Pevná a nafukovacia vírivka. Aký je medzi nimi rozdiel?

V dnešnej dobe, nie je problém nájsť množstvo víriviek rôznych veľkostí, tvarov a druhov. Ako si teda vybrať tú správnu? Vo všeobecnosti ich rozdeľujeme na pevné a nafukovacie . V nasledujúcom článku vám prinášame bližšie informácie o výhodách a nevýhodách jednotlivých typov a či je pre vás lepšia pevná alebo nafukovacia vírivka.

vyberomat sk nafukovacia vírivka
vyberomat sk nafukovacia vírivka

Pevná vírivka

Pre lepšie predstavu sme si pre vás pripravili tabuľku, v ktorej sme zhrnuli výhody a nevýhody pevnej vírivky.

VýhodyNevýhody
+ odolnosť
+ životnosť
+ kvalita filtrácie
+ pridané funkcie
+ luxusný dizajn
– vyššia cena
– komplikovaná inštalácia

Charakteristika

Pri pevných vírivkách si môžete vybrať medzi vstavanými do zeme alebo stojacími. Najväčšou prednosťou tohto typu je vysoká odolnosť, vďaka materiálom, ktoré sa používajú na ich výrobu. S tým súvisí aj dlhá životnosť. Tá však záleží aj od ďalších parametrov, ako je pravideľná údržba a kvalitná filtrácia. Pevné vírivky väčšinou obsahujú filtráciu, ktorá pravidelne zbavuje vodu nečistôt a mastnoty.

Ďalším plusom, ktorý oceníte sú pridané funkcie. Niektoré vírivky disponujú možnosťou pripojenia pomocou bluetoothu, osvetlením či dokonca možnosťou sledovať televíziu. Všetky tieto funkcie ešte viac umocnia váš zážitok z kúpeľu, zvýšia vaše pohodlie a podporia relaxáciu tela. Vírivka bude zároveň aj perfektným doplnkom, vďaka luxusnému dizajnu. Pevné vírivky majú vyššiu obstarávaciu cenu ako tie nafukovacie, avšak sumu kompenzuje množstvo kladou. Pripraviť by ste sa mali aj na komplikovanejšiu inštaláciu, ako u nafukovacích.

Materiál

Pevné vírivky sa môžu vyrábať z nasledujúcich materiálov:

  • Betón,
  • sklolaminát,
  • nehrdzavejúca oceľ,
  • meď
  • alebo dlaždica.

Nafukovacia vírivka

Pre lepšie predstavu sme si pre vás pripravili tabuľku, v ktorej sme zhrnuli výhody a nevýhody nafukovacej vírivky.

VýhodyNevýhody
+ jednoduchá inštalácia
+ mobilnosť
+ cena
+ nenáročnosť
– menšia odolnosť
– kratšia životnosť
– horšia filtrácia (kartušová)  

Charakteristika

V prípade nafukovacích víriviek, je najväčšou prednosťou ich mobilnosť. Vírivku totižto dokážete preniesť kedykoľvek a kamkoľvek budete potrebovať. Ďalším plusom je naozaj jednoduchá a zároveň rýchla inštalácia. Vírivku môžete nafúknuť pomocou pumpy už za pár minút. Vo všeobecnosti platí, že vítivky tohto typu sú lacnejšie ako pevné.

Jedným z faktorov, ktoré cenu ovplyvňujú je materiál z akého boli vyrobené. S tým súvisí aj menšia odolnosť a kratšia životnosť, ako pri pevných vírivkách. Avšak, pokiaľ sa budete o nafukovaciu vírivku pravidelne a správne starať, poslúži vám dlhú dobu. Nevýhodou nafukovacích víriviek je, že na filtráciu sa používa kartušový filter, ktorý sa rýchlo opotrebováva a je potrebné ho niekoľkokrát týždenne vyčistiť prúdom vody.

Materiál

Nafukovacie vírivky sa môžu vyrábať z nasledujúcich materiálov:

  • Akryl,
  • sklolaminát,
  • polyetylén a iné plasty,
  • nafúknutý latex alebo vinyl.
vyberomat sk nafukovacia vírivka
vyberomat sk nafukovacia vírivka

Rozdiel medzi pevnou a nafukovacou vírivkou

Najväčším rozdielom medzi týmito typmi víriviek je v odolnosti a v dĺžke životnosti. So správnou starostlivosťou vám pevné vírivky vydržia na celý život. Tým samozrejme netvrdíme, že s nafukovacími to tak nie je. Podstatné je z akého materiálu sú vyrobené. Na druhú stranu, s nafukovacími vírivkami nebudete mať problém s presúvaním a montážou.

Pri výbere sa väčšina ľudí rozhoduje podľa ceny produktu. Pri vírivkách to platí dvojnásobne, keďže aj lacnejšie kúsky stoja dosť peňazí. K tomu si ešte treba prirátať náklady na údržbu, vodu, prípadne na doplnky. Preto pre vás zrejme bude cena dôležitým faktorom výberu. Všeobecne môžeme tvrdiť, že nafukovacie vírivky sú cenovo dostupnejšie ako pevné.

Ďalším rozdielom je spôsob filtrácie. Pevné vírivky ponúkajú kvalitnejšiu filtráciu, zatiaľ čo u nafukovacích sa väčšinou využíva kartušový filter. Aj v tomto prípade môžete nájsť kvalitnejšie kúsky, za ktoré si však priplatíte. Ak si chcete vírivku vychutnávať naplno, určite oceníte pridané funkcie, vďaka ktorým bude celkový zážitok ešte intenzívnejší.

Zhrnutie

Pevné aj nafukovacie vírivky disponujú jedinečnými prednosťami, ale majú aj svoje mínusy. Dúfame, že vám článok pomohol pri rozhodovaní, ktorý typ je pre vás ten správny. Väčšina obchodov poskytuje kvalitné poradenstvo a zaškolený personál, ktorý vám určite zodpovie všetky vaše otázky. Dokonca ponúkajú možnosť vyskúšať si ich na vlastnej koži. Ak vám téma víriviek zaujíma, prečítajte si náš článok ako udržiavať vírivku.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest