčeky pre 5 ročné dievča

V rozpätí 2 až 5 rokov už dieťa dokáže vnímať svoje okolie a prebúdza sa v ňom klasická detská zvedavosť. V tomto veku je vhodné, začať dieťa edukovať. K tomu vám pomôžu napríklad aj obrázkové knižky. Dievčatká sa určite zabavia pri hre s barbie a ich domčekmi, pri ktorých však u menších detí treba dávať pozor, aby nedošlo k zaduseniu s jeho malými časťami. Taktiež sú vhodným darčekom plastelíny, kriedy alebo omaľovánky. Pokiaľ máte doma malého športovca, určite ocení trojkolku, malý bicykel alebo kolobežku. Loptou taktiež nič nepokazíte.

Darčeky pre 10 ročné dievča

V tomto veku už výber darčeka nie je taký jednoduchý. Dieťa už má vlastnú predstavu čo by chcelo dostať. Taktiež má už sformulovanú osobnosť a svoje vlastné záujmy a záľuby. Pokiaľ chcete univerzálny darček, ktorý poteší takmer každého, môžete si zvoliť napríklad spoločenské stolové hry. Starším dievčatám môžete podarovať napríklad ich prvú kozmetiku.

Darčeky pre 16 ročné dievča

Vybrať správne darčeky pre teenagerov je ťažký oriešok. Výhodou je, že vám väčšinou sami povedia čo by ich potešilo. Avšak, ak chcete prekvapiť svoje dieťa bez toho aby o tom vedelo, mohli by sme vám vo výbere pomôcť. Všetko záleží od preferencií vášho dievčaťa a jej koníčkoch. Pokiaľ rada trávi čas online, určite ju potešia bezdrôtové slúchadlá, foťák alebo repráky. Pokiaľ je vaša dcéra skôr intelektuálny typ, ocení rôzne hlavolamy, knihy alebo čítačku elektronických kníh. Ak ráda trávi čas s priateľmi, obdarujte ju spoločenskými hrami na párty alebo športovými doplnkami.

Záver

Stále platí, že každé dieťa je iné, ako aj jeho záľuby, koníčky a preferencie. Preto je najdôležitejšie vybrať na základe potrieb toho vášho. Dúfame že naše tipy vám pomohli k tomu správnemu výberu a prinesú oslávencovi veľa radosti.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest