Ako vybrať zastrihávač chĺpkov

Po nevzhľadných chĺpkoch, ktoré vytŕčajú z nosa, asi netúži nikto z nás. Na šťastie v sortimente moderných prístrojov na starostlivosť o telo nájdete aj praktického pomocníka, ktorý vám s týmto problémom pomôže. Je ním zastrihávač chĺpkov v nose. Jeho špeciálny tvar umožňuje pohodlné skrátenie chĺpkov, ktoré tak už pre vás nebudú žiadnym problémom.

Kým kúpite zastrihávač chĺpkov v nose, budete potrebovať porovnať viacero parametrov. So všetkými vás oboznámime v našom krátkom návode. Ako prvé si povieme niečo o typoch zastrihávačov chĺpkov, ktoré na trhu nájdete, ich tvare a hmotnosti. Potom si porovnáme spôsob napájania, možnosť umývania pod tečúcou vodou a funkcie zastrihávačov.

vyberomat sk trimmer
vyberomat sk trimmer

Typy zastrihávačov chĺpkov

Zastrihávač chĺpkov v nose si môžete vybrať klasický alebo kombinovaný. Potom, ako si vyberiete vhodný typ pre vás, prejdeme k porovnaniu parametrov jednotlivých modelov.

Klasické zastrihávače chĺpkov

Tento typ je určený na zastrihávanie chĺpkov len v nose. Má jediný nástavec, jedno tlačidlo na ovládanie a spravidla na ňom nie je možné nastaviť dĺžku strihu. Klasický zastrihávač chĺpkov vám bude vyhovovať, ak od tohto prístroja neočakávate nič iné.

Kombinované zastrihávače chĺpkov

Kombinované zastrihávače chĺpkov disponujú viacerými nástavcami. Budete ich tak môcť použiť tiež na zastrihávanie chĺpkov v ušiach, v oblasti bikín alebo fúzov. Dĺžka strihu sa bude dať nastaviť podľa potreby.

Parametre výberu

Parametrov, podľa ktorých budete vyberať, nie je veľa. Aby ste si kúpili ten najideálnejší zastrihávač chĺpkov práve pre vás, mali by ste sa s nimi najskôr oboznámiť. Ušetríte si tak zdĺhavé porovnávanie jednotlivých produktov v obchode.

Tvar

Tvar zastrihávača je veľmi dôležitý. Mal by vám dokonale sadnúť do ruky, aby sa vám s ním dobre manipulovalo. Vyberajte modely, ktoré sú ergonomicky tvarované. Môžu sa od seba mierne líšiť dĺžkou alebo hrúbkou. Pri kúpe skontrolujte, či sa tlačidlá nachádzajú v takej polohe, aby ste ich mohli pohodlne ovládať.

Veľkosť

Hmotnosť týchto prístrojov je prispôsobená na držaniu jednou rukou a preto nie je veľká. Zastrihávače chĺpkov v nose sa vyrábajú v kompaktnej veľkosti. Rozmery väčšiny modelov vám tak budú vyhovovať aj v tom prípade, ak často cestujete a v kufri vám iste nebudú zaberať veľa miesta. Od veľkosti však zvyčajne závisí aj výkon. Do menšieho zastrihávača sa zmestí len menej výkonný motor. Pri nákupe preto zvoľte rozumný kompromis medzi výkonom a veľkosťou.

vyberomat sk trimmer
vyberomat sk trimmer

Dizajn

Pri kúpe zastrihávača chĺpkov hrá svoju rolu aj dizajn. A to hlavne v tom prípade, ak ho budete mať trvalo uložený na poličke v kúpeľni. Pri kúpe preto nezabudnite ani na tento aspekt.

Materiál čepieľok

Úlohou čepieľok je dokonale zastihnúť vaše chĺpky. Čepieľky sú bezpečne skryté, aby vás pri zastrihávaní neporanili. Vyrábajú sa z ocele alebo nerezu.

Oceľové čepieľky

Vo väčšine zastrihávačov nájdete oceľové čepieľky. Tento materiál je lacnejší, má však o niečo kratšiu životnosť.

Nerezové čepieľky

Výhodou nerezu je jeho dlhšia životnosť a lepšia odolnosť voči vode. Za tieto vlastnosti si však budete musieť trošku priplatiť. Keďže zastrihávače chĺpkov v nose nepatria medzi drahé prístroje, rozdiel v cene nebude veľmi výrazný.

Vodoodolnosť

Vodoodolné zastrihávače chĺpkov v nose vám umožnia ich umývanie. Namiesto časovo náročného čistenia pomocou kefky, tak môžete vodoodolný model jednoducho umyť pod tečúcou vodou. Skontrolujte, či budete môcť umývať celý strojček alebo len jeho hlavicu. Ak si vyberiete kombinovaný zastrihávač, spravidla sa budú dať umývať všetky jeho nástavce. O tejto skutočnosti sa však pred kúpou presvedčte v popise výrobku.

Typ napájania

Zastrihávače chĺpkov sa od seba odlišujú aj typom napájania. Napájanie môže byť akumulátorové, pomocou batérií alebo zapojením do elektrickej siete.

Sieťové zastrihávače chĺpkov

Sieťový zastrihávač chĺpkov v nose je poháňaný elektrickou energiou pomocou zapojenia kábla do siete. Ak sa rozhodnete pre tento typ, nezabudnite skontrolovať, či vám vyhovuje dĺžka prípojného kábla. Musíte tiež počítať s tým, že kábel vám bude občas pri manipulácii so zastrihávačom zavadzať. Odpadá vám ale povinnosť výmeny batérií či pravidelného nabíjania.

vyberomat sk trimmer
vyberomat sk trimmer

Batériové zastrihávače chĺpkov

Tento typ je poháňaný batériami. Vďaka tomu, že vám pri starostlivosti o chĺpky nebude zavadzať prívodný kábel, je to veľmi praktické. Zastrihávač tiež budete môcť používať kdekoľvek, pokojne aj na dovolenke pod stanom. Napájanie batériami mávajú lacnejšie modely. Používajú sa klasické tužkové batérie. Nevýhodou je hlavne potreba ich výmeny.

Akumulátorové zastrihávače chĺpkov

Akumulátorové zastrihávače spájajú výhody oboch predchádzajúcich typov. Sú vybavené nabíjateľnou batériou, vďaka ktorej ich po istú dobu budete môcť používať aj bez zapojenia do elektriny. Výhodou je, že nemusíte neustále dokupovať nové baterky. Za tento komfort si ale trochu priplatíte. Súčasťou balenia je nabíjacia stanica. Okrem nabíjania zastrihávača je do nej spravidla možné uložiť aj ostatné príslušenstvo.

Ak si vyberiete napájanie pomocou nabíjateľného akumulátora, iste vás bude zaujímať aj to, ako dlho vydrží zastrihávač pracovať na jedno nabite. Tento čas sa pohybuje od 30 do 240 minút. Akumulátor sa nabije za jednu hodinu a viac.

Príslušenstvo

Spolu so zastrihávačom nájdete v jeho balení aj praktické príslušenstvo. To sa odlišuje podľa ponuky jednotlivých výrobcov. Spolu so zastrihávačom tak môžete získať cestovné puzdro, kefku na čistenie alebo stojan na postavenie prístroja na poličku.

Funkcie zastrihávačov

Niektoré modely disponujú funkciami, ktoré vám ich používanie ešte uľahčia.

Samoostriace čepele — túto funkciu nájdete u najdrahších akumulátorových modelov. Počas nabíjania sa čepieľky naostria.

Dotykové ovládanie — dotykové ovládanie je komfort, ktorý môžete využiť na niektorých drahších zastrihávačoch. Namiesto tlačidiel tak jeho funkcie budete ovládať pomocou displeja.

Digitálny displej — disponujú ním najmä akumulátorové zastrihávače chĺpkov. Informuje vás napríklad o stave nabitia akumulátora alebo o tom, ktorý program strihania máte nastavený.

Rýchle nabíjanie — táto funkcia umožní rýchle nabitie do niekoľkých minút. Oceníte ju napríklad, ak ste si zabudli zastrihávač chĺpkov nabiť, a potrebujete ho rýchlo použiť.

Integrované svetlo — táto funkcia vám poskytne možnosť prisvietenia pri zastrihávaní pre lepšiu viditeľnosť chĺpkov.

Tipy na záver

Zastrihávač chĺpkov v nose je praktický pomocník pri starostlivosti o telo. Na výber máte klasické zastrihávače chĺpkov alebo kombinované. Výhodou kombinovaných je možnosť ich využitia aj na zastrihávanie na iných častiach tela. Pri výbere venujte pozornosť tvaru, materiálu čepieľok, typu napájania a možnosti umývania vo vode. Používanie zastrihávača vám zjednodušia aj prídavné funkcie a príslušenstvo.

Zastrihávače chĺpkov v nose nestoja veľa. Najlacnejšie modely kúpite už do 10 €. V tejto cenovej hladine si môžete vybrať batériové zastrihávače s jedným alebo dvoma nadstavcami. V kategórii do 20 € si už môžete vybrať aj modely s viacerými funkciami, dotykovým displejom a nadstavcami. V cene nad 20 € dostanete kúpiť kvalitné akumulátorové modely s viacerými vymeniteľnými nadstavcami.

Vložiť komentár