Ako vybrať najlepší výrobník sódy

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk limo bar edge red
vyberomat sk limo bar edge red

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk sodastream spirit
vyberomat sk sodastream spirit

Rozumná voľba

vyberomat sk sodastream spirit one touch
vyberomat sk sodastream spirit one touch

Najvyššia kvalita

Ak neradi nosíte ťažké nákupy, no máte radi sýtené nápoje, bude pre vás ideálnym riešením výrobník sódy. Vďaka nemu si môžete dopriať pohár sýtenej malinovky alebo vody už behom niekoľkých sekúnd. S domácim výrobníkom sódy navyše znížite množstvo vášho odpadu a šetríte aj finančné prostriedky.

Ak ste sa rozhodli pre kúpu výrobníka sódy, mali by ste pri jeho výbere zvážiť niekoľko faktorov. Sú to hlavne typ a materiál výrobníka sódy a materiál aj objem fľaše na nápoje. Dôležitým parametrom je tiež objem bombičiek. Vďaka tomuto údaju sa dozviete, aké množstvo nápoja pripravíte s jednou bombičkou. Jednotlivé modely sa ďalej odlišujú spôsobom uchytenia fľaše a dizajnom. Konečný výber ovplyvňuje aj dostupnosť príslušenstva. Aby sa vám dobre vyberalo, v nasledujúcom článku sa dozviete všetko z každej z týchto oblastí.

vyberomat sk soda maker
vyberomat sk soda maker

Čo si vybrať?

Pripravili sme si pre vás tipy na výhodné výrobníky sódy.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Limo Bar Edge Red– dostupná cena
– bez nepraktického šróbovania fľaše
– jednoduché ovládanie
– rýchlosť
– bez indikácie perlivosti58 €Zobraziť ponuku
SODASTREAM Jet Pastel white– dostupná cena
– dobré recenzie
– intuitívne ovládanie
– rýchlosť
– nepraktické šróbovanie fľaše
– bez indikácie perlivosti
61 €Zobraziť ponuku
SODASTREAM Spirit – dobré recenzie
– bez nepraktického šróbovania fľaše
– rýchlosť
– bez indikácie perlivosti73 €Zobraziť ponuku
Philips výrobník sódy mätovo zelený– dizajn
– intuitívne ovládanie
– rýchlosť
– bez možnosti regulovania perlivosti
– nepraktické šróbovanie fľaše
103 €Zobraziť ponuku
SODASTREAM Spirit One Touch– dobré recenzie
– intuitívne ovládanie
– bez nepraktického šróbovania fľaše
– rýchlosť
– vysoká cena106 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk limo bar edge red

Limo Bar Edge Red

Výrobník sódy obsahuje 1 litrovú fľašu s rýchloupínacím mechanizmom Click and Fix. Disponuje bezpečnostným pretlakovým ventilom a systémom automatického odvodu prebytočnej sýtenej vody. Perlivosť vody môžete regulovať pomocou množstva stlačení. Fľaša sa prichytáva prostredníctvom zacvaknutia. Balenie obsahuje bombičku s CO2.


vyberomat sk sodastream jet pastel white

SODASTREAM Jet Pastel white

Cenovo dostupný výrobník sódy, obsahuje 0,9 litrovú fľašu, ktorá sa prichytáva prostredníctvom skrutkovania. Perlivosť sa reguluje pomocou množstva stlačení. Balenie obsahuje bombičku s CO2, ktorá vystačí na prípravu 60 l nápoja.


vyberomat sk sodastream spirit

SODASTREAM Spirit

Výrobník sódy od Sodastreamu, obsahuje 1 litrovú fľašku vyrobenú z plastu bez BPA. Súčasťou balenia je aj bombička s CO2. Perlivosť sa reguluje počtom stlačení. Fľaša sa prichytáva jednoduchým vložením do výrobníka. Na výber máte z viacerých farebných variantov.


vyberomat sk philips vyrobnik sody matovo zeleny

Philips výrobník sódy

Philips výrobník sódy obsahuje 1 litrovú fľašku s plastu Jet. Balenie taktiež obsahuje jednu bombičku s CO2. Nevýhodou produktu je nepraktické prichytenie fľaše pomocou skrutkovania.


vyberomat sk sodastream spirit one touch

SODASTREAM Spirit One Touch

Značka Sodastream si získala popularitu medzi ľuďmi. Výrobník obsahuje litrovú fľašku, napájací adaptér a bombičku s CO2. Použitie je naozaj veľmi jednoduché, sódu si pripravíte stlačením jedného tlačidla. Prostredníctvom tlačidiel si môžete regulovať stupeň perlivosti. Fľaška sa prichytáva zacvaknutím.

Typy výrobníkov sódy

Výrobníky sódy sa delia na dva základné typy. Líšia sa hlavne svojím určením. Sú to:

Domáce výrobníky sódy

Domáce výrobníky sódy sú určené na použitie v domácnosti. Majú nižšiu cenu a kompaktné rozmery vhodné aj do menších kuchýň. Výhodou je aj ich nízka hmotnosť, ktorá umožňuje ľahké prenášanie. Domáce výrobníky sódy nasýtia naraz 1 l vody v priebehu niekoľkých sekúnd. Ak máte radi jednotný dizajn interiéru, iste vás poteší aj to, že domáce výrobníky sódy sa vyrábajú v mnohých dizajnových prevedeniach.

Výrobníky sódy na komerčné použitie

Tieto výrobníky sódy sú určené pre reštaurácie, kaviarne a bary. Ak však máte požiadavky, ktoré nedokáže naplniť domáci výrobník sódy, môžete si tento typ zakúpiť aj do domácnosti. Výrobníky sódy na komerčné použitie, majú väčšie rozmery a zvládajú vysokú záťaž. Pokojne v nich môžete vyrábať sódu aj niekoľko hodín. Výhodou je tiež vyššie množstvo vody, ktorú je možné nasýtiť jednou bombičkou.

Pri kúpe komerčného výrobníka sódy máte na výber modely s rôznymi vlastnosťami. Sú to samostatne stojace modely so suchým alebo vodným chladením a podstolné modely, ktoré je možné zabudovať pod barovú dosku.

Na čo myslieť pri výbere

Pri výbere výrobníka sódy by ste mali zvážiť niekoľko faktorov, v ktorých sa jednotlivé modely od seba navzájom odlišujú.

Ovládanie výrobníka sódy

Jednotlivé výrobníky sódy sa od seba odlišujú najmä spôsobom nasadzovania fliaš. Môžete sa stretnúť s dvoma typmi nasadzovania:

  • Fľaša sa zasunie pod výrobník sódy a zaskrutkuje. Tento spôsob nasadzovania fľaše ponúkajú lacnejšie produkty.
  • Fľašu zasuniete bez potreby skrutkovania. Tento spôsob je jednoduchší a šetrí čas. Nájdete ho na drahších modeloch.

Samotná príprava perlivého nápoja sa spúšťa tlačidlom. U väčšiny modelov postačí jeho stlačenie. Na niektorých lacnejších modeloch je potrebné tlačidlo držať až do konca sýtenia.

Materiál

Výrobníky sódy sa vyrábajú z plastu alebo nerezu. Nerezové modely patria medzi drahšie. Výhodou je vyššia odolnosť a životnosť materiálu. Plastové výrobníky sódy sú lacnejšie. Na trhu ich nájdete v mnohých farebných prevedeniach.

vyberomat sk soda maker
vyberomat sk soda maker

Fľaše výrobníkov sódy sa vyrábajú z plastu alebo skla. Plastové fľaše ponúkajú vysokú odolnosť. Sú tiež lacnejšie. Výhodou je aj ich nižšia hmotnosť a možnosť výberu farebného prevedenia. Niektorí výrobcovia ponúkajú tiež fľaše s detskými motívmi. Nevýhodou je nutnosť výmeny fľaše po dlhšom používaní kvôli možnosti ukladania farbív z nápojov a pachov.

Sklenené fľaše sa lepšie umývajú a zbavujú nežiadúcich pachov. Nevýhodou je možnosť rozbitia a vyššia hmotnosť v prípade, že si chcete fľašu vziať zo sebou mimo domu.

Objem fľaše a doplnky

Na trhu nájdete fľaše do výrobníkov sódy s objemom 0,5 – 1 l. Voľba konkrétneho objemu závisí od počtu členov domácnosti. Pre jednu osobu je vhodný objem 0,5 l. Pre viacčlennú domácnosť vyberte väčší model. Pre komerčné výrobníky sódy sa používajú fľaše s objemom 5 l.

Jednu fľašu si zakúpite priamo pri kúpe výrobníka. Pred kúpou sa informujte, koľko stoja náhradné fľaše. Výhodou je, ak sú k fľašiam dodávané viečka na zatváranie.

Údržba fliaš

Väčšina fliaš sa dá umývať v umývačke riadu. Ak to nie je možné, môžete ju čistiť kefou na fľaše.

Typ a objem bombičky

Bombička do výrobníka sódy obsahuje oxid uhličitý, ktorým sa v prístroji nasýti voda. Vďaka tomu vznikajú bublinky. Objem bombičiek určuje, množstvo nápoja, ktoré s ňou vyrobíte. Jedna bombička vystačí na prípravu 60 – 80 l sódy. Niektoré typy vystačia až na 135 l. Rozlišujeme dva typy bombičiek:

Vymeniteľné bombičky

Tento typ je možné po použití znovu naplniť. Jednu bombičku tak môžete používať viac krát. Cena za novú náplň je potom nižšia. Aby ste mohli využívať vymeniteľné bombičky, potrebujete si len zistiť, kde sa nachádza najbližšie výmenné miesto. Pri výmene bombičky postupujte podľa pokynov v návode k zakúpenému produktu.

Jednorazové bombičky

Jednorazové bombičky je možné využiť na výrobu sýteného nápoja len raz. Po použití ich vyhodíte a budete potrebovať novú bombičku.

Dizajn

Keďže sa výrobník sódy stáva stabilnou súčasťou kuchynskej linky, pri jeho výbere je potrebné myslieť aj na dizajn. U plastových modelov je možné vybrať si zo širokej škály farieb aj tvarov. Ak hľadáte nadčasovú eleganciu kovu, môžete si vybrať z drahších nerezových modelov.

vyberomat sk soda maker
vyberomat sk soda maker

Funkcie výrobníkov sódy

Väčšina výrobníkov sódy disponuje funkciou nastavenia sýtosti nápoja. Môžete si tak zvoliť slabé alebo silné nasýtenie. Medzi drahšími modelmi nájdete aj výrobníky sódy, ktoré umožňujú výber až z troch stupňov sýtenia. Okrem dvoch spomínaných stupňov si tak môžete nastaviť aj stredný stupeň sýtenia.

O bezpečnosť výrobníkov sódy sa stará pretlakový ventil. Pretlakový ventil zabraňuje neželanému tlaku oxidu uhličitého. Chráni tak nádobu výrobníka pred poškodením.

Niektoré drahšie modely sú navyše vybavené technológiou FSS. Vďaka nej výrobník sódy pripraví viac bublinkového nápoja s použitím menšieho množstva oxidu uhličitého.

Príslušenstvo k výrobníkom sódy

K výrobníku sódy si môžete dokúpiť rôzne príslušenstvo. Rozmanitosť výberu pri tom závisí od konkrétneho modelu. Kúpiť si môžete hlavne náhradné fľaše, bombičky a čistiace kefy na fľašu. Niektorí výrobcovia ponúkajú tiež možnosť dokúpenia štýlových pohárov na nápoje. Ak si radi sýtenú vodu beriete aj mimo domu, iste využijete aj ponuku špeciálnych uzáverov na fľaše s integrovaným tesnením. Vďaka tomuto tesneniu oxid uhličitý neuniká z nápoja.

Ak máte radi ochutené limonády, na trhu nájdete aj ponuku špeciálnych sirupov v ovocných alebo kolových príchutiach.

Záver a zhrnutie

Výrobník sódy je výborným pomocníkom, ak máte radi sýtené nápoje. Vďaka nemu si už nebudete musieť sýtenú vodu alebo malinovku kupovať. Váš nápoj si navyše pripravíte presne podľa svojej chuti. Pripravenú sýtenú vodu si môžete ochutiť pomocou špeciálnych sirupov k výrobníkom sódy, ktoré na trhu nájdete v mnohých príchutiach. Ak máte radi zdravé nápoje, môžete si vodu ochutiť domácim sirupom, čerstvým ovocím alebo šťavou z citrusových plodov či bylinkami.

Pri kúpe zvažujte materiál fliaš aj samotného výrobníka sódy. Okrem toho sa vopred informujte o množstve vody, ktoré je možné vyrobiť pomocou jednej bombičky a objeme fliaš. Rozdiely sú tiež v množstve ponúkaných funkcií. K niektorým výrobníkom sódy nájdete na trhu aj vhodné príslušenstvo, akými sú náhradné fľaše, špeciálne tesniace uzávery alebo kefy na čistenie fliaš.

Sodastream je super! | AlzaTube | Alza.cz

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest