Pevné a nafukovacie vírivky. Z čoho sa vyrábajú?

Pred kúpou vírivky by ste mali poznať materiály, z ktorých sa vyrábajú, aby ste predišli kúpe nekvalitného produktu a vybrali najlepšiu možnosť. Kvalitu výrobku viete rozpoznať aj podľa ceny, to však nezaručuje, že drahšia vírivka bude skutočne aj kvalitná. V tomto článku nájdete užitočné rady, vďaka ktorým rozpoznáte kvalitu jednotlivých materiálov a zistíte z čoho sa pevné a nafukovacie vírivky vyrábajú.

vyberomat sk nafukovacie vírivky
vyberomat sk nafukovacie vírivky

Pevné vírivky

Akryl

Na výrobu pevných víriviek sa využíva akrylový materiál, z ktorého sa vytvára akrylátová škrupina. Tento typ materiálu je cenovo náročnejší. Avšak, vyššia cena odráža jeho vysokú kvalitu. Patrí medzi veľmi odolné materiály. Zaručuje dlhú životnosť a vysokú odolnosť voči poškrabaniu alebo mechanickému poškodeniu.

Pri kúpe dávajte pozor odkiaľ vírivka pochádza a či ju kupujete od overených predajcov. Na trhu sa predávajú aj akrylové vírivky, ktoré pochádzajú z Číny. Čínsky akryl je síce lacnejší, no aj nižšej kvality. Pokiaľ dôjde k poškodeniu akrylového materiálu, celá vírivka sa znehodnotí. Preto odporúčame siahnuť po akrylu vyrobeného v Amerike, ktorý ponúka vysokú kvalitu.

Nafukovacie vírivky

Rhino Tech

Nafukovacie vírivky môžu byť vytvorené z tzv. Rhino Tech materiálu. Je odolný voči UV žiareniu, ale aj voči mrazom. Zároveň chráni pred poškriabaním. Napriek jeho dobrým vlastnostiam patrí medzi cenovo dostupné materiály. Používa sa pri lacnejších, ale aj drahších modeloch. Väčšinou ho môžete nájsť pod pojmom PVC premium. Skladá sa zo 6 vrstiev.

  • Ochranná vrstva proti UV žiareniu, mrazu a pošrabaniu,
  • PVC,
  • výstuž,
  • laminátová tkanina,
  • výstuž,
  • a nakoniec ďalšia vrstva PVC.

Laminátové PVC

Ďalším materiálom využívaným pri výrobe nafukovacích víriviek je Laminátové PVC. V novodobejších vírivkách obsahuje pridanú zložku, vďaka ktorej je odolný voči UV žiareniu. Skladá sa z troch vrstiev.

– Ťažké, odolné PVC,

– odolná sieťovina,

– nakoniec ďalšia vrstva ťažkého odolného PVC.

vyberomat sk nafukovacie vírivky
vyberomat sk nafukovacie vírivky

Zhrnutie

Napriek tomu, že výška ceny zvyčajne reflektuje kvalitu výrobku, nemusí to vždy platiť. Ak ste si už vírivku vybrali, odporúčame prediskutovať použité materiály so samotným predajcom. Pokiaľ vám bude vedieť zodpovedať všetky vaše otázky, pravdepodobne pôjde o spoľahlivý obchod. Ďalším dobrým spôsobom overenia predajcu, je sledovanie recenzií od zákazníkov. Pokiaľ vás téma víriviek zaujíma, pozrite si náš článok typy víriviek.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest