Ako vybra┼ą spr├ívny ┼íamp├│n

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk kerastase specifigue dermo calm bain vital ml
vyberomat sk kerastase specifigue dermo calm bain vital ml

Najv├Żhodnej┼í├ş ┼íamp├│n pre ┼żeny

vyberomat sk alpecin coffein shampoo c ml
vyberomat sk alpecin coffein shampoo c ml

Najv├Żhodnej┼í├ş ┼íamp├│n pre mu┼żov

vyberomat sk johnson┬┤s baby bedtime ml
vyberomat sk johnson┬┤s baby bedtime ml

Najv├Żhodnej┼í├ş ┼íamp├│n pre deti

┼áamp├│n na vlasy je pr├şpravok, ktor├Ż pou┼ż├şva ka┼żd├Ż z n├ís. Zbav├ş vlasy v┼íetk├Żch ne─Źist├┤t aj mastnoty a dod├í im v├Ż┼żivn├ę l├ítky. Pri k├║pe ┼íamp├│nu by ste mali vybera┼ą z produktov ur─Źen├Żch pre typ va┼íich vlasov. Preto┼że to, ak├Ż ┼íamp├│n pou┼ż├şvate, je d├┤le┼żit├ę pre ich zdravie. ─Äal┼í├şm krit├ęriom bude, ─Źi kupujete ┼íamp├│n pre mu┼ża alebo pre ┼żenu.

O kone─Źnom v├Żbere bud├║ rozhodova┼ą aj in├ę parametre. Jednotliv├ę produkty sa odli┼íuj├║ svojou konzistenciou aj zlo┼żen├şm ─Źi ┼ípecifick├Żm ├║─Źinkom. Rozdiel je tie┼ż vo ve─żkosti balenia. Pri starostlivosti o vlasy to v┼íak ┼íamp├│nom nekon─Ź├ş. Na z├íver n├í┼ího ─Źl├ínku sa preto dozviete, ak├ę ─Ćal┼íie pr├şpravky na vlasy by ste si mali e┼íte k├║pi┼ą.

vyberomat sk shampoo
vyberomat sk shampoo

P├ínske a d├ímske ┼íamp├│ny

P├ínske a d├ímske ┼íamp├│ny sa l├ş┼íia najm├Ą v├┤┼łou. Ich zlo┼żenie je v┼íak ve─żmi podobn├ę. Pri v├Żbere vhodn├ęho produktu je preto rozhoduj├║ci najm├Ą typ va┼íich vlasov. Rozdiely v zlo┼żen├ş p├ínskeho a d├ímskeho ┼íamp├│nu n├íjdete len pri produktoch ur─Źen├Żch pre konkr├ętny probl├ęm. Napr├şklad lupiny alebo vypad├ívanie vlasov.

┼áamp├│ny pod─ża typu vlasov

Ako sme u┼ż spom├şnali, najhlavnej┼í├şm parametrom v├Żberu ┼íamp├│nu je typ vlasov, pre ktor├Ż je ur─Źen├Ż. Pod─ża toho del├şme ┼íamp├│ny na:

Šampón pre normálne vlasy

Norm├ílne vlasy s├║ zdrav├ę, pru┼żn├ę, nel├ímu sa a maj├║ pekn├Ż lesk. ┼áamp├│n pre norm├ílne vlasy dod├í poko┼żke aj vlasom potrebn├║ hydrat├íciu a pru┼żnos┼ą. Ak chcete dopria┼ą norm├ílnym vlasom dostato─Źn├║ v├Ż┼żivu, vyberajte ┼íamp├│ny s obsahom vitam├şnov.

┼áamp├│n pre jemn├ę vlasy

Jemn├ę vlasy sa vyzna─Źuj├║ men┼í├şm objemom a nedok├í┼żu dobre udr┼ża┼ą tvar ├║─Źesu. Vhodn├ę s├║ preto ┼íamp├│ny na jeho zv├Ą─Ź┼íenie. Tak├ęto produkty vlasy dostato─Źne spevnia a dodaj├║ im objem. Vhodn├ę s├║ pr├şpravky s obsahom kreat├şnu, ktor├Ż vlasy posiln├ş a dod├í im lesk.

┼áamp├│n pre mastn├ę vlasy

Mastn├ę vlasy potrebuj├║ ┼íamp├│n, ktor├Ż ich odmast├ş a zabr├íni tvorbe mazu. Tieto pr├şpravky navy┼íe zvy┼íuj├║ pru┼żnos┼ą vlasov. S mastn├Żmi vlasmi sa ─Źasto sp├íja aj probl├ęm s lupinami. Vhodn├ę s├║ preto aj ┼íamp├│ny s obsahom l├ítok proti lupin├ím.

┼áamp├│n pre such├ę vlasy

Such├ę vlasy maj├║ sklon k l├ímaniu. ┼áamp├│n pre such├ę vlasy preto obsahuje zlo┼żky, ktor├ę ich hydratuj├║ a dodaj├║ im pru┼żnos┼ą. Tieto pr├şpravky tie┼ż zni┼żuj├║ ┼ítiepenie kon─Źekov a u─żah─Źuj├║ roz─Źes├ívanie.

vyberomat sk shampoo
vyberomat sk shampoo

┼áamp├│n pre po┼íkoden├ę vlasy

┼áamp├│n pre po┼íkoden├ę vlasy obsahuje zlo┼żky pre regener├íciu a posilnenie vlasov. Vlasy po┼íkoden├ę farben├şm, ─Źast├Żm f├ęnovan├şm alebo slnkom str├ícaj├║ lesk a ─żahko sa l├ímu. Je preto potrebn├ę vy┼żivi┼ą ich aj zvn├║tra. Vyberajte ┼íamp├│ny, ktor├ę obnovia ┼ítrukt├║ru vlasov. Vhodn├ę s├║ ┼íamp├│ny s obsahom kreat├şnu.

┼áamp├│n pre farben├ę vlasy

Farben├şm str├ícaj├║ vlasy svoj prirodzen├Ż lesk a s├║ oslaben├ę. M├┤┼żu sa preto l├íma┼ą. Na farben├ę vlasy tie┼ż vpl├Żva slne─Źn├ę ┼żiarenie, pri─Źom doch├ídza k vyblednutiu farby. ┼áamp├│n pre farben├ę vlasy pom├íha chr├íni┼ą ┼ítrukt├║ru vlasu, dod├íva im odolnos┼ą aj lesk. Okrem toho vlasy vy┼żiv├ş a br├íni aj vyblednutiu ich farby.

┼áamp├│n pre l├ímav├ę vlasy

L├ímav├ę vlasy potrebuj├║ posilnenie ich ┼ítrukt├║ry. ┼áamp├│n pre l├ímav├ę vlasy vyp─║┼ła trhlinky v ich vl├íknach a vytv├íra na nich ochrann├Ż film. Okrem toho dod├íva vlasom dostato─Źn├║ hydrat├íciu.

┼áamp├│n pre nepoddajn├ę vlasy

Nepoddajn├ę vlasy sa zle roz─Źes├ívaj├║. Probl├ęm je tie┼ż pri ich ├║prave do konkr├ętneho tvaru ├║─Źesu. ┼ákod├ş im najm├Ą zv├Ż┼íen├í vlhkos┼ą, ktor├í tento probl├ęm e┼íte zhor┼íuje. ┼áamp├│ny pre nepoddajn├ę vlasy ich zm├Ąk─Źuj├║ a dod├ívaj├║ im jemnos┼ą.

┼áamp├│ny so ┼ípecifick├Żm ├║─Źinkom

┼áamp├│ny so ┼ípecifick├Żm ├║─Źinkom s├║ ur─Źen├ę na pomoc s viacer├Żmi probl├ęmami vlasov. Pri ich pou┼ż├şvan├ş je potrebn├ę vopred po─Ź├şta┼ą s t├Żm, ┼że k ├║─Źinku ned├┤jde okam┼żite. ale a┼ż pri pravidelnom pou┼ż├şvan├ş.

┼áamp├│n proti lupin├ím ÔÇö p├┤sob├ş proti nadmern├ęmu vzniku lup├şn. Vhodn├ę je, aby obsahoval hydrata─Źn├ę a hojiv├ę pr├şrodn├ę v├Ż┼ąa┼żky, ktor├ę vy┼żivia poko┼żku va┼íej hlavy.

┼áamp├│n proti padaj├║cim vlasom ÔÇö ┼ípecifick├Żm probl├ęmom, s ktor├Żm sa m├┤┼żete stretn├║┼ą, je aj nadmern├ę padanie vlasov. ┼áamp├│n proti padaniu vlasov podporuje pr├║denie krvi a tvorbu nov├Żch vlasov├Żch folikulov.

┼áamp├│n pre rast vlasov ÔÇö na trhu n├íjdete tie┼ż pr├şpravky, ktor├ę podporuj├║ rast vlasov. Ich hlavnou zlo┼żkou s├║ l├ítky, ktor├ę podporuj├║ krvn├Ż obeh, ─Źo zvy┼íuje r├Żchlos┼ą rastu vlasov.

┼áamp├│ny pod─ża konzistencie

Vlasov├ę ┼íamp├│ny sa od seba odli┼íuj├║ aj svojou konzistenciou. Pod─ża tohto krit├ęria ich del├şme na:

Tekut├ę ┼íamp├│ny

Tekut├ę ┼íamp├│ny s├║ klasick├ę ┼íamp├│ny, ktor├ę s├║ na trhu najbohat┼íie zast├║pen├ę. V tejto kateg├│rii preto m├┤┼żete vybera┼ą zo ┼íirokej ponuky produktov. V─Ćaka tekutej konzistencii sa ─żahko nan├í┼íaj├║ aj oplachuj├║. Tekut├Ż ┼íamp├│n sa pou┼ż├şva na mokr├ę vlasy. Pre d├┤kladn├ę umytie sa odpor├║─Źa proces opakova┼ą dva kr├ít.

Tuh├ę ┼íamp├│ny

Tuh├ę ┼íamp├│ny svoj├şm vzh─żadom pripom├şnaj├║ mydlo. Nan├í┼íaj├║ sa na mokr├ę vlasy tak, ┼że ┼íamp├│nom vlasy nieko─żko kr├ít pretriete. N├ísledne vytvor├şte penu a vlasy umyjete ako klasick├Żm tekut├Żm ┼íamp├│nom. Tuh├ę ┼íamp├│ny sa ─Źasto vyr├íbaj├║ v ─Źisto rastlinnom zlo┼żen├ş, preto s├║ ┼íetrnej┼íie k vlasom aj poko┼żke.

vyberomat sk shampoo
vyberomat sk shampoo

Such├ę ┼íamp├│ny

┼ápecifikom pou┼żitia such├ęho ┼íamp├│nu je jeho aplik├ícia na such├ę vlasy. Sl├║┼żi na r├Żchle odstr├ínenie mastnoty a o┼żivenie ├║─Źesu, ak nem├íte ─Źas na um├Żvanie vlasov. Such├ę ┼íamp├│ny sa pred├ívaj├║ ako sprej alebo p├║der. V├Żhodou je r├Żchla aplik├ícia a ├║prava vlasov bez potreby nam├í─Źania.

Zlo┼żenie ┼íamp├│nov

┼áamp├│ny obsahuj├║ mnoho r├┤znych prospe┼ín├Żch l├ítok. V ich zlo┼żen├ş v┼íak m├┤┼żete n├íjs┼ą aj tie, ktor├ę s├║ pre ─żudsk├ę telo ┼íkodliv├ę. Ak sa chcete celkom vyhn├║┼ą chemick├Żm l├ítkam, kupujte ┼íamp├│ny s pr├şrodn├Żm zlo┼żen├şm. Pri k├║pe ┼íamp├│nov by ste sa mali vyvarova┼ą t├Żchto l├ítok:

Parab├ęny ÔÇö parab├ęny s├║ konzerva─Źn├ę l├ítky, ktor├ę maj├║ antibakteri├ílny ├║─Źinok. M├┤┼żu sa v┼íak cez vlasy vstreb├íva┼ą do organizmu. Ozna─Źuj├║ sa p├şsmenom E a troma ─Ź├şslicami.

Flat├íty ÔÇö za najhor┼íie l├ítky obsiahnut├ę v ┼íamp├│noch na vlasy sa pova┼żuj├║ flat├íty. Ozna─Źuj├║ sa skratkami DRP a DBP. Ich negat├şvny ├║─Źinok sa m├┤┼że prejavi┼ą na srdcovej ─Źinnosti a mu┼żskej plodnosti.

Sulf├íty ÔÇö negat├şvne p├┤sobenie sulf├ítov spo─Ź├şva v┬átom, ┼że nar├║┼íaj├║ ochrann├║ vrstvu poko┼żky hlavy. Ak sa im chcete vyhn├║┼ą, h─żadajte v┬ázlo┼żen├ş ┼íamp├│nov ozna─Źenie SLS a┬áSLES.

─îo si vybra┼ą?

Pripravili sme si pre v├ís zop├ír tipov na v├Żhodn├ę ┼íamp├│ny, ktor├ę sme rozdelili pod─ża typu.

N├ízovTypKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
L┬┤OR├ëAL PARIS Elseve Color Vive Purple Shampoo 200 mlpre ┼żeny – pre blond vlasy– odstra┼łuje ┼żlt├ę t├│ny
– dobr├í cena
– funk─Źnos┼ą
– pri nedostato─Źnom napenen├ş m├┤┼że zanecha┼ą fialov├Ż odtie┼ł5 ÔéČ (200 ml)V├Żhodn├í ponuka
MILVA Chinin Forte Big 500 mlpre ┼żeny – na rast vlasov– dobr├ę recenzie
– pr├şrodn├ę zlo┼żenie
– zaru─Źen├í funk─Źnos┼ą
– bez parab├ęnov a silik├│nov 
– vysu┼íuje vlasy7,20 ÔéČ (500 ml)V├Żhodn├í ponuka
K├ëRASTASE Specifigue Dermo Calm Bain Vital 250 mlpre ┼żeny – na regener├íciu– obsahuje pr├şrodn├ę oleje
– funk─Źnos┼ą
– nevysu┼íuje vlasy
– vysok├í cena19 ÔéČ (250 ml)V├Żhodn├í ponuka
ALPECIN Coffein Shampoo C1 250 mlpre mu┼żov – proti vypad├ívaniu vlasov– funk─Źnos┼ą
– v├┤┼ła
– dobr├í zm├Żvate─żn├í schopnos┼ą
– pri u┼ż existuj├║cej ple┼íine nem├í ├║─Źinok6,40 ÔéČ (250 ml)V├Żhodn├í ponuka
JOHNSON┬┤S BABY Bedtime 500 mldetsk├Ż – pre v┼íetky typy vlasov– nedr├í┼żdi o─Źi ani poko┼żku
– bez parab├ęnov
– upokojuje pred sp├ínkom
– nena┼íli sme4,70 ÔéČ (500 ml) V├Żhodn├í ponuka
vyberomat sk l┬┤oreal paris elseve color vive purple shampoo ml

L´ORÉAL PARIS Elseve Color Vive Purple Shampoo 200 ml

Tento ┼íamp├│n je vhodn├Ż pre ┼żeny s blond farbou vlasov. U┼ż viac nemus├şte bojova┼ą so ┼żlt├Żmi odtie┼łmi. Sta─Ź├ş pravidelne pou┼ż├şva┼ą tento ┼íamp├│n, ktor├Ż v─Ćaka fialov├Żm pigmentom odstr├íni ┼żlt├ę ┼íkvrny. Navy┼íe vlasy hydratuje a vy┼żivuje. Dajte pozor pri nan├í┼ían├ş, preto┼że pri nedostato─Źnom napenen├ş m├┤┼że zanecha┼ą fialov├Ż odtie┼ł.


vyberomat sk milva chinin forte big ml

MILVA Chinin Forte Big 500 ml

Chin├şnov├Ż ┼íamp├│n ocenia v┼íetky d├ímy, ktor├ę chc├║ ma┼ą hustej┼íie a dlh┼íie vlasy. Dobr├ę recenzie zais┼ąuj├║ ├║─Źinok proti vypad├ívaniu vlasov. Taktie┼ż pom├íha pri probl├ęmoch so soboreou. ┼áamp├│n je bez parab├ęnov a silik├│nov. Pr├şrodn├ę zlo┼żenie je obohaten├ę o 40 % chin├şnu.


vyberomat sk kerastase specifigue dermo calm bain vital ml

KÉRASTASE Specifigue Dermo Calm Bain Vital 250 ml

┼áamp├│n obsahuje ├║─Źinn├ę l├ítky, v─Ćaka ktor├Żm ost├ívaj├║ vlasy leskl├ę, hydratovan├ę, vy┼żiven├ę a regenerovan├ę. Obsiahnut├Ż komplex Complexe Hydra-Destress a vitam├şn PP spolu s deriv├ítom mentolu podporuj├║ prirodzen├║ mikrocirkul├íciu krvi, osvie┼żuj├║ a navracaj├║ prirodzen├║ rovnov├íhu vlasovej poko┼żke. ┼áamp├│n je ur─Źen├Ż na ka┼żdodenn├ę pou┼żitie.


vyberomat sk alpecin coffein shampoo c ml

ALPECIN Coffein Shampoo C1 250 ml

P├ínsky ┼íamp├│n vynik├í svojou v├Żbornou zm├Żvate─żnou schopnos┼ąou. Obsahuje kofe├şn, ktor├Ż podporuje prekrvenie vlasovej poko┼żky z kadia─ż sa dost├íva a┼ż ku korienkom. ┼áamp├│n je ur─Źen├Ż na ka┼żdodenn├ę pou┼żitie.


vyberomat sk johnson┬┤s baby bedtime ml

JOHNSON┬┤S BABY Bedtime 500 ml

Zna─Źka JOHNSON┬┤S BABY je overenou klasikou medzi detsk├Żmi ┼íamp├│nmi. Tento v─Ćaka jemnej levandu─żovej v├┤ni dok├í┼że die┼ąatko upokoji┼ą pred span├şm. Je jemn├Ż k poko┼żke die┼ąa┼ąa. Pre┼íiel ofralmologick├Żm testom, tak┼że v o─Źiach nedr├í┼żdi. Je vhodn├Ż pre ka┼żdodenn├ę pou┼żitie.

Doplnky pre starostlivos┼ą o vlasy

Pre komplexn├║ starostlivos┼ą o vlasy je vhodn├ę pou┼ż├şva┼ą aj in├ę pr├şpravky. Zabezpe─Źia lep┼íie vy┼żivenie, roz─Źes├ívanie alebo regener├íciu vlasov.

Kondicion├ęr na vlasy

Kondicion├ęr sa aplikuje po umyt├ş vlasov ┼íamp├│nom na mokr├ę a opl├íchnut├ę vlasy. T├íto s├║─Źas┼ą vlasovej kozmetiky sa postar├í o lep┼íie roz─Źesanie. Kondicion├ęr okrem toho vlasy vy┼żivuje, dod├í im lesk a hydratuje ich. Pre ─Źo najlep┼í├ş efekt je vhodn├ę, aby ┼íamp├│n aj kondicion├ęr boli vyr├íban├ę jedn├Żm v├Żrobcom.

Maska na vlasy

Maska na vlasy je ur─Źen├í pre ich regener├íciu. Pravideln├ę pou┼ż├şvanie je potrebn├ę najm├Ą pri po┼íkoden├Żch vlasoch, no maska prospieva aj ostatn├Żm typom vlasov.

Záver

┼áamp├│n na vlasy n├íjdete v ka┼żdej k├║pe─żni. Pri jeho k├║pe vyberajte najm├Ą pod─ża typu va┼íich vlasov. Rozdiely s├║ tie┼ż v konzistencii a ┼ípecifick├Żch ├║─Źinkoch ┼íamp├│nov. M├┤┼żete si tak vybra┼ą ┼íamp├│n proti vypad├ívaniu vlasov, proti lupin├ím ─Źi na podporu rastu vlasov. Vopred si premyslite aj to, ak├ę ve─żk├ę balenie si chcete k├║pi┼ą. Na trhu n├íjdete cestovn├ę balenia s objemom 50 ml, be┼żn├ę balenia od 200 do 500 ml ale aj ve─żk├ę rodinn├ę balenia s objemom a┼ż 1,5 l.

Pre kr├ísne a zdrav├ę vlasy sa odpor├║─Źa um├Żvanie 2x do t├Ż┼żd┼ła. Ak si ich potrebujete um├Żva┼ą ─Źastej┼íie, dbajte na kvalitn├ę zlo┼żenie ┼íamp├│nu. Pre spr├ívnu starostlivos┼ą o vlasy je potrebn├ę spolu so ┼íamp├│nom pou┼ż├şva┼ą aj in├ę pr├şpravky. Napr├şklad kondicion├ęr alebo masku na vlasy.

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest