Ako vybrať najlepší zastrihávač vlasov a fúzov

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk remington pg
vyberomat sk remington pg

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk philips oneblade qp tvar telo
vyberomat sk philips oneblade qp tvar telo

Rozumná voľba

vyberomat sk braun mgk metallic silver
vyberomat sk braun mgk metallic silver

Najvyššia kvalita

Pokiaľ ste sa rozhodli začať si pestovať peknú bradu alebo si doma pravidelne zastrihávať vlasy a upravovať svoj zovňajšok podľa najnovšej módy, tak ste na správnom mieste. Možno sa budete čudovať, ale aj výber niečoho tak jednoduchého ako je obyčajný zastrihávač, nemusí byť tak ľahké, ako by sa na prvý pohľad zdá. Aj tu sa môžu skrývať rôzne maličkosti, na ktorých záleží. Prípadne pri kúpe tovaru môžete niečo dôležité prehliadnuť. Kto totiž pozná všetky najnovšie vychytávky a informácie o výrobku, ten väčšinou dostane to najlepšie, pretože presne vie čo potrebuje.

Čo teda pri výbere treba zohľadniť a čo nie je až tak dôležité? V článku sme pre vás pripravili prehľad tých najdôležitejších informácií, ktoré vám pomôžu sa medzi zastrihávačmi vlasov, fúzov či chĺpkov zorientovať a vybrať si pre seba to najlepšie.

vyberomat sk hair beard trimmer
mvyberomat sk hair beard trimmer

Čo si vybrať?

V tabuľke nižšie sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodné zastrihávače vlasov a fúzov.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Remington PG6030– dostupná cena
– kompaktné rozmery
– doba nabíjania (60 minút)
– rozpätie strihania
– nie je vodeodolný
– kratšia výdrž (40 minút)
– vhodný iba na tvár
26 €Zobraziť ponuku
Philips HC5610/15 Series 5000– dostupná cena
– tichá prevádzka
– rozpätie strihania
– množstvo strihov
– doba nabíjania (480 minút)
– nie je vodeodolný
– vhodný iba na tvár
40 €Zobraziť ponuku
Philips OneBlade QP2630/30 tvár + telo– množstvo pozitívnych recenzií
– holí skoro dohladka
– výdrž (60 minút)
– vodotesnosť
– vhodný na tvár aj telo
– dlhá doba napájania (4 hodiny)
– malé rozpätie strihania
60 €Zobraziť ponuku
Braun BT 7220– množstvo nastavení strihov
– dlhá výdrž (100 minút)
– doba nabíjania (60 minút)
– funkcia rýchlonabíjania
– vodeodolnosť
– vhodný iba na tvár68 €Zobraziť ponuku
Braun MGK 7220 Metallic Silver– množstvo príslušenstva
– vhodný na tvár aj telo
– doba napájania (60 minút)
– výdrž batérie (100 minút)
– vodeodolnosť
– vysoká cena95 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk remington pg

Remington PG6030

Zastrihávač od Remington, môžete využiť na zastrihnutie fúzov, chĺpkov v nose a na obočie. Obsahuje 6 nerezových nadstavcov, ktoré dokážu zastrihávať v rozpätí od 0,2 mm do 24 mm. Nabíja sa pomocou akumulátora 60 minút. Po plnom nabití prístroj funguje 40 minút. Zastrihávač nie je vodeodolný.


vyberomat sk philips hc series

Philips HC5610/15 Series 5000

Zastrihávač je ideálny pre domáce použitie. Využíva sa na tvár. Balenie obsahuje 3 oceľové čepele, prostredníctvom ktorých môžete vytvoriť 28 strihov. Dokáže zostrihať vlasy a chĺpky do dĺžky od 0,5 mm do 28 mm. Ovláda sa pomocou tlačidiel. Prístroj sa nabíja cez akumulátor, 480 minút. Po plnom nabití vydrží pracovať 75 minút. Zastrihávač nie je vodeodolný.


vyberomat sk philips oneblade qp tvar telo

Philips OneBlade QP2630/30 tvár + telo

Obľúbený zastrihávač One Blade dokáže oholiť tvár aj telo, skoro až dohladka. Môžete ho využiť na suché ale aj mokré holenie. Obsahuje 5 hrebeňové nadstavce, ktoré holia v rozpätí od 1 mm do 5 mm. Prístroj sa používa pomocou tlačidiel. Nabíja sa prostredníctvom akumulátora. Plné nabitie dosiahnete po 4 hodinách. Výdrž zastrihávača je 60 minút. Okrem nadstavcov v balení dostanete ochranný kryt a mäkké cestovné puzdro. Max. spotreba el. energie: 2 W. Automatická voľba napätia: 100 – 240 V.


vyberomat sk braun bt

Braun BT 7220

Zastrihávač je určený na vlasy a fúzy. Najväčšou prednosťou, ktorú tento zastrihávač ponúka je 39 možností strihov. Tieto strihy dosiahnete prostredníctvom 5 nadstavcov. Prístroj ponúka rozpätie strihov od 0,5 mm do 20 mm. Ovláda sa pomocou tlačidiel. Disponuje možnosťou rýchleho nabitia, a to už za 5 minút. Napája sa akumulátorovo. Bežné nabitie prístroja, trvá 60 min. Ďalšou prednosťou je doba prevádzky 100 minút. Zastrihávač je vodeodolný. Súčasťou balenia je žiletka.


vyberomat sk braun mgk metallic silver

Braun MGK 7220 Metallic Silver

Kvalita a množstvo príslušenstva tohto zastrihávača kompenzuje jeho vyššiu cenu. Môžete ho využiť na tvár a aj telo. Obsahuje až 9 nerezových nadstavcov, s ktorými môžete zatrihnút chĺpky v rozpätí od 0,5 mm do 21 mm. Zvoliť si môžete z 13tich strihov. Ovláda sa prostredníctvom tlačidiel. Napája sa pomocou akumulátoru 60 minút. Po plnom nabití vydrží až 100 minút. Prístroj je 100 % vodeodolný, takže môžete využiť aj mokré strihanie. Súčasťou balenie je cestovné puzdro, žiletka a mini planžeta.

Iste budete súhlasiť s tvrdením, že moderné zastrihávače sú už dávno veľmi dôležitou súčasťou každej kúpeľne. Ich veľkou výhodou je, že si rýchlo a ľahko môžete upraviť svoj vzhľad na každú príležitosť, či podľa najnovšieho módneho trendu.

No ešte predtým, ako si zájdete do obchodu pre svoj zastrihávač, mali by ste si ujasniť, na čo ho konkrétne plánujete používať a nájsť odpovede na otázky ako napríklad –  Akú dĺžku zástrihu budete potrebovať? Ako často ho chcete používať? Plánujete ho so sebou nosiť na cesty? Koľko chcete do neho investovať? Je pre vás dôležité, aby sa nabíjal čo najkratšie a mal čo najlepší výkon? Od odpovedí na tieto otázky potom záleží výber parametrov a funkcií, ktorými disponujú jednotlivé typy zastrihávačov.

Základné typy zastrihávačov

Hlavné a najdôležitejšie kritérium, na základe ktorého zastrihávače rozdeľujeme, je účel ich použitia. Nie je totiž jedno, či ho plánujete využívať iba na zastrihávanie vlasov, fúzov, či len na odstraňovanie chĺpkov. Alebo možno zvažujete niečo univerzálnejšie, kde stačí iba meniť nadstavce. Na úvod je preto dôležité dobre si premyslieť, čo s ním vlastne chcete zastrihávať.

Zastrihávače fúzov

Základný doplnok každého moderného muža vyznávajúceho nedbalú eleganciu. Zastrihávače fúzov vám totiž umožnia zvoliť ľubovoľnú dĺžku zastrihnutia, takže môžete mať vždy presne na milimeter upravené strnisko do želaného tvaru. Ušetríte teda za nejednu návštevu u holiča a samozrejme aj veľa peňazí. Tieto zastrihávače môžu mať jeden i viac nadstavcov, ktoré sa líšia hlavne dĺžkou strihu – v hraniciach od nuly až po niekoľko milimetrov.

Veľkou výhodou je tiež siahnuť po modely s variabilnými nadstavcami, vďaka ktorým si môžete dĺžku zástrihu voliť podľa ľubovôle. Samozrejme, je možné nájsť aj model, ktorý dokáže oholiť úplne dohladka, no je rozumné si to pri kúpe overiť. Veľmi zaujímavá je i možnosť zakúpenia zastrihávača s funkciou odsávania fúzov. Ušetríte si s ňou upratovanie po holení, čo určite nie je na zahodenie.

Zastrihávače vlasov

Vlasové zastrihávače sú žiadaným tovarom najmä pre mužov, ktorí chcú dobre vyzerať a svojim vlasom venujú pravidelnú starostlivosť. Tieto mašinky majú odnímateľný výškový nadstavec, ktorý určuje dĺžku požadovaného strihu. Strih je tu vôbec tým najdôležitejším parametrom, na ktorý by ste mali pri ich kúpe prihliadať.

Zvyčajne je k dispozícii väčší počet vymeniteľných nadstavcov o rôznych dĺžkach – od 0 až po približne 30 milimetrov. Preto pri výbere zastrihávača vlasov je vždy najdôležitejšie si skontrolovať, či vami vyhliadnutý model disponuje požadovanou dĺžkou. Ich veľkou výhodou tiež je, že sú nenáročné na údržbu, padnú do ruky a tie modernejšie majú dokonca LED indikátor dobíjania. Pozornosť je potrebné venovať aj materiálu britiev, spôsobu napájania a ďalším doplnkovým vlastnostiam. Podrobné informácie o zastrihávačoch vlasov si môžete prečítať v našom návode Ako vybrať strojček na vlasy.

Zastrihávače chĺpkov

Tento typ zastrihávača sa dá použiť na chĺpky na celom tele – vrátane nosa, uší či oblasti slabín. Ich veľkou výhodou je, že sa dostanú aj na také miesta, kde sa bežné prístroje tak ľahko nedostanú. Preto ich niekedy môžete na trhu objaviť aj pod názvom hygienické či detailné zastrihávače. Tie kvalitnejšie modely majú nerezové britvy a umývateľné strihacie hlavy.

Pre napájanie sa v ich prípade zvyčajne ráta s mikrotužkovými batériami. Zároveň podobne, ako je tomu pri predchádzajúcich typoch zastrihávačov, disponujú veľkým množstvom vymeniteľných nadstavcov rôznych dĺžok. Táto variabilita sa pochopiteľne hodí v prípade, ak sa chcete zbaviť chĺpkov na viacerých miestach tela. Samozrejme existujú aj špeciálne zastrihávače chĺpkov, napríklad iba na zastrihávanie v nose alebo v oblasti bikín. Podrobné informácie o zastrihávačoch chĺpkov si môžete prečítať v našom návode Ako vybrať zastrihávač chĺpkov.

Kombinované zastrihávače

Ako je už z názvu zrejmé, kombinované zastrihávače disponujú univerzálnym použitím. Z toho dôvodu sú ideálne napríklad pre tých, ktorí radi cestujú. Zastrihnú všetko, od brady až po neposlušné chĺpky na ťažko dostupných miestach. Iba jednoducho zmeníte nadstavec a váš vzhľad je rýchlo vyriešený. Na druhej strane môže byť ich nevýhodou menšia presnosť zastrihávania.

vyberomat sk hair beard trimmer
vyberomat sk hair beard trimmer

Čo je dôležité pri zastrihávačoch zohľadniť?

Účel použitia však nie je jediným faktorom, nad ktorým by ste mali pri výbere uvažovať. Rovnako by ste si mali premyslieť parametre a funkcie daného prístroja, pretože aj v prípade zastrihávačov platí, že čím viac funkcií, tým vyššia cena. Treba zvážiť, čo naozaj považujete za nevyhnutné, a čo je už len takým príjemným spestrením prístroja. Tiež by ste sa mali zamyslieť nad faktormi, ktoré ovplyvňujú komfort jeho používania. Ktoré sú to?

Napájanie

Ide o parameter, ktorý je spätý najmä s prenositeľnosťou prístroja, no rovnako aj s pohodlnosťou používania. Veď bez kábla je jeho používanie omnoho jednoduchšie. Avšak na druhej strane akumulátor nevydrží naveky a treba ho dobíjať. Aké sú vlastne možnosti napájania?

Ako sme už zmienili, jednou z možností je akumulátorové napájanie, pri ktorom je možné prístroj v priebehu pár hodín nabiť. Pri práci neprekáža kábel, takže sa hodí predovšetkým na cesty. Môžete si vybrať medzi lacnejšími NiMH článkami alebo Li-ion článkami, ktoré sa používajú častejšie. Hlavne z dôvodu, že sa nabíjajú kratšiu dobu a nemajú pamäťový efekt, ktorý by skracoval ich životnosť. Samozrejme, pri nabíjaní musí byť prístroj v nabíjacom stojane, ktorý zároveň môže slúžiť aj ako držiak.

Ďalšia možnosť je napájanie z elektrickej siete. Tento typ je preto vhodný len v prípade, ak vám pri práci nebude vadiť kábel a nutnosť elektrickej zásuvky. V tomto prípade však treba pamätať aj na dĺžku kábla, ktorá do istej miery limituje pri práci. Na druhej strane, nie ste odkázaní na dobíjanie a pri práci nie ste závislí na výdrži batérie.

No a v neposlednom rade poznáme aj kombinované napájanie, ktoré v sebe spája ako akumulátorovú tak aj sieťovú prevádzku. Keď sa teda prístroj vybije, stačí ho len pichnúť do zástrčky a môžete pokračovať v práci.

Materiál britiev

Ďalším faktorom, ktorý treba zohľadniť je materiál britiev. Ten je pre dokonalé oholenie veľmi dôležitý. Tiež tu treba pamätať na to, že niektoré britvy by vôbec nemali prísť do styku s vodou.

Najčastejším typom sú oceľové britvy. Predovšetkým preto, že vynikajú ostrosťou a to za relatívne nízku cenu.  Ich nevýhodou však je, že po čase môžu začať hrdzavieť – preto práve tento typ britiev by nemal prísť do styku s vodou. 

Akýmsi náprotivkom ku oceľovým britvám sú nerezové britvy. Ide síce o materiál podobný oceli, no v ich prípade nehrozí nebezpečenstvo hrdzavenia, takže sa môžu umývať vodu.

Veľkou odolnosťou sa zase vyznačujú keramické britvy, dokonca ani nie sú veľmi drahé. No opäť tu je nevýhoda, že by sa nemali umývať vodou.

No a najmodernejším typom na trhu sú titánové britvy. Ich veľkou výhodou je, že sú veľmi odolné, trvácne a takzvane samoostriace. Na druhej strane musíte počítať s pomerne vysokou cenou.

Dĺžka hrebeňov

Tento parameter je dôležitý najmä v prípade zastrihávačov na fúzy a vlasy.  Pred ich kúpou si preto dobre skontrolujte obsah balenia daného zastrihávača. Dĺžka hrebeňov pri zastrihávaní vlasov sa najčastejšie pohybuje v rozpätí od 3 mm až do približne 45 mm. Zastrihávače na fúzy majú prirodzene spodnú hranicu o niečo nižšie – okolo 1 mm. Horná hranica zase zvyčajne nepresiahne 20 mm. Pokiaľ chcete fúzy kratšie ako 1 mm, tak môžete prístroj používať aj bez nadstavca. V tom prípade sa priblížite k dĺžke fúzov približne 0,5 mm.

Príslušenstvo

V prvom rade sa treba zaujímať o výmenné nadstavce. Prirodzene, čím ich je v obsahu balenia viac, tým lepšie. Nastavenie strihu totiž môže mať len niekoľko polôh, avšak s variabilnými nadstavcami dokážete zastrihovať presne a v zodpovedajúcej dĺžke. Lacnejšie modely majú týchto polôh len niekoľko, avšak existujú aj také, ktoré ich majú až niekoľko stoviek – možnosť nastavenia dĺžky po desatinách milimetra. Samozrejme okrem základných nadstavcov na bežné zastrihávanie poznáme aj nadstavce špeciálne, ktoré tak menia zastrihávač na multifunkčný prístroj. Ide napríklad o zastrihávanie chĺpkov v nose, ušiach alebo o nadstavce chrániace pokožku.

K ďalšiemu dôležitému príslušenstvu patrí puzdro, ktoré sa hodí najmä pri cestovaní. V tomto prípade si ale treba dať pozor, pretože nie vždy je súčasťou balenia. Užitočnou pomôckou je aj stojanček, ktorý uľahčí odkladanie prístroja. U akumulátorových zastrihávačov slúži i na dobíjanie.

Odolnosť a údržba

Samozrejmosťou každého balenia by mala byť kefka na čistenie britiev od vlasov či chĺpkov. Treba myslieť aj na to, že niektoré typy zastrihávačov vyžadujú mazanie britiev olejom, aby nedošlo ku korózii. V tomto smere rozhoduje materiál britiev a jeho vodeodolnosť. Preto je dôležité si všímať, či môžete hlavice po použití opláchnuť vodou, alebo je prístroj určený len na použitie na sucho. Vodotesné zastrihávače zase môžete používať napríklad aj vo vani pri sprchovaní.

Niekoľko praktických rád na záver a zhrnutie

Rovnako ako pred kúpou iných spotrebičov do domácnosti, aj v prípade zastrihávača je potrebné si premyslieť, koľko ste do neho ochotní investovať. Cena prirodzene závisí od funkčnosti, parametrov a v prípade zastrihávača tiež od materiálu britiev v hlavici. Na čo si hlavne dať pozor pri výbere konkrétneho modelu? Pripravili sme pre vás niekoľko užitočných tipov, ako si pre seba vybrať to najlepšie.

Zvážte si výber spôsobu napájania prístroja. Každé jedno má svoje výhody i nevýhody. Akumulátorové je vhodné na cesty a pri práci vás neobťažuje kábel. Prístroj je však potrebné dobíjať, pričom nabíjanie môže trvať aj niekoľko hodín. A to do určitej miery limituje prácu. Pokiaľ ste teda profesionál, zvoľte si radšej sieťové napájanie prístroja.

vyberomat sk hair beard trimmer
vyberomat sk hair beard trimmer

Pokiaľ vám záleží na presnom zástrihu, tak voľte medzi jednotlivými špecializovanými typmi zastrihávača – vlasovým alebo na zastrihávanie fúzov. Kombinovaný je síce univerzálny, no obvykle s ním nedosiahnete takú presnosť strihu. Tiež pamätajte na to, aby obsah vášho balenia mal čo najviac voliteľných nadstavcov. Dĺžka hrebeňa je totiž určujúca, pokiaľ chcete dosiahnuť vysokú presnosť.

Myslite aj na materiál britiev. Napríklad titánové sú najodolnejšie, no zároveň aj najdrahšie. Ako prijateľný kompromis sa ukazuje oceľ, no tá žiaľ nie je vodeodolná. Ak by ste teda radi čistili hlavicu oplachovaním vodou, mali by ste si zvoliť vodeodolný materiál britiev, napríklad nerezový.

Pokiaľ sa chcete holiť či zastrihávať vo vani, váš zastrihávač musí byť vodotesný.

Niektoré modely zastrihávačov chĺpkov umožňujú aj holenie hustejšieho ochlpenia, no treba dbať na to, aby obsah balenia obsahoval aj špeciálny nadstavec.

Pamätajte, že pri častom používaní je dôležitý aj ergonomický tvar, hmotnosť a veľkosť prístroja. Tiež sa informujte o jeho vibráciách pri používaní, ktoré pri vysokej intenzite môžu pri práci vadiť. Najmä ak ho používate často.

Samoostriace čepele, ktorými sú niektoré modely zastrihávačov vybavené, sú veľkou výhodou. Nevyžadujú totiž mazanie britiev.  

Ak si plánujete brávať zastrihávač na cesty, tak myslite aj na puzdro. Nie vždy je súčasťou obsahu balenia.

Holime.cz| Nejoblíbenější novinka Philips OneBlade

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest