Ako vybra┼ą najlep┼íie mas├í┼żne kreslo

Mas├í┼żne kreslo sl├║┼żi na relax├íciu. Na prv├Ż poh─żad pripom├şna klasick├ę kreslo. M├í v┼íak mnoho funkci├ş. Mas├í┼żne kresl├í m├┤┼żete polohova┼ą a pou┼ż├şva┼ą na mas├şrovanie. Vybra┼ą konkr├ętny model nemus├ş by┼ą v┼żdy jednoduch├ę. Najm├Ą v tom pr├şpade, ┼że ho kupujete po prv├Ż kr├ít. Pripravili sme pre v├ís preto kr├ítky n├ívod na t├ęmu, ako vybra┼ą mas├í┼żne kreslo. Dozviete sa v ┼łom v┼íetko, ─Źo by ste pri k├║pe mali zv├í┼żi┼ą.

Ako prv├ę si zodpovedzte na nieko─żko ot├ízok:

  • ─îo od mas├í┼żneho kresla o─Źak├ívate?
  • Ak├║ ─Źas┼ą tela chcete mas├şrova┼ą?
  • Kto v┼íetko ho bude pou┼ż├şva┼ą?

Potom m├┤┼żete prist├║pi┼ą k v├Żberu pod─ża jednotliv├Żch parametrov. Ka┼żd├Ż z nich v├ím pribl├ş┼żime v na┼íom ─Źl├ínku.

vyberomat sk massage chair
vyberomat sk massage chair

─îo si vybra┼ą?

V tabu─żke ni┼ż┼íie sme si pre v├ís pripravili zop├ír tipov na v├Żhodn├ę mas├í┼żne kresl├í.

N├ízovKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
BEURER BEU – MC3800– pohodlnos┼ą
– funk─Źnos┼ą
– nosnos┼ą
– ─żahk├ę zlo┼żenie
– dizajn
– cena1 600 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
MEDISANA RC410– cena
– pohodlnos┼ą
– nosnos┼ą
– ─żahk├ę zlo┼żenie
– dizajn
– po─Źet re┼żimov315 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
vyberomat sk beurer beu mc

Beurer BEU MC3800

Mas├í┼żne kreslo Beurer BEU MC3800, disponuje 4 re┼żimami – poklepov├Ż, miesiaci, valiv├Ż a Shiatsu. Obsahuje 3 m├│dy vibr├ície – relax, refresh a therapy. Ovl├ída sa bezdr├┤tovo. Kreslo je ot├í─Źav├ę o 360 stup┼łov. Nosnos┼ą m├í 150 kg. Nap├íja sa prostredn├şctvom elektrickej siete. M├┤┼żete ho pou┼żi┼ą na zadok, mas├í┼ż chrbta, stehn├í a nohy. V├Żhodou kresla je funkcia ohrevu a skenovania tela. Beurer m├í polohovate─żn├Ż sklon operadla, hlavov├║ opierku aj l├Żtkov├║ opierku. Rozmery: 73 x 102 x 109 cm.


vyberomat sk medisana rc

Medisana RC410

Medisana RC410 je mas├í┼żne kreslo s dvoma re┼żimami. Je ure─Źen├ę pre mas├í┼ż chrbta. Nap├íja sa prostredn├şctvom elektrickej siete. Sl├║┼żi na mas├í┼ż a uvo─żnenie bolesti. Ovl├ída sa cez dia─żkov├Ż ovl├ída─Ź. V├Żhodou kresla je funkcia ohrevu, ─Źasova─Źu a infra─Źerven├ęho svetla. Nosnos┼ą kresla je 150 kg. V├íha: 18,5 kg. Rozmery: 103 x 70 x 67 cm.

Ako vybera┼ą mas├í┼żne kreslo

Prv├Żm krit├ęriom v├Żberu bude to, ako ─Źasto budete mas├í┼żne kreslo pou┼ż├şva┼ą. ─Äalej by v├ís mali zauj├şma┼ą parametre ako materi├íl a nosnos┼ą.

Mas├í┼żne kresl├í pod─ża intenzity pou┼żitia

In├Ż model budete potrebova┼ą na doma a in├Ż na profesion├ílne pou┼żitie.

Mas├í┼żne kresl├í na dom├íce pou┼żitie

Modely na dom├íce pou┼żitie s├║ vyr├íban├ę s oh─żadom na men┼íie n├íroky na intenzitu za┼ąa┼żenia. Maj├║ tie┼ż k dispoz├şcii menej funkci├ş. To sa odr├í┼ża aj na ich cene. V porovnan├ş s modelmi na profesion├ílne vyu┼żite s├║ lacnej┼íie.

Mas├í┼żne kresl├í na profesion├ílne pou┼żitie

Mas├í┼żne kresl├í na komer─Źn├ę vyu┼żitie sa vyr├íbaj├║ s oh─żadom na ich nepretr┼żit├║ prev├ídzku. Odolnej┼í├ş je tie┼ż po┼ąahov├Ż materi├íl. Pon├║kaj├║ mo┼żnos┼ą mas├şrova┼ą viacero parti├ş. Vymas├şruj├║ v├ím chrb├ít, horn├ę a doln├ę kon─Źatiny aj in├ę ─Źasti tela. Ak sa rozhodnete zak├║pi┼ą si tak├Żto model na doma, budete si za┼ł musie┼ą priplati┼ą.

Materiál

─îal├║nenie mas├í┼żneho kresla mus├ş odola┼ą ka┼żdodenn├ęmu pou┼ż├şvaniu. Na v├Żber m├íte z troch materi├ílov.

Prav├í ko┼ża

Najdrah┼í├şm materi├ílom je prav├í ko┼ża. Ak sa rozhodnete pre ko┼żu, iste ocen├şte jej luxusn├Ż vzh─żad. Prav├í ko┼ża je v┼íak n├íro─Źn├í na ├║dr┼żbu. Nev├Żhodami s├║ vy┼í┼íia cena a krat┼íia ┼żivotnos┼ą.

Umel├í ko┼ża

Aj imit├ícia pravej ko┼że v├ís zaujme svoj├şm vzh─żadom. Jej v├Żhodou je vy┼í┼íia odolnos┼ą a dlh┼íia ┼żivotnos┼ą. V porovnan├ş s pravou ko┼żou je tie┼ż lacnej┼íia. Tento materi├íl sa na v├Żrobu mas├í┼żnych kresiel pou┼ż├şva naj─Źastej┼íie. Aby v├ím ─Źo najdlh┼íie vydr┼żal, doprajte mu starostlivos┼ą. Umel├║ ko┼żu je raz za ─Źas potrebn├ę umy┼ą handri─Źkou navlh─Źenou v mydlovej vode.

Mikrovlákno

Mas├í┼żne kresl├í z mikrovl├íkna patria medzi najlacnej┼íie. V├Żhodou tohto syntetick├ęho materi├ílu je nen├íro─Źn├í ├║dr┼żba, nev├Żhodou krat┼íia ┼żivotnos┼ą.

Nosnos┼ą

Mas├í┼żne kresl├í sa vyr├íbaj├║ s nosnos┼ąou od 100 do 150 kg. Toto rozp├Ątie by malo vyhovova┼ą v├Ą─Ź┼íine pou┼ż├şvate─żov. Ak je to potrebn├ę, h─żadajte model s vy┼í┼íou nosnos┼ąou a┼ż do 200 kg.

vyberomat sk massage chair
vyberomat sk massage chair

Rozmery

Aby ste pri mas├şrovan├ş dosiahli ─Źo najlep┼í├ş efekt, vyberajte model, ktor├Ż sa d├í nastavi┼ą. D├┤le┼żit├ę je najm├Ą nastavenie chrbta a n├┤h. S rozmerom s├║vis├ş aj to, kam mas├í┼żne kreslo umiestnite. Je potrebn├ę si uvedomi┼ą, ┼że pri sklopen├ş zaberie viac priestoru. Okrem toho myslite na hmotnos┼ą kresla, ktor├í m├┤┼że dosahova┼ą a┼ż 100 kg. Ak ho budete pres├║va┼ą, skontrolujte, ─Źi je vybran├Ż model vybaven├Ż kolieskami.

Ovládanie

Ovl├ídanie mas├í┼żneho kresla umo┼ż┼łuje nastavenie po┼żadovanej mas├í┼że ─Źi in├Żch funkci├ş. Ovl├ídanie m├┤┼że by┼ą bezdr├┤tov├ę alebo pomocou ovl├ída─Źa, ktor├Ż je ku kreslu pripojen├Ż k├íblom.

Ovl├ídanie s k├íblom ÔÇö ovl├ída─Ź, ktor├Żm nastav├şte po┼żadovan├ę funkcie kresla, je k nemu pripojen├Ż k├íblom. Tento sp├┤sob n├íjdete na lacnej┼í├şch modeloch.

Bezdr├┤tov├ę ovl├ídanie ÔÇö je pohodlnej┼íie. Niektor├ę modely umo┼ż┼łuj├║ tie┼ż ovl├ídanie mobiln├Żm telef├│nom.

LCD displej ÔÇö LCD displejom s├║ vybaven├ę drah┼íie mas├í┼żne kresl├í. Po┼żadovan├ę funkcie nastav├şte na dotykovej obrazovke. Na obrazovke tie┼ż n├íjdete inform├ície o type mas├í┼że, ktor├í pr├íve prebieha a zost├ívaj├║com ─Źase do jej skon─Źenia.

Polohovanie

Polohovanie je jednou zo z├íkladn├Żch funkci├ş mas├í┼żneho kresla. Zmena polohy je d├┤le┼żit├í nie len pre v├í┼í komfort ale tie┼ż pre niektor├ę typy mas├í┼ż├ş. Polohova┼ą by sa mala da┼ą minim├ílne opierka chrbta a to a┼ż do uhla 170┬░. No┼żn├í opierka by sa mala da┼ą polohova┼ą a┼ż do uhlu 90┬░. Polohovan├şm m├┤┼żete docieli┼ą aj dokonal├ę rovnomern├ę rozlo┼żenie v├íhy tela naz├Żvan├ę Zero Gravity. Ide o polohu nulovej gravit├ície.

Na polohovanie kresla sa pou┼ż├şvaj├║ dva sp├┤soby:

Ru─Źn├ę ÔÇö tento sp├┤sob je lacnej┼í├ş. Vy┼żaduje v┼íak manu├ílny z├ísah pou┼ż├şvate─ża.

Automatick├ę ÔÇö v├Ą─Ź┼íie pohodlie za vy┼í┼íiu cenu pon├║ka automatick├ę polohovanie. K zmene polohy sa pou┼ż├şva ovl├ída─Ź kresla.

vyberomat sk massage chair
vyberomat sk massage chair

Typy mas├í┼ż├ş

R├┤zne modely pon├║kaj├║ r├┤zne typy mas├í┼ż├ş. Spomenieme tie, s ktor├Żmi sa m├┤┼żete stretn├║┼ą naj─Źastej┼íie.

Klasick├í relaxa─Źn├í mas├í┼ż

Klasick├í mas├í┼ż v├ím prinesie dokonal├ę uvo─żnenie. Sl├║┼żi na odb├║ravanie bolesti pomocou postupn├ęho uvo─ż┼łovania svalstva.

Regenera─Źn├í mas├í┼ż

Regenera─Źn├í mas├í┼ż ide viac do h─║bky. Docielite ┼łou postupn├ę uvo─żnenie a h─║bkov├║ regener├íciu. Prospieva tie┼ż dobrej imunite a celkovej regener├ícii.

Shiatsu mas├í┼ż

Shiatsu mas├í┼ż je kombin├íciou dvoch predch├ídzaj├║cich typov. Vych├ídza z techniky japonskej mas├í┼że. Pon├í┼ía sa na mas├í┼ż, ktor├║ m├┤┼żete za┼żi┼ą pri n├ív┼íteve mas├ęra.

Lymfatick├í mas├í┼ż r├║k

Lymfatick├í mas├í┼ż podporuje spr├ívnu funkciu lymfatick├ęho obehu. Lymfa je tekutina, ktor├í pr├║di telom, ke─Ć sa h├Żbeme. Tento typ mas├í┼że docieli spr├ívne pr├║denie lymfy aj vtedy, ak nem├íte dostatok pohybu.

Poklepov├í mas├í┼ż

Poklepov├║ mas├í┼ż zara─Ćujeme medzi h─║bkov├ę typy. Telo v├ím vymas├şruje poklep├ívan├şm ├║dermi r├┤znej intenzity od slab┼íej a┼ż po siln├║.

Hnetacia mas├í┼ż

Hnetacia mas├í┼ż mas├şruje kruhov├Żm sp├┤sobom. V─Ćaka svojej intenzite je ur─Źen├í aj pre hlb┼íie svalov├ę partie. Docielite tak ich uvo─żnenie a regener├íciu.

Technol├│gia mas├şrovania

Jednotliv├ę modely sa l├ş┼íia aj technol├│giou mas├şrovania. M├┤┼żete sa stretn├║┼ą s 2D, 3D a 4D mas├í┼żou.

2D mas├í┼że

2D mas├í┼ż sa sklad├í z pohybu do dvoch str├ín. V z├ívislosti od konkr├ętneho modelu m├┤┼że ├şs┼ą o pohyb smerom hore a dole alebo do str├ín. Tak├║to mas├í┼ż maj├║ najlacnej┼íie mas├í┼żne kresl├í.

3D mas├í┼że

Ide o pohyb do troch smerov. Okrem pohybov hore a dole a do str├ín mas├şruje smerom z kresla a do kresla.

4D mas├í┼że pon├║kaj├║ mas├í┼że s pohybom do ┼ítyroch smerov. N├íjdete ju na najdrah┼í├şch modeloch. T├Żmto typom dosiahnete najlep┼íie mas├şrovanie, ktor├ę dokonale kop├şruje v┼íetky ─Źasti ─żudsk├ęho tela.

Funkcie mas├í┼żnych kresiel

Jednotliv├ę modely m├┤┼żu by┼ą vybaven├ę r├┤znymi funkciami. Spomenieme aspo┼ł tie najhlavnej┼íie.

Vibrovanie ÔÇö kreslo pri mas├şrovan├ş vibruje, ─Ź├şm zlep┼í├ş va┼íe uvo─żnenie.

Vyhrievanie ÔÇö ak preferujete h─║bkov├║ mas├í┼ż, mali by ste si vybra┼ą kreslo s vyhrievan├şm. Vyhrievanie toti┼ż pom├íha k lep┼íiemu uvo─żneniu svalov.

Reproduktory ÔÇö niekto si dokonal├Ż relax nevie predstavi┼ą bez dobrej hudby. Ak aj vy patr├şte k tak├Żm ─żu─Ćom, vyberte si model so zabudovan├Żmi reproduktormi. Na prehranie hudby sl├║┼żi konektor, ktor├Żm pripoj├şte prehr├íva─Ź alebo in├ę zariadenie.

Automatick├ę meranie postavy ÔÇö t├íto funkcia funguje pomocou merania ve─żkosti postavy infra─Źerven├Żmi l├║─Źmi. Dok├í┼że tie┼ż zvoli┼ą program, ktor├Żm dosiahnete optim├ílne mas├şrovanie.

Nastavenie intenzity a d─║┼żky mas├í┼że ÔÇö drah┼íie modely umo┼ż┼łuj├║ nastavi┼ą intenzitu mas├şrovania a jeho d─║┼żku. M├┤┼żete si tak nastavi┼ą, kedy sa mas├şrovanie vypne.

Záver

Pre ka┼żd├ęho, kto si chce dopria┼ą pravideln├ę mas├şrovanie a uvo─żnenie svalov, s├║ v├Żbornou pom├┤ckou mas├í┼żne kresl├í. Mas├í┼żne kresl├í v┼íak toho dok├í┼żu ove─ża viac. M├┤┼żete si vybra┼ą kreslo s relaxa─Źnou, h─║bkovou, lymfatickou, poklepovou, hnetacou ─Źi in├Żm typom mas├í┼że. Ponuka na trhu je naozaj bohat├í. Mnoh├ę modely disponuj├║ tie┼ż funkciami, ktor├ę v├ím pou┼ż├şvanie kresla spr├şjemnia e┼íte viac.

Pri v├Żbere sa zamerajte na typ mas├í┼ż├ş, ktor├ę budete chcie┼ą vyu┼ż├şva┼ą a techniku mas├şrovania. Okrem toho sa zamerajte na materi├íl a┬ámo┼żnosti polohovania kresla. D├┤le┼żit├ę s├║ tie┼ż jeho nosnos┼ą a┬ározmery. Zauj├şma┼ą by v├ís mal aj sp├┤sob ovl├ídania kresla. Konkr├ętny v├Żber bude z├ívisie┼ą od va┼íich osobn├Żch preferenci├ş a┬ápo┼żiadaviek.

vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk notebook

Ako pripravi┼ą die┼ąa do ┼íkoly

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk beach

─îo si zbali┼ą na dovolenku

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabavi┼ą deti na dovolenke

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest