Ako vybra┼ą dom├ícu pek├íre┼ł

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk tefal pain plaisir kg pf
vyberomat sk tefal pain plaisir kg pf

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą

vyberomat sk eta delicca ii
vyberomat sk eta delicca ii

Rozumn├í vo─żba

vyberomat sk panasonic sd zbkxe
vyberomat sk panasonic sd zbkxe

Najvyššia kvalita

Sen o ─Źerstvom chlebe a jeho v├┤ni, ktor├í sa ┼í├şri po celej dom├ícnosti, sa v─Ćaka dom├ícej pek├írni m├┤┼że sta┼ą skuto─Źnos┼ąou. Dom├íce pek├írne v├ím umo┼żnia pripravi┼ą si ─Źerstv├Ż chlieb a pe─Źivo kedyko─żvek. M├┤┼żete pritom pou┼ż├şva┼ą vopred pripraven├ę zmesi, ktor├ę si zak├║pite v potravin├ích, alebo si priprav├şte cesto pod─ża osved─Źen├Żch receptov. Dom├ícu pek├íre┼ł navy┼íe iste ocenia t├ş, ktor├ş si vzh─żadom na zdravotn├ę obmedzenia musia chlieb kupova┼ą v ┼ípecializovan├Żch predajniach.

Dom├íca pek├íre┼ł sa postar├í o cel├Ż proces miesenia aj pe─Źenia. Mnoho modelov m├í tie┼ż pr├şdavn├ę funkcie, v─Ćaka ktor├Żm tento spotrebi─Ź vyu┼żijete aj na pr├şpravu jogurtov, d┼żemov alebo in├Żch jed├íl. Pri jej v├Żbere postupujte od vo─żby vhodn├ęho objemu n├ídoby. Potom porovnajte materi├íl n├ídoby, po─Źet miesi─Źov a pr├şkon spotrebi─Źa. T├Żmto aj in├Żm parametrom sa venujeme v nasleduj├║com n├ívode.

vyberomat sk bread machine
vyberomat sk bread machine

─îo si vybra┼ą?

Na za─Źiatok sme si pre v├ís pripravili zop├ír tipov na v├Żhodn├ę dom├íce pek├írni─Źky.

N├ízovKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
PANASONIC SD-ZB2512KXE– po─Źet programov
– nastavenia
– funk─Źnos┼ą
– displej
– pr├şslu┼íenstvo
– cena
– prilo┼żen├ę recepty nie s├║ v slovenskom ani ─Źeskom jazyku
199 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
TEFAL Bread Of The World PF611838– po─Źet programov
– nastavenia
– funk─Źnos┼ą
– displej
– pr├şslu┼íenstvo
– cena
– plastov├Ż materi├íl
– spotreba
– nevhodn├í do um├Żva─Źky riadu
171 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
ETA DELICCA II 7149 90030– nastavenia
– funk─Źnos┼ą
– displej
– pr├şslu┼íenstvo
– kr├ítke podsvietenie displeja
– dlh├Ż zvukov├Ż sign├íl
140 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
TEFAL Pain Plaisir 1 kg PF220838– cena
– funk─Źnos┼ą
– displej
– pr├şslu┼íenstvo
– plastov├Ż materi├íl
– ch├Żba podsvietenie displeja
– objem, po─Źet hnetac├şch no┼żov
100 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
vyberomat sk panasonic sd zbkxe

Panasonic SD-ZB2512KXE

Dom├íca pek├íre┼ł Panasonic SD-ZB2512KXE, dosahuje pr├şkon 550 W. Pek├írni─Źka je vyroben├í z nerezovej ocele. Obsahuje 2ks miesiacich h├íkov. Zvoli┼ą si m├┤┼żete z troch programov pe─Źenia k├┤rky a 3 ve─żkost├ş bochn├şka. Obsahuje 17 automatick├Żch programov na chlieb a 10 automatick├Żch programov na cesto. Disponuje funkciami ako je odlo┼żen├Ż ┼ítart, displej, mo┼żnos┼ą upiec┼ą bezlepkov├Ż chlieb alebo uvari┼ą d┼żem. S├║─Źas┼ąou balenia je aj odmerka. Rozmery: 38,2 x 38,9 x 25,6 cm. V├í┼żi 1,2 kg.


vyberomat sk tefal bread of the world pf

Tefal Bread Of The World PF611838

Dom├íca pek├íre┼ł od zna─Źky Tefal – Bread of the World PF611838, m├í pr├şkon 1600W. M├┤┼żete si vybra┼ą z 3 ve─żkost├ş chleba a to 750 g, 1 000 g a 1 500 g. Obsahuje 2ks miesac├şch no┼żov. Pek├íre┼ł je vyroben├í z plastov├ęho materi├ílu. Disponuje funkcie ako je odlo┼żen├Ż ┼ítart, udr┼żiavanie teploty, pozastavenie pe─Źiaceho programu, nepri─żnav├Ż povrch n├ídoby a displej. S├║─Źas┼ąou s├║ aj ┼ípeci├ílne programy: nastavenie prepe─Źenia k├┤rky, bezlepkov├Ż chlieb, d┼żem, bagety a ┼żemle. S├║─Źas┼ąou balenia je bohat├ę pr├şslu┼íenstvo: h├íky na miesenie, odmerka, narez├íva─Ź, ┼ítet─Źek, ly┼żica a kniha s receptami. Hmotnos┼ą pek├írne je 7,93 kg. Rozmery: 293 x 275 x 330 mm.


vyberomat sk eta delicca ii

ETA Delicca II 7149 90030

ETA Delicca II 7149 90030 je dom├íca pek├írni─Źka, s pr├şkonom 850 W. Zvoli┼ą si m├┤┼żete z troch ve─żkost├ş chleba. Maxim├ílna kapacita pek├írni─Źky je 1 500 g. Obsahuje 2ks metiel v n├ídobe. Disponuje 12 programami. Taktie┼ż disponuje ┼ípeci├ílnymi funkciami ako odlo┼żen├Ż ┼ítart, udr┼żiavanie teploty, pam├Ą┼ą pri v├Żpadku el. pr├║du, nepri─żnav├Ż povrch n├ídoby alebo displej. V pek├írni─Źke si m├┤┼żete upiec┼ą bezlepkov├Ż chlieb alebo uvari┼ą d┼żem. Balenie obsahuje odmerku a formu na pe─Źenie. Hmotnos┼ą: 7,62 kg.


vyberomat sk tefal pain plaisir kg pf

Tefal Pain Plaisir 1 kg PF220838

Tefal Pain Plaisir 1kg PF220838 je dom├íca pek├írni─Źka, s pr├şkonom 650 W. Vyroben├í je z plastov├ęho materi├ílu. Disponuje 3 programami na bezlepkov├ę pe─Źivo, 7 programami na pe─Źenie chleba a 7 ─Ćal┼í├şmi. Obsahuje jeden hnetac├ş n├┤┼ż. Maxim├ílna hmotnos┼ą n├íplne je 1 000g. S├║─Źas┼ąou pek├írni─Źky s├║ programami ako odlo┼żen├Ż ┼ítart, udr┼żovanie teploty, pozastavenie pe─Źiaceho programu, povrch n├ídoby, displej, mo┼żnos┼ą upiec┼ą bezlepkov├Ż chlieb alebo d┼żem. Balenie obsahuje odmerku, ly┼żicu a knihu s receptami. V├íha: 5 kg. Rozmery: 31,7 x 29 x 29,8 cm.

Pod─ża ─Źoho vybera┼ą

V├Żber konkr├ętneho modelu bude z├ívisie┼ą od va┼íich po┼żiadaviek na ve─żkos┼ą chleba, preferovan├ęho materi├ílu n├ídoby a in├Żch parametrov.

Vn├║torn├Ż objem n├ídoby

Vn├║torn├Ż objem n├ídoby na pe─Źenie ur─Źuje to, ak├Ż ve─żk├Ż bude upe─Źen├Ż chlieb. Pri v├Żbere objemu je najlep┼íie riadi┼ą sa po─Źtom ─Źlenov va┼íej dom├ícnosti a va┼íou be┼żnou spotrebou chleba. Na v├Żber m├íte dom├íce pek├írne na chlieb s hmotnos┼ąou od 500 do 1 800 g. Pre ┼ítvor─Źlenn├║ dom├ícnos┼ą s├║ vhodn├ę ve─żkosti na 1 200ÔÇô1 500 g. Pre menej ─żud├ş posta─Źia modely s men┼í├şm objemom.

V├Żhodou je, ak sa d├í nastavi┼ą ve─żkos┼ą bochn├şka. T├║to mo┼żnos┼ą v┼íak neposkytuj├║ v┼íetky dom├íce pek├írne. V─Ćaka tejto funkcii si budete m├┤c┼ą nastavi┼ą ve─żkos┼ą pod─ża aktu├ílnej potreby. In├ę modely zase umo┼ż┼łuj├║ v├Żmenu n├ídoby za druh├║, ktor├í je uprostred rozdelen├í. Z├şskate tak mo┼żnos┼ą upiec┼ą naraz dva r├┤zne druhy chleba.

Ve─żkos┼ą a hmotnos┼ą pek├írne

Pri k├║pe v├ís iste bud├║ zauj├şma┼ą hmotnos┼ą a rozmery tohto spotrebi─Źa. Vopred si ur─Źite, kde ho budete pri pe─Źen├ş uklada┼ą. Pri pl├ínovan├ş, kam pek├íre┼ł umiestni┼ą, nezabudnite prida┼ą priestor na otvorenie veka. Po─Ź├ştajte tie┼ż s miestom na uskladnenie.

Rozmery pek├írn├ş sa pohybuj├║ medzi 28ÔÇô40 cm do v├Ż┼íky a 28ÔÇô46 cm do ┼í├şrky a 24ÔÇô30 cm do h─║bky. Hmotnos┼ą v├Ą─Ź┼íiny modelov je 4ÔÇô10 kg.

Materi├íl n├ídoby na pe─Źenie

N├ídoba na pe─Źenie sa vyr├íba z troch materi├ílov. Ka┼żd├Ż z nich m├í svoje v├Żhody aj nev├Żhody.

  • Tefl├│n ÔÇö v├Żhodou tefl├│nu je v─Ćaka n├şzkej pri─żnavosti potrav├şn jeho nen├íro─Źnos┼ą na ├║dr┼żbu. Jedlo sa v├ím okrem toho nepripe─Źie a chlieb z n├ídoby ─żahko vyklop├şte. Pri tefl├│novej n├ídobe je v┼íak potrebn├ę myslie┼ą na krehkos┼ą tohto materi├ílu. Nepou┼ż├şvajte kovov├ę n├ístroje, aby ste ho nepo┼íkriabali. Stratil by tak svoje vlastnosti.
  • Nerez ÔÇö nerez je materi├íl odoln├Ż vo─Źi po┼íkodeniu. V├Żhodou je tie┼ż ni┼ż┼íia cena a dlh├í ┼żivotnos┼ą. Pri nereze je v┼íak vy┼í┼íie riziko prip├ílenia a prichytenia zvy┼íkov jed├íl, tak┼że jeho ─Źistenie m├┤┼że by n├íro─Źnej┼íie a chlieb sa ┼ąa┼ż┼íie vykl├ípa.
  • Keramika ÔÇö keramika je najkvalitnej┼í├şm materi├ílom n├ídoby dom├ícej pek├írne. Keramika v├Żborne vedie teplo a je nepri─żnav├í. Oproti tefl├│nu je odolnej┼íia vo─Źi po┼íkriabaniu. Aj tak je v┼íak potrebn├ę vyvarova┼ą sa pou┼ż├şvaniu kovov├Żch n├ístrojov, ktor├ę by mohli po┼íkodi┼ą jej ┼ítrukt├║ru.
vyberomat sk bread machine
vyberomat sk bread machine

Po─Źet hnetac├şch lopatiek

├Ülohou hnetac├şch lopatiek je d├┤kladn├ę premiesenie cesta na pe─Źenie. Ich po─Źet sa l├ş┼íi v z├ívislosti od konkr├ętneho modelu. M├┤┼żete sa stretn├║┼ą s dom├ícou pek├ír┼łou, ktor├í m├í len jednu lopatku, dve alebo a┼ż ┼ítyri. Pre d├┤kladn├ę premiestenie je vhodn├ę vybera┼ą dom├íce pek├írne s dvoma alebo ┼ítyrmi miesi─Źmi. Ak budete cesto pripravova┼ą v kuchynskom robote, posta─Ź├ş aj jeden. Jeden mie┼íac├ş h├ík posta─Ź├ş tie┼ż pri men┼í├şch modeloch, kde je n├ídoba na pe─Źenie men┼íia.

Hnetacie lopatky sa daj├║ z n├ídoby bu─Ć vybra┼ą alebo sklopi┼ą tak, aby v chlebe nevytvorili diery. Po sklopen├ş ich v┼íak na bochn├şku aj tak bude vidie┼ą. Nev├Żhodou je aj to, ┼że sa ┼ąa┼ż┼íie ─Źistia. Praktickej┼íie je preto vybra┼ą dom├ícu pek├íre┼ł s vyberate─żn├Żmi miesi─Źmi.

Spotreba a pr├şkon

Spotreba a pr├şkon so sebou priamo s├║visia. ─î├şm vy┼í┼í├ş bude pr├şkon, t├Żm vy┼í┼íia bude aj spotreba. Spotreba v┼íak nie je ve─żmi vysok├í. V porovnan├ş s pe─Źen├şm v teplovzdu┼ínej r├║re iste u┼íetr├şte. Na jedno pe─Źenie spotrebujete pribli┼żne 0,4ÔÇô0,8 kWh.

Jednoduch├ę ovl├ídanie

Ak si vyberiete dom├ícu pek├íre┼ł s viac ako jedn├Żm programom, iste ocen├şte jednoduchos┼ą ovl├ídania. V├Ą─Ź┼íina modelov disponuje displejom a nieko─żk├Żmi tla─Źidlami, pomocou ktor├Żch nastavujete zvolen├Ż program. Na displeji sa zobrazuje ─Źas pe─Źenia, f├íza ─Źinnosti a podobne. V├Żhodou je men┼í├ş po─Źet tla─Źidiel s pr├şpadn├Żm ozna─Źen├şm pomocou obr├ízkov, ktor├ę v├ím nastavenie u─żah─Źia.

Drah┼íie modely m├┤┼żu by┼ą vybaven├ę dotykov├Żm displejom. Spravidla tie┼ż pon├║kaj├║ viacero funkci├ş, tak┼że budete iste spo─Źiatku musie┼ą pou┼ż├şva┼ą n├ívod.

Funkcie dom├ícich pek├írn├ş

Dom├íce pek├írne sa od seba odli┼íuj├║ aj po─Źtom programov a funkci├ş. Vyberajte pod─ża toho, ktor├ę by ste chceli pou┼ż├şva┼ą.

Programy

Ak v dom├ícej pek├írni budete pripravova┼ą r├┤zne druhy chleba, pizzu alebo kol├í─Źe, budete potrebova┼ą viacero programov. Vyberajte pod─ża toho, ak├ę jedl├í radi pripravujete. Niektor├ę cest├í bud├║ potrebova┼ą napr├şklad ─Źas na kysnutie. Dom├íca pek├íre┼ł sa d├í vyu┼żi┼ą tie┼ż na pr├şpravu dom├íceho d┼żemu, jogurtu alebo sekanej ─Źi masti a o┼íkvarkov. M├┤┼żete ju vyu┼żi┼ą aj na ohrievanie jedla.

M├┤┼żete si vybra┼ą z nasledovn├Żch programov:

  • Pe─Źenie r├┤znych druhov chleba ÔÇö z├íkladom je program na pe─Źenie chleba. V pek├írni upe─Źiete celozrnn├Ż, zemiakov├Ż, ra┼żn├Ż aj bezlepkov├Ż chlieb.
  • R├Żchle pe─Źenie ÔÇö niektor├ę druhy cesta umo┼ż┼łuj├║ vyu┼żi┼ą zr├Żchlen├ę pe─Źenie. Tento program je tie┼ż vhodn├ę pou┼żi┼ą na men┼íie druhy pe─Źiva, ako napr├şklad bagety, ktor├ę s├║ r├Żchlej┼íie prepe─Źen├ę. Skr├ítenie ─Źasu si bude po┼żadova┼ą zv├Ż┼íenie v├Żkonu.
  • Pr├şprava cesta ÔÇö neoddelite─żnou s├║─Źas┼ąou pek├írne je program na pr├şpravu cesta. Niektor├ę lacn├ę modely ho v┼íak nemusia ma┼ą. V├Żhodou je, ak m├┤┼żete pripravova┼ą r├┤zne druhy cesta vr├ítane t├Żch, ktor├ę vy┼żaduj├║ ─Źas na kysnutie.
  • Samostatn├ę pe─Źenie ÔÇö pe─Źenie je z├íkladn├í funkcia, ktor├║ maj├║ v┼íetky dom├íce pek├írne. Nemus├ş v┼íak sl├║┼żi┼ą len na pr├şpravu chleba. V─Ćaka nej v pek├írni upe─Źiete napr├şklad m├Ąso.
  • Pr├şprava d┼żemov a marmel├íd ÔÇö dom├íca pek├íre┼ł v├ím m├┤┼że u─żah─Źi┼ą aj pr├şpravu dom├ícich zav├íran├şn, ak├Żmi s├║ chutn├Ż d┼żem alebo marmel├ída. Suroviny sa rovnomerne zahrievaj├║ a premie┼íavaj├║, tak┼że budete odbremenen├ş od post├ívania pri spor├íku.
  • Pr├şprava jogurtov ÔÇö v─Ćaka regul├ícii teploty je mo┼żn├ę v pek├írni pripravova┼ą jogurty alebo kv├ísok na pe─Źenie.
vyberomat sk bread machine
vyberomat sk bread machine

Funkcie

Pe─Źenie v dom├ícej pek├írni v├ím u─żah─Źia niektor├ę funkcie. Praktickou funkciou je ─Źasova─Ź. M├┤┼żete si tak nastavi┼ą pe─Źenie na po┼żadovan├Ż ─Źas. T├║to funkciu v┼íak pou┼ż├şvajte s opatrnos┼ąou, pokia─ż d├ívate do cesta suroviny podliehaj├║ce skaze.

V pr├şpade n├íhodn├ęho v├Żpadku energie je u┼żito─Źn├í funkcia pokra─Źovania v pe─Źen├ş. Po znovu zapojen├ş elektrick├ęho pr├║du pek├íre┼ł pokra─Źuje v za─Źatom programe.

Komfort pri pe─Źen├ş predstavuje tie┼ż automatick├ę prid├ívanie ingredienci├ş alebo mo┼żnos┼ą nastavenia prepe─Źenej k├┤rky.

Tipy na záver

Dom├íci chlieb, pe─Źivo, kol├í─Źe ─Źi sekan├║ priprav├şte jednoducho v dom├ícej pek├írni. Tento spotrebi─Ź m├í ni┼ż┼íiu spotrebu energie ako teplovzdu┼ín├í r├║ra. Mnoho modelov okrem toho pon├║ka mo┼żnos┼ą pr├şpravy viacer├Żch pokrmov. Pri k├║pe sa informujte o ve─żkosti a materi├íli n├ídoby na pe─Źenie, pr├şkone a rozmeroch pek├írne. Okrem toho v├ís iste bude zauj├şma┼ą aj dizajn. Nezabudnite skontrolova┼ą d─║┼żku pr├şvodn├ęho k├íbla, aby vyhovovala vzdialenosti od elektrickej z├ísuvky na mieste, kde budete pek├íre┼ł pou┼ż├şva┼ą.

V├Żhodou je, ak sa na veku dom├ícej pek├írne nach├ídza okienko. V─Ćaka nemu budete m├┤c┼ą kontrolova┼ą priebeh pe─Źenia. Niektor├ę dom├íce pek├írne sa pred├ívaj├║ s┬áformou naviac, odmerkou na suroviny ─Źi h├íkom na vyberanie hnetac├şch h├íkov zape─Źen├Żch v┬áceste.

vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk notebook

Ako pripravi┼ą die┼ąa do ┼íkoly

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk beach

─îo si zbali┼ą na dovolenku

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabavi┼ą deti na dovolenke

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest