Ako vybrať UV lampu na nechty

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk esperanza ebnp saphirre
vyberomat sk esperanza ebnp saphirre

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk esperanza ebn amethyst
vyberomat sk esperanza ebn amethyst

Rozumná voľba

vyberomat sk beurer mp
vyberomat sk beurer mp

Najvyššia kvalita

Úlohou UV lampy na nechty je dosiahnuť, aby gél alebo lak na nechty čo najskôr zaschol. Pri výbere narazíte na mnoho modelov. Ako prvé si preto zodpovedajte na nasledovné otázky:

  1. Potrebujete UV lampu na osobné alebo profesionálne použitie?
  2. Aký materiál používate? Inú lampu budete potrebovať, ak používate UV gély, gél lak alebo LED gél.
  3. Koľko budete chcieť za UV lampu zaplatiť?

Teraz máte približnú predstavu o tom, čo potrebujete. Konkrétny model vyberiete porovnaním jednotlivých parametrov lampy. Najskôr si ujasnite, ktorý typ UV lampy na nechty vám bude vyhovovať. Od neho bude závisieť cena, rýchlosť schnutia materiálu aj nutnosť výmeny žiaroviek. Zaujímajte sa tiež o spôsob napájania a dizajn. Aj UV lampy na nechty disponujú viacerými praktickými funkciami, ktoré pri úprave nechtov iste využijete. Ponuka funkcií sa pri jednotlivých modeloch líši. Vopred sa preto o nej informujte.

Čo si vybrať?

Pripravili sme si pre vás zopár tipov na výhodné UV lampy na nechty.

Najvýhodnejšie UV lampy na nechtyKladyZáporyPriemerná cenaAktuálna ponuka
BEURER-MP48– výkon
– kvalita
– dizajn
– 3 stupne časovača
– jednoduchosť použitia
– cena
– chýbajúci senzor pohybu
50 €Zobraziť ponuku
ESPERANZA EBN005 AMETHYST– výkon
– dizajn
– LCD displej
– pohybový senzor
– jednoduchosť použitia
– chýbajúci časovač30 €Zobraziť ponuku
ESPERANZA EBN002W ONYX– cena
– výkon
– kvalita
– dizajn
– časovač
– pohybový senzor
– jednoduchosť použitia
– krátky kábel
– mierne prehrievanie
20 €Zobraziť ponuku
ESPERANZA EBN001P SAPHIRRE– cena
– dizajn
– časovač
– jednoduchosť použitia
– pomalé vytvrdzovanie
– nižšia kvalita
9 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk beurer mp

BEURER-MP48

UV lampa na nechty BEURER – MP48 slúži na modeláciu gélov na nechty. Ponúka 3 stupne nastavenia časovača, a to 30, 60 a 120 sekúnd. Súčasťou lampy je 18 výkonných LED diód. Kladom BEURERU je pekný, kompaktný dizajn. Napája sa cez elektrickú sieť (100 – 120 V).


vyberomat sk esperanza ebn amethyst

Esperanza EBN005 AMETHYST

UV lampa na nechty Esperanza EBN005 AMETHYST, dosahuje výkon 54 W. Prednosťou lampy je displej s ukazovateľom času. Súčasťou je pohybový senzor. Obsahuje 36 účinných LED svetiel. Pracuje v dvoch vlnových dĺžkach, a to 365 nm a 405 nm. Napájanie: 220 – 240 V.


vyberomat sk esperanza ebnw onyx

Esperanza EBN002W ONYX

Esperanza EBN002W ONYX je UV lampa na nechty, s 12 účinnými LED svetlami. Výkon lampy je 36 W. Súčasťou je časovač s tromi stupňami (10, 30 a 60 sekúnd.) a pohybový senzor. Esperanza ONYX ponúka veľmi pekný moderný dizajn.


vyberomat sk esperanza ebnp saphirre

Esperanza EBN001P SAPHIRRE

Esperanza EBN001P SAPHIRRE je UV lampa na nechty, s výkonom 36 W. Je vybavená 4 účinnými UV žiarivkami. Ponúka funkciu automatického vypnutia po 120 sekundách. Prednosťami lampy sú nízka cena, dizajn a jednoduché používanie.

Typy lámp na nechty

Pri výbere najvhodnejšieho produktu pre vás narazíte na dva typy lámp na nechty. Keďže je medzi nimi niekoľko rozdielov, najskôr sa s nimi zoznámime.

vyberomat sk uv lamp nails
vyberomat sk uv lamp nails

UV lampy na nechty

UV lampy na nechty dokážu pracovať s rôznymi druhmi gélov. Pracujú na princípe vytvrdzovania pomocou UV žiaroviek. Pri nákupe sú často uprednostňované tiež pre ich nižšiu cenu a jednoduchosť ovládania. Na domáce použitie je tento typ celkom postačujúci, aj keď musíte počítať s o niečo dlhšou dobou schnutia a vyššou spotrebou energie.

Na UV lampe budete tiež časom musieť dokupovať žiarovky. Potrebu výmeny spoznáte podľa toho, že UV lampa na nechty nebude mať dostatočný výkon a schnutie bude trvať dlhšie ako zvyčajne. Môžete to zistiť aj podľa zafarbenia žiarovky do siva. Jedna žiarovka by vám mala vydržať 300 hodín.

LED lampy na nechty

Za LED lampu na nechty zaplatíte viac. Vďaka dlhej výdrži LED žiarovky ju však nebudete musieť vymieňať. Životnosť LED diódy je až 5 000 hodín. Tento typ pracuje rýchlejšie a má tiež nižšiu spotrebu. Lak v LED lampe vyschne už za 30 sekúnd. Pri nákupe počítajte s tým, že budete môcť používať len LED lak na nechty. Ponuka na trhu je však aj pri tomto druhu laku veľmi bohatá, takže by vás to nemalo obmedzovať.

CCFL lampy na nechty

Najnovším typom sú CCFL lampy na nechty. Využívajú zdroj svetla so studenou katódou. V CCFL lampe dochádza k premene elektrickej energie na svetlo. Tento typ využijete na vytvrdnutie UV gélov, LED gélov aj gél lakov. Životnosť špirály je pritom až 35 000 hodín. CCFL lampy na nechty kúpite v cenovej kategórii drahších LED lámp na nechty.

vyberomat sk uv lamp nails
vyberomat sk uv lamp nails

Parametre výberu

V ďalšom texte sa sústredíme na UV lampy na nechty. Pri výbere porovnávajte niekoľko parametrov.

Výkon

Na rýchlosť vytvrdnutia laku na nechtoch vplýva výkon UV lampy. Výkon sa udáva vo wattoch. Čím vyšší výkon bude lampa mať, tým rýchlejšie lak vytvrdne.

Vyberať môžete z modelov s jednou až piatimi žiarovkami. Najmenšie modely s jednou žiarovkou sú vhodné len na cestovanie. Ich výkon je len 9 W. Keďže v nich gél zasychá dlhšie, sú vhodné len na občasné použitie.

Pre časté používanie, vyberajte modely so 4 – 5 žiarovkami. Najnižší výkon na pravidelné používanie je 36 W. Ak chcete, aby materiál na nechtoch vytvrdol čo najrýchlejšie, vyberajte modely s výkonom až 45 W.

Spôsob napájania

UV lampy na nechty sú napájané elektrickým prúdom priamo zo zástrčky. Ak si kúpite cestovný model, bude napájaný batériami typu AA alebo AAA. Aj vzhľadom na spôsob napájania majú cestovné UV lampy nižší výkon.

vyberomat sk uv lamp nails
vyberomat sk uv lamp nails

Dizajn

Pri úprave nechtov do krásy vás iste bude zaujímať aj dizajn UV lampy na nechty. Vonkajší obal sa vyrába z plastu. Tvarom pripomínajú UV lampy tunel alebo pec. Na výber máte hranaté aj oválne tvary. Aj farebnosť jednotlivých modelov je pestrá. Môžete vyberať množstvo odtieňov od bielej cez ružovú, modrú, hnedú až po čiernu. Ľahko tak nájdete model, ktorý pekne zapasuje s vašimi ostatnými nástrojmi na úpravu nechtov.

Displej

Ak chcete, aby mala UV lampa na nechty aj displej, poobzerajte sa medzi drahšími modelmi. Na displeji sa bude zobrazovať aktuálne nastavenie lampy a čas, ktorý zostáva do vyschnutia materiálu.

Cena

Najlacnejšie UV lampy na nechty stoja 5 eur. Ide však len o cestové modely. Ak hľadáte UV lampu na pravidelné používanie, poobzerajte sa v cenovej kategórii od 10 do 50 eur. V tejto cene si môžete zakúpiť výkonnejšie UV lampy ale tiež lacnejšie LED lampy na nechty. Najdrahšie modely na profesionálne použitie vás môžu vyjsť aj do 100 eur.

Funkcie UV lámp

Pri úprave nechtov môžete využívať aj viacero funkcií, ktoré niektoré modely lámp na nechty ponúkajú. Vyberajte podľa vašich požiadaviek na komfort pri používaní.

Pohybový snímač — UV lampu s pohybovým snímačom nebudete musieť nastavovať. Stačí, že do nej vložíte prsty a sama začne pracovať.

Časovač — na UV lampe s časovačom si nastavíte časový interval schnutia. Niektoré modely LED lámp majú aj viacero úrovní nastavenia požadovanej doby v dĺžke trvania do 60 sekúnd.

Zvuková signalizácia — ak sa vám stáva, že občas zabudnete niektorý z prístrojov v domácnosti vypnúť, vyberte si model so zvukovou signalizáciou. Tá vás na tento fakt upozorní. 

vyberomat sk uv lamp nails
vyberomat sk uv lamp nails

Ventilátor — ak má UV lampa ventilátor, lak bude schnúť rýchlejšie.

Náhradné žiarovky — k niektorým lampám dostanete niekoľko žiaroviek navyše.

Väčší objem — využijete ho na profesionálne účely alebo tiež, ak robievate nechty aj priateľkám. Do takejto UV lampy môžete vložiť dve ruky naraz.

Ako používať UV lampy na nechty

Úprava nechtov do krásy vyžaduje dodržať istý postup. Docielite tak, že s výsledkom budete spokojná.

  • Najskôr si nechty upravte pomocou pilníka. Z okolia nechtov odstráňte kožtičku. Ak je to potrebné, zatlačte ju. Nechty nakoniec očistite od zbytkov prachu.
  • Aplikujte podkladový gél lak a nechajte ho vytvrdnúť v UV lampe. Nanášajte bez dotknutia kožtičky smerom ku okraju nechtu. Vytvárajte rovnako hrubú vrstvu na celej ploche.
  • Teraz aplikujte tenkú vrstvu farebného gél laku. Znovu nechajte vytvrdnúť. Dobu tvrdnutia nájdete na obale. Po vytvrdnutí tento bod zopakujte.
  • Naneste ochranný gél lak a nechajte vytvrdnúť v UV lampe.
  • Nechty ošetrite olejčekom.

Náš tip: Každý prípravok pretrepte pred použitím aspoň 30 sekúnd, aby sa obsah fľaštičky dôkladne premiešal.

Záver

Krásne nechty ako z nechtového štúdia si môžete vytvoriť aj doma. Stačí, ak si k vašej sade na úpravu nechtov dokúpite kvalitnú lampu na nechty. Na výber máte UV lampy, LED lampy alebo najnovší typ CCFL lampy na nechty. Spôsob používania jednotlivých typov je rovnaký. Líši sa len čas potrebný na vytvrdnutie, cena, nutnosť výmeny žiaroviek a princíp práce prístroja.

Výber konkrétneho modelu bude závisieť od vašich požiadaviek a parametrov jednotlivých modelov. Najdôležitejším je výkon. Od neho bude závisieť rýchlosť vytvrdnutia naneseného materiálu. Okrem toho sa informujte o spôsobe napájania a doplnkových funkciách, ktoré lampa ponúka. Ak vás zaujíma aj dizajn, na výber máte z mnohých farieb aj tvarov lámp. Iste medzi nimi nájdete model presne podľa vášho vkusu.

vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a skúsenosti

vyberomat sk aussie logoZnačka Aussie prináša kvalitné výrobky, určené na starostlivosť o každý typ vlasov. Zakladateľ Tom Redmond sa rozhodol vytvoriť prípravky inšpirované Austrálskou …
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a skúsenosti

vyberomat sk old spice logoSvetoznáma značka vznikla v Amerike v roku 1937. V súčasnosti ju poznáme ako kozmetiku zameranú na pánov. Preto vás možno prekvapí, …
Read More
vyberomat sk beach

Čo si zbaliť na dovolenku

Rýchla voľbaCeníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať …
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabaviť deti na dovolenke

Rýchla voľbaCeníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné …
Read More

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest