Ako vybra┼ą zastrih├íva─Ź ch─║pkov

Po nevzh─żadn├Żch ch─║pkoch, ktor├ę vyt┼Ľ─Źaj├║ z nosa, asi net├║┼żi nikto z n├ís. Na ┼í┼ąastie v sortimente modern├Żch pr├şstrojov na starostlivos┼ą o telo n├íjdete aj praktick├ęho pomocn├şka, ktor├Ż v├ím s t├Żmto probl├ęmom pom├┤┼że. Je n├şm zastrih├íva─Ź ch─║pkov v nose. Jeho ┼ípeci├ílny tvar umo┼ż┼łuje pohodln├ę skr├ítenie ch─║pkov, ktor├ę tak u┼ż pre v├ís nebud├║ ┼żiadnym probl├ęmom.

K├Żm k├║pite zastrih├íva─Ź ch─║pkov v nose, budete potrebova┼ą porovna┼ą viacero parametrov. So v┼íetk├Żmi v├ís obozn├ímime v na┼íom kr├ítkom n├ívode. Ako prv├ę si povieme nie─Źo o typoch zastrih├íva─Źov ch─║pkov, ktor├ę na trhu n├íjdete, ich tvare a hmotnosti. Potom si porovn├íme sp├┤sob nap├íjania, mo┼żnos┼ą um├Żvania pod te─Ź├║cou vodou a funkcie zastrih├íva─Źov.

vyberomat sk trimmer

vyberomat sk trimmer

─îo si vybra┼ą?

V tabu─żke ni┼ż┼íie sme si pre v├ís pripravili zop├ír tipov na v├Żhodn├ę zastrih├íva─Źe.

N├ízovKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
PHILIPS NT5650/16– skladnos┼ą
– jednoduchos┼ą pou┼żitia
– pr├şslu┼íenstvo
– vodeodolnos┼ą
– dizajn
– vy┼í┼íia cena27 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
PHILIPS NT3650/16 – skladnos┼ą
– jednoduchos┼ą pou┼żitia
– pr├şslu┼íenstvo
– vodeodolos┼ą
– dizajn
– nena┼íli sme20 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
REMINGTON NE3850 E51– skladnos┼ą
– jednoduchos┼ą pou┼żitia
– pr├şslu┼íenstvo
– vodeodolnos┼ą
– dizajn
– zap├şnanie oto─Źen├şm spodnej ─Źasti16 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
SENCOR SNC 101BL– cena
– skladnos┼ą
– jednoduchos┼ą pou┼żitia
– m├┤┼że sa zahrieva┼ą
– vodeodolnos┼ą
– pr├şslu┼íenstvo
6 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
vyberomat sk philips nt

Philips NT5650/16

Philips Series 5000 NT5650/16, je zastrih├íva─Ź ur─Źen├Ż na f├║zy, ch─║pky v nose a obo─Źie. Balenie obsahuje 4 ks nadstavcov. ─îepele s├║ vytvoren├ę z nerezu. Min. d─║┼żka strihu s├║ 3 mm, max. d─║┼żka 5 mm. Disponuje 3 nastaveniami strihu. Nap├íja sa prostredn├şctvom tu┼żkovej bat├ęrie typu AA. Pr├şstroj je vodeodoln├Ż.


vyberomat sk philips nt

Philips NT3650/16

Zastrih├íva─Ź ch─║pkov v nose a na obo─Ź├ş Philips Series 3000 NT365/16, disponuje 2 ks nadstavcov. Zvoli┼ą si m├┤┼żete z 3 typov strihov. ─îepele s├║ vytvoren├ę z nehrdzavej├║cej ocele. Min. d─║┼żka strihu s├║ 3 mm, max. 5 mm. Nap├íja sa prostredn├şctvom AA tu┼żkovej bat├ęrie. Pr├şstroj je vodeodoln├Ż.


vyberomat sk remington ne e

Remington NE3850 E51

Zatrih├íva─Ź Remington NE3850 E51, je ur─Źen├Ż na zastrih├ívanie ch─║pkov v nose, u┼íiach a obo─Źia. Obsahuje 4 ks nadstavcov. Hlavice obsahuj├║ antimikrobi├ílne nanostriebro, ktor├ę zabezpe─Źuje hygienickos┼ą procesu. Nap├íja sa prostredn├şctvom akumul├ítora. Pri plnom nabit├ş funguje pr├şstroj 30 min├║t. Remingron je vodeodoln├Ż.


vyberomat sk sencor snc bl

Sencor SNC 101BL

Zastrih├íva─Ź ch─║pkov Sencor SNC 101BL, sl├║┼żi pre zastrih├ívanie ch─║pkov v nose a v u┼íiach. S├║─Źas┼ąou pr├şstroja s├║ 2 um├Żvate─żn├ę nadstavce, vytvoren├ę z nehrdzavej├║cej ocele. S├║─Źas┼ąou balenia je stojan a ─Źistiaci ┼ítetec. Nap├íja sa prostredn├şctvom tu┼żkovej bat├ęrie AA. Pr├şstroj nie je vodeodoln├Ż. Povrch Sencoru je pogumovan├Ż, ─Ź├şm sa zamedz├ş sk─║zavaniu ruky k britv├ím. Rozmery zastrih├íva─Źa: 27 x 29 x 129 mm.

Typy zastrih├íva─Źov ch─║pkov

Zastrih├íva─Ź ch─║pkov v nose si m├┤┼żete vybra┼ą klasick├Ż alebo kombinovan├Ż. Potom, ako si vyberiete vhodn├Ż typ pre v├ís, prejdeme k porovnaniu parametrov jednotliv├Żch modelov.

Klasick├ę zastrih├íva─Źe ch─║pkov

Tento typ je ur─Źen├Ż na zastrih├ívanie ch─║pkov len v nose. M├í jedin├Ż n├ístavec, jedno tla─Źidlo na ovl├ídanie a spravidla na ┼łom nie je mo┼żn├ę nastavi┼ą d─║┼żku strihu. Klasick├Ż zastrih├íva─Ź ch─║pkov v├ím bude vyhovova┼ą, ak od tohto pr├şstroja neo─Źak├ívate ni─Ź in├ę.

Kombinovan├ę zastrih├íva─Źe ch─║pkov

Kombinovan├ę zastrih├íva─Źe ch─║pkov disponuj├║ viacer├Żmi n├ístavcami. Budete ich tak m├┤c┼ą pou┼żi┼ą tie┼ż na zastrih├ívanie ch─║pkov v u┼íiach, v oblasti bik├şn alebo f├║zov. D─║┼żka strihu sa bude da┼ą nastavi┼ą pod─ża potreby.

Parametre v├Żberu

Parametrov, pod─ża ktor├Żch budete vybera┼ą, nie je ve─ża. Aby ste si k├║pili ten najide├ílnej┼í├ş zastrih├íva─Ź ch─║pkov pr├íve pre v├ís, mali by ste sa s nimi najsk├┤r obozn├ími┼ą. U┼íetr├şte si tak zd─║hav├ę porovn├ívanie jednotliv├Żch produktov v obchode.

Tvar

Tvar zastrih├íva─Źa je ve─żmi d├┤le┼żit├Ż. Mal by v├ím dokonale sadn├║┼ą do ruky, aby sa v├ím s n├şm dobre manipulovalo. Vyberajte modely, ktor├ę s├║ ergonomicky tvarovan├ę. M├┤┼żu sa od seba mierne l├ş┼íi┼ą d─║┼żkou alebo hr├║bkou. Pri k├║pe skontrolujte, ─Źi sa tla─Źidl├í nach├ídzaj├║ v takej polohe, aby ste ich mohli pohodlne ovl├ída┼ą.

Ve─żkos┼ą

Hmotnos┼ą t├Żchto pr├şstrojov je prisp├┤soben├í na dr┼żaniu jednou rukou a preto nie je ve─żk├í. Zastrih├íva─Źe ch─║pkov v nose sa vyr├íbaj├║ v kompaktnej ve─żkosti. Rozmery v├Ą─Ź┼íiny modelov v├ím tak bud├║ vyhovova┼ą aj v tom pr├şpade, ak ─Źasto cestujete a v kufri v├ím iste nebud├║ zabera┼ą ve─ża miesta. Od ve─żkosti v┼íak zvy─Źajne z├ívis├ş aj v├Żkon. Do men┼íieho zastrih├íva─Źa sa zmest├ş len menej v├Żkonn├Ż motor. Pri n├íkupe preto zvo─żte rozumn├Ż kompromis medzi v├Żkonom a ve─żkos┼ąou.

vyberomat sk trimmer
vyberomat sk trimmer

Dizajn

Pri k├║pe zastrih├íva─Źa ch─║pkov hr├í svoju rolu aj dizajn. A to hlavne v tom pr├şpade, ak ho budete ma┼ą trvalo ulo┼żen├Ż na poli─Źke v k├║pe─żni. Pri k├║pe preto nezabudnite ani na tento aspekt.

Materi├íl ─Źepie─żok

├Ülohou ─Źepie─żok je dokonale zastihn├║┼ą va┼íe ch─║pky. ─îepie─żky s├║ bezpe─Źne skryt├ę, aby v├ís pri zastrih├ívan├ş neporanili. Vyr├íbaj├║ sa z ocele alebo nerezu.

Oce─żov├ę ─Źepie─żky

Vo v├Ą─Ź┼íine zastrih├íva─Źov n├íjdete oce─żov├ę ─Źepie─żky. Tento materi├íl je lacnej┼í├ş, m├í v┼íak o nie─Źo krat┼íiu ┼żivotnos┼ą.

Nerezov├ę ─Źepie─żky

V├Żhodou nerezu je jeho dlh┼íia ┼żivotnos┼ą a lep┼íia odolnos┼ą vo─Źi vode. Za tieto vlastnosti si v┼íak budete musie┼ą tro┼íku priplati┼ą. Ke─Ć┼że zastrih├íva─Źe ch─║pkov v nose nepatria medzi drah├ę pr├şstroje, rozdiel v cene nebude ve─żmi v├Żrazn├Ż.

Vodoodolnos┼ą

Vodoodoln├ę zastrih├íva─Źe ch─║pkov v nose v├ím umo┼żnia ich um├Żvanie. Namiesto ─Źasovo n├íro─Źn├ęho ─Źistenia pomocou kefky, tak m├┤┼żete vodoodoln├Ż model jednoducho umy┼ą pod te─Ź├║cou vodou. Skontrolujte, ─Źi budete m├┤c┼ą um├Żva┼ą cel├Ż stroj─Źek alebo len jeho hlavicu. Ak si vyberiete kombinovan├Ż zastrih├íva─Ź, spravidla sa bud├║ da┼ą um├Żva┼ą v┼íetky jeho n├ístavce. O tejto skuto─Źnosti sa v┼íak pred k├║pou presved─Źte v popise v├Żrobku.

Typ napájania

Zastrih├íva─Źe ch─║pkov sa od seba odli┼íuj├║ aj typom nap├íjania. Nap├íjanie m├┤┼że by┼ą akumul├ítorov├ę, pomocou bat├ęri├ş alebo zapojen├şm do elektrickej siete.

Sie┼ąov├ę zastrih├íva─Źe ch─║pkov

Sie┼ąov├Ż zastrih├íva─Ź ch─║pkov v nose je poh├í┼łan├Ż elektrickou energiou pomocou zapojenia k├íbla do siete. Ak sa rozhodnete pre tento typ, nezabudnite skontrolova┼ą, ─Źi v├ím vyhovuje d─║┼żka pr├şpojn├ęho k├íbla. Mus├şte tie┼ż po─Ź├şta┼ą s t├Żm, ┼że k├íbel v├ím bude ob─Źas pri manipul├ícii so zastrih├íva─Źom zavadza┼ą. Odpad├í v├ím ale povinnos┼ą v├Żmeny bat├ęri├ş ─Źi pravideln├ęho nab├şjania.

vyberomat sk trimmer
vyberomat sk trimmer

Bat├ęriov├ę zastrih├íva─Źe ch─║pkov

Tento typ je poh├í┼łan├Ż bat├ęriami. V─Ćaka tomu, ┼że v├ím pri starostlivosti o ch─║pky nebude zavadza┼ą pr├şvodn├Ż k├íbel, je to ve─żmi praktick├ę. Zastrih├íva─Ź tie┼ż budete m├┤c┼ą pou┼ż├şva┼ą kdeko─żvek, pokojne aj na dovolenke pod stanom. Nap├íjanie bat├ęriami m├ívaj├║ lacnej┼íie modely. Pou┼ż├şvaj├║ sa klasick├ę tu┼żkov├ę bat├ęrie. Nev├Żhodou je hlavne potreba ich v├Żmeny.

Akumul├ítorov├ę zastrih├íva─Źe ch─║pkov

Akumul├ítorov├ę zastrih├íva─Źe sp├íjaj├║ v├Żhody oboch predch├ídzaj├║cich typov. S├║ vybaven├ę nab├şjate─żnou bat├ęriou, v─Ćaka ktorej ich po ist├║ dobu budete m├┤c┼ą pou┼ż├şva┼ą aj bez zapojenia do elektriny. V├Żhodou je, ┼że nemus├şte neust├íle dokupova┼ą nov├ę baterky. Za tento komfort si ale trochu priplat├şte. S├║─Źas┼ąou balenia je nab├şjacia stanica. Okrem nab├şjania zastrih├íva─Źa je do nej spravidla mo┼żn├ę ulo┼żi┼ą aj ostatn├ę pr├şslu┼íenstvo.

Ak si vyberiete nap├íjanie pomocou nab├şjate─żn├ęho akumul├ítora, iste v├ís bude zauj├şma┼ą aj to, ako dlho vydr┼ż├ş zastrih├íva─Ź pracova┼ą na jedno nabite. Tento ─Źas sa pohybuje od 30 do 240 min├║t. Akumul├ítor sa nabije za jednu hodinu a viac.

Pr├şslu┼íenstvo

Spolu so zastrih├íva─Źom n├íjdete v jeho balen├ş aj praktick├ę pr├şslu┼íenstvo. To sa odli┼íuje pod─ża ponuky jednotliv├Żch v├Żrobcov. Spolu so zastrih├íva─Źom tak m├┤┼żete z├şska┼ą cestovn├ę puzdro, kefku na ─Źistenie alebo stojan na postavenie pr├şstroja na poli─Źku.

Funkcie zastrih├íva─Źov

Niektor├ę modely disponuj├║ funkciami, ktor├ę v├ím ich pou┼ż├şvanie e┼íte u─żah─Źia.

Samoostriace ─Źepele ÔÇö t├║to funkciu n├íjdete u najdrah┼í├şch akumul├ítorov├Żch modelov. Po─Źas nab├şjania sa ─Źepie─żky naostria.

Dotykov├ę ovl├ídanie ÔÇö dotykov├ę ovl├ídanie je komfort, ktor├Ż m├┤┼żete vyu┼żi┼ą na niektor├Żch drah┼í├şch zastrih├íva─Źoch. Namiesto tla─Źidiel tak jeho funkcie budete ovl├ída┼ą pomocou displeja.

Digit├ílny displej ÔÇö disponuj├║ n├şm najm├Ą akumul├ítorov├ę zastrih├íva─Źe ch─║pkov. Informuje v├ís napr├şklad o stave nabitia akumul├ítora alebo o tom, ktor├Ż program strihania m├íte nastaven├Ż.

R├Żchle nab├şjanie ÔÇö t├íto funkcia umo┼żn├ş r├Żchle nabitie do nieko─żk├Żch min├║t. Ocen├şte ju napr├şklad, ak ste si zabudli zastrih├íva─Ź ch─║pkov nabi┼ą, a potrebujete ho r├Żchlo pou┼żi┼ą.

Integrovan├ę svetlo ÔÇö t├íto funkcia v├ím poskytne mo┼żnos┼ą prisvietenia pri zastrih├ívan├ş pre lep┼íiu vidite─żnos┼ą ch─║pkov.

Tipy na záver

Zastrih├íva─Ź ch─║pkov v nose je praktick├Ż pomocn├şk pri starostlivosti o telo. Na v├Żber m├íte klasick├ę zastrih├íva─Źe ch─║pkov alebo kombinovan├ę. V├Żhodou kombinovan├Żch je mo┼żnos┼ą ich vyu┼żitia aj na zastrih├ívanie na in├Żch ─Źastiach tela. Pri v├Żbere venujte pozornos┼ą tvaru, materi├ílu ─Źepie─żok, typu nap├íjania a mo┼żnosti um├Żvania vo vode. Pou┼ż├şvanie zastrih├íva─Źa v├ím zjednodu┼íia aj pr├şdavn├ę funkcie a pr├şslu┼íenstvo.

Zastrih├íva─Źe ch─║pkov v nose nestoja ve─ża. Najlacnej┼íie modely k├║pite u┼ż do 10 ÔéČ. V tejto cenovej hladine si m├┤┼żete vybra┼ą bat├ęriov├ę zastrih├íva─Źe s jedn├Żm alebo dvoma nadstavcami. V kateg├│rii do 20 ÔéČ si u┼ż m├┤┼żete vybra┼ą aj modely s viacer├Żmi funkciami, dotykov├Żm displejom a nadstavcami. V cene nad 20 ÔéČ dostanete k├║pi┼ą kvalitn├ę akumul├ítorov├ę modely s viacer├Żmi vymenite─żn├Żmi nadstavcami.

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest