Ako vybrať UV lampu na nechty

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk beauty relax susicka na nechty br

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk rio uvlf
vyberomat sk rio uvlf

Rozumná voľba

vyberomat sk beurer mp
vyberomat sk beurer mp

Najvyššia kvalita

Úlohou UV lampy na nechty je dosiahnuť, aby gél alebo lak na nechty čo najskôr zaschol. Pri výbere narazíte na mnoho modelov. Ako prvé si preto zodpovedajte na nasledovné otázky:

  1. Potrebujete UV lampu na osobné alebo profesionálne použitie?
  2. Aký materiál používate? Inú lampu budete potrebovať, ak používate UV gély, gél lak alebo LED gél.
  3. Koľko budete chcieť za UV lampu zaplatiť?

Teraz máte približnú predstavu o tom, čo potrebujete. Konkrétny model vyberiete porovnaním jednotlivých parametrov lampy. Najskôr si ujasnite, ktorý typ UV lampy na nechty vám bude vyhovovať. Od neho bude závisieť cena, rýchlosť schnutia materiálu aj nutnosť výmeny žiaroviek. Zaujímajte sa tiež o spôsob napájania a dizajn. Aj UV lampy na nechty disponujú viacerými praktickými funkciami, ktoré pri úprave nechtov iste využijete. Ponuka funkcií sa pri jednotlivých modeloch líši. Vopred sa preto o nej informujte.

Čo si vybrať?

Na začiatok sme si pre vás pripravili zopár tipov na produkty, s ktorými už viac nebudete musieť čakať na uschnutie laku.

Najvýhodnejšie UV lampy na nechtyKladyZáporyPriemerná cenaAktuálna ponuka
BEURER-MP48lampa na nechty– výkon
– kvalita
– dizajn
– 3 stupne časovača
– jednoduchosť použitia
– cena
– chýbajúci senzor pohybu
50 €Zobraziť ponuku
Rio UVLF3lampa na nechty– rýchlosť tvrdnutia
– bohaté príslušenstvo
– jednoduché použitie
– dizajn
– bez displeja
– vyššia cena
– príslušenstvo vydrží max. na 10 manikúr
47 €Zobraziť ponuku
Beauty Relax – Sušička na nechty BR-585sušička na nechty– dobré recenzie
– rýchle schnutie
– dostupná cena
– jednoduché použitie
– malé rozmery
– hlučnosť
– batérie nie sú súčasťou balenia
12 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk beurer mp

BEURER-MP48

UV lampa na nechty BEURER – MP48 slúži na modeláciu gélov na nechty. Ponúka 3 stupne nastavenia časovača, a to 30, 60 a 120 sekúnd. Súčasťou lampy je 18 výkonných LED diód. Kladom BEURERU je pekný, kompaktný dizajn. Napája sa cez elektrickú sieť (100 – 120 V).


vyberomat sk rio uvlf

Rio UVLF3

Lampa na nechty vám zaručí krásnu a zdravo vyzerajúcu manikúru bez porušenia, a to minimálne na týždeň. Použiť môžete akýkoľvek lak na nechty, ktorý musíte prelakovať priesvitným UV lakom. Celý proces stvrdnutia trvá iba 60 sekúnd. K lampe dostanete aj bohaté príslušenstvo ako je podkladový lak, Uv gél, bezprašné odrúsky a leštiaci obrúsok. Toto príslušenstvo vystačí na max. 10 plných manikúr. Napája sa prostredníctvom USB kábla. Príkon: 7,5 W. Rozmery: 19 x 11,5 x 8 cm.


vyberomat sk beauty relax susicka na nechty br

Beauty Relax – Sušička na nechty BR-585

Pokiaľ vás otravuje čakanie na zaschnutie laku na nechtoch, určite oceníte túto sušičku. Prístroj za dostupnú cenu dokáže vysušiť váš lak už do 5 minút. Používanie je naozaj jednoduché, stačí aktivovať vetrák, ktorý prúdom studeného vzduchu lak vysuší. Prístroj má malé rozmery, takže vám poslúži aj na cestách. Napájanie: 2 x AA batérie. Rozmery: 10 x 7 cm. Hmotnosť: 50 g.

Typy lámp na nechty

Pri výbere najvhodnejšieho produktu pre vás narazíte na dva typy lámp na nechty. Keďže je medzi nimi niekoľko rozdielov, najskôr sa s nimi zoznámime.

vyberomat sk uv lamp nails
vyberomat sk uv lamp nails

UV lampy na nechty

UV lampy na nechty dokážu pracovať s rôznymi druhmi gélov. Pracujú na princípe vytvrdzovania pomocou UV žiaroviek. Pri nákupe sú často uprednostňované tiež pre ich nižšiu cenu a jednoduchosť ovládania. Na domáce použitie je tento typ celkom postačujúci, aj keď musíte počítať s o niečo dlhšou dobou schnutia a vyššou spotrebou energie.

Na UV lampe budete tiež časom musieť dokupovať žiarovky. Potrebu výmeny spoznáte podľa toho, že UV lampa na nechty nebude mať dostatočný výkon a schnutie bude trvať dlhšie ako zvyčajne. Môžete to zistiť aj podľa zafarbenia žiarovky do siva. Jedna žiarovka by vám mala vydržať 300 hodín.

LED lampy na nechty

Za LED lampu na nechty zaplatíte viac. Vďaka dlhej výdrži LED žiarovky ju však nebudete musieť vymieňať. Životnosť LED diódy je až 5 000 hodín. Tento typ pracuje rýchlejšie a má tiež nižšiu spotrebu. Lak v LED lampe vyschne už za 30 sekúnd. Pri nákupe počítajte s tým, že budete môcť používať len LED lak na nechty. Ponuka na trhu je však aj pri tomto druhu laku veľmi bohatá, takže by vás to nemalo obmedzovať.

CCFL lampy na nechty

Najnovším typom sú CCFL lampy na nechty. Využívajú zdroj svetla so studenou katódou. V CCFL lampe dochádza k premene elektrickej energie na svetlo. Tento typ využijete na vytvrdnutie UV gélov, LED gélov aj gél lakov. Životnosť špirály je pritom až 35 000 hodín. CCFL lampy na nechty kúpite v cenovej kategórii drahších LED lámp na nechty.

vyberomat sk uv lamp nails
vyberomat sk uv lamp nails

Parametre výberu

V ďalšom texte sa sústredíme na UV lampy na nechty. Pri výbere porovnávajte niekoľko parametrov.

Výkon

Na rýchlosť vytvrdnutia laku na nechtoch vplýva výkon UV lampy. Výkon sa udáva vo wattoch. Čím vyšší výkon bude lampa mať, tým rýchlejšie lak vytvrdne.

Vyberať môžete z modelov s jednou až piatimi žiarovkami. Najmenšie modely s jednou žiarovkou sú vhodné len na cestovanie. Ich výkon je len 9 W. Keďže v nich gél zasychá dlhšie, sú vhodné len na občasné použitie.

Pre časté používanie, vyberajte modely so 4 – 5 žiarovkami. Najnižší výkon na pravidelné používanie je 36 W. Ak chcete, aby materiál na nechtoch vytvrdol čo najrýchlejšie, vyberajte modely s výkonom až 45 W.

Spôsob napájania

UV lampy na nechty sú napájané elektrickým prúdom priamo zo zástrčky. Ak si kúpite cestovný model, bude napájaný batériami typu AA alebo AAA. Aj vzhľadom na spôsob napájania majú cestovné UV lampy nižší výkon.

vyberomat sk uv lamp nails
vyberomat sk uv lamp nails

Dizajn

Pri úprave nechtov do krásy vás iste bude zaujímať aj dizajn UV lampy na nechty. Vonkajší obal sa vyrába z plastu. Tvarom pripomínajú UV lampy tunel alebo pec. Na výber máte hranaté aj oválne tvary. Aj farebnosť jednotlivých modelov je pestrá. Môžete vyberať množstvo odtieňov od bielej cez ružovú, modrú, hnedú až po čiernu. Ľahko tak nájdete model, ktorý pekne zapasuje s vašimi ostatnými nástrojmi na úpravu nechtov.

Displej

Ak chcete, aby mala UV lampa na nechty aj displej, poobzerajte sa medzi drahšími modelmi. Na displeji sa bude zobrazovať aktuálne nastavenie lampy a čas, ktorý zostáva do vyschnutia materiálu.

Cena

Najlacnejšie UV lampy na nechty stoja 5 eur. Ide však len o cestové modely. Ak hľadáte UV lampu na pravidelné používanie, poobzerajte sa v cenovej kategórii od 10 do 50 eur. V tejto cene si môžete zakúpiť výkonnejšie UV lampy ale tiež lacnejšie LED lampy na nechty. Najdrahšie modely na profesionálne použitie vás môžu vyjsť aj do 100 eur.

Funkcie UV lámp

Pri úprave nechtov môžete využívať aj viacero funkcií, ktoré niektoré modely lámp na nechty ponúkajú. Vyberajte podľa vašich požiadaviek na komfort pri používaní.

Pohybový snímač — UV lampu s pohybovým snímačom nebudete musieť nastavovať. Stačí, že do nej vložíte prsty a sama začne pracovať.

Časovač — na UV lampe s časovačom si nastavíte časový interval schnutia. Niektoré modely LED lámp majú aj viacero úrovní nastavenia požadovanej doby v dĺžke trvania do 60 sekúnd.

Zvuková signalizácia — ak sa vám stáva, že občas zabudnete niektorý z prístrojov v domácnosti vypnúť, vyberte si model so zvukovou signalizáciou. Tá vás na tento fakt upozorní. 

vyberomat sk uv lamp nails
vyberomat sk uv lamp nails

Ventilátor — ak má UV lampa ventilátor, lak bude schnúť rýchlejšie.

Náhradné žiarovky — k niektorým lampám dostanete niekoľko žiaroviek navyše.

Väčší objem — využijete ho na profesionálne účely alebo tiež, ak robievate nechty aj priateľkám. Do takejto UV lampy môžete vložiť dve ruky naraz.

Ako používať UV lampy na nechty

Úprava nechtov do krásy vyžaduje dodržať istý postup. Docielite tak, že s výsledkom budete spokojná.

  • Najskôr si nechty upravte pomocou pilníka. Z okolia nechtov odstráňte kožtičku. Ak je to potrebné, zatlačte ju. Nechty nakoniec očistite od zbytkov prachu.
  • Aplikujte podkladový gél lak a nechajte ho vytvrdnúť v UV lampe. Nanášajte bez dotknutia kožtičky smerom ku okraju nechtu. Vytvárajte rovnako hrubú vrstvu na celej ploche.
  • Teraz aplikujte tenkú vrstvu farebného gél laku. Znovu nechajte vytvrdnúť. Dobu tvrdnutia nájdete na obale. Po vytvrdnutí tento bod zopakujte.
  • Naneste ochranný gél lak a nechajte vytvrdnúť v UV lampe.
  • Nechty ošetrite olejčekom.

Náš tip: Každý prípravok pretrepte pred použitím aspoň 30 sekúnd, aby sa obsah fľaštičky dôkladne premiešal.

Záver

Krásne nechty ako z nechtového štúdia si môžete vytvoriť aj doma. Stačí, ak si k vašej sade na úpravu nechtov dokúpite kvalitnú lampu na nechty. Na výber máte UV lampy, LED lampy alebo najnovší typ CCFL lampy na nechty. Spôsob používania jednotlivých typov je rovnaký. Líši sa len čas potrebný na vytvrdnutie, cena, nutnosť výmeny žiaroviek a princíp práce prístroja.

Výber konkrétneho modelu bude závisieť od vašich požiadaviek a parametrov jednotlivých modelov. Najdôležitejším je výkon. Od neho bude závisieť rýchlosť vytvrdnutia naneseného materiálu. Okrem toho sa informujte o spôsobe napájania a doplnkových funkciách, ktoré lampa ponúka. Ak vás zaujíma aj dizajn, na výber máte z mnohých farieb aj tvarov lámp. Iste medzi nimi nájdete model presne podľa vášho vkusu.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest