Ako vybrať najlepšie masážne kreslo

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk dekorhome elektricke masazne kreslo
vyberomat sk dekorhome elektricke masazne kreslo

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk naipo mgchr a
vyberomat sk naipo mgchr a1

Rozumná voľba

vyberomat sk beurer beu mc
vyberomat sk beurer beu mc

Najvyššia kvalita

Masážne kreslo slúži na relaxáciu. Na prvý pohľad pripomína klasické kreslo. Má však mnoho funkcií. Masážne kreslá môžete polohovať a používať na masírovanie. Vybrať konkrétny model nemusí byť vždy jednoduché. Najmä v tom prípade, že ho kupujete po prvý krát. Pripravili sme pre vás preto krátky návod na tému, ako vybrať masážne kreslo. Dozviete sa v ňom všetko, čo by ste pri kúpe mali zvážiť.

Ako prvé si zodpovedzte na niekoľko otázok:

  • Čo od masážneho kresla očakávate?
  • Akú časť tela chcete masírovať?
  • Kto všetko ho bude používať?

Potom môžete pristúpiť k výberu podľa jednotlivých parametrov. Každý z nich vám priblížime v našom článku.

vyberomat sk massage chair
vyberomat sk massage chair

Čo si vybrať?

V tabuľke nižšie sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodné masážne kreslá.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
BEURER BEU – MC3800– pohodlnosť
– funkčnosť
– nosnosť
– ľahké zloženie
– dizajn
– cena1 887 €Zobraziť ponuku
NAIPO MGCHR-RK2106C– pohodlnosť
– nosnosť
– 3 programy
– dizajn
– displej
– vodeodolnosť
– vyššia cena1869 €Zobraziť ponuku
NAIPO MGCHR-A150– pohodlnosť
– nízka váha
– 3 programy
– dizajn
– nosnosť
– Bluetooth
– nemasíruje nohy731 €Zobraziť ponuku
LAMBERT polohovacie kreslo– pohodlnosť
– nosnosť
– 2 programy
– dizajn
– bez ďalších funkcií403 €Zobraziť ponuku
MEDISANA RC410– nízka cena
– pohodlnosť
– nosnosť
– ľahké zloženie
– dizajn
– počet režimov
– nemasíruje nohy
– bez ďalších funkcií
292 €Zobraziť ponuku
Dekorhome elektrické masážne kreslo– vyhrievanie
– 6 bodová masáž
– nízka cena
– pohodlnosť
– dizajn
– nízka váha
– bez režimov
– nemasíruje nohy
– bez ďalších funkcií
277 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk beurer beu mc

Beurer BEU MC3800

Masážne kreslo Beurer BEU MC3800, disponuje 4 režimami – poklepový, miesiaci, valivý a Shiatsu. Obsahuje 3 módy vibrácie – relax, refresh a therapy. Ovláda sa bezdrôtovo. Kreslo je otáčavé o 360 stupňov. Nosnosť má 150 kg. Napája sa prostredníctvom elektrickej siete. Môžete ho použiť na zadok, masáž chrbta, stehná a nohy. Výhodou kresla je funkcia ohrevu a skenovania tela. Beurer má polohovateľný sklon operadla, hlavovú opierku aj lýtkovú opierku. Rozmery: 73 x 102 x 109 cm.


vyberomat sk naipo mgchr rkc

NAIPO MGCHR-RK2106C

Vďaka tomuto masážnemu kreslu si môžete dopriať uvoľnenie a relax pre celé telo v pohodlí domova. Sústava masážnych valčekov v kresle perfektne obopne krk, chrbát, zadok, lýtka, stehná a samozrejme aj chodidlá. Disponuje tromi druhmi automatickej masáže, a to masírovanie, poklep a stlačený vzduch. Ovláda sa jednoducho, prostredníctvom displeja. Nosnosť: 150 kg. Rozmery: h. 85 x š. 80 x v. 116 cm. Hmotnosť: 81 kg.


vyberomat sk naipo mgchr a

NAIPO MGCHR-A150

Pokiaľ hľadáte spôsob, ktorým by ste dokonale uvoľnili vaše telo, je pre vás toto kreslo to pravé. Disponuje 3 automatickými programami, ktoré vám rozmasírujú krk, chrbát, zadok, lýtka a stehná. Výhodou je možnosť pripojenia prostredníctvom Bluetoothu, vďaka čomu si k masáži môžete pustiť vašu obľúbenú hudbu. Nosnosť: 150 kg. Rozmery: h. 87,5 x š. 61,5 x v. 91,5 cm. Hmotnosť: 25 kg.


vyberomat sk lambert polohovacie kreslo

LAMBERT polohovacie kreslo

Kreslo s elegantným dizajnom zapadne aj do vašej domácnosti. Vybrať si môžete z pomedzi 3 farieb. Nechýba mu ani vibračné body umiestnené v centrálnej časti chrbtovej opierky, vďaka čomu pomasíruje váš chrbát. Ovláda sa prostredníctvom tlačidla, kde si môžete zvoliť intenzitu vibrácií. Nosnosť: 150 kg. Rozmery: š. 86 x h. 162 x v. 97 cm. Hmotnosť: 31,9 kg.


vyberomat sk medisana rc

Medisana RC410

Medisana RC410 je masážne kreslo s dvoma režimami. Je urečené pre masáž chrbta. Napája sa prostredníctvom elektrickej siete. Slúži na masáž a uvoľnenie bolesti. Ovláda sa cez diaľkový ovládač. Výhodou kresla je funkcia ohrevu, časovaču a infračerveného svetla. Nosnosť kresla je 150 kg. Váha: 18,5 kg. Rozmery: 103 x 70 x 67 cm.


vyberomat sk dekorhome elektricke masazne kreslo

Dekorhome elektrické masážne kreslo

Masážne kreslo od Dekorhomu sa vďaka svojmu dizajnu a širokému spektru farebných variácií hodí do každej domácnosti. Disponuje 6 masážnymi uzlami, ktoré uvoľnia chrbát, zadok a nohy. Ovláda sa prostredníctvom ručného ovládača, kde si vytie zapnúť aj vyhrievanie. Rozmery: š. 71 x h. 95 x v. 102 cm. Hmotnosť: 27,6 kg.

Ako vyberať masážne kreslo

Prvým kritériom výberu bude to, ako často budete masážne kreslo používať. Ďalej by vás mali zaujímať parametre ako materiál a nosnosť.

Masážne kreslá podľa intenzity použitia

Iný model budete potrebovať na doma a iný na profesionálne použitie.

Masážne kreslá na domáce použitie

Modely na domáce použitie sú vyrábané s ohľadom na menšie nároky na intenzitu zaťaženia. Majú tiež k dispozícii menej funkcií. To sa odráža aj na ich cene. V porovnaní s modelmi na profesionálne využite sú lacnejšie.

Masážne kreslá na profesionálne použitie

Masážne kreslá na komerčné využitie sa vyrábajú s ohľadom na ich nepretržitú prevádzku. Odolnejší je tiež poťahový materiál. Ponúkajú možnosť masírovať viacero partií. Vymasírujú vám chrbát, horné a dolné končatiny aj iné časti tela. Ak sa rozhodnete zakúpiť si takýto model na doma, budete si zaň musieť priplatiť.

Materiál

Čalúnenie masážneho kresla musí odolať každodennému používaniu. Na výber máte z troch materiálov.

Pravá koža

Najdrahším materiálom je pravá koža. Ak sa rozhodnete pre kožu, iste oceníte jej luxusný vzhľad. Pravá koža je však náročná na údržbu. Nevýhodami sú vyššia cena a kratšia životnosť.

Umelá koža

Aj imitácia pravej kože vás zaujme svojím vzhľadom. Jej výhodou je vyššia odolnosť a dlhšia životnosť. V porovnaní s pravou kožou je tiež lacnejšia. Tento materiál sa na výrobu masážnych kresiel používa najčastejšie. Aby vám čo najdlhšie vydržal, doprajte mu starostlivosť. Umelú kožu je raz za čas potrebné umyť handričkou navlhčenou v mydlovej vode.

Mikrovlákno

Masážne kreslá z mikrovlákna patria medzi najlacnejšie. Výhodou tohto syntetického materiálu je nenáročná údržba, nevýhodou kratšia životnosť.

Nosnosť

Masážne kreslá sa vyrábajú s nosnosťou od 100 do 150 kg. Toto rozpätie by malo vyhovovať väčšine používateľov. Ak je to potrebné, hľadajte model s vyššou nosnosťou až do 200 kg.

vyberomat sk massage chair
vyberomat sk massage chair

Rozmery

Aby ste pri masírovaní dosiahli čo najlepší efekt, vyberajte model, ktorý sa dá nastaviť. Dôležité je najmä nastavenie chrbta a nôh. S rozmerom súvisí aj to, kam masážne kreslo umiestnite. Je potrebné si uvedomiť, že pri sklopení zaberie viac priestoru. Okrem toho myslite na hmotnosť kresla, ktorá môže dosahovať až 100 kg. Ak ho budete presúvať, skontrolujte, či je vybraný model vybavený kolieskami.

Ovládanie

Ovládanie masážneho kresla umožňuje nastavenie požadovanej masáže či iných funkcií. Ovládanie môže byť bezdrôtové alebo pomocou ovládača, ktorý je ku kreslu pripojený káblom.

Ovládanie s káblom — ovládač, ktorým nastavíte požadované funkcie kresla, je k nemu pripojený káblom. Tento spôsob nájdete na lacnejších modeloch.

Bezdrôtové ovládanie — je pohodlnejšie. Niektoré modely umožňujú tiež ovládanie mobilným telefónom.

LCD displej — LCD displejom sú vybavené drahšie masážne kreslá. Požadované funkcie nastavíte na dotykovej obrazovke. Na obrazovke tiež nájdete informácie o type masáže, ktorá práve prebieha a zostávajúcom čase do jej skončenia.

Polohovanie

Polohovanie je jednou zo základných funkcií masážneho kresla. Zmena polohy je dôležitá nie len pre váš komfort ale tiež pre niektoré typy masáží. Polohovať by sa mala dať minimálne opierka chrbta a to až do uhla 170°. Nožná opierka by sa mala dať polohovať až do uhlu 90°. Polohovaním môžete docieliť aj dokonalé rovnomerné rozloženie váhy tela nazývané Zero Gravity. Ide o polohu nulovej gravitácie.

Na polohovanie kresla sa používajú dva spôsoby:

Ručné — tento spôsob je lacnejší. Vyžaduje však manuálny zásah používateľa.

Automatické — väčšie pohodlie za vyššiu cenu ponúka automatické polohovanie. K zmene polohy sa používa ovládač kresla.

vyberomat sk massage chair
vyberomat sk massage chair

Typy masáží

Rôzne modely ponúkajú rôzne typy masáží. Spomenieme tie, s ktorými sa môžete stretnúť najčastejšie.

Klasická relaxačná masáž

Klasická masáž vám prinesie dokonalé uvoľnenie. Slúži na odbúravanie bolesti pomocou postupného uvoľňovania svalstva.

Regeneračná masáž

Regeneračná masáž ide viac do hĺbky. Docielite ňou postupné uvoľnenie a hĺbkovú regeneráciu. Prospieva tiež dobrej imunite a celkovej regenerácii.

Shiatsu masáž

Shiatsu masáž je kombináciou dvoch predchádzajúcich typov. Vychádza z techniky japonskej masáže. Ponáša sa na masáž, ktorú môžete zažiť pri návšteve maséra.

Lymfatická masáž rúk

Lymfatická masáž podporuje správnu funkciu lymfatického obehu. Lymfa je tekutina, ktorá prúdi telom, keď sa hýbeme. Tento typ masáže docieli správne prúdenie lymfy aj vtedy, ak nemáte dostatok pohybu.

Poklepová masáž

Poklepovú masáž zaraďujeme medzi hĺbkové typy. Telo vám vymasíruje poklepávaním údermi rôznej intenzity od slabšej až po silnú.

Hnetacia masáž

Hnetacia masáž masíruje kruhovým spôsobom. Vďaka svojej intenzite je určená aj pre hlbšie svalové partie. Docielite tak ich uvoľnenie a regeneráciu.

Technológia masírovania

Jednotlivé modely sa líšia aj technológiou masírovania. Môžete sa stretnúť s 2D, 3D a 4D masážou.

2D masáže

2D masáž sa skladá z pohybu do dvoch strán. V závislosti od konkrétneho modelu môže ísť o pohyb smerom hore a dole alebo do strán. Takúto masáž majú najlacnejšie masážne kreslá.

3D masáže

Ide o pohyb do troch smerov. Okrem pohybov hore a dole a do strán masíruje smerom z kresla a do kresla.

4D masáže ponúkajú masáže s pohybom do štyroch smerov. Nájdete ju na najdrahších modeloch. Týmto typom dosiahnete najlepšie masírovanie, ktoré dokonale kopíruje všetky časti ľudského tela.

Funkcie masážnych kresiel

Jednotlivé modely môžu byť vybavené rôznymi funkciami. Spomenieme aspoň tie najhlavnejšie.

Vibrovanie — kreslo pri masírovaní vibruje, čím zlepší vaše uvoľnenie.

Vyhrievanie — ak preferujete hĺbkovú masáž, mali by ste si vybrať kreslo s vyhrievaním. Vyhrievanie totiž pomáha k lepšiemu uvoľneniu svalov.

Reproduktory — niekto si dokonalý relax nevie predstaviť bez dobrej hudby. Ak aj vy patríte k takým ľuďom, vyberte si model so zabudovanými reproduktormi. Na prehranie hudby slúži konektor, ktorým pripojíte prehrávač alebo iné zariadenie.

Automatické meranie postavy — táto funkcia funguje pomocou merania veľkosti postavy infračervenými lúčmi. Dokáže tiež zvoliť program, ktorým dosiahnete optimálne masírovanie.

Nastavenie intenzity a dĺžky masáže — drahšie modely umožňujú nastaviť intenzitu masírovania a jeho dĺžku. Môžete si tak nastaviť, kedy sa masírovanie vypne.

Záver

Pre každého, kto si chce dopriať pravidelné masírovanie a uvoľnenie svalov, sú výbornou pomôckou masážne kreslá. Masážne kreslá však toho dokážu oveľa viac. Môžete si vybrať kreslo s relaxačnou, hĺbkovou, lymfatickou, poklepovou, hnetacou či iným typom masáže. Ponuka na trhu je naozaj bohatá. Mnohé modely disponujú tiež funkciami, ktoré vám používanie kresla spríjemnia ešte viac.

Pri výbere sa zamerajte na typ masáží, ktoré budete chcieť využívať a techniku masírovania. Okrem toho sa zamerajte na materiál a možnosti polohovania kresla. Dôležité sú tiež jeho nosnosť a rozmery. Zaujímať by vás mal aj spôsob ovládania kresla. Konkrétny výber bude závisieť od vašich osobných preferencií a požiadaviek.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest