Ako vybrať najlepšie smart hodinky pre deti


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk forever igo pro jw smart hodinky pre deti
vyberomat sk forever igo pro jw smart hodinky pre deti

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk carneo tik tok hr smart hodinky pre deti
vyberomat sk carneo tik tok hr

Rozumná voľba

vyberomat sk wowme kids g smart hodinky pre deti
vyberomat sk wowme kids g

Najvyššia kvalita

Smart hodinky pre deti ponúka viacero výrobcov, a to so širokou škálou farieb, dizajnov a s množstvom užitočných moderných funkcií. Chcete pre vaše dieťa vybrať tie najlepšie, ale neviete na čo sa zamerať? Tak v takom prípade si prečítajte náš článok, v ktorom nájdete všetky potrebné informácie pre správny výber detských hodiniek.

vyberomat sk smart hodinky pre deti
vyberomat sk smart hodinky pre deti

Čo si vybrať?

Na začiatok vám prinášame zopár tipov na výhodné digitálne hodinky pre deti.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Forever IGO PRO JW-200 – Bluetooth
– množstvo zdravotných funkcií
– krokomer
– meranie tepu
– hľadanie mobilu
– predpoveď počasia
– vodotesnosť a odolnosť
– 2 ks ramienok
– chýba funkcia GPS
– bez možnosti telefonovania
– český jazyk rozhrania hodiniek 
43 €Zobraziť ponuku
Carneo Guard Kid+– GPS
– vodotesnosť
– ovládanie v slovenčine
– možnosť obojstranného telefonovania
– kamera a fotoaparát
– bezpečnostná zóna
– SOS tlačidlo
– horšia kvalita videa a fotiek
– otravné reklamy v aplikácií
– slabšia výdrž batérie
– nie sú odolné voči prachu
67 €Zobraziť ponuku
Carneo TIK & TOK HR– Bluetooth
– ovládanie v slovenskom jazyku
– vysoká odolnosť a vodotesnosť
– 5 športových aktivít
– krokomer
– výpočet kalórií
– meranie tepu
– monitoring spánku
– chýba funkcia GPS
– bez možnosti telefonovania 
69 €Zobraziť ponuku
LAMAX Watch Y2– Bluetooth
– GPS
– SOS tlačidlo
– bezpečnostná zóna
– krokomer
– možnosť telefonovania
– vysoká odolnosť a vodotesnosť
– ovládanie v českom jazyku
– telefonovanie a SMS len s 20 kontaktami
– zastaralá aplikácia
85 €Zobraziť ponuku
WowME Kids 4G – GPS
– ovládanie v slovenskom jazyku, telefonovanie
– vodotesnosť a odolnosť
– SOS tlačidlo
– bezpečnostná zóna
– krokomer
– monitoring spánku
– pripomenutie pohybu
– neprehľadná aplikácia
– nedostačujúci návod
85 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk forever igo pro jw smart hodinky pre deti

Forever IGO PRO JW-200

Digitálne detské hodinky sú vhodné pre väčšie deti, ktoré ich môžu cez Bluetooth prepojiť so svojim telefónom. Disponujú širokou škálou zdravotných funkcií, ako je dychové cvičenie, hydratácia, inteligentné budenie, monitoring spánku, meranie telesnej teploty a pripomenutie pohybu. Súčasťou je taktiež krokomer a meranie tepu. Nechýbajú im ani základné funkcie: hľadanie mobilu, počasie, dátum, stopky, budík, kalendár či dokonca aj hry. Digitálne hodinky sú dostatočne odolné a vodotesné (IP68). V balení sa nachádzajú 2 ks ramienok. Obvod zápästia: 15 – 22 cm. Max. výdrž batérie: 720 h. Bežná výdrž batérie: 240 h.


vyberomat sk carneo guard kid smart hodinky pre deti

Carneo Guard Kid+

S detskými smart hodinkami budete mať polohu vášho dieťaťa stále pod kontrolou a to vďaka GPS. Nechýba im ani funkcia bezpečnostnej zóny, SOS tlačidlo, funkcia nájdi môj telefón, možnosť telefonovania a krokomer. Komunikáciu s dieťaťom môžete nadviazať aj videohovorom alebo fotografiami, ktoré sú však v horšej kvalite ako u klasických smart telefónoch. Samozrejmosťou sú aj základné funkcie ako hry, dátum a budík. Do týchto hodiniek budete potrebovať dokúpiť SIM kartu. Výhodou je, že hodinky sa ovládajú v slovenskom jazyku. Navyše sú aj odolné voči dažďu (IPX2). Obvod zápästia: 13 – 21 cm. Max. výdrž batérie: 96 h. Bežná výdrž batérie: 48 h.


vyberomat sk carneo tik tok hr smart hodinky pre deti

Carneo TIK & TOK HR

Tieto smart hodinky sú určené pre aktívne detičky, ktoré vlastnia svoj smart telefón. Pripojiť sa môžu veľmi jednoducho, prostredníctvom technológie Bluetooth. Obsahujú až 5 športových funkcií (beh, chôdza, cyklistika, turistika). Zároveň obsahujú krokomer, výpočet kalórií, meranie tepu a monitoring spánku, dátum a deň v týždni. Hodinky sú veľmi odolné a vodotesné (IP68). Min. obvod zápästia: 13,5 cm. Max. výdrž batérie: 120 h. Bežná výdrž batérie: 96 h.


vyberomat sk lamax watch y smart hodinky pre deti

LAMAX Watch Y2

Smart hodinky pre deti môžete jednoducho prepojiť s telefón vďaka bluetoothu, čím sa vám otvoria užitočné funkcie, ktoré ponúkajú. Patrí sem bezpečnostná zóna, SOS tlačidlo, GPS, režim spánku a krokomer. Hodinkám nechýbajú ani základné funkcie, a to dátum, budík a deň v týždni. Umožňujú aj telefonovanie, ale len s 20 vami zadanými kontaktmi. Taktiež budete potrebovať dokúpiť SIM kartu. Plusom je, že sú vodotesné a odolné voči prachu (IP67). Min. obvod zápästia: 14 cm. Max. výdrž batérie: 100 h. Bežná výdrž batérie: 35 h.


vyberomat sk wowme kids g smart hodinky pre deti

WowME Kids 4G

Vďaka týmto digitálnym hodinkám pre deti, budete mať ich polohu a bezpečnosť stále pod kontrolou. Obsahuje funkciu bezpečnostnej zóny, SOS tlačidlo, GPS a aj možnosť telefonovania po vložení SIM karty. Súčasťou hodiniek sú aj ďalšie užitočné funkcie ako je krokomer, výpočet kalórií, monitoring spánku, pripomenutie pohybu a režim spánku. Taktiež disponuje dátumom, stopkami, budíkom, kalendárom a hrami. Nemusíte sa báť o ich životnosť, pretože sú dostatočne odolné a vodotesné (IP67). Obvod zápästia: 14,5 – 23,5 cm. Max. výdrž batérie: 72 h. Bežná výdrž batérie: 48 h.

Parametre výberu

Prvým parametrom je pohlavie dieťaťa. Od toho sa odrazíte pri výbere vhodnej farby. Okrem klasických čiernych alebo bielych nebudete mať problém nájsť hodinky vo všetkých farbách a štýloch. Výhodou je, že farbu ramienok môžete meniť, keďže väčšina výrobcov ponúka možnosť kúpiť samostatný náramok.

Dôležité je myslieť aj na vek dieťaťa, pre ktoré chcete hodinky zaobstarať. Pre menšie deti bohate postačia hodinky, ktoré obsahujú rodičovské funkcie. Vďaka nim budete mať dieťatko pod dozorom. Staršie deti zase určite ocenia rozšírené pridané funkcie, napríklad na šport alebo s možnosťou prepojenia so smart telefónom.

Rodičovské funkcie smart hodiniek pre deti

Zrejme aj vás budú najviac zaujímať funkcie detských hodiniek, vďaka ktorým budete môcť mať svoje dieťa stále pod dozorom a dohliadať na ich bezpečnosť. Medzi najčastejšie patria:

Smart hodinky pre deti s GPS: táto funkcia vám umožní vidieť neustále polohu vášho dieťaťa. GPS môže byť zabudovaná priamo v hodinkách alebo ju môžete využívať prostredníctvom spárovania s telefónom.

Smart hodinky pre deti a telefonovanie: niektoré hodinky môžu do istej miery nahradiť telefón. Dieťa z nich dokáže volať a prijímať hovory. Pre túto funkciu budete potrebovať vložiť SIM kartu do detských hodiniek.

SOS v detských hodinkách: funkcia SOS funguje cez SIM kartu. V prípade núdze dieťa stlačí tlačidlo SOS a hodinky automaticky vytočia vybrané kontakty.

Zloženie smart hodiniek pre deti: táto funkcia upozorní rodiča v prípade, keď si dieťa hodinky zloží z ruky.

Detské hodinky a bezpečnostná zóna: bezpečnostnú zónu využijete predovšetkým pri deťoch, ktoré bývajú často samé doma. Hodinky rodiča upozornia v prípade, že dieťa opustí vyhradený priestor (bezpečnostnú zónu).

Kamera v smart detských hodinkách: vďaka tejto funkcií budete môcť s vašim dieťaťom vykonávať videohovory, kedykoľvek budete potrebovať.

Športové funkcie smart hodiniek pre deti

Hodinky so športovými funkciami ocenia staršie deti, ktoré už vlastnia svoj smart telefón alebo deti, ktoré majú radi pohyb a šport. Najčastejšie športové funkcie sú:

Funkcia krokomer: táto funkcia odmeria prejdenú vzdialenosť dieťaťa na prechádzke, výlete alebo pri športe.

Výber športových aktivít: vďaka tejto funkcií si bude vaše dieťa môcť ešte efektívnejšie odmerať športové výkony. Môže si zvoliť konkrétnu aktivitu, ako napr. beh, cyklistika, plávanie a pod.

Funkcia merania tepu: funkcia pomôže dieťaťu pri športe, kde bude mať svoj tep pod kontrolou.

Zdravotné funkcie smart hodiniek pre deti

Vďaka týmto funkciám budete mať zdravotný stav vášho dieťaťa stále pod kontrolou. Najrozšírenejšie zdravotné funkcie sú:

Monitoring spánku: funkcia vám umožňuje mať prehľad o dĺžke a kvalite spánku vášho dieťaťa.

Pripomenutie pohybu: pri dlhšej nečinnosti hodinky povzbudia dieťa k pohybu.

Umývanie rúk: táto funkcia bude pripomínať deťom pravidelné umývanie rúk.

Meranie teploty: veľmi praktická funkcia, vďaka ktorej budete vedieť keď dieťaťu stúpne teplota, čím môžete predísť závažnejším zdravotným problémom.

Meranie krvného tlaku: funkcia, ktorá vo väčšine prípadov pravidelne meria krvný tlak dieťaťa.

Základné funkcie smart hodiniek pre deti

Okrem vyššie spomínaných užitočných funkcií, nájdete v detských hodinkách aj základné funkcie, ako sú:

Budík: užitočný pre deti, ktoré stávajú samé.

Počasie: zobrazuje predpoveď počasia na viac dní.

Nájdi môj telefón: užitočná funkcia, ktorá vyšle signál na telefón, ktorý následne začne hlasno zvoniť a tak ho môže dieťa jednoducho nájsť.

Hudba: umožňuje prehrávať a vyberať hudbu na smart telefóne.

Kalendár: zobrazuje aktuálny dátum, v niektorých prípadoch aj mesačný kalendár.

Stopky: ďalšia funkcia, ktorú využijú detičky napríklad pri športe.

vyberomat sk hodinky pre deti
vyberomat sk hodinky pre deti

Výdrž batérie hodiniek pre deti

Vo väčšine prípadov, výrobcovia hodiniek pre deti udávajú maximálnu výdrž batérie 72 hodín. Avšak, myslite na to, že ide o max. výdrž, pri minimálnom používaní a bez využívaní funkcií. Čím viac ich dieťa bude využívať tým kratšie batéria vydrží. Pri častom telefonovaní, alebo používaní ďalších funkcií sa môže stať, že detské hodinky budete musieť dobíjať každý deň.  

Vodotesnosť a odolnosť detských hodiniek

Dôležitým kritériom pri výbere smart hodiniek pre deti je ich vodotesnosť. Hlavne pri menších detičkách, ktoré si ešte na svoje veci nedávajú veľký pozor. Určite nechcete aby sa pokazili pri umývaní rúk, alebo ak zmokne, či ako sa často stáva, zabudne na hodinky pri kúpaní. Zároveň treba myslieť aj na ich odolnosť, teda ochrane voči prachu. Tieto údaje výrobcovia hodiniek pre deti najčastejšie označujú písmenami IP. I označuje ochranu pred prachom a P vodotesnosť. Za nimi nasledujú čísla, ktoré hovoria o stupni ochrany a vodotesnosti.

Príklady označení:

IP65 – čiastočná ochrana pred prachom, mierna ochrana voči vode.
IP67 – čiastočná ochrana pred prachom, ochrana pred ponorením do stojacej vody.
IP68 – čiastočná ochrana pred prachom, dlhšia ochrana pred ponorením do stojacej vody.

Prečítajte si náš článok, v ktorom sa dozviete ako sa starať o vaše hodinky.

Materiál hodiniek pre deti

Pred kúpou zamerajte svoju pozornosť aj na materiál hodiniek. Predsa len vaše dieťa ich bude mať na sebe stále. Preto by mali byť z dostatočne odolného a hlavne nezávadného materiálu. Taktiež by mali byť komfortné a ľahké aby dieťaťu neprekážali.

Ramienok – najčastejšie sa môžete stretnúť so silikónovým ramienkom, ktorý spĺňa všetky požadované vlastnosti spomínané vyššie.
Sklíčko – veľa hodiniek má plastové sklíčko, ktoré sa môže veľmi rýchlo poškodiť. Preto vám odporúčame dokúpiť tvrdené ochranné sklo alebo kremičité sklíčko.
Zapínanie – hodinky sa vo väčšine prípadov zapínajú kovovým rýchloupínacím systémom, ktorý zvládnu aj menšie deti.

Dizajn hodiniek pre deti

Nepochybne aj dizajn patrí medzi podstatné kritérium výberu. V dnešnej dobe už nebude mať problém nájsť detské hodinky v rôznych farbách a tvaroch. Záleží len od preferencií dieťaťa. Výhodou je, že väčšina hodiniek ponúka možnosť nastaviť si vlastný dizajn ciferníka, z ktorých si vyberie každé dieťa.

Jazyk detských hodiniek

Ďalším parametrom, ktorý vám odporúčame pred obstaraním zohľadniť je jazyk v akom sa hodinky dajú ovládať. Väčšina ľudí si automaticky myslí, že hodinky disponujú Slovenským jazykom. To bohužiaľ častokrát nie je pravda. Vo väčšine prípadov sa dajú ovládať len po anglicky.

Zhrnutie na záver

Pre výber najlepších detských smart hodiniek, by ste si mali rozmyslieť pre koho sú určené a aké funkcie od nich očakávate. Zabudnúť by ste nemali ani na vodotesnosť, odolnosť a materiál hodiniek. Staršie deti zase určite ocenia rozšírené pridané funkcie, napríklad na šport alebo s možnosťou prepojenia so smart telefónom. Posledným kritériom, na ktorý by ste sa mali zamerať je jazyk v akom sa hodinky ovládajú. Veríme, že vám naše rady pomohli, a budete so svojim výberom spokojní

LAMAX WatchY2: Dětské SmartWatch s GPS

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest