Ako vybrať strojček na vlasy

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk rowenta perfect line tn
vyberomat sk rowenta

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk philips mg
vyberomat sk philips mg

Rozumná voľba

vyberomat sk philips mg
vyberomat sk philips mg

Najvyššia kvalita

Strojček na vlasy vám pomôže ostrihať sa v pohodlní domova. Vytvoríte si tak účes ako z kaderníckeho salónu. Budete potrebovať len trochu cviku a správne nastavenie strojčeka. Pri kúpe budete potrebovať zvážiť viacero parametrov, podľa ktorých budete vyberať.

vyberomat sk hair clipper
vyberomat sk hair clipper

Pred nákupom si dôkladne premyslite, na aký účel budete strojček používať. Potom si vyberte preferovaný spôsob napájania. Dôležitým údajom je materiál čepieľok a hmotnosť. Ak si vyberiete nabíjateľný strojček na vlasy, dôležitými údajmi sú tiež doba prevádzky a čas potrebný na nabitie batérie. Jednotlivé modely sa líšia okrem toho výberom príslušenstva, ktoré dostanete spolu so strojčekom v balení. O všetkých parametroch sa dozviete v nasledujúcom návode.

Čo si vybrať?

V tabuľke nižšie sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodné strojčeky na vlasy.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
PHILIPS MG7785/20– výkon
– výdrž
– obal na cestovanie
– ľahká údržba
– vodotesnosť
– príslušenstvo
– cena
– chýba indikátor stavu batérie
120 €Zobraziť ponuku
BRAUN MGK 7221– výkon
– výdrž
– čas nabíjania
–  ľahká údržba
– vodotesnosť
– príslušenstvo
– cena
– chýba obal na cestovanie
87 €Zobraziť ponuku
PHILIPS MG7745/15– výkon
– výdrž
– čas nabíjania
– ostrosť
– ľahká údržba
– vodotesnosť
– príslušenstvo
–  chýba obal na cestovanie
– nedá sa používať pri nabíjaní
80 €Zobraziť ponuku
BRAUN HC 5030– výkon
– výdrž
– ostrosť
– ľahká údržba
– rozpätie nastavenia dĺžky
– vodotesnosť
– chýba indikátor stavu nabitia
– čas nabíjania
– chýba obal na cestovanie
49 €Zobraziť ponuku
ROWENTA PERFECT LINE 2 TN1350– cena
– výdrž
– obal na cestovanie
– ľahká údržba
– príslušenstvo
– váha
– krátkosť kábla
– môže sa prehrievať
34 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk philips mg

Philips MG7785/20

Zastrihávač na vlasy Philips MG7785/20, obsahuje 18 nadstavcov. Zvoliť si môžete z 8 druhov strihu. Čepele sú vytvorené z ocele. Min. dĺžka strihu je 0,5 mm. Max. dĺžka strihu je 16 mm. Prístroj sa nabíja 2 hodiny. Doba prevádzky strojčeka je 5 hodín. Napája sa prostredníctvom akumulátora. Ponúka funkcie ako sú umývateľné nadstavce, umývateľnosť, rýchle nabitie a indikátor nabíjania. Prístroj je vodeodolný.


vyberomat sk braun mgk

Braun MGK 7221

Braun MGK 7221, je určený na zatrihávanie fúzov a vlasov. Ponúka 13 možností nastavenia strihu. Súčasťou balenia je 8 nadstavcov. Čepele strojčeka sú vyrobené z ocele. Min. dĺžka strihu je 0,5, max. 21 mm. Po 1 hodine je prístroj plne nabití. Čas prevádzky na jedno nabitie je 100 minút. Braun disponuje funkciami ako sú umývateľné nadstavce, rýchle nabitie, indikátor nabíjania a vymeniteľné nadstavce. Strojček je vodeodolný, takže umožňuje mokré použitie.


vyberomat sk philips mg

Philips MG7745/15

Strojček Philips MG7745/15 je určený na fúzy, vlasy a chĺpky v nose. Obsahuje 14 nadstavcov. Zvoliť si môžete z 8 nadstavcov strihu. Prístroj sa napája prostredníctvom akumulátora. Plné nabitie dosiahnete po 1 hodine. Čas prevádzky strojčeka je 180 minút. Čepele sú vytvorené z ocele. Min. dĺžka strihu je 0,5 mm. Max. dĺžka je 16 mm. Philips ponúka funkcie ako je vymeniteľné nadstavce, vodeodolnosť, mokré použitie, umývateľnosť, rýchle nabitie a indikátor nabíjania.


vyberomat sk braun hc

Braun HC 5030

Braun HC 5030, je strojček na vlasy určený pre bežné používanie. Zvoliť si môžete zo 17 nastavení strihov. Strojček sa napája prostredníctvom elektrickej siete, ale aj prostredníctvom akumulátora. Plné nabitie dosiahnete po 8 hodinách. Čas prevádzky Braunu je 50 minút. Čepele sú vytvorené z nehrdzavejúcej ocele. Súčasťou balenia sú 2 ks nadstavcov. Min. dĺžka strihu sú 3 mm, max. 35 mm. Braun je vodeodolný, čo umožňuje mokré použitie.


vyberomat sk rowenta perfect line tn

Rowenta Perfect Line 2 TN1350

Rowenta Perfect Line 2 TN1350, je strojček na vlasy určený pre bežné použitie. Obsahuje 6 nadstavcov. Vybrať si môžete zo 14 nastavení strihov. Čepele sú vytvorené z nehrdzavejúcej ocele. Min. dĺžka strihu je 0,6 mm, max. 25 mm. Nadstavce sú umývateľné. Napája sa prostredníctvom elektrickej siete 230 V.

Kde začať s výberom

Výber začnite tým, že si zodpoviete na otázku, ako chcete strojček na vlasy používať. Potrebujete ho na domáce účely pre občasné pristrihnutie účesu? Alebo ho chcete využívať častejšie a strihať aj celú vašu rodinu? Iný strojček na vlasy budete tiež potrebovať na profesionálne účely.

Vyberať s ohľadom na účel využitia sa oplatí najmä vzhľadom na rozdielne ceny jednotlivých modelov. Je zbytočné, aby vám drahý strojček na vlasy len zavadzal nevyužitý v kúpeľňovej skrinke alebo na poličke. Do drahších modelov sa vám však vzhľadom na kvalitu iste oplatí investovať, ak budete strojček na vlasy používať pravidelne.

Parametre výberu pre strojček na vlasy

Parametrov výberu strojčeka je niekoľko. Pred kúpou by ste mali zvážiť každý z nich, aby vám nič dôležité neušlo. Strojček na vlasy tak bude dokonale zodpovedať vašim požiadavkám.

Strojčeky podľa typu napájania

Strojčeky na vlasy sa od seba líšia aj typom napájania. To môže byť akumulátorové alebo pomocou kábla. 

Sieťový strojček na vlasy

Jedným z hlavných rozhodnutí, ktoré budete potrebovať urobiť, je voľba typu napájania. Sieťové strojčeky na vlasy sú napájané priamo z elektrickej siete. Nevýhodou môže byť obmedzenie možnosti manévrovania, ktoré je dané dĺžkou prípojného kábla. Pri tomto type však na druhej strane oceníte neobmedzenú dobu použitia. Budete tak môcť ostrihať aj viacero hláv naraz.

Pri výbere tohto typu skontrolujte dĺžku napájacieho kábla. Mala by vyhovovať miestu, kde budete strojček na vlasy používať. Keďže budete so strojčekom potrebovať manipulovať okolo hlavy, zvoľte radšej model s o niečo dlhším káblom. Zároveň by však nemal byť pridlhý, aby sa vám pri strihaní nezamotával.

Akumulátorový strojček na vlasy

Akumulátorové modely sa dodávajú v balení spolu so základňou na nabíjanie strojčeka. Poskytnú vám výhodu voľného pohybu bez ohľadu na to, kde sa nachádza elektrická zásuvka. Pri používaní je však potrebné myslieť na to, že doba použitia na jedno nabitie bude obmedzená. Čas prevádzky na jedno nabitie ako aj čas, ktorý budete na nabíjanie akumulátora strojčeka potrebovať, sa medzi jednotlivými modelmi líšia. Pri kúpe preto skontrolujte aj tieto údaje.

Možnosti nastavenia

Strojček na vlasy primárne slúži na úpravu vlasov. Môžete sa však stretnúť aj s modelmi, ktoré majú viacero vymeniteľných nadstavcov na zastrihávanie obočia, chĺpkov v ušiach alebo nose. Okrem toho si na strojčekoch na vlasy môžete vymieňať nadstavce na nastavenie rôznej dĺžky strihu, aby ste vlasy skrátili tak, ako potrebujete.

vyberomat sk hair clipper
vyberomat sk hair clipper

Zastrihávač vlasov bez nadstavca využijete na dĺžku do 0,5 mm. Ak potrebujete vlasy skrátiť na 1 – 2 mm alebo na 3 – 10 mm, vymeníte si príslušný nadstavec. Strojčeky na vlasy disponujú tiež nadstavcom pre dlhšie vlasy, ktorý je určený pre strihanie na dĺžku 1 – 3 cm. Pri kúpe si možnosti nastavenia skontrolujte. Pri jednotlivých modeloch sa môžu líšiť.

Keď striháte vlasy po prvý krát, môže sa stať, že si nebudete vedieť vhodný nadstavec vybrať. V takomto prípade začnite nastavením na väčšiu dĺžku. Ak je to potrebné, môžete postupne strih skracovať.

Materiál čepieľok

Dôležitou súčasťou strojčeka na vlasy sú čepieľky. Vyrábajú sa z viacerých materiálov. Od zvoleného materiálu bude závisieť ich životnosť, odolnosť alebo tiež možnosť umývania.

Oceľ

Oceľové čepieľky nájdete v lacnejších modeloch. Na občasné strihanie vám tento materiál iste postačí. Nevýhodou je potreba čistenia takýchto strojčekov pomocou kefky, pretože oceľ pri styku s vodou môže hrdzavieť. Oceľ má spomedzi materiálov na výrobu čepieľok tiež najkratšiu životnosť.

Nerez

Nerezové čepieľky majú vyššiu odolnosť voči hrdzi a o niečo dlhšiu životnosť. Tento typ je preto možné aj umývať.

Titán

Kvalitu, ktorá odolá každodennej námahe, ponúka titán. Strojčeky na vlasy s titánovými čepieľkami sú vhodné aj na profesionálne účely. Titán má tiež dlhú životnosť a nehrdzavie.

Keramika

Keramické čepieľky sa neotupia a neprehrievajú ani pri pravidelnom používaní. Tento fakt je zároveň ich najväčšou výhodou. Nevýhodou je vyššia krehkosť.

vyberomat sk hair clipper
vyberomat sk hair clipper

Samoostriace čepele

Samoostriace čepele ponúkajú komfort, vďaka ktorému bude zastrihávač vlasov fungovať ako nový mnoho rokov. Čepele sa počas nabíjania samé doostria. Túto funkciu nájdete na modeloch s čepeľami z titánu alebo nerezu.

Hmotnosť

Pri strihaní vlasov zaváži aj hmotnosť strojčeka. A to najmä, ak striháte sami seba. Pri manipulácii strojčekom okolo hlavy vám môže v ruke rýchlo oťažieť. Tiež pri strihaní viacerých osôb naraz zohrá hmotnosť svoju úlohu. Pri kúpe preto skontrolujte, či vám hmotnosť strojčeka vyhovuje.

Čas nabíjania a doba prevádzky

Ak ste sa rozhodli pre akumulátorový strojček na vlasy, nezabudnite skontrolovať, či vám vyhovuje doba prevádzky a nabíjania akumulátora. Doba prevádzky môže byť pri profesionálnych modeloch až 360 minút. Takýto akumulátor však bude potrebné nabíjať do plnej kapacity aj niekoľko hodín. Mnohé z týchto modelov sú na druhej strane vybavené funkciou pre rýchle nabite. Najlacnejšie modely disponujú batériou s dobou prevádzky od 30 minút. Aj v tomto prípade je potrebné počítať s niekoľkými hodinami na nabitie.

Príslušenstvo strojčekov

K strojčekom na vlasy dostanete v jednom balení v závislosti od vybraného modelu aj praktické príslušenstvo. Budete tak mať k dispozícii viacero nadstavcov pre rôzne dĺžky vlasov, prípadne nadstavce na strihanie obočia či chĺpkov. Drahšie modely môžu mať v balení tiež nožnice či hrebeň. Samozrejmosťou by mala byť kefka na čistenie strojčeka po jeho použití.

Dizajn

Výrobcovia strojčekov na vlasy myslia aj na ich dizajn. V ponuke nájdete modely rôznych farieb. Môžete si vybrať vyhotovenie v oceľovej, čiernej, zlatej, červenej či modrej farbe. Tvar strojčekov je prispôsobený držaniu jednou rukou, no môže sa mierne líšiť. Dôležité je ergonomické tvarovanie, aby vám dobre padol do ruky.

Záver

Strojček na vlasy vám uľahčí strihanie celej rodiny. Jeho výberu venujte náležitú pozornosť. Porovnaním jednotlivých parametrov dosiahnete, že si vyberiete taký model, ktorý vám bude vyhovovať po každej stránke. Na výber máte strojčeky na vlasy určené pre domáce aj profesionálne použitie. Jednotlivé modely sa okrem toho odlišujú typom napájania. Rozdiely sú tiež v hmotnosti, tvare a dizajne.

Ak hľadáte kvalitu, nezabudnite na porovnanie materiálu čepieľok. Skontrolujte tiež, či má strojček na vlasy k dispozícii všetky nadstavce, ktoré budete potrebovať. Niektoré modely majú v balení aj ďalšie príslušenstvo, ktoré vám uľahčí ich používanie. O strojček na vlasy je potrebné pravidelne sa starať. Po každom strihaní ho dôkladne vyčistite. Vodoodolné nadstavce môžete umývať pod tečúcou vodou.

Trimmer Rowenta TN1350 UNBOXING

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest