Ako vybrať najlepšiu nafukovaciu vírivku

V dnešnej uponáhľanej dobe každý z nás potrebuje občas trochu zrelaxovať. Niekto sa vo chvíľach odpočinku rád vyberie do prírody, iný sa venuje športu. Po náročnom dni je výborným relaxom aj wellness. Vďaka širokej ponuke víriviek na trhu si takýto relax môžete dopriať kedykoľvek aj doma bez toho, aby ste sa museli vydať do wellness centra.

Vlastnú vírivku zakúpite v dvoch základných prevedeniach. Môžete si vybrať pevnú alebo mobilnú vírivku. Pevnú vírivku môžete umiestniť napríklad do kúpeľne. Ako už názov napovedá, takáto vírivka je pevne zabudovaná a nedá sa premiestniť. Pri jej kúpe očakávajte tiež vyššie náklady.

vyberomat sk inflatable jacuzzi
vyberomat sk inflatable jacuzzi

Menšie náklady a zároveň možnosť premiestňovania prinášajú mobilné vírivky. Na trhu ich nájdete aj pod názvom nafukovacie vírivky. V našom článku sa zameriame práve na tento typ. Dozviete sa, ako sa rozhodovať pri výbere tak, aby zakúpený model vyhovoval vašim potrebám.

Čo si vybrať?

Na začiatok sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodné nafukovacie vírivky.

NázovPre koho?TvarKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
NetSpa BOHEMIANpre 2 osobyštvorcová– 100 trysiek
– jednoduchá inštalácia
– PVC materiál
– bez krytu
– bez podložky
389 €Zobraziť ponuku
Belatrix Mountain 120 Rattanpre 2 osobyoválna– neobvyklý dizajn
– 130 trysiek
– jednoduchá inštalácia
– príslušenstvo
– PVC materiál
– rýchle zanesenie filtra553 €Zobraziť ponuku
BESTWAY Lay-Z-Spa Miamipre 4 osobyoválna– rukoväte pre jednoduché prenášanie
– odolný a pevný materiál
– príslušenstvo
– menej trysiek (98)526 €Zobraziť ponuku
NetSpa ASPENpre 4 osobyštrovcová– 110 trysiek
– jednoduchá inštalácia
– PVC materiál
– príslušenstvo
– vyššia hlučnosť
– pomalší ohrev
530 €Zobraziť ponuku
NetSpa 3700691407177pre 6 osôbštvorcová– 130 trysiek
– odolný a pevný materiál
– bohaté príslušenstvo
– veľký objem
– vyššia cena
– bez rukovätí
630 €Výhodná ponuka
vyberomat sk netspa bohemian

NetSpa BOHEMIAN

S nafukovacou vírivkou si môžete dopriať pravidelný relax pre teľa aj myseľ. Štvorcová vírivka s 650 litrami vystačí pre 2 dospelých ľudí. Perfektný relax vám zaručuje 100 masážnych trysiek. Je vytvorená z odolného a pevného PVC materiálu. Navyše aj inštalácia je naozaj jednoduchá. Vírivka dokáže zohriať vodu až do 42 stupňov celzia. Čistotu vody dosiahnete prostredníctvom kartušovej filtrácie. Rozmery: v. 07 x d. 1,58 x š. 1,58 m.


vyberomat sk belatrix mountain rattan

Belatrix Mountain 120 Rattan

Mobilnú nafukovaciu vírivku si môžete užiť na záhrade, terase či dokonca v uzavretých priestoroch. S objemom 500 litrov je vhodná pre 2 osoby. Obsahuje masážnych 130 trysiek, čo vaše telo určite ocení. Na jej výrobu sa použil odolný laminovaný PVC. Vďaka vstavanému napájaciemu packu je jej inštalácia jednoduchá. Voda sa filtruje prostredníctvom kartušového filtra. Vírivka zohrej vodu až na 42 stupňov. K vírivke navyše dostanete opravnú sadu, kryciu plachtu a podložku. Rozmery: v. 0,65 x d. 1,95 x š. 1,2 m. Hmotnosť: 31 kg.


vyberomat sk bestway lay z spa miami

BESTWAY Lay-Z-Spa Miami

Mobilná vírivka ponúka zábavu a relax pre celú rodinu. Vďaka 800 litrom ju môžu naraz používať 4 ľudia. Dokáže zohriať vodu do 40 stupňov celzia. Súčasťou vírivky sú 2 úchytky, ktoré slúžia k lepšiemu prenášaniu. Obsahuje 81 masážnych trysiek. Voda ostane čistá vďaka kartušovej filtrácií. Navyše k vírivke dostanete kryciu plachtu. Rozmery: v. 0,66 x d. 1,8 x š. 1,8 m.


vyberomat sk netspa aspen

NetSpa ASPEN

Nafukovacia vírivka s objemom 700 litrov poskytne oddych 4 dospelým. Obsahuje 110 masážnych trysiek, ktoré uvoľnia vaše telo. Udržiavanie je jednoduché vďaka kartušovému filtru. Na jej výrobu sa použil odolný laminovaný PVC. Dokáže zohriať vodu na 42 stupňov. Rozmery: v. 0,7 x d. 1,68 x š. 1,68 m. Hmotnosť: 27 kg.


vyberomat sk netspa

NetSpa 3700691407177

Nafukovacia vírivka od populárnej značky NetSpa vám ponúka relax pre 6 ľudí vo vode do 42 stupňov celzia. Obsahuje až 130 masážnych trysiek vďaka čomu vaše telo a myseľ perfektne zrelaxuje a uvoľní. Objem vírivky je 850 litrov. Vodu udržíte čistú prostredníctvom kartušového filtra. Balenie obsahuje bohaté príslušenstvo, a to RCD konektor, vzduchový filter, vrchný kryt, konektory čerpadla, kryt filtra, prívodné hadice, filtračné kazety, uzáver odtoku, odtokovú hadicu, uzávery, súpravu na opravu a ochrannú podložku. Priemer: 1,95 m. Výška: 0,7 m. Hmotnosť: 30 kg.

Ako vybrať mobilnú (nafukovaciu) vírivku

Pred tým, ako začnete porovnávať jednotlivé parametre mobilných víriviek, potrebujete si zodpovedať na niekoľko základných otázok.

Dôležitým aspektom výberu je počet osôb, ktoré budú nafukovaciu vírivku používať. Ponuka na trhu je v tomto ohľade široká. Môžete si vybrať nafukovacie vírivky pre 2 – 9 osôb.

Mobilné vírivky pre dve osoby

Tento typ patrí medzi najmenšie. Pri kúpe nafukovacej vírivky pre dve osoby vás poteší priaznivá cena. Na výber máte tiež z rôznych tvarov: ovál, štvorec alebo mnohouholník. Nafukovacie vírivky pre dve osoby mávajú rozmery približne 146 x 85 x 68 cm s objemom 650 l vody.

Mobilné vírivky pre štyri osoby

Táto veľkosť víriviek patrí medzi najpredávanejšie na trhu a postačí pre potreby priemerne veľkej rodiny. Vyrába sa v objeme približne 800 l s vnútorným priemerom 150 cm (pri okrúhlych modeloch).

Mobilné vírivky pre šesť a viac osôb

Ak sa rozhodnete pre vírivku pre šesť a viac osôb, musíte počítať s rozmermi viac ako dva metre (pri okrúhlych modeloch). Objem vody v takýchto vírivkách je 930 – 1 200 l.

vyberomat sk inflatable jacuzzi
vyberomat sk inflatable jacuzzi

Kam mobilnú vírivku umiestnite?

Táto otázka je veľmi dôležitá. Mobilné vírivky musia byť umiestnené na pevnom a hladkom mieste. Nezáleží na tom, či to bude v interiéri alebo exteriéri. Umiestnenie na trávniku nie je vhodné. Nafukovacie vírivky môžete pokojne aj premiestňovať. V zime ich využijete napríklad v zimnej záhrade a v lete na terase.

Drobné nerovnosti povrchu môžete vyriešiť vhodnou podložkou pod vírivku. Vyberajte riešenie z materiálu, ktorý odoláva vlhkosti. Inak riskujete znehodnotenie vírivky plesňami.

Pri výbere vhodného miesta na umiestnenie vírivky skontrolujte tiež nosnosť podlahy s ohľadom na jej váhu po napustení vrátane váhy osôb, ktoré ju budú používať. Pri umiestnení do interiéru je dôležité myslieť aj na zvýšenú vlhkosť v miestnosti s vírivkou. Mala by sa dať dostatočne vetrať. Vhodné je tiež, aby boli steny pokryté obkladom odolným voči vlhkosti.

Ako vyriešiť pripojenie mobilnej vírivky

Mobilné vírivky potrebujú byť počas prevádzky zapojené do elektrickej siete. Okrem toho potrebujete zaistiť prítok a odtok vody. V exteriéri môže byť nafukovacia vírivka napájaná pomocou záhradnej hadice. Vopred však myslite na to, kam vodu z vírivky vylejete.

vyberomat sk inflatable jacuzzi
vyberomat sk inflatable jacuzzi

Rozmery a hĺbka mobilných víriviek

Rozmery víriviek sa od seba odlišujú nie len v závislosti od počtu osôb. Môžu sa odlišovať aj v závislosti od konkrétneho výrobcu. Rozdiely môžu byť tiež v rozmeroch modelov určených pre rovnaký počet osôb. Pred kúpou si preto skontrolujte presné rozmery vírivky.

Zvlášť dôležitým parametrom je hĺbka mobilnej vírivky. Od nej sa odvíja to, akú časť tela budete mať pri kúpaní ponorenú. Najbežnejšia hĺbka je pri tom 70 cm. Vopred počítajte s tým, že mobilné vírivky je potrebné pre využitie všetkých funkcií naplniť aspoň do 80 % objemu.

Materiál

Čo sa týka materiálového spracovania, môžete si vybrať mobilné vírivky z niekoľkých materiálov:

Rhino Tech materiál

Rhino Tech je materiál s pevnou štruktúrou. Je odolný voči mrazu aj UV žiareniu. Skladá sa z viacerých vrstiev. Sú to: vrchná ochranná vrstva, PVC, vystuženie, laminátová tkanina, vystuženie, PVC. S týmto materiálom sa môžete stretnúť aj pod názvom Premium PVC.

Laminované PVC

Názov laminované PVC označuje trojvrstvové PVC. Tvoria ho vrstvy: odolné PVC, vnútorná vrstva sieťoviny, odolné PVC. Výhodou je odolnosť voči UV žiareniu.

I-Beam štruktúra

I-Beam štruktúra vystužuje materiál pomocou vzduchových komôr. To umožňuje opierať sa o steny vírivky.

vyberomat sk inflatable jacuzzi
vyberomat sk inflatable jacuzzi

Dizajn a tvar

Mobilné vírivky nájdete na trhu vo viacerých tvaroch. Môžete si tak vybrať kruhový, štvorcový alebo mnohouholníkový model. Nafukovacie vírivky sa od seba ďalej líšia farebnou úpravou povrchu. Niektoré modely majú vonkajšiu stenu pokrytú odolným textilom.

Ovládanie

Nafukovacie vírivky sa ovládajú pomocou ovládacieho panelu. Môžu ho tvoriť tlačidlá alebo LCD displej. Tu si môžete nastaviť teplotu vody a intenzitu bublín. Okrem spôsobu ovládania je dôležitá aj jeho dostupnosť priamo z vírivky.

Filtrácia vody

Aby ste nemuseli na udržiavanie čistej vody používať bazénovú chémiu, vyberajte mobilné vírivky s vlastnou filtráciou vody. Vďaka tomu vám vydrží voda bez zakalenia aj niekoľko mesiacov. Dôležitým údajom je pri tom výkon filtrácie — to znamená, koľko litrov vody vyčistí za hodinu. Ideálne je, ak je filtrácia schopná prečistiť za jednu hodinu celý objem vody vo vírivke. Môžete sa stretnúť s týmito typmi filtrácie:

Kartušová filtrácia

Kartušová filtrácia sa skladá z čerpadla a špeciálneho valca – kartuše, cez ktorý preteká voda. Vo valci sa zachytávajú všetky nečistoty. Budete ho preto musieť pravidelne čistiť. Po dlhšom používaní je potrebné filtračný valec vymeniť. Časté vymieňanie môžete ovplyvniť napríklad prikrytím vírivky, keď ju nepoužívate. Vďaka tomu bude vo vode menej nečistôt.

Piesková filtrácia

Piesková filtrácia čistí vodu cez piesok. Je nevýhodou je, že nafukovacie vírivky s pieskovou filtráciou sú drahšie. Výhody však oceníte pri používaní vírivky. Pieskový filter stačí vymeniť raz za 2 – 3 roky. Vďaka dostatočnému výkonu je tiež vhodný aj pre väčšie mobilné vírivky.

Trysky a ohrievanie

Ak sa tešíte na pohodu vo vírivke, informujte sa pred kúpou o počte masážnych trysiek. Prúd vody alebo bublinkový kúpeľ vymasírujú vaše telo a vy sa budete cítiť dokonale zrelaxovaný. Pri výbere však nezáleží len na počte trysiek. Dôležitá je tiež ich veľkosť, miesto umiestnenia a typ trysiek. Najlepšou voľbou sú modely so vzduchovými a hydromasážnymi tryskami.

Pohodlie vo vírivke zabezpečuje aj dostatočne teplá voda. Vďaka ohrevu vody budete môcť vírivku používať aj pri nižších teplotách. Pozor však na mráz, ten môže nafukovacie vírivky poškodiť. Ohrev vody sa v popise víriviek udáva aj v stupňoch. Tento údaj znamená, o koľko stupňov sa voda vo vírivke ohreje za hodinu. Ideálne je, ak je to 2 – 2,5°C.

vyberomat.sk virivka
vyberomat.sk virivka

Záver

Mobilné vírivky sú výbornou voľbou pre každého, kto si rád užíva pohodlie a relax. Oproti pevným vírivkám sú mobilné vírivky navyše lacnejšie. Výhodou je tiež ich mobilnosť. Môžete ich pokojne zbaliť a vziať so sebou napríklad na chatu. V zime je možné mobilné vírivky používať aj v interiéri.

Napriek ľahkosti konštrukcie sú nafukovacie vírivky stabilné. Vyrábajú sa vo veľkostiach pre 2 – 9 osôb. Na výber máte tiež z viacerých farebných prevedení a tvarov. Pred kúpou vírivky zvážte okrem potrebného objemu aj miesto, kam ju umiestnite. Okrem toho by ste sa mali informovať o jej hĺbke, materiáli, z ktorého je vyrobená a spôsobe filtrácie. Dôležitými údajmi sú tiež rýchlosť ohrevu vody a veľkosť a typ masážnych trysiek. Výhodou je, ak si k vybranému modelu môžete zakúpiť kryt, podložku, opierky hlavy alebo tašku na uskladnenie či prenášanie vírivky.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest