Ako vybrať telefón pre seniora

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk maxcom mm
vyberomat sk maxcom mm

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk aligator a senior
vyberomat sk aligator a senior

Rozumná voľba

vyberomat sk evolveo easyphone xd
vyberomat sk evolveo easyphone xd

Najvyššia kvalita

Trh s elektronikou dnes ponúka nespočetné množstvo rôznych druhov telefónov. Dokonca existuje aj špecifická kategória telefónov pre seniorov. Vďaka nej môžete pohodlne vybrať ten najlepší model pre babičku, dedka, otca či mamu, tak aby čo najviac vyhovoval ich potrebám. Pokiaľ si neviete dať rady, v článku vám prehľadne poradíme, na čo sa pri kúpe zamerať a aké parametre je potrebné dopredu zvážiť.

Čo si vybrať?

Pripravili sme si pre vás zopár tipov na telefóny, ktoré sú svojimi funkciami prispôsobené pre seniorov.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
EVOLVEO EasyPhone XD– dobré recenzie
– prehľadné menu
– výdrž batérie
– SOS tlačidlo
– FM rádio
– MMS support
– hlasný odposluch
– Bluetooth
– malá pamäť telefónu
– nedá sa uložiť kontakt s ďalším číslom, adresou alebo emailom
39 €Výhodná ponuka
Aligator A675 Senior– prehľadné menu
– výdrž batérie (14 dní)
– SOS tlačidlo
– FM rádio
– Bluetooth
– hlasný odposluch
– nekvalitný fotoaparát
– malá pamäť telefónu
35 €Výhodná ponuka
CPA Halo 11 Pro– prehľadné menu
– hlasný reproduktor
– výdrž batérie
– SOS tlačidlo
– Bluetooth
– hlasný odposluch
– nekvalitný fotoaparát
– zložitejšie odomykanie a zamykanie
30 €Výhodná ponuka
iGET Defender D10– výdrž batérie
– dobrý zvuk
– ľahká váha
– podsvietené tlačidlá
– rádio hrá aj bez slúchadiel
– tech. Bluetooth
– neodolné sklo
– máte na výber len z dvoch zvukov pre SMS
– menšie písmo
28 €Výhodná ponuka
MAXCOM MM720– prehľadné menu
– výdrž batérie
– SOS tlačidlo
– FM rádio
– MMS support
– hlasný odposluch
– nekvalitný fotoaparát
– nedajú sa priradiť fotky ku kontaktom
26 €Výhodná ponuka
vyberomat sk evolveo easyphone xd cierno strieborny

EVOLVEO EasyPhone XD

Evolveo ponúka mobilný telefón prispôsobený pre potreby seniorov. Disponuje prehľadným menu s veľkými tlačidlami a hlasnou odozvou. Taktiež obsahuje SOS tlačidlo, fotoaparát, FM rádio, Bluetooth a baterku s dlhou výdržou. Uhlopriečka displeja: 5,84 cm (2,3″). Rozšírenie fotoaparátu: 0,3 Mpx. Rozmery: 12 x 8,8 x 1,4 cm. Hmotnosť: 89 g.


vyberomat sk aligator a senior

Aligator A675 Senior

Značka Aligator je známa vďaka telefónom pre seniorov. Tento model obsahuje funkcie, prispôsobené potrebám seniorov. Disponuje prehľadným menu spolu s veľkými tlačidlami, FM rádio, kalkulačku, fotoaparát, budík a hlasový záznamník. Vďaka SOS tlačidlu, vždy nájdete ich polohu. Určite oceníte dlhú výdrž batérie, a to až 14 dní. Súčasťou telefónu je nabíjacia stanica. Uhlopriečka displeja: 5,59 cm (2,2″). Rozšírenie fotoaparátu: 0,3 Mpx. Rozmery: 12,2 x 5,86 x 1,3 cm. Hmotnosť: 85 g.


vyberomat sk cpa halo pro

CPA Halo 11 Pro

Mobilný telefón je vďaka svojim vlastnostiam a funkciami prispôsobený pre seniorov. Obsahuje prehľadné menu s dostatočne veľkými tlačidlami. Taktiež disponuje SOS tlačidlom, vďaka čomu môže v prípade núdze rozposlať svoju polohu. Súčasťou telefónu je fotoaparát, FM rádio a technológia Bluetooth. K telefónu dostane nabíjaciu stanicu. Uhlopriečka displeja: 6,1 cm (2,4″). Rozšírenie fotoaparátu: 0,3 Mpx. Rozmery: 12,2 x 5,8 x 1,3 cm. Hmotnosť: 85 g.


vyberomat sk iget defender d

iGET Defender D10

Mobilný telefón pre seniorov disponuje funkciami, ktoré sa prispôsobujú ich potrebám. Oceníte dlhú výdrž batérie, podsvietenie tlačidiel, hlasitosť zvuku a technológiu bluetooth. Uhlopriečka displeja: 6,1 cm (2,4″).Rozšírenie fotoaparátu: 0,3 Mpx. Rozmery: 13,5 x 6,2 x 1,7 cm. Hmotnosť: 145 g.


vyberomat sk maxcom mm

MAXCOM MM720

Tento mobilný telefón ocení každý senior, ktorý chce byť v kontakte so svojimi blízkymi. Najdôležitejšou funkciou je SOS tlačidlo, vďaka ktorému v prípade núdze môžete rozposlať svoju polohu. Batéria telefónu má naozaj dlhú výdrž. Okrem toho disponuje hlasným odposluchom a FM rádiom. K telefónu dostane nabíjaciu stanicu. Uhlopriečka displeja: 5,59 cm (2,2″). Rozšírenie fotoaparátu: 0,3 Mpx. Rozmery: 12,4 x 4,8 x 1,2 cm. Hmotnosť: 83 g.

Konštrukcia telefónu

Na výzor dnešných mobilných telefónov ste si už zrejme zvykli. Jednoznačne prevládajú modely s dotykovým displejom a niekoľkými fotoaparátmi vzadu, v odlišných farebných prevedeniach. Mobil pre seniorov je špecifický a ľahko ho spoznáte. Je ergonomicky prispôsobený pre potreby starších osôb tak, aby dobre padol do ruky. Ponúka jednoduché prevedenie, ľahké ovládanie a základné funkcie. Väčšinou ide o telefón s väčšími tlačidlamidobre čitateľnými znakmi, s kontrastným a výborne čitateľným displejom. Taktiež ponúka aj nadstavenie veľkosti písma podľa potrieb.

vyberomat sk phone for seniors
vyberomat sk phone for seniors

Tieto telefóny zároveň ponúkajú aj dlhú výdrž batérie. Seniorovi tak vydrží oveľa dlhšie a nemusí sa starať o jeho denné nabíjanie.

Základné funkcie telefónu

Telefón pre seniora neponúka množstvo rozmanitých funkcií, nájdete v ňom len tie základnénenáročné na ovládanie. Predovšetkým ide o písanie SMS správ a telefonovanie. Ďalšími využiteľnými funkciami sú kalkulačka, budík, baterka či rádio.

Rozšírené funkcie telefónu

Okrem najzákladnejších funkcií majú tieto telefóny často aj fotoaparát, ktorý seniori určite ocenia na fotenie rodinných príslušníkov. Pokiaľ je budúci používateľ vášnivý fotograf, napríklad prírody, odporúčame k telefónu dokúpiť aj pamäťovú kartu, aby mal dosť miesta na ukladanie fotiek. Medzi ďalšie doplnkové funkcie patrí aj poistka proti nechcenému vypnutiu. Nápomocná môže byť aj funkcia, ktorá upozorní na takmer vybitú batériu a odošle správu všetkým vybraným číslam.

Dizajn

Aj takéto jednoduché telefóny so základnými funkciami sa vyrábajú tak, aby mohli ponúknuť rôzne tvary a farebné prevedenia. Môžete si vybrať medzi klasickou a véčkovou konštrukciou. Véčko má uprostred kĺb, ktorý umožňuje jeho otváranie a zatváranie. Okrem čiernych modelov poľahky nájdete aj biele, strieborné, modré či červené.

Hmotnosť a odolnosť

Dôležitejšia ako vzhľad je určite odolnosť a hmotnosť. Konštrukcia by mala byť odolná, no nie príliš ťažká. Určite chcete, aby mobil vydržal každý pád. Aby však nepadal až pričasto, nemal by byť ani veľmi ťažký. Uprednostnite ľahší, no pevný model, ktorý sa bude dobre držať v ruke.

SOS funkcie

Telefóny pre seniorov disponujú aj takzvaným SOS tlačidlom. Ide o tlačidlo, na ktoré môžete navoliť rýchlu predvoľbu. Seniorovi sa tak po stlačení automaticky spustí telefonický hovor na zvolené číslo, prípadne odošle núdzovú správu. Či už toto tlačidlo využijete ako možnosť privolania záchrannej služby alebo niekoho z rodiny, používateľovi umožní rýchlo a bez rozmýšľania privolať pomoc. Každý model má takéto tlačidlo umiestnené niekde inde. Nájsť ho môžete vpredu medzi základnými tlačidlami, ale aj na boku, či zozadu na telefóne.

Spolu s touto funkciou ponúkajú tieto mobily aj SOS lokátor. Keď senior stlačí SOS tlačidlo, príjemcovi príde nielen núdzová správa, ale aj webový odkaz. Po otvorení tohto odkazu sa objaví mapa s približnou polohou a ďalšie informácie, ako stav batérie odosielacieho telefónu alebo čas odoslania správy. Je to skvelá funkcia, užitočná nielen keď senior zablúdi. Funguje aj obrátene. V prípade, že chcete vedieť kde sa držiteľ telefónu nachádza, jednoducho odošlete SMS so špeciálnym znením na jeho telefón. Vzápätí vám príde odpoveď s aktuálnou polohou.

Cena

Veľkou výhodou týchto telefónov je ich cena. Ani tie najdrahšie modely nepresiahnu cenu 120 €. Tie najlacnejšie zoženiete už od 20 €.

Medzi najznámejšie značky, vyrábajúce telefóny pre seniorov, patrí Aligátor, Alcatel, Maxcom a Evolveo.

Záver

Dnes na trhu nájdete rôzne druhy telefónov, dokonca aj telefóny pre seniorov. Takéto telefóny sa vyznačujú jednoduchosťou, základnými funkciamiergonomickým tvarom pre ľahšie držanie. Či už vyberáte telefón pre seba alebo člena rodiny, zamerajte sa na to, aby mal všetky vami požadované funkcie. Mal by byť prispôsobený potrebám staršieho človeka a parametre ako dostatočne veľké a dobre čitateľné tlačidlá, či kontrastný displej, by mali byť samozrejmosťou. Taktiež si skontrolujte či disponuje funkciou SOS tlačidlaSOS lokátora. Nemenej dôležitá je aj výdrž batérie. Pri tomto type mobilov vás určite poteší cena, ktorá naozaj nie je závratná. Za najdrahšie modely nezaplatíte viac ako 120 €.

Na trhu medzi telefónmi pre seniorov prevládajú skôr tlačidlové telefóny so základnými funkciami. Niektorí výrobcovia však poskytujú aj inteligentné telefóny pre seniorov. Takéto modely ponúkajú dotykový displejrozšírenejšie funkcie. Napriek tomu sú prispôsobené tak, aby vyhovovali staršiemu užívateľovi. Tento typ mobilného telefónu je dokonca vhodný aj pre ľudí, ktorí majú problémy so zrakom alebo motorikou.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest