Na čo treba myslieť pred kúpou vírivky

Pokiaľ sa pohrávate z myšlienkou obstarať si vírivku, je potrebné premyslieť si niektoré fakty a oblasti, ktoré vám pomôžu z jej správnym výberom. Keďže ide o vyššiu investíciu, niektoré firmy dokonca ponúkajú možnosť vyskúšať si rôzne typy, aby ste si mohli vybrať najlepšiu možnosť . V nasledujúcom článku sa zameriame na body, ktoré treba mať pred jej kúpou vírivky premyslené.

vyberomat sk vírivky
vyberomat sk vírivky

Veľkosť

Prvou vecou, nad ktorou by ste sa pri myšlienke na kúpu vírivky mali zamerať, je jej veľkosť. Zamerajte sa na otázku koľko ľudí bude vašu vírivku používať? Pokiaľ trávite veľa času s priateľmi či rodinou, je pre vás vhodná väčšia vírivka, kde môžete tento čas tráviť spolu. V prípade že v nej plánujete tráviť čas sám, poprípade s partnerom, vystačíte si s vírivkou pre 2 osoby. Odporúčame však vždy myslieť na rezervu – jedno miesto navyše. Najčastejšie sa stretnete vírivkami pre:

  • Vírivka pre 2 osoby: postačia pokiaľ ju budete využívať sám alebo s partnerom.
  • Vírivka pre 4 osoby: poslúži pre vás a vašu najbližšiu rodinu či priateľov.
  • Vírivka pre 6 osôb: ideálna pokiaľ máte väčšiu rodinu a radi k sebe pozývate priateľov.

Typ

Existujú dva základné typy víriviek, a to pevné a nafukovacie vírivky. Každá má svoje špecifické klady aj zápory.

Pevná vírivka

Výhodou pevnej vírivky je určite dlhšia životnosť spojená s väčšou odolnosťou. Okrem toho zvyknú pevné vírivky ponúkať lepšie funkcie a komfort. Za tento luxus si však priplatíte. Pevné vírivky vás budú stáť viac peňazí a aj času. Ich údržba je komplikovanejšia, ako u nafukovacích. To isté platí aj o jej mobilite a presúvaní. V prípade, ak sa rozhodnete pre tento typ, na výber máte zo stojacej varianty alebo zapustenej do zeme.

Nafukovacia vírivka

Pri nafukovacích vírivkách je výhodou jej mobilnosť. Dokážete ju ľahko prenášať na akékoľvek miesto, kdežto u pevných víriviek takúto možnosť nemáte. Ďalšou vlastnosťou nafukovacej vírivky, ktorú určite oceníte je naozaj rýchla a jednoduchá inštalácia. Nevýhodou tohto typu je menšia odolnosť a životnosť. Taktiež u nafukovacej vírivke nemôžete počítať s množstvom pridaných funkcií.

Ak vás táto téma zaujíma, v článku typy víriviek preberáme túto problematiku hlbšie.

Miesto

Väčšina ľudí uprednostňuje umiestnenie v exteriéri, ako napríklad na záhrade, na balkóne, do altánku alebo na terasu. Vonkajšiu vírivku využijete, ako schladenie počas teplých letných dní. Alebo naopak, počas zimy vás príjemne zahreje. Vírivka sa dá uskladniť aj vo vnútri. Vnútorné vírivky však musia byť umiestnené v dostatočne veľkej miestnosti, kde môže vzduch intenzívne prúdiť. Inak by sa vám mohli vytvoriť plesne. Výber však záleží len na vás. V každom prípade, aj pri vnútorných aj vonkajších vírivkách, treba zistiť či je vami vybraný povrch vhodný na jej umiestnenie. Či je vodorovný a je dostatočne pevný.

Cena

Cena je veľmi individuálny faktor. Záleží od značky, veľkosti, typu, množstva funkcií a podobne. V zásade platí že nafukovacie vírivky sú lacnejšie ako tie pevné. Zároveň, tak ako pri väčšine tovarov, sú menšie vírivky lacnejšie ako tie pre viac ľudí. Vo všeobecnosti je kúpa vírivky drahšia investícia, avšak, aby ste pri kúpe nespravili krok vedľa, niektoré firmy ponúkajú možnosť vyskúšať si vírivku ešte pred kúpou.

Spotreba

Pri tomto parametre výška spotreby záleží od typu, samozrejme od veľkosti, a aj od technológií či filtrácií akými disponuje. Znížiť spotrebu dokážete dodržiavaním hygienických opatrení. Pokiaľ sa pred vstupom osprchujete a vždy po dokúpaní vírivku zakryjete termokrytom, znížite nutnosť častého filtrovania vody. Výšku spotreby ovplyvňuje aj to, ako často vírivku používate. Vonkajšie vírivky si zase budú vyžadovať častejšie čistenie, čo tiež zvyšuje ich spotrebu.

Údržba

Moderné vírivky obsahujú kvalitné filtračné systémy, ktoré spravia väčšiu časť práce za vás. Napriek tomu je určitá starostlivosť nutná. Pri čistení sa treba zamerať na hladinovú líniu, trúbky, trysky, filtre a nemôžte zabudnúť ani na čistenie krytu. Viac o tejto problematike sa dozviete v článku ako udržiavať vírivku.

Čas strávený vo vírivke

Najdôležitejším faktorom ovplyvňujúci čas strávený vo vírivke, je váš zdravotný stav. Pokiaľ ste v 100 % zdraví, nemusíte sa obávať nejakých obmedzení. Môžete v nej tráviť toľko času koľko vám vyhovuje. V zásade sa odporúčajú dva cykly po 15 minút v hydromasážnom režime. Následne 15 až 30 minút čistého relaxovania. Pokiaľ trpíte zdravotnými problémami, predovšetkým so srdcom, poraďte sa s vašim lekárom.

vyberomat sk vírivky
vyberomat sk vírivky

Zhrnutie

V skratke môžeme zhrnúť, ako najdôležitejšie faktory výberu: veľkosť, typ, miesto a cena vírivky. Dobré je premyslieť si aj koľko energií vírivka spotrebuje, ako ju treba udržiavať a koľko času v nej chcete tráviť. Pokiaľ potrebujete viac informácií, ako sú napríklad účinky víriviek na zdravie človeka, pozrie si články o vplyve na psychické, fyzické zdravie a ich účinok pri rehabilitácií.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest