Ako vybrať najlepšiu filtračnú kanvicu na vodu

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk bwt vida filtracna kanvica
vyberomat sk bwt vida filtracna kanvica

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk laica set xxl firenze
vyberomat sk laica set xxl firenze

Rozumná voľba

vyberomat sk brita marella starter pack
vyberomat sk brita marella starter pack

Najvyššia kvalita

Pre každého, kto má rád chuť čistej vody je výborným pomocníkom filtračná kanvica. Vďaka nej už nebudete musieť kupovať balenú vodu. Kvalitnú vodu bez chlóru a jeho pachu ako aj iných látok, ktoré neprospievajú zdraviu, si pripravíte doma. Filtračné kanvice zbavia vodu ťažkých kovov, akými sú olovo, zinok, meď a kadmium. Vodu navyše prečistia od vodného kameňa a častíc, ktorými sa znečistila vo vodovodnom potrubí. Vo vode zároveň zostávajú všetky dôležité minerály.

Okrem filtračných kanvíc nájdete na trhu aj filtračné fľaše, ktoré využijete mimo domu. Pre krajšie prestieranie si môžete kúpiť filtračné karafy. Jednotlivé modely sa od seba líšia nie len tvarom ale tiež objemom a množstvom prefiltrovanej vody bez nutnosti výmeny filtra. Pri kúpe nezabudnite zvážiť cenu náhradných filtrov. Niektoré modely sa predávajú aj s niekoľkými náhradnými filtrami.

vyberomat sk filtered water
vyberomat sk filtered water

Čo si vybrať?

Na začiatok sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodné filtračné kanvice.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
BWT VIDA filtračná kanvica – skvelé recenzie
– vhodná do umývačky riadu
– kompatibilná s viacerými typmi filtrov
– za viečkom sa usadzuje vodný kameň
– menší objem prefiltrovanej vody
14 €Zobraziť ponuku
Laica SET XXL Firenze– veľký objem
– digitálny ukazovateľ na výmenu filtra
– vhodná do umývačky riadu 
– vyššia suma24 €Zobraziť ponuku
BRITA Marella Memo – vhodná do umývačky riadu
– praktická veľkosť
– ukazovateľ životnosti filtra nemá vymeniteľnú batériu
– horšie čitateľný displej
– vyššia suma
24 €Zobraziť ponuku
BRITA Style XL– veľký objem
– digitálny ukazovateľ na výmenu filtra
– vhodná do umývačky riadu
– nepresný indikátor výmeny filtra
– nezmestí sa do dverí klasickej chladničky
26 €Zobraziť ponuku
BRITA Marella Starter pack– digitálny ukazovateľ na výmenu filtra
– vhodná do umývačky riadu
– praktická veľkosť
– vysoká cena29 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk bwt vida filtracna kanvica

BWT VIDA filtračná kanvica

Vďaka filtračnej kanvici budete mať svoj pitný režim pod kontrolou. Obsahuje automaticky plniace viečko vybavené mechanickým ukazovateľom výmeny filtra. Takže ľahko spoznáte, kedy treba filter vymeniť. Objem kanvice je 2,6 litra čo vystačí na 1,4 litra prefiltrovanej vody. Je vhodná do umývačky riadu. V balení sa nachádzajú 3 ks filtrov.


vyberomat sk laica set xxl firenze

Laica SET XXL Firenze

Oproti ostatným filtračným kanviciam vám Laica s objemom 3,7 litra ponúka až 2,2 litra prefiltrovanej vody. Disponuje ergonomickým tvarom. Vďaka digitálnemu ukazovateľu spoznáte, kedy je najvyšší čas vymeniť filter. Je vhodná do umývačky riadu. Balenie obsahuje 3 ks filtrov.


vyberomat sk brita marella memo

BRITA Marella Memo

Filtračná kanvica dodá vode nezameniteľnú chuť a zbaví ju nekvalitných minerálov. Kapacita filtračnej kanvice je 2,4 litra. Naraz zvládne prefiltrovať 1,4 litra vody. Vďaka digitálnej signalizácií zistíte, kedy treba vymeniť filter. V balení sa nachádzajú 3 ks náhradných filtrov.


vyberomat sk brita style xl

BRITA Style XL

Filtračná kanvica s objemom 3,6 litra, vám dokáže prefiltrovať až 2 litre vody. Na veku sa nachádza digitálne počítadlo, vďaka ktorému budete vedieť, kedy je čas vymeniť filter. Kanvica je vhodná do umývačky riadu.


vyberomat sk brita marella starter pack

BRITA Marella Starter pack

Ak hľadáte jednoduchý spôsob, ako zbaviť svoju vodu od vodného kameňa a rôznych pachutí, vyskúšajte túto filtračnú kanvicu. Vďaka kompaktným rozmerom ju ľahko uložíte do dvier chladničky. Objem kanvice je 2,4 litra. Naraz dokáže prefiltrovať 1,4 litra. Je vhodná do umývačky riadu. Balenie obsahuje 3 ks náhradných filtrov.

Ako funguje filtračná kanvica na vodu

Voda prechádza vo filtračnej kanvici niekoľkými stupňami filtrácie. Do hornej časti kanvice napustíte vodu, ktorá bude postupne pretekať vloženým filtrom. Filtrovaná voda je tak zbavená všetkých nečistôt a škodlivých látok. Prospešné látky v nej však zostávajú.

Jeden filter by vám mal vydržať približne jeden mesiac každodenného používania. Potom ho budete musieť vymeniť za nový. Ku každému modelu kanvice je potrebné kupovať filter od jej výrobcu. Vďaka tomu sa vám nestane, že filter nebude s kanvicou kompatibilný.

Ako vybrať filtračnú kanvicu

Filtračné kanvice nájdete na trhu v niekoľkých typoch prevedenia. Pri výbere je preto potrebné zvážiť niekoľko základných parametrov:

Objem filtračnej kanvice

Čo sa objemu týka, na výber máte filtračné kanvice na bežné použitie v domácnosti až po filtračné boxy s objemom do 8,2 l. Objem kanvíc pre domácnosti sa pohybuje v rozmedzí 1,5 – 3,5 l. No môžete si kúpiť aj menšie modely, ktoré sú určené na cestovanie. Cestovné filtračné kanvice mávajú objem len 0,5 l.

Pri zvažovaní objemu kanvice myslite na to, že sa jej celkový objem delí medzi objem filtrovanej a už prečistenej vody.

vyberomat sk filtered water
vyberomat sk filtered water

Počet stupňov filtrácie

Filtračné kanvice môžu mať 3 – 5 stupňov filtrácie vody. Stupne filtrácie vody sú:

 • stupeň odstraňuje z vody rôzne nečistoty a usadeniny. Zabezpečuje ho jemná sieťová vrstva na filtri.
 • stupeň filtrácie znižuje tvrdosť vody pomocou iónovej technológie.
 • stupeň filtrácie — voda prechádza zložkou aktívneho uhlia. To zlepšuje chuť vody a znižuje obsah negatívnych látok.
 • stupeň filtrácie odstraňuje z vody aj tie najjemnejšie čiastočky.
 • stupeň filtrácie — tento mávajú len niektoré typy filtrov. Piaty stupeň zabráni množeniu baktérií vo vode.

Tvar filtračnej kanvice

Aby sa vám kanvica dobre používala, mali by ste zvážiť aj jej tvar. Na výber máte z úzkych modelov, ktoré sa zmestia napríklad na dvere chladničky. Ak chcete filtrovanou vodou ponúknuť svojich hostí, môžete si kúpiť filtračnú karafu. Ak radi športujete, potom iste radi využijete praktickú filtračnú fľašu. Samotný dizajn kanvice potom závisí od vašich osobných preferencií.

Indikátor životnosti filtra

Indikátor životnosti filtra vás upozorní na potrebu jeho výmeny. Niektoré lacnejšie modely tento indikátor nemajú. Drahšie modely vás, naopak, informujú tiež o zostávajúcom objeme vody, ktorú môžete cez filter prečistiť.

Aj indikátor filtra si môžete vybrať z dvoch prevedení. Filtračné kanvice bývajú vybavené mechanickým alebo elektronickým indikátorom.

Cena a kapacita náhradných filtrov

Jednotlivé typy filtrov majú rozdielnu životnosť. Obvykle sa udáva objemom vody alebo časovým obdobím. Najčastejšie sa stretnete s filtrami na prečistenie 150 – 300 l vody alebo so životnosťou 30 dní. Pri kúpe kanvice sa informujte aj o cene za náhradné filtre, aby ste za filtráciu vody v konečnom dôsledku nezaplatili viac, ako ste mali v pláne.

Čas na filtrovanie vody

Užitočnou informáciou je aj to, aký dlhý čas kanvica potrebuje na prefiltrovanie vody. Pri tomto údaji zvážte, či rýchlosť filtrovania zodpovedá potrebám vašej domácnosti.

Jednoduché plnenie a výmena filtra

Pri každodennom používaní filtračnej kanvice oceníte jednoduché a rýchle plnenie vodou. Dôležité je tiež jednoduché vymieňanie filtra. V tomto bode spomenieme tiež tvar držadla. Aby sa vám s kanvicou dobre manipulovalo, mala by mať ergonomickú rukoväť. Veľkou výhodou pri používaní, najmä ak máte malé deti, je dno s protišmykového materiálu.

vyberomat sk filtered water
vyberomat sk filtered water

Výhody a nevýhody

Ako každý produkt, tak aj filtračné kanvice majú svoje výhody aj nevýhody.

Výhody filtračných kanvíc

Spomedzi výhod spomínajú ich používatelia najmä:

 • Je to rýchly a lacný spôsob úpravy vody. Filtračné kanvice aj filtre sú cenovo dostupné. Najlacnejšie značkové modely zakúpite už do 20 €.
 • Vďaka filtrácii je možné získať chutnú a zdravšiu vodu bez zápachu. Voda je tiež zbavená škodlivých látok a iných nečistôt.
 • Filtrovanie vody je výhodnejším riešením ako kupovanie balenej vody. Okrem toho, že nemusíte domov nosiť ťažké fľašové nákupy, vyprodukujete menší objem odpadu oproti balenej vode. Niektorí výrobcovia dokonca umožňujú vracať použité filtre a kúpiť si nové za výhodnejšiu cenu.
 • Filtrovaná voda nie je prospešná len pre zdravie. Predlžuje tiež životnosť spotrebičov na prípravu nápojov, akými sú rýchlovarné kanvice či kávovary. Tento fakt oceníte najmä v oblastiach s tvrdou vodou.
 • Používanie kanvice a výmena filtrov je na väčšine modelov jednoduchá.
 • Dostupnosť rôznych modelov a tvarov umožňuje použitie filtračnej kanvice takmer kdekoľvek. Môžete ju tak používať doma aj na cestách.
 • Vďaka používaniu upravenej vody získa aj váš čaj a káva výraznejšiu chuť.

Nevýhody filtračných kanvíc

Medzi najväčšie nevýhody filtračných kanvíc patria:

 • Filtrovanie vody neprečistí vodu natoľko, aby ste ju mohli bez obáv podávať aj dojčatám. Pre ne je potrebné vodu prevariť rovnako ako bežnú vodu z vodovodu.
 • Proces filtrovania môže odčerpávať z vody aj prospešné minerály. Väčšina by však mala zostať zachovaná.
 • Tento produkt neodstraňuje škodlivé látky z vody natoľko, aby ste ho mohli použiť na úpravu vody zo studne tak, aby bola pitná. Je určený len na filtrovanie vody z vodovodu.

Zhrnutie

Ak ste sa rozhodli pre kúpu filtračnej kanvice, prinesie vám to niekoľko výhod. Filtrovanie zbaví vodu všetkých nečistôt, ťažkých kovov aj vodného kameňa. Niektoré typy kanvíc sa postarajú dokonca aj o to, aby sa vo vode pri jej skladovaní nemnožili baktérie.

Filtračné kanvice si môžete kúpiť v rôznych tvaroch a veľkostiach. Niektoré sú vďaka svojmu veľkému objemu vhodné na zabezpečenie pitného režimu do kancelárií. Menšie modely oceníte najmä v domácnostiach. Veľkosť vyberajte podľa počtu ľudí, pre ktorých vodu pripravujete.

Tvar kanvice bude závisieť od toho, či chcete prefiltrovanú vodu skladovať v chladničke bez nutnosti prelievania alebo ju budete chcieť ponúknuť hosťom. K dispozícii sú navyše tiež cestovné filtračné kanvice. Ak radi športujete, možno sa vám zíde filtračná fľaša.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest