AVG Technologies

vyberomat sk avg antivirus
vyberomat sk avg antivirus

Spoločnosť AVG Technologies (Anti-Virus Guard) založili v roku 1991 Jan Gritzbach a Tomáš Hofer pod názvom Grisoft. Zo začiatku sa táto česká firma zaoberala predajom IT vybavení, softwarov a anti-vírusov. Postupom času svoju pozornosť začali zameriavať čisto na vývoj a zlepšovanie antivírových produktov. Vďaka tomu, mohla spoločnosť už v roku 2000 vydať svoj prvý bezplatný produkt AVG Anti Virus Free Edition.

AVG Anti Virus Free Edition

AVG Anti Virus Free Edition patrí aj v súčasnosti medzi najpoužívanejšie antivírusové programy. Umožňuje bežným používateľom využívať internet bezpečne, a to bez vírusov, spywarom a malwarom. Zároveň blokuje nebezpečné e-mailové prílohy a phisingové odkazy, ktoré ochraňujú vaše osobné údaje pred zneužitím.

História

V roku 2004 spoločnosť prešla pod správu Benson Oak Capital, ktorá pomohla vytvoriť z tejto lokálnej firmy svetovú. Jednou zo zásadných zmien, bolo premiestnenie sídla firmy do Amsterdamu. V tomto čase začala pridávať medzi svojich zákazníkov aj malé podniky a vyhľadávať nových investorov. Aj vďaka nim sa spoločnosť dokázala rozrásť o ďalšie produkty. Ďalším dôležitým bodom v ich histórií bolo získanie Exploit Prevention Labs zo Spojených štátov. Vďaka čomu mohla firma od roku 2007 rozšíriť svoju ponuku o patentovaný Link Scanner, ktorý slúži ako ochrana pred nebezpečnými internetovými stránkami a nedôveryhodnými webmi. V súčasnosti je dostupný aj ako samostatný a bezplatný produkt.

Spoločnosť Grisoft sa spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami oficiálne premenovala na AVG Technologies v roku 2009. Zámerom tohto kroku bolo zvýšiť povedomie o značke AVG, čo sa im aj podarilo. V tom čase, mali pobočky v krajinách ako je Holandsko, USA, Cyprus a Veľká Británia. Na ich značku sa už vtedy spoliehalo viac ako 66 miliónov užívateľov, čo znamenalo pre firmu ďalšie napredovanie. Podarilo sa im získať spoločnosť Sana Security, ktorá poskytovala služby, zamerané na ochranu pred podozrivými činnosťami aplikácií s osobnými údajmi, napríklad pri internetbankingu.

V roku 2011 sa začali zaoberať aj mobilnou bezpečnosťou prostredníctvom Startup Droidseecurity a IMEDIX Web Technologies. Postupom času nadobudli rodičovskú kontrolnú spoločnosť BSECURE a diaľkové monitorovacie platformy. Snahou AVG Technologies bolo vytvoriť jednoduchú politiku ochrany osobných údajov, ktorá by opisovala aké údaje spoločnosť od svojich užívateľov zbiera a ktoré z nich predáva inzerentom.

Spojenie AVG a AVAST

Veľkým krokom, ktorý ovplyvniť ďalšie smerovanie spoločnosti, bolo spojenie AVG Technologies a Avast Sofwave. To sa uskutočnilo v roku 2016, od kedy začali fungovať ako jedna spoločnosť. Cieľom spojenia bolo rozšírenie databázy užívateľov a tým vytvoriť najpokročilejšiu detekčnú sieť na svete. Vďaka tomu dokázali zachytiť väčšie množstvo nebezpečných súborov, ktoré sa následne virtuálne kontrolujú a určuje sa ich škodlivosť. V prípade zistenia hrozby, sa táto informácia rozpošle ostatným serverom, ktoré pred nimi ochránia koncové zariadenia. Zároveň rozšírili možnosti zabezpečenie pridaním IDP, čo je online monitorovacia technológia, ktorá dokáže odsledovať hrozby skôr než zaútočia.

Akvizícia taktiež pomohla rozšírili ochranu pre užívateľov mobilných telefónov pred hrozbami, ako je sociálne inžinierstvo, ransomware či útoky smerované na IoT. Nezabudli ani na malé a stredné podniky, ktorým mohli ponúknuť silnejší partnerský program so širokou produktovou ponukou.
Ďalším plusom bolo rozšírenie zemepisnej pôsobnosti. Zatiaľ čo AVG malo úspech na trhu v USA a Veľkej Británii, Avast zase uprednostňovali v Rusku, Francúzsku, Brazílii, Latinskej Amerike a vo väčšine Európy.

Spoločnosť tak dokázala zabrániť skoro miliarde útokov škodlivého softwaru, zablokovať viac než 50 miliónov phishingových útokov a 500 miliónov URL. Taktiež dokázali skontrolovať každý deň 9 miliónov spustených súborov, z ktorých je približne 25 % nebezpečných.

Súčasnosť

AVG technologies je spoločnosť, zaoberajúca sa bezpečnosťou IT, súkromia, optimalizovaním výkonu a iných služieb zameraných na počítače a mobilné zariadenia. Svoje produkty ponúka bežným užívateľom, ale aj malým či stredným podnikom. V súčasnosti patrí medzi najväčšie a najznámejšie značky po celom svete. Preslávil sa vďaka svojmu produktu AVG Antivirus, ktorý samostatne preskenuje podozrivé dokumenty a e-maily. Následne vyhodnotí riziko, na ktoré užívateľa upozorní. Ochráni vás pred škodlivým softvérom, vírusmi a phishingom. Taktiež ochráni vašu identitu, obsahuje anti-ransomware a anti-spam.

O tom, že za ich produktami stojí rad odborníkov, veľa práce a investovaných financií, vás presvedčí množstvo pozitívnych recenzií. Spoločnosť počas svojho pôsobenia zozbierala vyše 160 ocenení. Z toho za ich posledné dva roky získali až 25. V roku 2021 v nezávislých testoch získali Ocenenie Virus Bullerin 100 Award, Certifikáciu najlepšieho produktu pre Windows a certifikáciu pre Android.

Zdroje

https://blog.avast.com/cs/avast-a-avg-se-spojily-v-jednu-spolecnost
https://investopedia.sk/2021/02/24/avg-technologies/
https://zive.aktuality.sk/clanok/32827/grisoft-meni-celosvetovo-svoj-nazov-na-avg-technologies/
https://zive.aktuality.sk/clanok/30722/grisoft-prevzal-svojho-distributora-avg-uk-ireland/
https://vosveteit.sk/av-ukazuje-najlepsie-antivirusove-programy-napriec-roznymi-kategoriami-za-rok-2020-ako-dopadol-ten-vas/
https://www.podnikajte.sk/investor/avg-newyorska-burza
https://www.avg.com/sk-sk/free-antivirus-download#pc
https://www.techvia.sk/2363/
https://www.avg.com/sk-sk/awards
https://www.noviny.sk/veda-a-technika/54812-avg-uvadza-ochranu-identity
https://byznys.hn.cz/c1-65358430-antivirove-spolecnosti-se-spojuji-avast-software-koupi-avg-technologies-za-1-3-miliardy-dolaru
https://ekonomika.sme.sk/diskusie/1142755/cesky-grisoft-kupi-konkurenta-z-usa.html

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest