AndreaShop.sk recenzie a skúsenosti

Andrea Shop ponúka svoje služby od roku 1993. Založená bola Františkom Vangelom ako jedna z prvých distribútorských spoločností spotrebnej elektroniky od renomovaných svetových výrobcov na Slovensku. Od roku 2008 figuruje i ako internetový predajca úspešne čeliaci bohatej konkurencii. Za viac než 25 rokov fungovania získala spoločnosť viacero ocenení a certifikátov a stala sa víťazom súťaže kvality služieb ShopRoku 2018.

Andrea Shop vstupuje do našich domácností prostredníctvom predaja širokej ponuky elektroniky z kategórie čiernej, bielej a IT techniky. Ponúka aj široký výber hračiek, športového vybavenia, záhradnej techniky, chovateľských a kancelárskych potrieb a drogérie. Na jej stránkach a v kamenných predajniach nájdete produkty od overených výrobcov, akými sú Sony, Apple, Panasonic, Samsung, Bosch, Siemens, LG, Philips, Electrolux, Whirlpool, Karcher, AEG, Miele, Lenovo, HP, Huawei, Candy, Xiaomi a ďalšie.

Dostupnosť nákupu pre celé Slovensko za výhodné ceny

Andrea Shop sa zameriava na širokú ponuku kvalitného tovaru za bezkonkurenčne výhodné ceny, aby boli produkty dostupné pre územie celého Slovenska a široké spektrum zákazníkov. V dobe silnejúceho internetového predaja ponúka individuálny prístup pri výbere produktov a tvorbu individuálnych cenových ponúk v prípade, že ako zákazník vykonávate väčšiu objednávku.

Kamenné predajne Andrea Shop Plus nájdete aj v menších mestách Slovenska, pričom ide často o veľkoplošné predajne s bohatou ponukou. Aktuálne je k dispozícii predajňa v Šali, Šamoríne, Dunajskej Strede, Kolárove a Nových Zámkoch. Odborne vyškolený personál tu poskytuje poradenstvo a službu predvedenia tovaru zákazníkom, ktorí preferujú osobný kontakt pri nákupe a možnosť obzretia tovaru pred jeho kúpou. Okrem toho vlastní Andrea Shop 3 odberné miesta, z toho 2 sú v Bratislave a jedno v Dunajskej Strede. Pre ešte širšiu dostupnosť je od roku 2018 možné objednávať doručenie i do pohraničných oblastí Maďarska a Rakúska.

Garancia rýchleho dodania

V ponuke obchodu je viac než 70 000 produktov, z toho až 75 % je na sklade. Vďaka tomu vie Andrea Shop garantovať rýchle dodanie objednávky. Tovar zo skladu expeduje najneskôr do troch dní. Pri objednávke potvrdenej do 12:00 počas pracovného dňa, býva tovar doručený už do 48 hodín na celom území Slovenska.

Rýchla platba či reklamácia nasnímaním QR kódu

Platba mobilom? Na Andrea Shop je to možné vďaka sprístupneniu platby cez aplikáciu VIAMO. Stačí si ju vybrať ako želaný spôsob platby a objednávku zaplatíte ihneď nasnímaním QR kódu na stránke, alebo neskôr po obdržaní QR kódu v potvrdzovacom e-maile. Načítaním QR kódu si môžete uľahčiť aj podanie reklamácie a už nemusíte pracne vypĺňať papiere. Stačí jednoducho nasnímať QR kód na zmluve.

Široký výber miest pre osobný odber

Osobne prevziať objednávku môžete na troch výdajných miestach spoločnosti Andrea Shop v Bratislave a Malých Dvorníkoch pri Dunajskej Strede, ktoré sú otvorené aj v sobotu. Manipulačný poplatok je 1 €. Ak nie sú pre vás tieto miesta poruke, a predsa preferujete prevzatie kedykoľvek, bez nutnosti čakania na kuriéra, sú tu aj ďalšie možnosti. Ako výdajné miesto vám poslúži ktorákoľvek pobočka Slovenskej Pošty alebo niektorý zo 46-tich BalíkoBoxov. K dispozícii je i vyše 300 výdajní Zásielkovne po celom Slovensku, na ktorých vás objednávka počká najdlhšie, až 21 dní.

Poplatok za tento typ osobného odberu je od 1,99 €, podľa typu výdajne. O možnosti prevzatia vás vždy informuje SMS notifikácia.

Bezproblémové doručenie až k vám domov

Na Andrea Shop si vyberáte zo širokej ponuky doručenia k vám domov za rôzny cenový poplatok podľa rozsahu pripojených služieb a váhových atribútov objednaného produktu. K dispozícii je doprava kuriérom Slovenskej Pošty, DPD, UPS, Gebrüder Weiss alebo vlastnou dopravou spoločnosti Andrea Shop za poplatok od 4,98 €, pri tovare s váhou nad 30 kg od 16,50 €. V závislosti od typu kuriérskej spoločnosti je taktiež možná platba na dobierku v hotovosti alebo kartou po prevzatí tovaru. O všetkých možnostiach ste vopred informovaný už pri výbere typu dopravy na stránke e-shopu.

Extra rýchle doručenie

Za poplatok 4,99 € je možné doručenie aj večer expresným kuriérom Zásielkovne. Služba sa vzťahuje na objednávky vykonané do 15:00 s výhradne bratislavskou dodacou adresou. Doručenie prebieha v čase od 18:00 do 22:00. Taktiež je možné doručenie v nedeľu, avšak len na vyžiadanie a po dohode so spoločnosťou Andrea Shop, ktorá vám týmto krokom rada vyjde v ústrety.

Vynáška a inštalácia nového a odvoz starého spotrebiča

Vynesenie na ktorékoľvek poschodie, inštalácia nového a odvoz starého spotrebiča je samostatne spoplatnená služba. Túto službu ponúka Andrea Shop vo viacerých úrovniach podľa váhy a typu objednaného produktu. V prípade voľne stojaceho spotrebiča je poplatok za vynesenie a základnú inštaláciu 19,90 € (do 150 kg) alebo 24,99 € (objednávka nad 150 kg). Ak si objednáte vstavaný spotrebič, napr. vstavanú mikrovlnku či rúru, minimálna výška poplatku je 49,99 €. Pre vynesenie a odbornú inštaláciu elektrického alebo plynového sporáku je potrebné zakúpiť si vynášku Platinum za zvýšený poplatok 64,99 €.

Vďaka tejto službe nebudete musieť hľadať certifikovaného odborníka a čakať na jeho príchod, Andrea Shop zabezpečí jeho súčinnosť pri inštalácii.

Možnosť nákupu na splátky

Aby ste výrobok mohli využívať hneď, v spolupráci so spoločnosťami Home Credit, Quatro a Ahoj splátky poskytuje Andrea Shop nákup na splátky. Môžete si vyberať až z troch splátkových spoločností a tak si zabezpečiť čo najvýhodnejšie splátky, a to z pohodlia domova.

Predĺženie záruky až na 5 rokov

Najmä pri kúpe elektrických spotrebičov do domácnosti počítate s ich používaním viac než 2 roky, na ktoré sa vzťahuje zákonná záruka. Aby ste sa vyhli obavám z poruchy po ich uplynutí, k dispozícii je možnosť predĺženia záruky o 1, 2 alebo 3 roky. Dokopy je možné predĺženie záruky až na 5 rokov, s nulovou spoluúčasťou a bez zníženia hodnoty produktu amortizáciou (opotrebovanie používaním). Vďaka tomu aj v prípade poruchy do piatich rokov od kúpy nič nedoplácate, spoločnosť Andrea Shop za vás uhradí vzniknuté náklady až do výšky pôvodnej ceny produktu.

Ak nebude oprava možná, poskytne vám výber zo spotrebičov porovnateľnej kvality. Vybraný výrobok vám zadarmo dopraví až domov, bez akýchkoľvek dodatočných nákladov pre vás.

V prípade, že výrobok s predĺženou zárukou predáte niekomu inému, poistenie sa jednoducho prenáša na nového majiteľa výrobku. To pre vás znamená zvýšenú hodnotu pri jeho predaji. V prípade, že o výrobok prídete jeho vrátením, výmenou alebo zničením ešte počas zákonnej 2-ročnej záruky, Andrea Shop vám sumu predĺženého poistenia vráti.

Poistenie náhodného poškodenia a odcudzenia

Zákonná záruka, ktorá plynie 2 roky od kúpy výrobku, nepokrýva náhradu finančných prostriedkov za opravu vád spôsobených vlastnou nešikovnosťou alebo nepozornosťou pri odcudzení produktu. Aby ste si zaistili ochranu i voči týmto neočakávaným okolnostiam, k dispozícii je poistenie náhodného poškodenia a odcudzenia, a to na 1 alebo na 2 roky.

Ak poistná udalosť nastane, Andrea Shop za vás zaplatí opravu či náhradu až do výšky ceny, ktorú ste pôvodne za výrobok uhradili. Opäť bez ohľadu na amortizáciu výrobku.

V prípade, že o výrobok vrátením, výmenou alebo úplným zničením prídete ešte v čase trvania zákonnej záruky bez využitia poistenia náhodného poškodenia a odcudzenia, Andrea Shop vám cenu poistenia vráti.

Extra poistenie mobilných zariadení

Denne používané mobilné zariadenia sú najcitlivejšie. Aby ste sa chránili pred vynakladaním neočakávaných výdavkov za ich opravu alebo výmenu, je tu pre vás dodatočné poistenie mobilných zariadení. Vzťahuje sa na náhodné poškodenie, odcudzenie a zneužitie dát či volacieho času, rozbitie displeja a dotykových častí následkom pádu.

Výhodou poistenia je nízka spoluúčasť a amortizácia. Aj keď hodnota mobilných zariadení sa používaním a opotrebovaním výrazne znižuje hneď po nákupe, Andrea Shop vám v prípade poistnej udalosti vyplatí viac než polovicu pôvodnej hodnoty. A to aj po 2 rokoch používania, a pri spoluúčasti iba 10 %.

Taktiež na poistenie mobilných zariadení sa vzťahuje výhoda vrátenia nespotrebovanej časti poistenia. A to v prípade, že o výrobok vrátením, výmenou alebo úplným zničením prídete. Ak zakúpené poistenie  nevyužijete, Andrea Shop vám cenu poistenia vráti.

Záver

Andrea Shop garantuje kvalitné a rýchle služby a pri tvorbe cien myslí na dostupnosť pre širokú vrstvu zákazníkov. Pravidelne strieda rôzne akcie a súťaže a tým oslovuje nových zákazníkov a zbiera najmä pozitívne ohlasy. Tie negatívne, ktoré nájdete na internete, vyslovujú výhrady voči meškajúcemu doručeniu bez vysvetlenia zo strany zákazníckeho servisu. Niektoré spomínajú neúplné dodanie objednávky, dodanie už zjavne vopred použitého tovaru či nemožnosť dovolania sa na zákaznícku linku. Ide však o veľmi sporadické hodnotenia, ktoré sa strácajú medzi kladnými recenziami spokojných zákazníkov.


Všetky informácie spomenuté vyššie boli platné a aktuálne v čase písania tohto článku, avšak nemusia už byť aktuálne v tejto chvíli. Článok je spojením verejne dostupných informácií alebo hodnotení a osobného názoru autora. Účelom článku je agregovať čo najviac užitočných informácií na jednom mieste a zjednodušiť tak porovnanie a výber predajcu pre potencionálnych zákazníkov. Všetky ceny, služby a podmienky spomenuté v článku majú len informatívny charakter. Každý čitateľ je tak povinný overiť si všetky informácie uvedené v článku u daného predajcu. Jediným aktuálnym zdrojom informácií je vždy oficiálna stránka predajcu, ktorú nájdete na adrese:

https://www.andreashop.sk/

3 komentáre k “AndreaShop.sk recenzie a skúsenosti”

  1. Ak sa Vám nejaky tovar od nich pokazí a pošlete ho na reklamáciu napišu že tovar nevyreklamujú v ramci záručnej doby a za sumu čo stál nový tovar Vam ho opravia lebo ste si tovar sami pokazili pravdepodobne pádom na zem. Sú to šmejdi a podvodnici, viac od nich nič nekupim.

    Odpovedať
  2. Od firmy AndreaShop v kmeňovej predajni v DS som zakúpil do novostavby do spotrebiče v hodnote cca. 3.000,- EUR. . Sranda je že ceny výrobkov na ich internetovom obchode sú v priemere o 5-10% lacnejšie. Termín dodania spotrebičov bol presne dohodnutý cca. 10 dní po zaplatení nakoľko presne na ten deň prišla ku mne firma ktorá spotrebiče mala namontovať . AndreaShop mi tovar na ten deň nevyviezla , čo je ale zarážajúce to je že celý deň som ich skúšal telefonicky nakontaktovať ale telefóny nikto nezdvíhal. Na druhý deň ráno som bol nútený ísť cca. 50km do DS, kde mi nikto nevedel vysvetliť kde sa stala chyba a tovar mi dodali až na ďalší deň.
    Po pol roku sa mi jeden zo spotrebičov pokazil a uvedený scenár pokračoval ďalej. Na internete majú uvedené 3 telefónne čísla, mailovú adresu ani jednu. 2 dni som ich skúšal zavolať , telefóny nikto nezdvíhal. Bol som nútený ísť do DS . Tam mi dali číslo na servis, na otázku prečo nezdvíhajú telefóny ešte oni s tvárili urazení…

    Odpovedať

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest