mojalekaren.sk recenzie a skúsenosti

Slogan „Zdravie nás baví“ známeho internetového obchodu odkazuje na prístup k zdraviu ako spôsobu života. Hravo nadväzuje na nové logo Mojej Lekárne a pripomína jej primárny cieľ: predchádzať ochoreniu a až v poslednom, nevyhnutnom rade liečiť chorobu. Tomu je podriadený i predajný sortiment, ktorý sa zameriava nielen na voľnopredajné lieky, ale celkovo na zdravý životný štýl.

MojaLekaren.sk je internetový obchod s českými koreňmi. V roku 1999 lekárnik Vladimír Finsterle založil informačný portál o liekoch Lekarny.cz, z ktorého sa v roku 2003 vyvinul internetový obchod s liečivami a vôbec prvá lekáreň na českom internete.

O tri roky neskôr vstúpila spoločnosť na slovenský trh a do konkurenčného prostredia vniesla inovatívne prvky online poradenstva od certifikovaných lekárnikov. Moja Lekáreň doteraz zastáva jedno z popredných miest internetového obchodu so zdravotnými pomôckami na Slovensku a je víťazom Ceny kvality v kategórii Zdravie súťaže ShopRoku 2018.

Všetko pre zdravie vašej rodiny

V ponuke stránky MojaLekaren.sk nájdete voľnopredajné lieky rôzneho druhu, napríklad proti bolesti hrdla, chrípke a prechladnutiu, či voľnopredajné lieky podporujúce imunitu, na močové cesty, hnačku, alergie a ďalšie ochorenia.

Predajný sortiment dopĺňajú rôzne doplnky stravy, vitamíny a minerály, napríklad na posilnenie kĺbov, svalov, kostí, trávenia, zdravotnícke pomôcky, ale i kozmetika, prípravky pre zubnú hygienu, produkty pre domácnosť a domácich miláčikov, biopotraviny, bezlepkové potraviny a potraviny pre diabetikov. 

Osobitná sekcia patrí detskému sortimentu a sortimentu pre matky, čo predstavuje širokú ponuku od tehotenských testov cez oblečenie po detské cumlíky či fľaše. Vyberať si môžete z komplexnej ponuky viac než 24 000 produktov od 2 500 výrobcov, pričom nechýbajú ani informácie pre čo najvhodnejší výber.

Odborné online poradenstvo

Na stránke sa veľmi ľahko zorientujete. Osobný kontakt s lekárnikom na kamennej prevádzke vynahradí prehľadná ponuka so sekciou „Trápi ma“, kde si vyberáte podľa bolesti či ochorenia a zdravotného problému, ktorý vás trápi. Zároveň však máte aj možnosť poradiť sa s kvalifikovaným lekárnikom, prostredníctvom on-line četu, každý pracovný deň zadarmo. Odborníci vám radi poradia ohľadom výberu lieku, jeho dávkovania či kontraindikácií. Tie najfrekventovanejšie otázky a odpovede nájdete už priamo na stránke.

Bohatá ponuka akcií a zliav

Osobitnú pozornosť priťahuje sekcia zliav, ktorej ponuka je nezvyčajne široká a lákavá pre rôznorodú škálu zákazníkov a zákazníckych potrieb. Obsahuje akcie 1+1 zadarmo (pri kúpe jedného produktu ďalší zadarmo) či 2+1 zadarmo (pri kúpe dvoch produktov ďalší produkt zadarmo). Nájdete tu aj ponuku Darček zadarmo, Všetko za 3,99 €, Doprava zadarmo (napr. automaticky pri kúpe niektorého produktu), Mimoriadne zľavy, či cenovo zvýhodnené Novinky. V ponuke sú aj Darčekové balenia či Výhodné balenia a tovar s poškodeným obalom vo zvýhodnených cenách, pričom poškodenie neznehodnocuje obsah daného produktu.

Platba aj zamestnaneckými benefitmi

Na MojaLekaren.sk môžete platiť štandardnými spôsobmi, teda bankovým prevodom, kartou online alebo okamžitou platbou online. Za dodatočný poplatok 1 € (pri objednávke nad 30 € bez poplatku) je okrem toho k dispozícii aj platba na dobierku alebo platba s využitím zamestnaneckých benefitov, ak sú tieto benefity poskytované cez konto spoločnosti Benefit Plus alebo Benefity a.s.

Doprava pri objednávke nad 30 € zdarma

Objednávku si môžete vyzdvihnúť na niektorej z výdajní Zásielkovne, ktorých je k dispozícii vyše 200 po celom Slovensku. Osobný odber je spoplatnený sumou 1,99 €, ak hodnota objednávky nedosahuje 15 €. Pri osobnom odbere objednávky od 15 € sa suma znižuje na 1,50 €. Pri objednávke nad 30 € je osobný odber zadarmo. O možnosti prevzatia objednávky vás informuje SMS notifikácia alebo e-mailová správa, zvyčajne už do 2 pracovných dní od vytvorenia objednávky.

Ak si želáte doručenie k vám domov, k dispozícii je doprava kuriérom spoločnosti GLS s doručením nasledujúci deň po expedícii zo skladu. Objednávku v hodnote pod 15 € vám kuriér doručí za poplatok 2,99 €. Ak je vaša objednávka drahšia, poplatok sa znižuje na 2,50 €. Pri objednávke nad 30 € je doprava automaticky zadarmo.

Reklamácia tovaru zaslaním na adresu

Nakoľko je Moja Lekáreň internetovým obchodom, je v prípade reklamácie potrebné reklamovaný tovar odoslať na adresu spoločnosti. Zásielka musí byť bezpečne zabalená v krabici označenej nápisom „reklamácia“. Zásielka má podľa pokynov predajcu obsahovať list s informáciou o dôvode reklamácie.

Magazín MojaLekaren.sk

Trendom súčasného internetového obchodu je prítomnosť blogu s ponukou lákavých informácií. Inak tomu nie je ani na stránke MojaLekaren.sk. V rámci e-shopu ľahko nájdete odkaz na internetový magazín Moja Lekáreň, teda blog s článkami, ktoré vás môžu zaujať. Popri odbornosti otázok a odpovedí od kvalifikovaných lekárnikov vás táto sekcia uvedie do nových trendov v oblasti zdravia a krásy, zoznámi so zdravými receptami a poskytne rady, napríklad ohľadom byliniek.

Záver a zhrnutie

Prehľadnosť stránky a výhodné ceny, ale i informovanosť a odborné poradenstvo hovoria v prospech predajcu Moja Lekáreň. Za zmienku stojí i fakt, že majiteľ Vladimír Finsterle je sám lekárnikom, a teda Moja Lekáreň je jednou z mála najväčších online lekární v strednej Európe, ktoré sú vedené odborníkom z povolania.

Užívateľnosť e-shopu pre zákazníka je jednoduchá, k dispozícii je história nákupov (Radi nakupujete) a obľúbených položiek (Zaujalo vás). Vyhľadávač stránky rozumie aj preklepom, čo nákup výrazne urýchľuje. Časté spokojné recenzie hovoria o rýchlosti dodania, dostupnej cene a serióznom jednaní obchodu.

Tie negatívne upozorňujú na dlhé čakanie na zásielku, doručenie poškodenej zásielky alebo nesprávneho tovaru, v rámci hodnotení však tvoria výraznú menšinu. Ako negatívum je možné hodnotiť taktiež chýbajúce informácie o presnom zložení kozmetických produktov.


Všetky informácie spomenuté vyššie boli platné a aktuálne v čase písania tohto článku, avšak nemusia už byť aktuálne v tejto chvíli. Článok je spojením verejne dostupných informácií alebo hodnotení a osobného názoru autora. Účelom článku je agregovať čo najviac užitočných informácií na jednom mieste a zjednodušiť tak porovnanie a výber predajcu pre potencionálnych zákazníkov. Všetky ceny, služby a podmienky spomenuté v článku majú len informatívny charakter. Každý čitateľ je tak povinný overiť si všetky informácie uvedené v článku u daného predajcu. Jediným aktuálnym zdrojom informácií je vždy oficiálna stránka predajcu, ktorú nájdete na adrese:

https://www.mojalekaren.sk/

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest