Na čo treba myslieť pred kúpou vírivky

Pokiaľ rozmýšľate nad kúpou vírivky, je potrebné premyslieť si niektoré oblasti, vďaka ktorým zistíte ktorá je pre vás tá pravá. Keďže ide o vyššiu investíciu, niektoré firmy dokonca ponúkajú možnosť vyskúšať si rôzne typy, aby ste si vybrali správne. V nasledujúcom článku vám ponúkame oblasti, ktoré treba mať pred jej kúpou premyslené.

vyberomat sk karl paul baldacchino wescucww g unsplash
vyberomat sk karl paul baldacchino wescucww g unsplash

Veľkosť

Prvou vecou, nad ktorou by ste sa pri myšlienke na kúpu vírivky mali zamerať, je jej veľkosť. Zamerajte sa na otázku koľko ľudí bude vašu vírivku používať? Pokiaľ trávite veľa času s priateľmi či rodinou, je pre vás vhodná väčšia vírivka, kde môžete tento čas tráviť spolu. V prípade že v nej plánujete tráviť čas sám, poprípade s partnerom, vystačíte si s dvojmiestnou. Odporúčame však vždy myslieť na rezervu – jedno miesto navyše.

Typ

Existujú dva základné typy víriviek, a to pevné a nafukovacie. Každá má svoje klady aj zápory.

Pevná

Výhodou pevnej vírivky je určite dlhšia životnosť spojená s väčšou odolnosťou, lepšie funkcie a komfort. Nevýhodou je vyššia suma a komplikovanejšia údržba. V prípade ak sa rozhodnete pre tento typ, na výber máte zo stojacej varianty alebo zapustenej do zeme.

Nafukovacia

Pri nafukovacích vírivkách je výhodou jej mobilnosť. Dokážete ju ľahko prenášať na akékoľvek miesto, kdežto u pevných víriviek takúto možnosť nemáte. Ďalšou vlastnosťou, ktorú určite oceníte je naozaj rýchla a jednoduchá inštalácia. Nevýhodou tohto typu je menšia odolnosť a životnosť. Taktiež tento druh nezvykne disponovať pridanými funkciami.

Ak vás táto téma zaujíma, v článku typy víriviek preberáme túto problematiku hlbšie.

Miesto

Väčšina ľudí uprednostňuje umiestnenie v exteriéri, ako napríklad na záhrade, na balkóne, do altánku alebo na terasu. Využiť ju môžete počas teplých letných dní, ale aj počas zimy. Vírivka sa dá uskladniť aj vo vnútri. Všetko záleží od vašich preferencií. V každom prípade treba zistiť či je vami vybraný povrch vhodný na jej umiestnenie. Či je vodorovný a je dostatočne pevný.

Cena

Cena je veľmi individuálny faktor. Záleží od značky, veľkosti, typu, množstva funkcií a podobne. V zásade platí že nafukovacie vírivky sú lacnejšie ako tie pevné. Zároveň sú menšie vírivky lacnejšie ako tie pre viac ľudí. Vo všeobecnosti je kúpa vírivky drahšia investícia, avšak, aby ste pri kúpe nespravili krok vedľa, niektoré firmy ponúkajú možnosť vyskúšania.

Spotreba

Pri tomto parametre výška spotreby záleží od typu, samozrejme od veľkosti a aj od technológií či filtráciami akými disponuje. Znížiť spotrebu dokážete dodržiavaním hygienických opatrení. Pokiaľ sa pred vstupom osprchujete a vždy po dokúpaní vírivku zakryjete termokrytom, znížite nutnosť častého filtrovania vody. Výšku spotreby ovplyvňuje aj to, ako často vírivku používate.

Údržba

Moderné vírivky obsahujú kvalitné filtračné systémy, ktoré spravia väčšiu časť práce za vás. Avšak určitá starostlivosť je nutná. Pri čistení sa treba zamerať na hladinovú líniu, trúbky, trysky, filtre a nemôžte zabudnúť ani na čistenie krytu. Viac o tejto problematike sa dozviete v článku ako udržiavať vírivku.

Čas strávený vo vírivke

Najdôležitejším faktorom ovplyvňujúci čas strávený vo vírivke, je váš zdravotný stav. Pokiaľ ste v 100 % zdraví, nemusíte sa obávať nejakých obmedzení. Môžete v nej tráviť toľko času koľko vám vyhovuje. V zásade sa odporúčajú dva cykly po 15 minút v hydromasážnom režime. Následne 15 až 30 minút čistého relaxovania. Pokiaľ trpíte zdravotnými problémami, predovšetkým so srdcom, poraďte sa s vašim lekárom.

vyberomat sk brian bondoc tsnbpopveo unsplash
vyberomat sk brian bondoc tsnbpopveo unsplash

Zhrnutie

Priniesli sme vám oblasti, ktoré môžu ovplyvniť vašu kúpu. Najdôležitejšími faktormi sú veľkosť, typ, miesto a cena vírivky. Dobré je premyslieť si aj koľko energií vírivka spotrebuje, ako ju treba udržiavať a koľko času v nej chcete tráviť. Pokiaľ potrebujete viac informácií, ako sú napríklad účinky víriviek na zdravie človeka, pozrie si články o vplyve na psychické, fyzické zdravie a ich účinok pri rehabilitácií.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest