Ako vybrať Wifi Extender

Rýchla voľba

Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk xiaomi mi wi fi range extender pro
vyberomat sk xiaomi mi wi fi range extender pro

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk tp link deco m pack
vyberomat sk tp link deco m pack

Rozumná voľba

vyberomat sk tp link deco e pack
vyberomat sk tp link deco e pack

Najvyššia kvalita

Máte doma v práci či na chate slabý wifi signál? Našťastie existuje jednoduché riešenie v podobe Wifi zosilňovača zvaného aj extender. Je to zariadenie, ktoré umiestnite zhruba do stredu priestoru medzi váš terajší wifi router a miesto kde máte slabý signál. Wifi extender následne bude zosilňovať wifi signál a pokryje tak aj miesta, kde ste ešte nedávno nespustili plynule video z Youtube, pripadne ani nenačítali email.

Určite to všetci verne poznáte. Máte terasu, garáž, alebo záhradu hneď pri dome a internet nefunguje aj keď ste ešte pripojený na svoju domácu sieť. Problém je slabý signál. Poďme sa pozrieť na možné riešenia.

Prečo mám slabý wifi signál?

Wifi je bezdrôtový prenos signálu, tá magická vec na pripojenie na internet. Jedná sa o zložitú technickú záležitosť, ale nepotrebujete byť vedec, alebo IT-čkár, aby ste mohli mať doma kvalitnú a silnú wifi sieť. Aj keď sa signál prenáša bezdrôtovo, existujú prekážky, ktoré nedokáže prekonať.

vyberomat sk wifi extender
vyberomat sk wifi extender

Pre Wifi signál je neprekonateľná prekážka všetko, čo obsahuje vodu, čiže veľké rastliny, zvieratá aj ľudia. Problém však spôsobí aj hrubá stena, alebo veľké plechové plochy, ako sú napríklad rôzne domáce spotrebiče. V neposlednom rade pre wifi znamenajú spoľahlivé rušenie aj elektrické a iné káble v blízkosti wifi routeru a predovšetkým jeho antén.

Preto sa vždy zamyslite, či môžete váš aktuálny wifi router premiestniť niekde odkiaľ budete mať prirodzene lepší signál na miestach, kde momentálne váš internet ide rýchlosťou slimáka.

Ako správne umiestniť router

Router musí byť samozrejme umiestnený blízko zdroju internetu. Či už sa jedná o sieťový kábel, káblovku, alebo telefónnu linku. Z tým nič nespravíte, môžete však zabezpečiť, aby wifi signál z vášho routeru nebol ničím rušený a tak dostihnete maximálnu silu signálu a pokrytie, ktoré dokáže váš terajší router zabezpečiť. Router rozhodne nepatrí do skrinky, ani do zásuvky spolu s ostatnými zariadeniami a káblami. To je zaručený návod na problémy so stabilitou a rýchlosťou vašeho bezdrôtového internetu.

Router umiestnite ideálne najvyššie ako to je možné. Ideálne miesto je na poličke alebo na skrini, kde dokážete elegantne skryt aj kabeláž, ktorá je pre router nevyhnutná. Tak isto je důležité aby boli okolo routeru čo najmenej iných veci, ako sú kvety, fotky v rámoch, kovové ozdoby a podobne.

vyberomat sk wifi extender
vyberomat sk wifi extender

V neposlednom rade sa uistite, že antény smerujú k stropu a sú zašroubované napevno v prípade, že váš router má odpojiteľné antény.

Ak všetko toto spĺňate a stále máte problém so silou, alebo kvalitou signálu, je čas na nákup nového zariadenia, ktoré tento problém vyrieši. Najjednoduchšou možnosťou je Wifi Extender.

Zosilňovač wifi/Zosilovač wifi, wifi opakovač, wifi repeater, wifi extender.

Toľko možností, tak ktorý si vybrať ? Aj keď sa zdá, že sa jedná o niekoľko rôznych zariadení, pravdou je, že sú to rôzne názvy pre jedno a to isté zariadenie. Podstatou je skutočnosť, že pridaním nového zariadenia dokážete predĺžiť dosah wifi siete na miesta, kde máte momentálne slabý signal. Bez ohľadu na to ako toto zariadenie nazvete, poslanie zostáva rovnaké. Ktorý názov sa najviac páči vám?

Ako vybrať Wifi Extender ?

V čase písania tohto návodu je na našom trhu viac než stovka rôznych Wifi extenderov z ktorých si môžete vybrať. Pre bežného používateľa je toto množstvo absolútne mätúce a neprehľadné. Ako si teda vybrať? Nechajte si poradiť, radi vám pomôžeme.

NázovVýhodyNevýhodyOrientačná cenaKde kúpiť?
Xiaomi Mi WiFi Range Extender Pro– Lacná voľba– Nižšie rýchlosti ako drahšie možnosti15 EurVýhodná ponuka
TP-LINK Deco E4 (2-pack)– Ekonomická voľba
– Dostatočné rýchlosti
– Len 100Mbit/s LAN porty65 EurVýhodná ponuka
TP-LINK Deco M5 (3-pack)– Rozumný pomer cena-výkon
– Vysoké rýchlosti
– Vyššie zahrievanie150 EurVýhodná ponuka
TP-LINK Deco M9 Plus– Jednoduché nastavenie
– Výborné pokrytie
– Vysoké rýchlosti
– Drahá voľba289 EurVýhodná ponuka
TP-Link Deco X60 (3-pack)– Top produkt
– Vysoký výkon
– Najvyššie rýchlosti
– Extrémne drahé545 EurVýhodná ponuka
How to Extend Wi-Fi Range on the CHEAP

1 komentár k “Ako vybrať Wifi Extender”

 1. Dobrý deň,
  mám záujem kúpiť extender do záhrady s dosahom cca 70 m
  k routeru typu FLY BOX MR 200

  prosím Vás o možnosti – ponuky zariadení

  Ďakujem

  Odpovedať

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest