Ako vybrať najlepší elektrický holiaci strojček

Holenie alebo úprava fúzov patrí u každého muža ku každodennej starosti o jeho zovňajšok. Holiaci strojček ponúka naproti holeniu so žiletkou pohodlné holenie bez porezania. Mnohé modely sú okrem toho vybavené doplnkovými funkciami. Napríklad zastrihávanie fúzov alebo vodoodolnosť.

V nasledujúcom článku sa pozrieme na jednotlivé typy holiacich strojčekov. Poradíme vám tiež, aký holiaci strojček si vybrať, ak máte citlivú pokožku alebo ak preferujete mokré holenie. Na výber holiaceho strojčeka okrem toho vplývajú aj ďalšie faktory. Iné holenie vyžadujú tvrdé a iné mäkké fúzy, frekvencia holenia a tiež to, či s holiacim strojčekom budete aj cestovať alebo ho využívate len doma.

vyberomat sk electric razor
vyberomat sk electric razor

Čo si vybrať?

Na začiatok sme si pre Vás pripravili zopár tipov na výhodné holiace strojčeky.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Philips OneBlade QP2630/30 tvár + telo– dostupná cena
– množstvo pozitívnych recenzií
– holí skoro dohladka
– výdrž (60 minút)
– vodotesnosť
– vhodný na tvár aj telo
– dlhá doba napájania (4 hod.
– bez pridaných funkcií
65 €Výhodná ponuka
Philips Series 5000 S5589/30– prijateľná cena
– výdrž (60 minút)
– vodotesnosť
– krátke nabíjanie ( 1 hod.)
– indikátor nabíjania
– chýba displej
– bez tech. Bluetooth
93 €Výhodná ponuka
Philips Series 7000 S7786/55– tech, Bluetooth
– čistiaca stanica
– výdrž (60 minút)
– vodotesnosť
– krátke nabíjanie ( 1 hod.)
– indikátor nabíjania
– chýba displej170 €Výhodná ponuka
Braun Series 6 7650cc– kvalita výrobku
– výdrž (50 minút)
– vodotesnosť
– krátke nabíjanie ( 1 hod.)
– indikátor nabíjania
– vyššia cena
– chýba displej
– bez tech. Bluetooth
221 €Výhodná ponuka
Braun Series 7 MBS7 dizajnová edícia – kvalita výrobku
– výdrž (50 minút)
– vodotesnosť
– krátke nabíjanie ( 1 hod.)
– indikátor nabíjania
– displej
– vysoká cena
– bez tech. Bluetooth
243 €Výhodná ponuka
vyberomat sk philips oneblade qp tvar telo

Philips OneBlade QP2630/30 tvár + telo

Obľúbený strojček One Blade dokáže oholiť tvár aj telo, skoro až dohladka. Môžete ho využiť na suché ale aj mokré holenie. Obsahuje 5 hrebeňové nadstavce, ktoré holia v rozpätí od 1 mm do 5 mm. Prístroj sa používa pomocou tlačidiel. Nabíja sa prostredníctvom akumulátora. Plné nabitie dosiahnete po 4 hodinách. Výdrž prístroja je 60 minút. Okrem nadstavcov v balení dostanete ochranný kryt a mäkké cestovné puzdro. Max. spotreba el. energie: 2 W. Automatická voľba napätia: 100 – 240 V.


vyberomat sk philips series s

Philips Series 5000 S5589/30

Pomocou tohto strojčeku oholíte Vašu tvár do hladka. Hlavica je prispôsobená čo najjednoduchšiemu použitiu. Môžete ho využiť na suché alebo mokré holenie. Disponuje LED indikátorom nabíjania a možnosťou rýchleho nabitia. Napája sa prostredníctvom akumulátora a elektrickej siete. Súčasťou balenia je taštička, nadstavec na zastrihávanie a kefka na čistenie. Doba chodu: 60 min. Doba nabíjania: 1 hod.


vyberomat sk philips series s

Philips Series 7000 S7786/55

Najvýraznejším plusom oproti konkurenčným produktom je, že tento holiaci strojček disponuje tech. Bluetooth, pomocou ktorej môžete prepojiť zariadenie s aplikáciou GroomTribe. Vďaka nej získate osobný plán holenia ako aj prispôsobené rady ako si poradiť s kožnými problémami a mnoho ďalšieho. K baleniu dostanete aj čistiacu stanicu, vďaka ktorej je čisteniu veľmi účinné a jednoduché. Zároveň dostanete cestovné puzdro a zastrihávací nadstavec. Doba chodu: 60 min. Doba nabíjania: 1 hod.


vyberomat sk braun series cc

Braun Series 6 7650cc

Značka Braun ponúka kvalitné pánske strojčeky, medzi ktoré patrí aj BRAUN Series 6. Používa sa na suché ale aj mokré holenie. Obsahuje užitočné funkcie ako LED indikátor nabíjania a možnosť rýchleho nabitia. Napája sa prostredníctvom akumulátora. Doba chodu: 50 min. Doba nabíjania: 1 hod.


vyberomat sk braun series mbs dizajnova edicia

Braun Series 7 MBS7 dizajnová edícia

Holiaci strojček ocenia všetci páni, ktorí si dajú záležať na svojom vzhľade a radi chodia upravení. Môžete ho využiť na suché ale aj mokré holenie. Disponuje množstvom užitočných funkcií, ako je LED indikátor nabíjania, displej a možnosť rýchleho nabitia. V balení sa navyše nachádza cestovné puzdro, nadstavec na zastrihávanie a kefka na čistenie. Na tento holiaci strojček sa vzťahuje záruka 5 rokov. Doba chodu: 50 min. Doba nabíjania: 1 hod.

Typy holiacich strojčekov

Pánske holiace strojčeky rozdeľujeme do dvoch základných skupín:

Planžetové holiace strojčeky

Planžetové holiace strojčeky pre mužov pracujú na princípe sústavy nožov, ktorá vibruje pod planžetou. Pri holení fúzy prechádzajú planžetou, kde sú odstrihnuté. Planžetové holiace strojčeky oholia do hladka na všetkých rovných plochách. Na častiach tváre so zakrivením nie sú rovnako presné. Pri výbere myslite tiež na to, že sú vhodnejšie pre krátke fúzy. Tento typ je ideálny na každodenné holenie v oblasti brady, fúzov a krku.

Väčšina planžetových strojčekov je vybavená troma planžetami. Pri výbere platí, že čím viac planžiet, tým kvalitnejšie oholenie. Menšou nevýhodou tohto typu je mierne vyššia hlučnosť. Výhodou je ich nižšia obstarávacia cena.

Frézkové holiace strojčeky

Frézkové holiace strojčeky pre mužov využívajú pri holení dve až tri rotujúce hlavice s čepieľkami. Vďaka nim sa frézkový holiaci strojček lepšie prispôsobuje zakriveniam tváre. Niektoré modely sú pre ešte lepšie kopírovanie tváre vybavené výkyvnou hlavou. Tento typ holiaceho strojčeka poskytuje hladké oholenie tváre aj krku. Môžete ho využívať aj pre dlhšie a husté fúzy. Výborne oholí tiež fúzy rastúce do viacerých smerov.

Frézkové holiace strojčeky sú vhodné aj pre tvrdé fúzy. V takomto prípade hľadajte modely s vyšším počtom otáčok. Výhodou tohto typu je nižšia hlučnosť.

vyberomat sk electric razor
vyberomat sk electric razor

Parametre holiacich strojčekov

Pri výbere konkrétneho modelu vám pomôže porovnanie jednotlivých parametrov holiacich strojčekov.

Príkon a množstvo vibrácií holiaceho strojčeka

Príkon holiaceho strojčeka udáva množstvo spotrebovanej elektrickej energie pri prevádzke. Pri výbere vás ale asi bude viac zaujímať množstvo vibrácií alebo otáčok holiaceho strojčeka. Čím je tento údaj vyšší, tým je vyšší aj výkon strojčeka.

Ergonómia holiaceho strojčeka

Pri produkte, akým je pánsky holiaci strojček, je dôležitá jeho ergonómia. Pri pravidelnom používaní iste oceníte, ak sa vám bude so strojčekom dobre narábať. Mal by vám preto dobre sadnúť do ruky.

Pri posudzovaní tvaru, je dôležité spomenúť aj hmotnosť. Tu platí, že čím je holiaci strojček ľahší, tým sa s ním lepšie manipuluje. Výhodou pre istejšie držanie je tiež pogumovaná povrchová úprava krytu strojčeka.

Hlučnosť holiaceho strojčeka

Pri výbere vopred myslite aj na hlučnosť. A to najmä v tom prípade, ak nemáte odhlučnenú kúpeľňu a holievate sa v čase, keď zvyšok členov rodiny spí.

Vodoodolnosť holiaceho strojčeka

Niektoré modely holiacich strojčekov sú vodoodolné. Iné sú dokonca vodotesné. Oba typy umožňujú holenie v sprche. Vodotesný holiaci strojček vydrží okrem toho dlhšie ponorenie a môžete ho umývať pod tečúcou vodou.

Spôsob napájania holiaceho strojčeka

Podľa spôsobu napájania si môžete vybrať elektrický holiaci strojček, strojček s batériou alebo nabíjateľným akumulátorom.

Elektrický holiaci strojček

Tento typ strojčekov je nutné pri každom holení napájať z elektrickej siete. Nevýhodou je preto nutnosť zapojenia. Výhodou je však nižšia cena.

Akumulátorový holiaci strojček

Akumulátorové holiace strojčeky sú vybavené nabíjateľným akumulátorom. Pri výbere vám odporúčame informovať sa na dobu prevádzky na jedno nabitie. Lacnejšie modely vydržia pracovať na jedno nabitie do 50 – 60 minút. Doba nabíjania je pritom asi jedna hodina. Ak požadujete dlhšiu výdrž, tú vám poskytnú niektoré drahšie nabíjateľné holiace strojčeky.

Niektoré modely tiež ponúkajú možnosť kombinácie elektrického a akumulátorového napájania strojčeka. Ak sa vám takýto holiaci strojček počas holenia vybije, jednoducho ho zapojíte do siete a môžete pokračovať v holení.

Batériový holiaci strojček

Batériové holiace strojčeky bývajú napájané tužkovými alebo mikrotužkovými batériami. Výhodou je ich nižšia cena a menšie rozmery. Ak nechcete neustále investovať do batérií, môžete si zakúpiť nabíjateľné batérie.

Materiál holiacich strojčekov

Holiace strojčeky sa vyrábajú najmä z plastu. Niektoré drahšie modely používajú pre zlepšenie odolnosti kov. Sú preto výbornou voľbou, ak často cestujete. Zabránite tak možnosti poškodenia strojčeka.

vyberomat sk electric razor
vyberomat sk electric razor

Doplnkové funkcie holiacich strojčekov

Doplnkové funkcie holiacich strojčekov môžu zvýšiť kvalitu a komfort holenia alebo vám umožnia využívať aj iné funkcie ako napríklad zastrihávanie.

Mokré holenie

Holiace strojčeky pre mokré holenie sú vodoodolné alebo vodotesné. Túto funkciu oceníte, ak sa chcete holiť v sprche.

Samočistenie

Samočistenie vám uľahčí starostlivosť o holiaci strojček. Tieto modely sa po zapojení do nabíjacej stanice začnú čistiť.

Rýchlonabíjanie

Rýchlonabíjanie využijete, ak si zabudnete strojček nabiť. Jedná sa o funkciu rýchleho nabitia akumulátora. To trvá približne 5 minút a poskytne nabitie potrebné na jedno oholenie. Funkcia rýchlonabíjania tiež skracuje dobu potrebnú na plné dobitie batérie.

LED displej

Niektoré drahšie modely poskytujú komfortnú kontrolu stavu nabitia batérie na LED displeji. Bývajú tiež vybavené indikátorom nabíjania, ktorý informuje o tom, či je strojček správne zapojený do nabíjacej stanice.

Príslušenstvo holiacich strojčekov

Praktickou súčasťou holiaceho strojčeka môže byť zastrihovač fúzov. Takýto model vám vďaka praktickým nadstavcom uľahčí ich úpravu. Zastrihovače fúzov bývajú buď univerzálne alebo so špeciálnym zameraním na zastrihávanie fúzov či briadky.

Indikátor výmeny planžety

Týmto indikátorom sú vybavené niektoré drahšie modely. Indikátor informuje o potrebe výmeny planžety. Po výmene bude holiaci strojček holiť rovnako kvalitne ako nový.

Funkcie pre holenie citlivej pokožky

Planžetové holiace strojčeky pre citlivú pokožku sú vybavené funkciou chladenia. Tá zmierni podráždenie pokožky pri holení. Do niektorých drahších modeloch býva na holenie citlivej pokožky zabudovaný zásobník na holiaci gél. Ten sa nanáša na pokožku priamo zo strojčeka počas holenia.

Ak si chcete kúpiť frézkový holiaci strojček, pre citlivú pokožku vyberajte model s mäkčeným povrchom hlavíc. Tie sú k pokožke tváre aj krku citlivejšie ako bežné modely.

Rady na záver

Ak si potrebujete kúpiť nový holiaci strojček, základom výberu je stanoviť si, čo od neho očakávate. Najskôr si preto zodpovedajte na to, či ho budete používať len doma alebo s ním aj cestovať, či sa holíte sa v sprche alebo či máte citlivú pokožku.

Pri výbere je dôležitá aj pravidelnosť holenia. Ak sa holíte menej pravidelne, máte dlhšie a tvrdšie fúzy, bude pre vás vhodnejší frézkový holiaci strojček. Ak sa holíte každý deň a vyžadujete najmä presnosť kopírovania tváre, vyberajte z ponuky planžetových holiacich strojčekov. Ujasnite si tiež, či požadujete, aby bol holiaci strojček vybavený doplnkovými funkciami.

Po kúpe pamätajte na to, že holiaci strojček je potrebné pravidelne čistiť od zvyškov fúzov. Ak nechcete tráviť čas čistením, bude pre vás vhodnou voľbou samočistiaci model.Aj holiaci strojček vyžaduje pravidelnú údržbu a už po niekoľkých holeniach je potrebné ho vyčistiť. V prípade starších modelov je nutné sňať planžetu či odklopiť kryt rotačných hlavíc, aby ste mohli pomocou špeciálneho štetca odstrániť oholené fúzy z útrob strojčeka.

Modernejšie strojčeky ponúkajú samočistiaci program alebo sú k nim pribalené čistiace stanice, do ktorých strojček len pohodlne vložíte, a tým je pre vás všetka údržba hotová.

Nová řada holicích strojků Braun Series 7

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest