Gorila.sk recenzie a skúsenosti

Gorila.sk vznikla ako internetový obchod zameraný na predaj CD, DVD nosičov a PC hier. Zakladateľ a nadšenec do filmov Ján Budaj si zaumienil sprístupniť filmové umenie celému Slovensku a tomu prispôsobil aj cenotvorbu tovaru. Neskôr sa k nemu pridali ďalší podnikatelia a ponúkaný sortiment sa rozšíril o knihy. Odvtedy bola Gorila.sk internetovým obchodom, ako ho poznáme dodnes – sprievodcom džungľou rôznorodých príbehov.

Prelomovým bol rok 2013, kedy sa bratislavská kamenná predajňa Gorila Megastore presťahovala na rušné Námestie SNP. Predstavila obľúbený koncept spojenia kníhkupectva, kaviarne a výdajného miesta pre internetové objednávky. Štýlový priestor sa nazýval Gorila Urban Space a poskytoval miesto pre kultúrne vystúpenia spisovateľov, ale aj hudobníkov a divadelníkov. V rovnakom roku sa Gorila predstavila ako spoluvydavateľ knihy známeho blogera Sama Marca – This Is Hardcore.

Druhé miesto na internetovom knižnom trhu

Vďaka najvýhodnejším cenám sa Gorila.sk stala 2. najväčším internetovým predajcom na knižnom trhu. Uspela i v predaji filmov, hudby, hier a doplnkových výrobkov od slovenských dizajnérov. V roku 2017 bolo online kníhkupectvo Gorila.sk odkúpené konkurenčným obchodom Martinus. Obchod sa však zachoval a doteraz funguje samostatne pod vlastným menom.

Osobný odber v Bratislave, Žiline, Trenčíne a Košiciach

Hoci kamenná predajňa Gorila Urban Space na Námestí SNP v Bratislave zanikla, internetový obchod prekvitá i naďalej. Miesto osobného odberu pre Bratislavu sa posunulo len o kúsok. Nahradil ho osobitný priestor v budove Slovenskej pošty na rovnakom námestí, vyhradený len pre objednávky z Gorila.sk. Nemusíte sa preto báť, že budete čakať v rade. Osobný odber je na tomto mieste zadarmo.

Ďalšími partnerskými miestami osobného odberu sú kaviareň Café Republika v Žiline, pražiareň Lákavá v Trenčíne a prevádzka Tryyo v Košiciach. Osobný odber na týchto miestach je spoplatnený sumou 0,97 € pri platbe objednávky vopred. Pri platbe na dobierku je poplatok za osobný odber 1,97 € . Ak objednávka presiahne sumu 15 €, osobný odber máte zadarmo.

Doprava nad 39 € zadarmo

K ponuke je niekoľko ďalších pohodlných spôsobov prevzatia či doručenia objednávky. Nezávislosť od kuriéra vám zabezpečí služba Zásielkovne, ktorá disponuje veľkým množstvom výdajní po celom Slovensku. Dostupná je za poplatok 2,27 € pri platbe vopred alebo 3,27 € pri platbe na dobierku. Podobne si balík prevezmete i na akejkoľvek pobočke Slovenskej pošty. Ďalšou možnosťou je využitie Balíkoboxu za poplatok 2,47 € pri platbe vopred alebo 2,97 € na dobierku. Expresné doručenie kuriérom Slovenskej pošty vám poskytne rýchlejší prístup k vašej objednávke za poplatok 3,59 € alebo 4,59 € na dobierku. Pri všetkých typoch dopravy platí, že ak vaša objednávka presiahne sumu 39 €, doprava je zadarmo.

Riešenie reklamácie zaslaním tovaru

Ak je doručený tovar poškodený, prípadne vám nevyhovuje a chcete ho vrátiť alebo vymeniť, je možné tak vykonať zaslaním na adresu určenú pre reklamácie. Vrátenie bez udania dôvodu je možné do 14 dní od prevzatia. Tovar však nesmie byť používaný alebo poškodený a musí byť kompletný. V prípade relevantnej reklamácie vám obchod Gorila.sk vynahradí poštovné a balné náklady na zaslanie.

Najvýhodnejšie ceny a výrazne zľavy

Na Gorila.sk je možné vždy vyberať zo zlacneného tovaru v rámci rôznych kampaní, akými sú Zľava mesiaca alebo Knižný kompas. V rámci Knižného kompasu je k vybraným zlacneným titulom ponúkaný darček za symbolickú cenu. Poteší vás aj Filmová super cena, Gorilácke pr€kvapčo, Veľké knižné upratovanie, Veľké filmové upratovanie, Tour de HUDBA – výpredaj najlepších albumov a ďalšie. Výpredaje prebiehajú súbežne a vždy sa vzťahujú na viac vybraných titulov.

Záver

Nový majiteľ obchodu Gorila.sk avizoval inováciu stránky, ktorá však zatiaľ neprebehla. Tí, ktorí sú zvyknutí na bohatšie informácie k jednotlivým titulom, hodnotenia a knižné tipy, môžu Gorile vyčítať absenciu informácií a komunikácie so zákazníkom. Na stránke chýbajú informácie predpokladaného doručenia, ktoré sa objavia až po potvrdení vašej objednávky, či informácie o obchode, jeho histórií a záväzkoch. Negatívne recenzie upozorňujú aj na príliš dlhé čakanie na doručenie a nedostupnosť zákazníckej linky. Napriek tomu má Gorila.sk vybudovanú vernú klientelu, ktorá ju obľubuje, a to najmä kvôli širokej ponuke noviniek a najvýhodnejším cenám v porovnaní s konkurenciou.


Všetky informácie spomenuté vyššie boli platné a aktuálne v čase písania tohto článku, avšak nemusia už byť aktuálne v tejto chvíli. Článok je spojením verejne dostupných informácií alebo hodnotení a osobného názoru autora. Účelom článku je agregovať čo najviac užitočných informácií na jednom mieste a zjednodušiť tak porovnanie a výber predajcu pre potencionálnych zákazníkov. Všetky ceny, služby a podmienky spomenuté v článku majú len informatívny charakter. Každý čitateľ je tak povinný overiť si všetky informácie uvedené v článku u daného predajcu. Jediným aktuálnym zdrojom informácií je vždy oficiálna stránka predajcu, ktorú nájdete na adrese:

https://www.gorila.sk/

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest