Ako vybra┼ą najlep┼íie ┼íportov├ę inteligentn├ę hodinky

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk xiaomi mi band
vyberomat sk xiaomi mi band

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą

vyberomat sk samsung galaxy watch
vyberomat sk samsung galaxy watch

Rozumn├í vo─żba

vyberomat sk garmin fenic x sapphire graydlcblack band
vyberomat sk garmin fenic x sapphire graydlcblack band

Najvyššia kvalita

Modern├í doba so sebou priniesla mnoh├ę u┼żito─Źn├ę vyn├ílezy, o ktor├Żch sme e┼íte pred p├ír rokmi ani len nechyrovali. ┼áportov├ę inteligentn├ę hodinky s├║ rozhodne jedn├Żm z nich. Ide o nesmierne u┼żito─Źn├ęho a sofistikovan├ęho pomocn├şka, ktor├Ż v├ím okrem uk├ízania ─Źasu a d├ítumu, dok├í┼że spr├şjemni┼ą cel├Ż de┼ł.

P├Żtate sa ako? Nu┼ż napr├şklad pre ┼íportovcov, ale nielen pre nich, nie je ni─Ź ─żah┼íie ako sa pozrie┼ą na z├íp├Ąstie a tam si skontrolova┼ą v┼íetky svoje pohybov├ę aktivity, ktor├ę za cel├Ż de┼ł absolvovali. Alebo si skontrolova┼ą svoj zdravotn├Ż stav ─Źi kvalitu sp├ínku. Preto tak, ako si nevieme predstavi┼ą svoje ┼żivoty bez smartf├│nu, si ho u┼ż mnoh├ş z n├ís nevedia predstavi┼ą ani bez svojich inteligentn├Żch hodiniek. Tie sa toti┼ż u┼ż stali akousi pred─║┼żenou rukou mobiln├ęho telef├│nu. Preto sa nemo┼żno ─Źudova┼ą, ┼że v s├║─Źasnosti je trh zaplaven├Ż mnoh├Żmi modelmi od r├┤znych v├Żrobcov.

vyberomat sk sports smart watch
vyberomat sk sports smart watch

─îo si vybra┼ą?

V tabu─żke ni┼ż┼íie sme si pre v├ís pripravili zop├ír tipov na v├Żhodn├ę ┼íportov├ę hodinky.

N├ízovKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
Xiaomi Mi Band 5 – dostupn├í cena
– mno┼żstvo funkci├ş
– vodotesnos┼ą
– v├Żdr┼ż bat├ęrie
– lacnej┼í├ş dizajn
– silik├│nov├ę ramienko
22 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Xiaomi Amazfit GTS Gold – mno┼żstvo funkci├ş
– sklo Gorilla Glass
– vodotesnos┼ą
– dlh├í v├Żdr┼ż bat├ęrie
– ┼íirok├í farebn├í ┼ík├íla ramienok
– nepresn├ę meranie tepu
– m├┤┼żu vznikn├║┼ą probl├ęmy s pripojen├şm
79 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Samsung Galaxy Watch3 – mno┼żstvo funkci├ş
– sklo Gorila Glass
– vodotesnos┼ą
– mno┼żstvo technol├│gi├ş
– vodotesnos┼ą
– dlh├ę nab├şjanie260 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Apple Watch Series 6 – mno┼żstvo funkci├ş
– vodotesnos┼ą
– mno┼żstvo technol├│gi├ş
– ┼íirok├í farebn├í ┼ík├íla ramienok
– krat┼íia v├Żdr┼ż bat├ęrie
– kompatibilita iba s iOS
460 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Garmin Fenic 6X Sapphire GrayDLC/ Black Band – mno┼żstvo funkci├ş
– sklo Gorilla Glass
– vodotesnos┼ą
– mno┼żstvo technol├│gi├ş
– dlh├í v├Żdr┼ż bat├ęrie 
– vysok├í cena761 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
vyberomat sk xiaomi mi band

Xiaomi Mi Band 5

┼áportov├ę hodinky od zna─Źky Xiaomi s├║ kompatibiln├ę s Androidom aj iOS. Obsahuj├║ ┼íportov├ę funkcie: Krokomer, v├Żpo─Źet kal├│ri├ş, meranie tepu, meranie vzdialenosti, meranie r├Żchlosti a meranie tempa. Okrem ┼íportov├Żch, pon├║kaj├║ aj zdravotn├ę funkcie: Monitoring sp├ínku, pripomenutie pohybu a sledovanie men┼ítrua─Źn├ęho cyklu. Disponuj├║ smart funkciami ako je prijatie hovorov, notifik├ície z telef├│nu, h─żadanie mobilu, po─Źasie, prehr├íva─Ź hudby, vibr├ície, d├ítum, stopky, bud├şk, de┼ł v t├Ż┼żdni a chronograf. Maxim├ílna v├Żdr┼ż hodiniek je 15 dn├ş. Dosahuj├║ vodotesnos┼ą 50 m ( 5 ATM).


vyberomat sk xiaomi amazfit gts gold

Xiaomi Amazfit GTS Gold

Hodinky Xiaomi pon├║kaj├║ mno┼żstvo funkci├ş. ┼áportov├ę funkcie: Krokomer, v├Żpo─Źet kal├│ri├ş, meranie tepu, meranie vzdialenosti, meranie r├Żchlosti, meranie tempa a intervalov├Ż tr├ęning. Zdravotn├ę funkcie: Monitoring sp├ínku a pripomenutie pohybu. Smart funkcie: Prijatie hovorov, notifik├ície z telef├│nu, h─żadanie telef├│nu, prehr├íva─Ź hudby, po─Źasie, re┼żim sp├ínku, GPS a vibr├ície. Smart hodinky s├║ kompatibiln├ę s Androidom a iOS. Prednos┼ąou je naozaj dlh├í v├Żdr┼ż bat├ęrie a to max. 46 dn├ş. S├║─Źas┼ąou balenia je dob├şjac├ş k├íbel. Hodinky s├║ vodotesn├ę: 50 m (5 ATM).


vyberomat sk samsung galaxy watch

Samsung Galaxy Watch 3

┼áportov├ę hodinky s├║ kompatibiln├ę s Androidom aj iOS. Pon├║kaj├║ kapacitu ├║lo┼żiska 8 000 MB. Disponuje mno┼żstvom ┼íportov├Ż funkci├ş, a to: Krokomer, v├Żpo─Źet kal├│ri├ş, meranie tepu, meranie vzdialenosti, meranie vyjden├Żch poschod├ş, podpora aplik├ície strava, tepov├ę z├│ny, virtu├ílny tr├ęner a automatick├ę za─Źatie aktivity. Okrem ┼íportov├Żch pon├║ka aj zdravotn├ę funkcie: Hydrat├ícia, meranie EKG, meranie krvn├ęho tlaku, meranie satur├ície kysl├şku v krvi, meranie ├║rovne stresu, monitoring sp├ínku, um├Żvanie r├║k, pripomenutie pohybu, sledovanie men┼ítrua─Źn├ęho cyklu a v├Żpo─Źet prijat├Żch kal├│ri├ş. S├║─Źas┼ąou hodiniek s├║ smart funkcie, ktor├Żmi disponuj├║ najnov┼íie typy smart telef├│ny. Maxim├ílna v├Żdr┼ż bat├ęrie je 5 dn├ş. Hodinky s├║ vodotesn├ę: 50 m (5 ATM).


vyberomat sk apple watch series

Apple Watch Series 6

Smart ┼íportov├ę hodinky od Apple pon├║kaj├║ mno┼żstvo u┼żito─Źn├Żch funkci├ş. ┼áportov├ę funkcie: Krokomer, v├Żpo─Źet kal├│ri├ş, meranie tepu, meranie vzdialenosti, meranie r├Żchlosti, meranie tempa, meranie vyjden├Żch poschod├ş, podpora aplik├ície strava, prev├Ż┼íenie a automatick├ę za─Źatie aktivity. Zdravotn├ę funkcie: Meranie EKG, meranie satur├ície kysl├şku v krvi, monitoring sp├ínku, pripomenutie pohybu, sledovanie men┼ítrua─Źn├ęho cyklu a upozornenie na srdcov├ę probl├ęmy. Smart funkcie: apple pay, siri, notifik├ície z telef├│nu, odpovedanie cez diktovanie, detekcia p├ídu, accessibility, h─żadanie mobilu, mapy, navig├ícia, obchod s aplik├íciami, hudba, po─Źasie, re┼żim sp├ínku a vibr├ície. Hodinky s├║ kompatibiln├ę iba s iOS. Disponuj├║ kapacitou 32 000 MB. V├Żdr┼ż bat├ęrie hodiniek je 18 hod├şn. Vodotesnos┼ą: 50 m ( 5 ATM).


vyberomat sk garmin fenic x sapphire graydlcblack band

Garmin Fenic 6X Sapphire GrayDLC/ Black Band

Zna─Źka Garmin je zn├íma v─Ćaka vysokej kvalite ┼íportov├Żch hodiniek. S├║ kompatibiln├ę s Androidom aj iOS. Hodinky obsahuj├║ akcelerometer, galileo, GLONASS, GPS, gyroskop, kompas, oxymeter a vibr├ície. Disponuje kapacitou 32 000 MB. ┼áportov├ę funkcie hodiniek: Krokomer, v├Żpo─Źet kal├│ri├ş, meranie tepu, meranie vzdialenosti, meranie r├Żchlosti, meranie tempa, intervalov├Ż tr├ęning, meranie vyjden├Żch poschod├ş, tepov├ę z├│ny, ├║rove┼ł regener├ície tela a virtu├ílny tr├ęner. Smart funkcie hodiniek: Monitoring sp├ínku, d├ítum, stopky, bud├şk, de┼ł v t├Ż┼żdni, osvetlenie a kalend├ír. Hodinky be┼żne vydr┼żia pri prev├ídzke 60 hod├şn. Maxim├ílna v├Żdr┼ż bat├ęrie je 80 dn├ş.

Nad ─Ź├şm prem├Ż┼íla┼ą pri v├Żbere

A ako si vybra┼ą pre seba to najlep┼íie? Ak├Ż ┼íport sa spo─żahlivo d├í pomocou hodiniek monitorova┼ą? V ─Źl├ínku sme preto pre v├ís pripravili preh─żad u┼żito─Źn├Żch inform├íci├ş, na z├íklade ktor├Żch sa ─żah┼íie rozhodnete.

┼áport je nedelite─żnou s├║─Źas┼ąou ka┼żd├ęho z n├ís, alebo by aspo┼ł mal by┼ą. ─îi u┼ż ide o pl├ívanie, beh, bicyklovanie, ly┼żovanie alebo turistiku, nemali by sme zab├║da┼ą na vhodn├ę ┼íportov├ę doplnky. A inteligentn├ę hodinky s├║ v tomto smere na poprednom mieste. Nielen kv├┤li monitorovaniu ┼íportov├Żch aktiv├şt, ─Źo je ich prim├írnym ├║─Źelom, ale napr├şklad aj kv├┤li motiv├ícii prekon├íva┼ą sam├ęho seba. ─îlovek m├í tak na ruke hmatate─żn├Ż n├ístroj, na z├íklade ktor├ęho sa m├┤┼że te┼íi┼ą z postupne sa zlep┼íuj├║cich ┼íportov├Żch v├Żkonov.

Samozrejme, tie┼ż je tu ot├ízka bezpe─Źnosti pri ┼íporte, ktor├║ m├íte v─Ćaka hodink├ím plne pod kontrolou. V s├║─Źasnosti sa ┼íportov├ę hodinky naj─Źastej┼íie delia na z├íklade ceny, typu a tvaru, ─Źi pou┼ż├şvan├ęho opera─Źn├ęho syst├ęmu.

Ak ┼íport nie je priorita, mo┼żno h─żad├íte sk├┤r univerz├ílne hodinky, pre─Ź├ştajte si n├í┼í n├ívod Ako vybra┼ą najlep┼íie inteligentn├ę hodinky.

Typy ┼íportov├Żch inteligentn├Żch hodiniek

V minulosti sa ┼íportov├ę hodinky rozde─żovali hlavne na d├ímske a p├ínske. Av┼íak v s├║─Źasnosti je trend pre v├Ą─Ź┼íinu modelov unisex, pri─Źom ide z├írove┼ł aj o najpred├ívanej┼íiu kateg├│riu. Je skuto─Źne len na v├ís, ─Źo sa v├ím p├í─Źi a ─Źomu d├íte prednos┼ą. D├┤le┼żitej┼íie rozdelenie je sk├┤r pod─ża ceny, od ktorej sa potom odv├şja kvalita a funkcionalita hodiniek. No ─Źoraz viac sa na trhu za─Ź├şnaj├║ presadzova┼ą aj ┼íportov├ę n├íramky, ktor├ę preberaj├║ funkciu ┼íporttesterov.

Lacn├ę ┼íportov├ę hodinky

Uspokojiv├ę ┼íportov├ę inteligentn├ę hodinky m├┤┼żete k├║pi┼ą u┼ż za p├ír eur. No samozrejme, nepo─Ź├ştajte tu napr├şklad s tak├Żm GPS modulom, ─Źi s niektor├Żmi zauj├şmav├Żmi funkciami a aplik├íciami. Jedinou v├Ą─Ź┼íou v├Żhodou lacnej┼í├şch hodiniek je ich v├Żdr┼ż bat├ęrie. Na druhej strane t├Żm, ktor├Żm sta─Ź├ş iba monitorova┼ą sp├ínok, ─Źi vyu┼ż├şva┼ą krokomer alebo mera┼ą srdcov├Ż tep, bud├║ aj lacnej┼íie modely dosta─Źuj├║ce.

Drah┼íie ┼íportov├ę hodinky

Za drah┼íie ┼íportov├ę hodinky mo┼żno pova┼żova┼ą tie od ceny 150 ÔéČ, no pokia─ż chcete ├║plne to najlep┼íie, budete si musie┼ą e┼íte p├ír stoviek priplati┼ą. Je v┼íak potrebn├ę pam├Ąta┼ą na to, ┼że vysok├í funkcionalita hodiniek vo v┼íeobecnosti zni┼żuje v├Żdr┼ż bat├ęrie. Na┼í┼ąastie, niektor├ę najdrah┼íie modely u┼ż disponuj├║ syst├ęmom na spracovanie spotreby bat├ęrie, pri─Źom z├írove┼ł aj automaticky upozor┼łuj├║ na zn├ş┼żenie jej spotreby. Samozrejmos┼ąou je pekn├Ż dizajn, kvalitn├Ż materi├íl, OLED displej a vymenite─żn├ę n├íramky, ktor├ę si m├┤┼żete meni┼ą pod─ża n├ílady alebo spolo─Źenskej pr├şle┼żitosti. Medzi najlep┼íie zna─Źky ┼íportov├Żch hodiniek patria napr├şklad tie od Suunto, Polar alebo Garmin. Samozrejmou s├║─Źas┼ąou balenia t├Żchto hodiniek je aj hrudn├Ż p├ís na presnej┼íie meranie srdcov├ęho tepu po─Źas ┼íportovania.

Fitness náramky

V s├║─Źasnosti sa u┼ż rozdiel medzi ┼íporttestermi a ┼íportov├Żmi hodinkami zna─Źne stiera. Jedin├ę, na z├íklade ─Źoho e┼íte m├┤┼żeme tieto dve zariadenia rozli┼íova┼ą je skuto─Źnos┼ą, ┼że ┼íporttestery s├║ prednostne ur─Źen├ę na zaznamen├ívanie tepovej frekvencie, ─Źasu a vzdialenosti pri behu. Tak┼że ich prvotn├Żm ├║─Źelom bolo monitorova┼ą zdravotn├Ż stav po─Źas behu. To ist├ę platilo aj pri n├íramkoch. Moment├ílne v┼íak u┼ż maj├║ podstatne ┼íir┼íiu ┼ík├ílu vyu┼żitia pri mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch ┼íportoch. Dokonca sa u┼ż stali akousi s├║─Źas┼ąou ka┼żdodenn├ęho ┼żivota a u┼żito─Źn├Żm pomocn├şkom na ceste k zdrav├ęmu ┼żivotn├ęmu ┼ít├Żlu.

vyberomat sk sports smart watch
vyberomat sk sports smart watch

Podobne ako to je pri klasick├Żch ┼íportov├Żch hodink├ích, aj n├íramky dok├í┼żu monitorova┼ą sp├ínok ─Źi pohybov├ę aktivity po─Źas cel├ęho d┼ła. Tieto inform├ície je potom mo┼żn├ę uklada┼ą do smartf├│nu a ma┼ą tak preh─żad o v┼íetk├Żch aktivit├ích a tie┼ż o tom, ─Źo treba zlep┼íi┼ą, aby ste boli zdrav┼í├ş. Tie drah┼íie n├íramky, napr├şklad od zna─Źky Fitbit, dokonca dok├í┼żu upozorni┼ą aj na to, kedy treba pohybov├║ aktivitu zv├Ż┼íi┼ą, alebo naopak, navrhn├║ oddych a regener├íciu.

Apple Watch

Apple Watch s├║ ak├Żmsi univerz├ílnym rie┼íen├şm a kompromisom medzi klasick├Żmi inteligentn├Żmi hodinkami a ┼íportov├Żmi. A ur─Źite s├║ vzh─żadom na svoju perfektn├║ kompatibilitu so smartf├│nmi od Apple (opera─Źn├Ż syst├ęm iOS) t├Żm najlep┼í├şm rie┼íen├şm pre t├Żch, ─Źo maj├║ mobiln├Ż telef├│n tejto zna─Źky. Tie nov┼íie, napr├şklad Watch Series 5, s├║ doslova nabit├ę funkciami ┼íirokej ┼ík├íly a r├┤znorod├ęho pou┼żitia, nielen toho ┼íportov├ęho.

Za v┼íetky m├┤┼żeme spomen├║┼ą napr├şklad funkcie Apple Pay, krokomer, v├Żpo─Źet kal├│ri├ş, meranie r├Żchlosti, meranie EKG, GPS, v├Ż┼íkomer, gyroskop, vodotesnos┼ą, kompas alebo senzor Galileo. Notifik├ície a ovl├ídanie mobilu, ─Źi prehr├ívanie hudby s├║ samozrejmos┼ąou. Prip├íja┼ą sa je mo┼żn├ę pomocou technol├│gie Bluetooth alebo Wifi.

Ktor├ę parametre si treba v┼í├şma┼ą?

Podobne ako pri klasick├Żch modeloch inteligentn├Żch hodiniek, aj pri ┼íportov├Żch si treba d├íva┼ą pozor na kompatibilitu s mobiln├Żm telef├│nom.

Kto m├í opera─Źn├Ż syst├ęm Android, nech rad┼íej ani len nepomysl├ş na to, ┼że by si k├║pil napr├şklad hodinky zna─Źky Apple Watch Series 5. Bez sp├írovan├ęho zariadenia s├║ hodinky iba tak├Żm pekn├Żm doplnkom oble─Źenia, ktor├ę ukazuj├║ ─Źas a d├ítum. Pr├şpadne v├ím zmeraj├║ e┼íte tep, ─Źi nanajv├Ż┼í poskytn├║ iba tie najz├íkladnej┼íie inform├ície. Na┼í┼ąastie v s├║─Źasnosti je mno┼żstvo variant, dokonca ┼ípecifick├Żch na konkr├ętnu ┼íportov├║ oblas┼ą. Ka┼żd├Ż si tak m├┤┼że pr├şs┼ą na svoje. No pri ┼íportov├Żch hodink├ích si treba da┼ą zvl├í┼í┼ą pozor aj na ─Ćal┼íie parametre.  

Displej

Pochopite─żne, displej je dominantou hodiniek. Ke─Ć┼że sa ale pou┼ż├şvaj├║ pri ┼íporte, malo by by┼ą skl├ş─Źko displeja odoln├ę proti po┼íkriabaniu. Hlavne ak ┼íportujete niekde vonku v pr├şrode. Pokia─ż nie je skl├ş─Źko odoln├ę, sta─Ź├ş jeden kon├írik a ┼íkrabanec je na svete. ─Äal┼í├şm d├┤le┼żit├Żm aspektom je ─Źitate─żnos┼ą displeja. Ten by sa mal da┼ą ─żahko ─Ź├şta┼ą ako pri hor┼í├şch sveteln├Żch podmienkach, tak aj na priamom svetle. Pote┼í├ş tie┼ż ┼íirok├Ż pozorovac├ş uhol.

Vodeodolnos┼ą

Nemus├şte by┼ą nutne pot├ípa─Ź, ─Źi plavec. Vodeodoln├ę hodinky sa v├ím z├şdu aj pri ┼íportov├Żch aktivit├ích na da┼żdi. Alebo tie┼ż pokia─ż sa viac pot├şte. Samozrejme, ak m├íte v pl├íne sa s hodinkami pot├ípa┼ą, e┼íte pred k├║pou si overte, do akej re├ílnej h─║bky s├║ ur─Źen├ę.

V├Żdr┼ż bat├ęrie

Tento parameter je vo v┼íeobecnosti ve─żk├Ż probl├ęm. Ve─Ć nab├şja┼ą zariadenie ka┼żd├║ chv├ş─żu je ve─żk├í otrava. Pri ┼íportov├Żch hodink├ích je v├Żdr┼ż bat├ęrie ovplyvnen├í najm├Ą syst├ęmom GPS. So zapnut├Żm GPS sa prev├ídzkov├í doba hodiniek v priemere pohybuje iba v rozp├Ąt├ş nieko─żk├Żch hod├şn (pokia─ż nevlastn├şte niektor├Ż z najdrah┼í├şch modelov). Pri vypnutom a v z├íkladnom re┼żime, sa v├Żdr┼ż bat├ęrie predl┼żuje na dni, ba dokonca aj t├Ż┼żdne. Preto ak ste povahou dobrodruh a ─Źasto chod├şte von do ter├ęnu, ur─Źite sa sna┼żte n├íjs┼ą model, ktor├Ż aj so zapnut├Żm GPS posl├║┼żi minim├ílne 10-12 hod├şn.

Ve─żkos┼ą a hmotnos┼ą

Samozrejme, ┼íportov├ę hodinky by mali by┼ą na ruke ─Źo najpohodlnej┼íie, a to predov┼íetk├Żm znamen├í, ┼że ─Ź├şm ni┼ż┼íia v├íha, t├Żm lep┼íie. Rozhodne nie je ni─Ź pr├şjemn├ę, ke─Ć v├ís na ruke pri ┼íportovan├ş nie─Źo om├şna. Preto si e┼íte pred k├║pou konkr├ętneho modelu vysk├║┼íajte, ─Źi v├ís n├íramok niekde netla─Ź├ş. Najm├Ą ─żudia s u┼ż┼í├şm z├íp├Ąst├şm m├┤┼żu ma┼ą probl├ęm s hodinkami, ktor├ę s├║ ┼ąa┼ż┼íie.

Na ktor├ę ┼íporty s├║ hodinky ide├ílne?

Nebudeme ─Ćaleko od pravdy ke─Ć odpovieme, ┼że takmer na v┼íetky. Minim├ílne na tie najpopul├írnej┼íie. Zo za─Źiatku sa inteligentn├ę hodinky pou┼ż├şvali preva┼żne na chudnutie ÔÇô spa─żovanie tukov. A to z d├┤vodu, ┼że umo┼ż┼łuj├║ udr┼żiava┼ą optim├ílnu tepov├║ frekvenciu pri spa─żovan├ş kal├│ri├ş. Drah┼íie modely hodiniek dokonca dok├í┼żu zo sp├ílen├Żch kal├│ri├ş vypo─Ź├şta┼ą aj percento sp├ílen├ęho tuku. Ocenia to najm├Ą t├ş, ktor├ş radi chodia do fitness centra a sna┼żia sa dr┼ża┼ą ┼ít├şhlu l├şniu.

─Äalej tu je beh. Pam├Ątajte v┼íak na to, ┼że aj pri behan├ş je dobr├ę, ak hodinky disponuj├║ zabudovan├Żm GPS. Takto z├şskate inform├ície o vzdialenosti, r├Żchlosti i svojom tempe. Tie┼ż v pr├şpade cezpo─żn├ęho behu sa v├ím ur─Źite z├şde, ┼że v├ís GPS dok├í┼że vr├íti┼ą na ┼ítartovac├ş bod. Medzi ob─ż├║ben├ę zna─Źky hodiniek na beh patria napr├şklad Garmin alebo Apple Watch.

vyberomat sk sports smart watch
vyberomat sk sports smart watch

Podobne ┼íportov├ę hodinky ocen├şte aj pri bicyklovan├ş. Aj v tomto pr├şpade dok├í┼że GPS spoji┼ą u┼żito─Źnos┼ą so z├íbavou. M├┤┼żete si na hodink├ích napl├ínova┼ą trasu a potom ju zdie─ża┼ą s priate─żmi na soci├ílnych sie┼ąach. Samozrejme po─Źas bicyklovania m├íte preh─żad o r├Żchlosti, spa─żovan├ş kal├│ri├ş ─Źi prejden├Żch kilometroch.

Aj pri pl├ívan├ş sa v├ím tento mal├Ż pomocn├şk z├şde. No pozor. Samozrejme, hodinky musia by┼ą vodeodoln├ę. Tie┼ż by ste mali pozna┼ą inform├íciu, do akej h─║bky je sa s nimi mo┼żn├ę ponori┼ą. Rovnako si zistite, ─Źi si ich m├┤┼żete zobra┼ą so sebou k moru. Slan├í voda toti┼ż niektor├Żm modelom hodiniek neprospieva.

No a v neposlednom rade je tu mnoh├Żmi ob─ż├║ben├í turistika. V tomto pr├şpade by ste mali pam├Ąta┼ą aj na funkciu ÔÇô v├Ż┼íkomer. Niektor├ę modely hodiniek dokonca nadmorsk├║ v├Ż┼íku dok├í┼żu vyr├íta┼ą pomocou GPS. A ur─Źite sa hod├ş aj fotoapar├ít na r├Żchle fotenie. Av┼íak to najd├┤le┼żitej┼íie, ─Źo by ste mali zoh─żadni┼ą je v├Żdr┼ż bat├ęrie. Vonku v pr├şrode si hodinky len ┼ąa┼żko nabijete. Ide├ílne je, ak v pohotovostnom re┼żime vydr┼żia aspo┼ł p├ír dn├ş.

U┼żito─Źn├Ż pomocn├şk na turistiku a tracking

Prem├Ż┼í─żali ste u┼ż nad t├Żm, kde by sa v├ím mohli ┼íportov├ę hodinky hodi┼ą asi najviac? Ur─Źite mnoh├ş z v├ís odpovedia, ┼że pr├íve pri turistike. T├í v sebe skr├Żva nespo─Źetn├ę mo┼żnosti, ako tak├ęto hodinky naplno vyu┼żi┼ą. Samozrejme, zodpoved├í tomu aj cena. Bav├şme sa toti┼ż o tom najlep┼íom z najlep┼íieho. V s├║─Źasnosti s├║ v popred├ş najm├Ą dve zna─Źky modelov ┼íportov├Żch hodiniek, a s├şce Suunto a Garmin. V ─Źom konkr├ętne v├ím tieto modely ┼ípi─Źkov├Żch hodiniek dok├í┼żu pri trackovan├ş pom├┤c┼ą? A Ako zvl├ídaj├║ aj in├ę ┼íporty?

Ke─Ć sa stane ┼íport a v├Żlet do pr├şrody dobrodru┼żstvom

Sn├í─Ć ani neexistuj├║ ┼żiadne extr├ęmne ┼íportov├ę aktivity, ktor├ę by ste v─Ćaka t├Żmto hodink├ím nezvl├ídli. V┼íetko od pl├ívania v baz├ęne, a┼ż po ly┼żovanie vo vysok├Żch r├Żchlostiach na alpskom ─żadovci. To v┼íetko si m├┤┼żete na z├íp├Ąst├ş monitorova┼ą. O v├Żpo─Źte sp├ílen├Żch kal├│ri├ş, po─Ź├ştan├ş krokov, ─Źi monitorovan├ş sp├ínku, sa h├ídam netreba zmie┼łova┼ą.

To v┼íetko je z├íklad, ktor├Ż zvl├ídnu aj tie najlacnej┼íie typy hodiniek. No v pr├şpade trackov├Żch hodiniek od zna─Źiek Garmin alebo Suunto je pochopite─żne tento v├Żber ─Ćaleko pestrej┼í├ş. T├Żch v├Żhod je nespo─Źetne. Zmienime iba tie najhlavnej┼íie, v─Ćaka ktor├Żm sa ka┼żd├Ż v├Żlet stane z├íbavou.

V prvom rade je tu excelentn├í v├Żdr┼ż bat├ęrie – v re┼żime smartwatch v priemere dva a┼ż ┼ítyri t├Ż┼żdne. S plne akt├şvnou GPS r├ídovo dni. Z├írove┼ł tie┼ż automaticky upozor┼łuj├║ na zn├ş┼żenie spotreby. A to sa v ter├ęne veru hod├ş. Drah┼íie modely od zna─Źky Suunto dokonca disponuj├║ syst├ęmom, ktor├Ż zni┼żuje n├íroky GPS na spotrebu bat├ęrie. 

N├íro─Źn├ę ┼íportov├ę vyu┼żitie

─Äalej tu je nie─Źo pre n├íro─Źn├Żch ┼íportovcov. Ide najm├Ą o mo┼żnos┼ą merania efektivity tr├ęningu, regul├ícia presn├ęho tempa tr├ęningu, meranie v├Żkonu, tepovej frekvencie, mo┼żnos┼ą nastavenia cie─żovej hodnoty, pl├ínovanie tr├ęningov a ┼íportov├Ż denn├şk.

A to e┼íte nie je ani z─Ćaleka v┼íetko. Pri jednotliv├Żch ┼íportoch s├║ toti┼ż e┼íte r├┤zne vychyt├ívky. Napr├şklad pri pl├ívan├ş je mo┼żnos┼ą nastavi┼ą d─║┼żku baz├ęna. Hodinky tak v baz├ęne dok├í┼żu presne vyhodnoti┼ą ─Źas, tempo a dokonca e┼íte aj rozozna┼ą plaveck├Ż sp├┤sob pri ka┼żdej odpl├ívanej d─║┼żke baz├ęna. V pr├şpade pot├ípania existuj├║ ┼ípeci├ílne pot├ípa─Źsk├ę hodinky s h─║bkomerom a mo┼żnos┼ąou pot├ípania a┼ż do 100 metrov. Cyklisti zase ocenia mo┼żnos┼ą pripojenia senzora na meranie kadencie ┼íliapania alebo r├Żchlosti. A v ter├ęne sa rozhodne hod├ş presn├Ż barometrick├Ż v├Ż┼íkomer a elektromagnetick├Ż kompas.  

Turistika a vonkajšie aktivity

Av┼íak pri turistike asi najviac budete potrebova┼ą v┼íetky funkcie spojn├ę s GPS. Pochopite─żne v tejto oblasti je jedn├Żm z l├şdrov na trhu zna─Źka Garmin. Spolo─Źnos┼ą sa zaober├í takmer v┼íetk├Żmi typmi naviga─Źn├Żch syst├ęmov. Okrem v┼íeobecne roz┼í├şren├Żch turistick├Żch navig├íci├ş (pre klasick├Żch turistov, aj pre priaznivcov geocachingu) produkuje tie┼ż autonavig├ície, naviga─Źn├ę syst├ęmy pre lode a lietadl├í, ─Źi dokonca i ┼ípeci├ílne GPS pre hr├í─Źov golfu.

Medzi ├║pln├Ż z├íklad patr├ş napr├şklad mo┼żnos┼ą nahr├ívania a navigovania po vopred vytvorenej trase, ktor├í sa zobrazuje na slepej mape, a to aj vr├ítane trasov├Żch bodov (waypointov). Samozrejme, m├┤┼żete sa potom po tej istej trase vr├íti┼ą do v├Żchodzieho bodu. Po sp├írovan├ş s telef├│nom sa tieto trasy daj├║ sledova┼ą a zdie─ża┼ą spolo─Źne s priate─żmi na r├┤znych soci├ílnych sie┼ąach. Dokonca u t├Żch drah┼í├şch modelov dok├í┼żete pomocou GPS objavova┼ą nov├ę trasy s teplotn├Żmi mapami. T├Żch mo┼żnost├ş je tu naozaj ne├║rekom, hoci aj pre u┼ż zmienen├Żch golfistov.

Nieko─żko praktick├Żch r├íd na z├íver a zhrnutie

Ako prv├║ vec, ktor├║ by ste mali pri v├Żbere svojich ┼íportov├Żch inteligentn├Żch hodiniek premyslie┼ą, je cenov├Ż strop hodiniek. Pochopite─żne, ─Ź├şm vy┼í┼íia cena, t├Żm vy┼í┼íia kvalita a viac z├íbavy. Dokonca tie drah┼íie modely u┼ż dok├í┼żu do ur─Źitej miery kompenzova┼ą vy┼í┼íie n├íroky na v├Żdr┼ż bat├ęrie. ─îo ─Ćal┼íie je treba pri v├Żbere hodiniek zoh─żadni┼ą? Pripravili sme pre v├ís nieko─żko u┼żito─Źn├Żch typov, ako si pre seba vybra┼ą to najlep┼íie.

Preferovan├Ż ┼íport

Pri ┼íportov├Żch hodink├ích je vhodn├ę zv├í┼żi┼ą ├║─Źel a preferovan├Ż ┼íport. Niektor├ę modely hodiniek s├║ toti┼ż vyroben├ę prednostne na konkr├ętny ┼íport. Napr├şklad pot├ípa─Źsk├ę s h─║bkomerom a vodeodolnos┼ąou a┼ż do 100 m. Alebo pokia─ż m├íte radi golf, existuj├║ aj hodinky pre golfistov.

Pokia─ż radi chod├şte na dlh├ę v├Żlety do pr├şrody, tak si nezabudnite vybra┼ą hodinky s v├Ą─Ź┼íou v├Żdr┼żou bat├ęrie. Najvy┼í┼íie n├íroky m├í pre turistov pr├íve naju┼żito─Źnej┼íia funkcia ÔÇô GPS. Preto si dobre prekontrolujte ├║daj, ko─żko v├ím vydr┼żia hodinky s akt├şvnym GPS, a nielen ko─żko vydr┼żia v pohotovostnom re┼żime. V ter├ęne ur─Źite ocen├şte aj barometrick├Ż v├Ż┼íkomer a elektromagnetick├Ż kompas.

Ak ste ─Źasto v n├íro─Źnom ter├ęne, napr├şklad v lese, tak dbajte na odolnos┼ą hodiniek. Najm├Ą vo─Źi po┼íkriabaniu. Tie┼ż si v┼í├şmajte ─Ź├şslo IP stupnice, ktor├ę by malo by┼ą ─Źo najvy┼í┼íie. Displej hodiniek by mal by┼ą ─Źitate─żn├Ż za ka┼żd├Żch sveteln├Żch podmienok a so ┼íirok├Żm pozorovac├şm uhlom.

Doplnkov├í v├Żbava

Niektor├ę drah┼íie modely hodiniek obsahuj├║ v balen├ş aj hrudn├Ż p├ís na presnej┼íie meranie tepovej frekvencie po─Źas ┼íportovania. Pokia─ż ho v balen├ş nem├íte a ide v├ím pr├íve o tieto v├Żsledky, tak si ho dok├║pte. 

Softwareov├í v├Żbava

V s├║─Źasnosti t├Żmi naju┼żito─Źnej┼í├şmi a najpou┼ż├şvanej┼í├şmi funkciami disponuj├║ aj lacnej┼íie modely ┼íportov├Żch hodiniek (napr├şklad krokomer, monitorovanie kvality sp├ínku, meranie srdcov├ęho tepu, ─Ź├ştanie notifik├íci├ş, ─Ź├ştanie spr├ív…). Pokia─ż v├ím ide iba o chudnutie, bud├║ v├ím sta─Źi┼ą aj hodinky z tejto cenovej kateg├│rie. Ak si v┼íak chcete svoje tr├ęningy na hodink├ích aj pl├ínova┼ą, pr├şpadne si vies┼ą ┼íportov├Ż denn├şk, tak budete musie┼ą siahnu┼ą hlb┼íie do vrecka. 

Kompatibilita so smartf├│nom

Dbajte na kompatibilitu s va┼í├şm mobiln├Żm telef├│nom. V tomto smere hr├í hlavn├║ ├║lohu opera─Źn├Ż syst├ęm hodiniek. Pokia─ż m├íte napr├şklad iPhone, va┼íou najlep┼íou vo─żbou bud├║ jednozna─Źne iba inteligentn├ę hodinky Apple Watch. Pre najn├íro─Źnej┼í├şch u┼ż├şvate─żov je moment├ílne na trhu model Apple Watch Series 5.

Tipy na záver

  • ┼áportovo zalo┼żen├Żm by nemala unikn├║┼ą aplik├ícia RunKeeper alebo Endomondo. Budete si tak m├┤c┼ą svoje ┼íportov├ę v├Żsledky porovn├íva┼ą s priate─żmi.
  • Ak si pl├ínujete cestu k moru, nezabudnite si zisti┼ą, ─Źi s├║ va┼íe vodotesn├ę hodinky odoln├ę aj vo─Źi slanej vode.
Nejlep┼í├ş chytr├ę hodinky ­čś▒! Garmin F─ônix 6X Pro - [recenze]
vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk notebook

Ako pripravi┼ą die┼ąa do ┼íkoly

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk beach

─îo si zbali┼ą na dovolenku

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabavi┼ą deti na dovolenke

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest