Príslušenstvo k vírivke

Kúpa vírivky so sebou prináša potrebu zaobstarať si určité nevyhnutné príslušenstvo. Niektorí predajcovia ponúkajú vírivky v plnom vybavení, teda aj s príslušenstvom, ktoré ochráni vašu vírivku alebo umocní zážitok z kúpania. Niektoré z nich sú viac, iné zase menej nevyhnutné potrebné. V článku si hlbšie rozoberieme význam jednotlivých produktov a dôvody prečo kúpiť príslušenstvo k vírivke.

vyberomat sk príslušenstvo k vírivke
vyberomat sk príslušenstvo k vírivke

Kryt

Kryt na vírivku je patrí medzi potrebné doplnky k vírivke. Slúži na ochránenie vody pred nečistotami či hmyzom, ktoré do nej môžu napadať. Termokryt dokáže udržať teplotu vody po dlhšiu dobu. Kryt vám dokáže ušetriť financie, keďže udržuje vodu čistú a nie je potrebná častá filtrácia alebo celková výmena vody. Vďaka udržiavaniu tepla, ušetríte aj na ohreve vody. Využijete ho aj v interiéri, kde zabráni úniku pary, takže vaša domácnosť nebude navlhnutá.

Podložka

Tak, ako sme zvyknutí podkladať bazény aj nafukovacie vírivky potrebujú ochranu zo spodnej časti. Podložka ochráni pred možným vonkajším mechanickým poškodením. Okrem tejto vlastnosti, dokáže udržiavať teplo, čo vám ušetrí peniaze za ohrev.

Schodíky

Schodíky slúžia na jednoduchší vstup do vírivky. Taktiež je to bezpečnejší spôsob ako klasické “vhupnutie“. Hlavne pre ľudí s obmedzenou možnosťou pohybu alebo po zranení. Na trhu existuje viacero druhov vhodných pre každý typ vírivky, dokonca aj do vstavanej do zeme. Schodíky sa vyrábajú z nehrdzavejúceho odolného materiálu.

Sedadlá

Väčšina víriviek už sedadlá obsahuje. Avšak, ak tá vaša sedadlo nemá alebo chcete ešte nejaké navyše, môžete ho dokúpiť. Poskytujú väčší komfort a pomáhajú lepšie zrelaxovať. Ocenia ju ľudia nižšieho vzrastu, vďaka ktorej budú nadnášaní. Na trhu zoženiete sedadlá pre každý typ vírivky.

Vysávač

Existujú 3 typy vysávačov, a to:

Ručný – funguje ako klasický vysávač. Položíte ho na dno vírivky, zapojíte do filtrácie a postupne sa zbavujete nečistôt. Nevýhodou je nutnosť fyzického ovládania.

Poloautomatický – funguje rovnakým spôsobom ako ručný, avšak po napojení pracuje sám. Môže sa však stať, že nepovysáva celé dno keďže jeho pohybu sú náhodné a nedajú sa nastaviť. V takom prípade budete musieť tieto miesta povysávať ručne.

Automatický – nemusíte ho pripájať na filtráciu. Iba ho ponoríte a automaticky pracuje sám. Niektoré modely disponujú rôznymi funkciami a dokážu vám povysávať aj steny vašej vírivky. Medzi najčastejšie a najobľúbenejšie funkcie patrí:

  • Automatické čistiace cykly – môžete si vybrať či chcete vysávať dno alebo celú vírivku.
  • Automatické vypnutie a zapnutie – vysávač sa automaticky zapne a vypne.
  • Cyklónové čistenie – spôsobuje vírenie vody vo vnútri filtračného koša, čím sa lepšie oddeľujú nečistoty.
  • Vyberateľný filtračný kôš – pomáha k jednoduchšiemu čisteniu.
  • Diaľkový ovládač – pomáha k jednoduchšiemu ovládaniu.
  • Lift systém – vysávače obsahujú zadnú trysku pre jednoduchšiu manipuláciu.
  • Pneumatika s prísavkami – vhodný pre hladké povrchy vírivky.
  • Manipulačný vozík – slúži k jednoduchšej manipulácií.
  • Čistiace kefy – vysávače obsahujú aktívne čistiace kefy.

Prístrešok

Prístrešok môžete využiť počas teplých letných dní, kde vás počas kúpeľa bude chrániť pred slnečným žiarením. Dokonca aj upršané počasie nebude problém, keďže vás ochráni aj pred dažďom. Kostra sa vyrába z ľahkého materiálu, aby sa mohol jednoducho prenášať. Tkanina zasa z pevného materiálu, aby dokázal odolať počasiu a vonkajším vplyvom.

vyberomat sk welldo cz chceli by ste vediet ako u nas prebieha nakup virivky
vyberomat Príslušenstvo k vírivke

Zhrnutie

Pokiaľ ste sa rozhodli kúpiť vírivku, budete potrebovať aj nejaké to príslušenstvo. Určite oceníte kryt, ktorý zabráni zašpineniu vody, udrží teplotu a neprepustí paru. Ďalším veľkým pomocníkom v boji proti nečistotám je vysávač, vďaka ktorému nebudete musieť často meniť vodu. Podložka, schodíky, sedadlá a prístrešok zase umocnia zážitok z kúpeľu. Ak vás táto téma zaujala, prečítajte si článok o typoch víriviek .

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest