Top 40 komédie ktoré zaručene pobavia

Chceli by ste stráviť príjemný čas s rodinou či priateľmi alebo len máte chuť pozrieť dobrý film, pri ktorom by ste zabavili, ale žiadny vás nenapadá? V takom prípade si prečítajte náš článok, kde vám prinášame až 40 tipov na najlepšie komédie. Nájdete medzi nimi kultové filmy overené časom, so skvelými hereckými výkonmi, ale aj novinky, ktoré pobavia všetky vekové kategórie.

vyberomat sk najlepsie komedie
vyberomat sk najlepsie komedie

Mohlo by vás zaujímať: 30 top najlepších rozprávok.

Top 20 – najlepšie komédie so sveta

Prinášame vám 20 tipov na skvelé komédie, ktoré vás zaručene pobavia.

1. Forest Gump

USA – 1994 (142 min). Hodnotenie ČSFD: 94,5%.

Kultový príbeh, s vynikajúcim hereckým výkonom Toma Hanksa v roli Foresta Gumpa, si získal srdcia ľudí po celom svete. Právom teda patrí do rebríčka tých najlepších filmov. Ide o životný príbeh jednoduchého chlapca, ktorý sa zamiluje do svojej kamarátky, s ktorou sa však v dospelosti odlúčia. Forest prežije naozaj zaujímavý život, plný prekvapivých a nečakaných momentov. Nakoniec sa aj na neho usmeje šťastie a opäť sa stretne so svojou detskou láskou.

Forrest Gump - Trailer

2. Nedotknuteľní

USA – 2017 (125 min). Hodnotenie ČSFD: 91,3%.

Silný príbeh dvoch úplne odlišných ľudí, z ktorých sa nakoniec stane nerozlučná dvojica. Na jednej strane je na vozíček pripútaný bohatý Filip, na druhej veselý mladík s ťažkou minulosťou. Kvôli pobytu vo väzení si nemôže nájsť prácu, našťastie sa Filip rozhodne mladíka zamestnať ako svojho opatrovateľa. Komédia je plná vtipný, dojemných a poučných momentov.

Nedotknutelní (2011) CZ trailer HD

3. Podraz

USA – 1973 (129 min). Hodnotenie ČSFD: 89,6%.

Prepracovaný scenár, réžia a kvalitné herecké výkony. To všetko vám môže tento film ponúknuť. Dej sa začína fiktívnym prepadnutím, ktoré sa rýchlo zvrtne a výrazne ovplyvní životy Johnyho Hookera a Luthera Colemana.

Podraz (1973) - SK dabing

4. Návrat do budúcnosti

USA – 1985 (111 min). Hodnotenie ČSFD: 88,6%.

Svoje miesto medzi najlepšími komédiami si určite zaslúži aj svetoznámy film Návrat do budúcnosti. Po tom, ako sa hlavný hrdina ocitne omylom 35 späť v minulosti, namiesto plánovanej budúcnosti, zistí, že už nemá dostatok vzácneho paliva na cestu späť. A tak sa začína najväčšie dobrodružstvo jeho života.

Back To The Future (1985) Theatrical Trailer - Michael J. Fox Movie HD

5. Život je krásny

Talianský film – 1997 (116 min). Hodnotenie ČSFD: 88%.

Energetický talian sa zamiluje do učiteľky Dory, ktorá je už však zasnúbená s iným mužom. Avšak vďaka šarmu a humoru si mladík získa Doryne srdce a nakoniec sa stane jeho ženou. Porodí mu syna Giosuého. Ich šťastný život sa však zmení v momente, keď ich kvôli židovskému pôvodu odvezú do koncentračného táboru.

Život je krásný (1997) - Trailer CZ dabing

6. Prázdniny v Ríme

USA – 1953 (118 min). Hodnotenie ČSFD: 87,7%.

Legendárna komédia o princeznej Anne, ktorá počas cesty unikne zo svojej stráženej izby. Vďaka utajenej identite môže spoznať Rím ako obyčajné dievča.

Roman Holiday (1953) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers

7. Niekto to rád horúce

USA – 1959 (120 min). Hodnotenie ČSFD: 87,7%.

Nezabudnuteľná Marilyn Monroe si v tejto svetoznámej komédií zahrala pôvabnú speváčku v dievčenskom orchestri. Ďalšími hlavnými hrdinami sú dvaja muzikanti Joe a Jerry, ktorí sú kvôli úteku pred gangstrami nútení prezliecť sa za ženy a pridať sa k dievčenskému orchestru.

Some Like it Hot (1959) Movie Trailer HD

8. Podfu(c)k

Veľká Británia/ USA – 2000 (104 min). Hodnotenie ČSFD: 87,3%.

Top komédia Podfu(c)k sa odohráva v prostredí medzi gangstrami a lupičmi. Film začína prepadnutím brúsiarni drahých kameňov, z kadiaľ banda lupičov ukradne vzácny diamant. Ten však treba previesť do New Yourku bossovy Avimu, čo nebude vôbec jednoduché.

Podfu(c)k (Snatch, 2000) trailer s titulky

9. Zelená kniha

USA – 2018 (130 min). Hodnotenie ČSFD: 86,7%.

Film je inšpirovaný skutočným príbehom dvoch ľudí. Jeden z nich je vzdelaný pianista afroamerického pôvodu, ktorý sa neustále potýka s rasizmom. Druhý zase taliansky vyhadzovač, z ktorého sa stane pianistov šofér. Medzi dvojicou nakoniec vznikne jedinečné priateľstvo.

Zelená kniha (2018) CZ HD trailer / Oscar® Nejlepší film

10. Truman Show

USA – 1998 (103 min). Hodnotenie ČSFD: 86,6%.

Talentovaný Jim Carrey si žije svoj bežný život nevediac, že je hviezdou svetoznámeho televízneho seriálu. Jeho život je iba nafingovaný a neustále sledovaný režisérom a producentom Christofom. Nakoniec sa dozvie celú pravdu, avšak má problém opustiť svoj dokonalý svet a vrátiť sa do reality.

The Truman Show (1998) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers

11. Sám doma

USA – 1990 (103 min). Hodnotenie ČSFD: 86,2%.

Legendárna komédia Sám doma, sa stala súčasťou vianočnej pohody skoro v každej domácnosti. Po tom, ako rodina zabudne na malého Kevina a odletia na dovolenku, sa nielen že musí malý chlapec postarať sám o seba, ale taktiež sa musí vysporiadať s neodbytnými lupičmi.

Sám doma (Home Alone, 1990) - trailer s titulky

12. Život Briana

Veľká Británia – 1979 (94 min). Hodnotenie ČSFD: 86,1%.

Film si vo svojej dobe vyslúžil kritiku kvôli neúcte k cirkvi. Dnes už patrí medzi obľúbené komédie. Hlavným hrdinom príbehu je Brian, ktorý sa narodil v rovnaký deň ako mesiáš, čo spôsobí veľa vtipných momentov.

Život Briana (Life of Brian, 1979) - trailer s titulky

13. Kid

USA – 1921 (68 min). Hodnotenie ČSFD: 86,1%.

Nezabudnuteľný komik Charlie Chaplin sa predstavil v nadčasovej groteske o chudobnom tulákovi a opustenému dieťaťu. Film dokazuje, že láska je najdôležitejšia a prekoná všetky problémy.

Charlie Chaplin: The Kid (1921) – Trailer CZ

14. Diktátor

USA – 1940 (125 min). Hodnotenie ČSFD: 86%.

Na svoju dobu veľmi dôležitý a odvážny film, kde zahviezdil vynikajúci Charlie Chaplin. Na jednej strane si zahral prísneho diktátora, ktorý chce vyhladiť židov. Na druhej strane stvárňuje židovského holiča, ktorý sa pridá k hnutiu za slobodu.

The Great Dictator (1941): Original Trailer - Charlie Chaplin - Paulette Goddard - Classic Comedies

15. Láska nebeská

Veľká Británia/ USA/ Francúzsky film – 2003 (135 min). Hodnotenie ČSFD: 85,6%.

Zápletkou filmu je viacero príbehov množstva ľudí, ktorých spája rovnaký problém, láska. Príbeh sa odohráva v Londýne a Francúzsku kde sa hrdinovia stretávajú s rôznymi podobami lásky.

Láska nebeská (2003) - Trailer CZ

16. Žandár zo Saint Tropez

Francúzsky/ Taliansky film – 1964 (95 min). Hodnotenie ČSFD: 85,6%.

Príbeh prostého policajta, ktorý sa konečne dočkal vysnívaného povýšenia a skvelý herecký výkon Louisa de Funesa, sa zapísal do histórie kinematografie. Pobavia vás vtipné momenty na letovisku v Saint Tropez, kde policajt bojuje s nedisciplinovými vodičmi a otravnými nudistami. Život mu skomplikuje aj jeho vlastná dcéra, ktorá sa nechtiac zapletie do lúpeže.

Četník ze Saint Tropez

17. Krotitelia duchov

USA – 1984 (107 min). Hodnotenie ČSFD: 83%.

Partia troch učiteľov príde o svoje zamestnanie, v snahe chytiť ducha, čo sa im však nepodarí. A tak sa rozhodnú začať pracovať ako krotitelia duchov. Netrvá dlho a ponuky sa im hrnú z každej strany.

Ghostbusters (1984) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers

18. Vo štvorici po opici

USA / Nemecký film – 2009 (96 min). Hodnotenie ČSFD: 81%.

Výborná komédia je o partií budúceho ženícha a jeho 3 kamarátov. Tí sa rozhodnú dva dni pred svadbou navštíviť Las Vegas, kde sa má hlavný hrdina rozlúčiť so slobodou. Všetko sa však zvrtne, keď sa ráno prebudia bez spomienok a ženícha nikto nevie nájsť.

Vo štvorici po opici - Pařba ve Vegas - The Hangover CZ trailer

19. Denník Bridget Jonesovej

Veľká Británia/ Írsky / Francúzsky film – 2001 (93 min). Hodnotenie ČSFD: 77%.

Kultový príbeh sympatickej Angličanky, ktorá má veľké nešťastie v láske. Navyše fajčí, rada pije a neodolá ani nezdravému jedlu. Aby toho nebolo málo, stále sa jej stávajú trapasy. Smoliarka si nevie nájsť lásku, až do momentu, kým si ju nevšimne jej prelietavý nadriadený Daniel.

Official Trailer | Bridget Jones Diary | Screen Bites

20. Ace Ventura: Zvierací detektív

USA – 1994 (86 min). Hodnotenie ČSFD: 73%.

Komik Jim Carry je v tejto komédií v roly nenormálneho bláznivého pátrača stratených zvierat. Jeho najnovším prípadom je vypátranie delfína Snowflake, maskota amerického futbalu. Tento prípad je však omnoho komplikovanejší, ako si pôvodne myslel.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv - trailer

Top 20 – najlepšie komedie z československa

A teraz, vám zase ponúkame zoznam 20 top českoslovenkých komédií.

1. Pelíšky

Český film – 1999 (116 min). Hodnotenie ČSFD: 91%.

Komédia Pelíšky sa stala klasikou, ktorá je pre veľa ľudí neoddeliteľnou súčasťou Vianoc. Rozosmievať vás budú dve rodiny, ktoré zažijú pekné, ale aj horšie časy. Okrem humoru, vám tento film ponúka pohľad do minulosti, no nechýba mu ani milostná zápletka.

PELÍŠKY - Nejlepší Scény a Hlášky! (Všechny Vtipné Scény) HD

2. Marečku, podajte mi pero!

Československý film – 1976 (91 min). Hodnotenie ČSFD: 89%.

Nezabudnuteľná komédia, so skvelými hereckými výkonmi je zárukou pre príjemne strávený čas. Vďaka nej sa môžete vrátiť naspäť, do školských čias spolu s hlavným hrdinom, ktorý musí navštevovať večernú priemyslovku, kam chodí aj jeho syn.

Marečku , podejte mi pero

3. Obecná škola

Ćeskoslovenský film – 1991 (97 min). Hodnotenie ČSFD: 89%.

Obecná škola je ďalšou skvelou komédiou zo školského prostredia, ktorá stojí za pozretie. Dokazuje, že aj učiteľ s prísnym vystupovaním sa môže stať obľúbeným. Zaujme vás aj vďaka skvelým hereckým výkonom.

Obecná škola - ukázka

4. Vesničko má středisková

Československý film – 1985 (98 min). Hodnotenie ČSFD: 88%.

Vodič družstevného nákladiaku a mentálne zaostalý závozník, vtipnou formou riešia nečakané problémy každodenného života. Ich silný otcovsko synovský vzťah nakoniec dokáže, že aj tie najväčšie trápenia sa dajú zvládnuť, pokiaľ máte pri sebe tých správnych ľudí.

To nej z filmu Vesničko má středisková-15 nejlepších scén

5. Jak dostať tatínka do polepšovny

Československý film – 1978 (91 min). Hodnotenie ČSFD: 87%.

Medzi najlepšie filmy nemôžme nezaradiť túto komédiu, plnú nevtieravého humoru. Film ponúka príbeh dvoch ľudí, ktorí sa po 8 rokoch znova stretnú a zistia, že ani po toľkých rokoch si nie sú ľahostajný. Radosť zo stretnutia má predovšetkým malý Vašek, ktorý túži po otcovi a nových dobrodružstvách.

Jak dostat tatínka do polepšovny / Part / cesta k dědovi

6. Na samote u lesa

Československý film – 1976 (93 min). Hodnotenie ČSFD: 87%.

Na samote u lesa je príbeh rodiny, ktorá má záujem o kúpu krásnej chalupy na vidieku. To sa im aj nakoniec podarí, no problémy začínajú vtedy, keď začnú členovia rodiny strácať trpezlivosť s pôvodným majiteľom.

Na samotě u lesa (1976) - zmije

7. Vrchní, prchni

Československý film – 1980 (85 min). Hodnotenie ČSFD: 86%.

Skvelé herecké obsadenstvo a chytľavý dej, sú zárukou dobrej komédie. Hlavný hrdina má nielen problém so ženami, ale aj s financiami. Tie sa rozhodne riešiť naozaj nezvyčajným spôsobom. Využije svoj podobný vzhľad s miestnym čašníkom.

Vrchní, prchni! (nejlepší scénky)

8. Sváko Ragan

Československý film – 1976 (3×61 min). Hodnotenie ČSFD: 86%.

Nezabudnuteľný Jozef Króner ako postava Svágo Ragan, si získala srdcia Slovákov aj Čechov. 3 dielny film je plný humoru, no zároveň nám prináša pohľad na minulosť a život v myjavskej lokalite. Filmy patria zaslúžene medzi top najlepšie komédie.

Svako Ragan naj scenky

9. Ako vytrhnúť veľrybe stoličku

Československý film – 1977 (80 min). Hodnotenie ČSFD: 85%.

Prvá časť úspešnej komédie s hviezdnym obsadením, patrí medzi overené československé klasiky. Malý Vašek túži po kompletnej rodine, no netuší, že jeho otec nezahynul počas horolezeckej nehody, ako mu tvrdí matka, ale je stále na žive. Pravdu odhalí až náhodné stretnutie so sympatickým Ľubošom.

JAK VYTRHNOUT VELRYBĚ STOLIČKU ... TO NEJ

10. S tebou mě baví svět

Československý film – 1982 (82 min). Hodnotenie ČSFD: 82%.

Medzi najlepšie komédie určite patrí film S tebou mě baví svět, ktorý si mnohý z nás spájajú s vianočnými sviatkami. A to aj vďaka zasneženému horskému prostrediu. Komédia je plná vtipný hlášok a situácií, pri ktorých vám bude do smiechu.

S tebou mě baví svět

11. Pacho, hybský zbojník

Československý film – 1975 (85 min). Hodnotenie ČSFD: 80%.

Dej slovenskej komédie sa odohráva v minulosti, kde hybský zojník Pacho za pomoci rozumu, bojuje proti krivdám a feudálnemu útlaku. Film sa stal obľúbeným aj vďaka vynikajúcemu hereckému výkonu Jožka Kronera.

Naj scénky Pacho Hybský zbojník

12. Dědictví alebo Kurvahošigutntag

Československý film – 1992 (118 min). Hodnotenie ČSFD: 80%.

Boleslav Polívka ako Bohuš, vás pobaví svojou osobitou povahou. Jeho prostý život v chatke sa zmení po tom, ako zdedí veľké dedičstvo. Avšak, Bohuš sa rozhodne peniaze utrácať za hlúposti, čo sa mu na konci aj vyplatí.

Dedičstvo alebo Kurvahošigutntag - hlášky

13. Sneženky a machři

Československý film – 1982 (82 min). Hodnotenie ČSFD: 80%.

Mládežnícka komédia je sledom humorných scénok, kde s príchodom na horskú chatu, začnú vznikať nové a nečakané vzťahy.

Sněženky a machři - nejlepší scénky

14. Pásla kone na betóne

Československý film – 1982 (78 min). Hodnotenie ČSFD: 72%.

Tento tragikomický film vám prinesie pohľad do minulosti vo východoslovenskom regióne. Okrem a tamojších zvykoch ukazuje, že slobodné matky mali v tých časoch ťažký život, a museli sa spoliehať len samé na seba.

pasla kone na betone

15. Známi, neznámi

Český film – 2021 (95 min). Hodnotenie ČSFD: 71%.

Partia známych sa rozhodne stráviť spoločný čas v pražskom byte, aby oslávili príchod Nového roku. Všetko ide hladko, pokiaľ nezačnú hrať hru, ktorá o nich prezradí viac, ako by chceli.

Známí neznámí (2021) - Trailer / Táňa Pauhofová, Martin Hofmann

16. Slnko, seno, jahody

Československý film – 1983 (83 min). Hodnotenie ČSFD: 69%.

Svojrázny občania v juhočeskej dedinke zabavia určite aj vás. Hviezdne obsadenstvo, na čele s perfektnou Helenou Ružičkovou, prinášajú do filmu ešte viac humoru a zábavy.

Slunce,seno,jahody - Škopková sleduje Angeliku

17. Kandidát

Československý film – 2013 (106 min). Hodnotenie ČSFD: 67%.

Satira z politického prostredia, sa odohráva počas dvoch mesiacov kampane pred prezidentskými voľbami. Dej sa točí okolo denníkových zápiskov autora, ktorý sleduje biskupa, majiteľa agentúry a nevýrazného prezidentského kandidáta.

Kandidát (2013) - trailer

18. Nevera po slovensky

Československý film – 1980 (138 min). Hodnotenie ČSFD: 66%.

Partia lesných robotníkov sa nevie dočkať príchodu mladých brigádničiek. Nakoniec však zistia, že nevera nie je taká jednoduchá ako si mysleli.

Nevera po slovensky compil

19. Slnko seno a pár faciek

Československý film – 1989 (127 min). Hodnotenie ČSFD: 65%.

Ďalšia časť z 3 dielnej série v réžií Zdenka Trošku, je stretom vtipných momentov a scénok. Boj dvoch rodín sa zvrhne po reportáži televízie z miestneho poľnohospodárskeho družstva.

Slunce seno a pár facek

20. Gympl

Český film – 2007 (110 min). Hodnotenie ČSFD: 61%.

Vďaka komédií sa dostanete naspäť do stredoškolských lavíc. Zaspomínate si na strnulých a nepríjemných učiteľov, či na spolužiakov, ktorých učenie nezaujímalo, ale radšej vyvádzali rebelstvá.

GYMPL - Nejlepší scény filmu

Ak vás článok zaujal, prečítajte si: Najlepšie Netflix seriály, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

1 komentár k “Top 40 komédie ktoré zaručene pobavia”

  1. Najlepšia je jednoznačne Vo štvorici po opici. Schuti som sa zasmiala, výborne som sa pobavila. Jednoznačne odporúčam každému milovníkovi komédií!!!!!!!!!

    Odpovedať

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest