Ako vybrať najlepšie športové inteligentné hodinky

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk xiaomi mi band
vyberomat sk xiaomi mi band

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk samsung galaxy watch
vyberomat sk samsung galaxy watch

Rozumná voľba

vyberomat sk garmin fenic x sapphire graydlcblack band
vyberomat sk garmin fenic x sapphire graydlcblack band

Najvyššia kvalita

Moderná doba so sebou priniesla mnohé užitočné vynálezy, o ktorých sme ešte pred pár rokmi ani len nechyrovali. Športové inteligentné hodinky sú rozhodne jedným z nich. Ide o nesmierne užitočného a sofistikovaného pomocníka, ktorý vám okrem ukázania času a dátumu, dokáže spríjemniť celý deň.

Pýtate sa ako? Nuž napríklad pre športovcov, ale nielen pre nich, nie je nič ľahšie ako sa pozrieť na zápästie a tam si skontrolovať všetky svoje pohybové aktivity, ktoré za celý deň absolvovali. Alebo si skontrolovať svoj zdravotný stav či kvalitu spánku. Preto tak, ako si nevieme predstaviť svoje životy bez smartfónu, si ho už mnohí z nás nevedia predstaviť ani bez svojich inteligentných hodiniek. Tie sa totiž už stali akousi predĺženou rukou mobilného telefónu. Preto sa nemožno čudovať, že v súčasnosti je trh zaplavený mnohými modelmi od rôznych výrobcov.

vyberomat sk sports smart watch
vyberomat sk sports smart watch

Čo si vybrať?

V tabuľke nižšie sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodné športové hodinky.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Xiaomi Mi Band 6– dostupná cena
– pozitívne recenzie
– množstvo funkcií
– vodotesnosť
– výdrž batérie
– lacnejší dizajn
– silikónové ramienko
34 €Zobraziť ponuku
Xiaomi Amazfit GTS Gold– množstvo funkcií
– sklo Gorilla Glass
– vodotesnosť
– dlhá výdrž batérie
– široká farebná škála ramienok
– nepresné meranie tepu
– môžu vzniknúť problémy s pripojením
70 €Zobraziť ponuku
Samsung Galaxy Watch 4– množstvo funkcií
– sklo Gorila Glass
– vodotesnosť
– množstvo technológií
– vodotesnosť
– dlhé nabíjanie
– slabá výdrž batérie
356 €Zobraziť ponuku
Apple Watch Series 6– množstvo funkcií
– vodotesnosť
– množstvo technológií
– široká farebná škála ramienok
– kratšia výdrž batérie
– kompatibilita iba s iOS
402 €Zobraziť ponuku
Garmin Fenic 6X – množstvo funkcií
– sklo Gorilla Glass
– vodotesnosť
– množstvo technológií
– dlhá výdrž batérie 
– vysoká cena599 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk xiaomi mi band

Xiaomi Mi Band 6

Športové hodinky od značky Xiaomi sú kompatibilné s Androidom aj iOS. Obsahujú športové funkcie: Krokomer, výpočet kalórií, meranie tepu a meranie vzdialenosti. Okrem športových, ponúkajú aj zdravotné funkcie: Monitoring spánku, meranie saturácie kyslíku v krvi, meranie úrovne stresu a sledovanie menštruačného cyklu. Disponujú smart funkciami ako je prijímanie hovorov, notifikácie z telefónu, hľadanie mobilu, počasie, prehrávaním hudby, vibráciami, dátumom, stopkami a budíkom. Zobrazujú deň v týždni a chronograf. Maximálna výdrž hodiniek je 14 dní. Dosahujú vodotesnosť 50 m ( 5 ATM).


vyberomat sk xiaomi amazfit gts gold

Xiaomi Amazfit GTS Gold

Hodinky Xiaomi ponúkajú množstvo funkcií. Športové funkcie: Krokomer, výpočet kalórií, meranie tepu, meranie vzdialenosti, meranie rýchlosti, meranie tempa a intervalový tréning. Zdravotné funkcie: Monitoring spánku a pripomenutie pohybu. Smart funkcie: Prijatie hovorov, notifikácie z telefónu, hľadanie telefónu, prehrávač hudby, počasie, režim spánku, GPS a vibrácie. Smart hodinky sú kompatibilné s Androidom a iOS. Prednosťou je naozaj dlhá výdrž batérie a to max. 46 dní. Súčasťou balenia je dobíjací kábel. Hodinky sú vodotesné: 50 m (5 ATM).


vyberomat sk samsung galaxy watch

Samsung Galaxy Watch 4

Športové hodinky sú kompatibilné s Androidom aj iOS. Ponúkajú kapacitu úložiska 16 GB. Disponuje množstvom športový funkcií, a to: Krokomer, výpočet kalórií, meranie tepu, meranie vzdialenosti, meranie vyjdených poschodí, virtual Pacer, tepové zóny, virtuálny tréner a automatické začatie aktivity. Okrem športových ponúka aj zdravotné funkcie: Dychové cvičenie, meranie EKG, meranie krvného tlaku, meranie saturácie kyslíku v krvi, meranie úrovne stresu, monitoring spánku, umývanie rúk, pripomenutie pohybu, sledovanie menštruačného cyklu a výpočet prijatých kalórií. Súčasťou hodiniek sú smart funkcie, ktorými disponujú najnovšie typy smart telefóny. Maximálna výdrž batérie sú 2 dni. Hodinky sú vodotesné: 50 m (5 ATM)..


vyberomat sk apple watch series

Apple Watch Series 6

Smart športové hodinky od Apple ponúkajú množstvo užitočných funkcií. Športové funkcie: Krokomer, výpočet kalórií, meranie tepu, meranie vzdialenosti, meranie rýchlosti, meranie tempa, meranie vyjdených poschodí, podpora aplikácie strava, prevýšenie a automatické začatie aktivity. Zdravotné funkcie: Meranie EKG, meranie saturácie kyslíku v krvi, monitoring spánku, pripomenutie pohybu, sledovanie menštruačného cyklu a upozornenie na srdcové problémy. Smart funkcie: apple pay, siri, notifikácie z telefónu, odpovedanie cez diktovanie, detekcia pádu, accessibility, hľadanie mobilu, mapy, navigácia, obchod s aplikáciami, hudba, počasie, režim spánku a vibrácie. Hodinky sú kompatibilné iba s iOS. Disponujú kapacitou 32 000 MB. Výdrž batérie hodiniek je 18 hodín. Vodotesnosť: 50 m ( 5 ATM).


vyberomat sk garmin fenic x sapphire graydlcblack band

Garmin Fenic 6X

Značka Garmin je známa vďaka vysokej kvalite športových hodiniek. Sú kompatibilné s Androidom aj iOS. Hodinky obsahujú akcelerometer, galileo, GLONASS, GPS, gyroskop, kompas, oxymeter a Barometer. Disponuje kapacitou 32 000 MB. Športové funkcie hodiniek: Krokomer, výpočet kalórií, meranie tepu, meranie vzdialenosti, meranie rýchlosti, meranie tempa, intervalový tréning, meranie vyjdených poschodí a záznam trasy. Smart funkcie hodiniek: Monitoring spánku, dátum, stopky, budík, deň v týždni, osvetlenie a kalendár. Hodinky bežne vydržia pri prevádzke 60 hodín. Maximálna výdrž batérie je 80 dní.

Nad čím premýšlať pri výbere

A ako si vybrať pre seba to najlepšie? Aký šport sa spoľahlivo dá pomocou hodiniek monitorovať? V článku sme preto pre vás pripravili prehľad užitočných informácií, na základe ktorých sa ľahšie rozhodnete.

Šport je nedeliteľnou súčasťou každého z nás, alebo by aspoň mal byť. Či už ide o plávanie, beh, bicyklovanie, lyžovanie alebo turistiku, nemali by sme zabúdať na vhodné športové doplnky. A inteligentné hodinky sú v tomto smere na poprednom mieste. Nielen kvôli monitorovaniu športových aktivít, čo je ich primárnym účelom, ale napríklad aj kvôli motivácii prekonávať samého seba. Človek má tak na ruke hmatateľný nástroj, na základe ktorého sa môže tešiť z postupne sa zlepšujúcich športových výkonov.

Samozrejme, tiež je tu otázka bezpečnosti pri športe, ktorú máte vďaka hodinkám plne pod kontrolou. V súčasnosti sa športové hodinky najčastejšie delia na základe ceny, typu a tvaru, či používaného operačného systému.

Ak šport nie je priorita, možno hľadáte skôr univerzálne hodinky, prečítajte si náš návod Ako vybrať najlepšie inteligentné hodinky.

Typy športových inteligentných hodiniek

V minulosti sa športové hodinky rozdeľovali hlavne na dámske a pánske. Avšak v súčasnosti je trend pre väčšinu modelov unisex, pričom ide zároveň aj o najpredávanejšiu kategóriu. Je skutočne len na vás, čo sa vám páči a čomu dáte prednosť. Dôležitejšie rozdelenie je skôr podľa ceny, od ktorej sa potom odvíja kvalita a funkcionalita hodiniek. No čoraz viac sa na trhu začínajú presadzovať aj športové náramky, ktoré preberajú funkciu športtesterov.

Lacné športové hodinky

Uspokojivé športové inteligentné hodinky môžete kúpiť už za pár eur. No samozrejme, nepočítajte tu napríklad s takým GPS modulom, či s niektorými zaujímavými funkciami a aplikáciami. Jedinou väčšou výhodou lacnejších hodiniek je ich výdrž batérie. Na druhej strane tým, ktorým stačí iba monitorovať spánok, či využívať krokomer alebo merať srdcový tep, budú aj lacnejšie modely dostačujúce.

Drahšie športové hodinky

Za drahšie športové hodinky možno považovať tie od ceny 150 €, no pokiaľ chcete úplne to najlepšie, budete si musieť ešte pár stoviek priplatiť. Je však potrebné pamätať na to, že vysoká funkcionalita hodiniek vo všeobecnosti znižuje výdrž batérie. Našťastie, niektoré najdrahšie modely už disponujú systémom na spracovanie spotreby batérie, pričom zároveň aj automaticky upozorňujú na zníženie jej spotreby. Samozrejmosťou je pekný dizajn, kvalitný materiál, OLED displej a vymeniteľné náramky, ktoré si môžete meniť podľa nálady alebo spoločenskej príležitosti. Medzi najlepšie značky športových hodiniek patria napríklad tie od Suunto, Polar alebo Garmin. Samozrejmou súčasťou balenia týchto hodiniek je aj hrudný pás na presnejšie meranie srdcového tepu počas športovania.

Fitness náramky

V súčasnosti sa už rozdiel medzi športtestermi a športovými hodinkami značne stiera. Jediné, na základe čoho ešte môžeme tieto dve zariadenia rozlišovať je skutočnosť, že športtestery sú prednostne určené na zaznamenávanie tepovej frekvencie, času a vzdialenosti pri behu. Takže ich prvotným účelom bolo monitorovať zdravotný stav počas behu. To isté platilo aj pri náramkoch. Momentálne však už majú podstatne širšiu škálu využitia pri mnohých ďalších športoch. Dokonca sa už stali akousi súčasťou každodenného života a užitočným pomocníkom na ceste k zdravému životnému štýlu.

vyberomat sk sports smart watch
vyberomat sk sports smart watch

Podobne ako to je pri klasických športových hodinkách, aj náramky dokážu monitorovať spánok či pohybové aktivity počas celého dňa. Tieto informácie je potom možné ukladať do smartfónu a mať tak prehľad o všetkých aktivitách a tiež o tom, čo treba zlepšiť, aby ste boli zdravší. Tie drahšie náramky, napríklad od značky Fitbit, dokonca dokážu upozorniť aj na to, kedy treba pohybovú aktivitu zvýšiť, alebo naopak, navrhnú oddych a regeneráciu.

Apple Watch

Apple Watch sú akýmsi univerzálnym riešením a kompromisom medzi klasickými inteligentnými hodinkami a športovými. A určite sú vzhľadom na svoju perfektnú kompatibilitu so smartfónmi od Apple (operačný systém iOS) tým najlepším riešením pre tých, čo majú mobilný telefón tejto značky. Tie novšie, napríklad Watch Series 5, sú doslova nabité funkciami širokej škály a rôznorodého použitia, nielen toho športového.

Za všetky môžeme spomenúť napríklad funkcie Apple Pay, krokomer, výpočet kalórií, meranie rýchlosti, meranie EKG, GPS, výškomer, gyroskop, vodotesnosť, kompas alebo senzor Galileo. Notifikácie a ovládanie mobilu, či prehrávanie hudby sú samozrejmosťou. Pripájať sa je možné pomocou technológie Bluetooth alebo Wifi.

Ktoré parametre si treba všímať?

Podobne ako pri klasických modeloch inteligentných hodiniek, aj pri športových si treba dávať pozor na kompatibilitu s mobilným telefónom.

Kto má operačný systém Android, nech radšej ani len nepomyslí na to, že by si kúpil napríklad hodinky značky Apple Watch Series 5. Bez spárovaného zariadenia sú hodinky iba takým pekným doplnkom oblečenia, ktoré ukazujú čas a dátum. Prípadne vám zmerajú ešte tep, či nanajvýš poskytnú iba tie najzákladnejšie informácie. Našťastie v súčasnosti je množstvo variant, dokonca špecifických na konkrétnu športovú oblasť. Každý si tak môže prísť na svoje. No pri športových hodinkách si treba dať zvlášť pozor aj na ďalšie parametre.  

Displej

Pochopiteľne, displej je dominantou hodiniek. Keďže sa ale používajú pri športe, malo by byť sklíčko displeja odolné proti poškriabaniu. Hlavne ak športujete niekde vonku v prírode. Pokiaľ nie je sklíčko odolné, stačí jeden konárik a škrabanec je na svete. Ďalším dôležitým aspektom je čitateľnosť displeja. Ten by sa mal dať ľahko čítať ako pri horších svetelných podmienkach, tak aj na priamom svetle. Poteší tiež široký pozorovací uhol.

Vodeodolnosť

Nemusíte byť nutne potápač, či plavec. Vodeodolné hodinky sa vám zídu aj pri športových aktivitách na daždi. Alebo tiež pokiaľ sa viac potíte. Samozrejme, ak máte v pláne sa s hodinkami potápať, ešte pred kúpou si overte, do akej reálnej hĺbky sú určené.

Výdrž batérie

Tento parameter je vo všeobecnosti veľký problém. Veď nabíjať zariadenie každú chvíľu je veľká otrava. Pri športových hodinkách je výdrž batérie ovplyvnená najmä systémom GPS. So zapnutým GPS sa prevádzková doba hodiniek v priemere pohybuje iba v rozpätí niekoľkých hodín (pokiaľ nevlastníte niektorý z najdrahších modelov). Pri vypnutom a v základnom režime, sa výdrž batérie predlžuje na dni, ba dokonca aj týždne. Preto ak ste povahou dobrodruh a často chodíte von do terénu, určite sa snažte nájsť model, ktorý aj so zapnutým GPS poslúži minimálne 10-12 hodín.

Veľkosť a hmotnosť

Samozrejme, športové hodinky by mali byť na ruke čo najpohodlnejšie, a to predovšetkým znamená, že čím nižšia váha, tým lepšie. Rozhodne nie je nič príjemné, keď vás na ruke pri športovaní niečo omína. Preto si ešte pred kúpou konkrétneho modelu vyskúšajte, či vás náramok niekde netlačí. Najmä ľudia s užším zápästím môžu mať problém s hodinkami, ktoré sú ťažšie.

Na ktoré športy sú hodinky ideálne?

Nebudeme ďaleko od pravdy keď odpovieme, že takmer na všetky. Minimálne na tie najpopulárnejšie. Zo začiatku sa inteligentné hodinky používali prevažne na chudnutie – spaľovanie tukov. A to z dôvodu, že umožňujú udržiavať optimálnu tepovú frekvenciu pri spaľovaní kalórií. Drahšie modely hodiniek dokonca dokážu zo spálených kalórií vypočítať aj percento spáleného tuku. Ocenia to najmä tí, ktorí radi chodia do fitness centra a snažia sa držať štíhlu líniu.

Ďalej tu je beh. Pamätajte však na to, že aj pri behaní je dobré, ak hodinky disponujú zabudovaným GPS. Takto získate informácie o vzdialenosti, rýchlosti i svojom tempe. Tiež v prípade cezpoľného behu sa vám určite zíde, že vás GPS dokáže vrátiť na štartovací bod. Medzi obľúbené značky hodiniek na beh patria napríklad Garmin alebo Apple Watch.

vyberomat sk sports smart watch
vyberomat sk sports smart watch

Podobne športové hodinky oceníte aj pri bicyklovaní. Aj v tomto prípade dokáže GPS spojiť užitočnosť so zábavou. Môžete si na hodinkách naplánovať trasu a potom ju zdieľať s priateľmi na sociálnych sieťach. Samozrejme počas bicyklovania máte prehľad o rýchlosti, spaľovaní kalórií či prejdených kilometroch.

Aj pri plávaní sa vám tento malý pomocník zíde. No pozor. Samozrejme, hodinky musia byť vodeodolné. Tiež by ste mali poznať informáciu, do akej hĺbky je sa s nimi možné ponoriť. Rovnako si zistite, či si ich môžete zobrať so sebou k moru. Slaná voda totiž niektorým modelom hodiniek neprospieva.

No a v neposlednom rade je tu mnohými obľúbená turistika. V tomto prípade by ste mali pamätať aj na funkciu – výškomer. Niektoré modely hodiniek dokonca nadmorskú výšku dokážu vyrátať pomocou GPS. A určite sa hodí aj fotoaparát na rýchle fotenie. Avšak to najdôležitejšie, čo by ste mali zohľadniť je výdrž batérie. Vonku v prírode si hodinky len ťažko nabijete. Ideálne je, ak v pohotovostnom režime vydržia aspoň pár dní.

Užitočný pomocník na turistiku a tracking

Premýšľali ste už nad tým, kde by sa vám mohli športové hodinky hodiť asi najviac? Určite mnohí z vás odpovedia, že práve pri turistike. Tá v sebe skrýva nespočetné možnosti, ako takéto hodinky naplno využiť. Samozrejme, zodpovedá tomu aj cena. Bavíme sa totiž o tom najlepšom z najlepšieho. V súčasnosti sú v popredí najmä dve značky modelov športových hodiniek, a síce Suunto a Garmin. V čom konkrétne vám tieto modely špičkových hodiniek dokážu pri trackovaní pomôcť? A Ako zvládajú aj iné športy?

Keď sa stane šport a výlet do prírody dobrodružstvom

Snáď ani neexistujú žiadne extrémne športové aktivity, ktoré by ste vďaka týmto hodinkám nezvládli. Všetko od plávania v bazéne, až po lyžovanie vo vysokých rýchlostiach na alpskom ľadovci. To všetko si môžete na zápästí monitorovať. O výpočte spálených kalórií, počítaní krokov, či monitorovaní spánku, sa hádam netreba zmieňovať.

To všetko je základ, ktorý zvládnu aj tie najlacnejšie typy hodiniek. No v prípade trackových hodiniek od značiek Garmin alebo Suunto je pochopiteľne tento výber ďaleko pestrejší. Tých výhod je nespočetne. Zmienime iba tie najhlavnejšie, vďaka ktorým sa každý výlet stane zábavou.

V prvom rade je tu excelentná výdrž batérie – v režime smartwatch v priemere dva až štyri týždne. S plne aktívnou GPS rádovo dni. Zároveň tiež automaticky upozorňujú na zníženie spotreby. A to sa v teréne veru hodí. Drahšie modely od značky Suunto dokonca disponujú systémom, ktorý znižuje nároky GPS na spotrebu batérie. 

Náročné športové využitie

Ďalej tu je niečo pre náročných športovcov. Ide najmä o možnosť merania efektivity tréningu, regulácia presného tempa tréningu, meranie výkonu, tepovej frekvencie, možnosť nastavenia cieľovej hodnoty, plánovanie tréningov a športový denník.

A to ešte nie je ani zďaleka všetko. Pri jednotlivých športoch sú totiž ešte rôzne vychytávky. Napríklad pri plávaní je možnosť nastaviť dĺžku bazéna. Hodinky tak v bazéne dokážu presne vyhodnotiť čas, tempo a dokonca ešte aj rozoznať plavecký spôsob pri každej odplávanej dĺžke bazéna. V prípade potápania existujú špeciálne potápačské hodinky s hĺbkomerom a možnosťou potápania až do 100 metrov. Cyklisti zase ocenia možnosť pripojenia senzora na meranie kadencie šliapania alebo rýchlosti. A v teréne sa rozhodne hodí presný barometrický výškomer a elektromagnetický kompas.  

Turistika a vonkajšie aktivity

Avšak pri turistike asi najviac budete potrebovať všetky funkcie spojné s GPS. Pochopiteľne v tejto oblasti je jedným z lídrov na trhu značka Garmin. Spoločnosť sa zaoberá takmer všetkými typmi navigačných systémov. Okrem všeobecne rozšírených turistických navigácií (pre klasických turistov, aj pre priaznivcov geocachingu) produkuje tiež autonavigácie, navigačné systémy pre lode a lietadlá, či dokonca i špeciálne GPS pre hráčov golfu.

Medzi úplný základ patrí napríklad možnosť nahrávania a navigovania po vopred vytvorenej trase, ktorá sa zobrazuje na slepej mape, a to aj vrátane trasových bodov (waypointov). Samozrejme, môžete sa potom po tej istej trase vrátiť do východzieho bodu. Po spárovaní s telefónom sa tieto trasy dajú sledovať a zdieľať spoločne s priateľmi na rôznych sociálnych sieťach. Dokonca u tých drahších modelov dokážete pomocou GPS objavovať nové trasy s teplotnými mapami. Tých možností je tu naozaj neúrekom, hoci aj pre už zmienených golfistov.

Niekoľko praktických rád na záver a zhrnutie

Ako prvú vec, ktorú by ste mali pri výbere svojich športových inteligentných hodiniek premyslieť, je cenový strop hodiniek. Pochopiteľne, čím vyššia cena, tým vyššia kvalita a viac zábavy. Dokonca tie drahšie modely už dokážu do určitej miery kompenzovať vyššie nároky na výdrž batérie. Čo ďalšie je treba pri výbere hodiniek zohľadniť? Pripravili sme pre vás niekoľko užitočných typov, ako si pre seba vybrať to najlepšie.

Preferovaný šport

Pri športových hodinkách je vhodné zvážiť účel a preferovaný šport. Niektoré modely hodiniek sú totiž vyrobené prednostne na konkrétny šport. Napríklad potápačské s hĺbkomerom a vodeodolnosťou až do 100 m. Alebo pokiaľ máte radi golf, existujú aj hodinky pre golfistov.

Pokiaľ radi chodíte na dlhé výlety do prírody, tak si nezabudnite vybrať hodinky s väčšou výdržou batérie. Najvyššie nároky má pre turistov práve najužitočnejšia funkcia – GPS. Preto si dobre prekontrolujte údaj, koľko vám vydržia hodinky s aktívnym GPS, a nielen koľko vydržia v pohotovostnom režime. V teréne určite oceníte aj barometrický výškomer a elektromagnetický kompas.

Ak ste často v náročnom teréne, napríklad v lese, tak dbajte na odolnosť hodiniek. Najmä voči poškriabaniu. Tiež si všímajte číslo IP stupnice, ktoré by malo byť čo najvyššie. Displej hodiniek by mal byť čitateľný za každých svetelných podmienok a so širokým pozorovacím uhlom.

Doplnková výbava

Niektoré drahšie modely hodiniek obsahujú v balení aj hrudný pás na presnejšie meranie tepovej frekvencie počas športovania. Pokiaľ ho v balení nemáte a ide vám práve o tieto výsledky, tak si ho dokúpte. 

Softwareová výbava

V súčasnosti tými najužitočnejšími a najpoužívanejšími funkciami disponujú aj lacnejšie modely športových hodiniek (napríklad krokomer, monitorovanie kvality spánku, meranie srdcového tepu, čítanie notifikácií, čítanie správ…). Pokiaľ vám ide iba o chudnutie, budú vám stačiť aj hodinky z tejto cenovej kategórie. Ak si však chcete svoje tréningy na hodinkách aj plánovať, prípadne si viesť športový denník, tak budete musieť siahnuť hlbšie do vrecka. 

Kompatibilita so smartfónom

Dbajte na kompatibilitu s vaším mobilným telefónom. V tomto smere hrá hlavnú úlohu operačný systém hodiniek. Pokiaľ máte napríklad iPhone, vašou najlepšou voľbou budú jednoznačne iba inteligentné hodinky Apple Watch. Pre najnáročnejších užívateľov je momentálne na trhu model Apple Watch Series 5.

Tipy na záver

  • Športovo založeným by nemala uniknúť aplikácia RunKeeper alebo Endomondo. Budete si tak môcť svoje športové výsledky porovnávať s priateľmi.
  • Ak si plánujete cestu k moru, nezabudnite si zistiť, či sú vaše vodotesné hodinky odolné aj voči slanej vode.
Nejlepší chytré hodinky 😱! Garmin Fēnix 6X Pro - [recenze]

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest