Účinky vírivky na fyzické zdravie

Okrem relaxu a psychickej pohody, vplýva pravidelný kúpeľ vo vírivke aj na naše telo. Hydroterapiou dokážete zmierniť bolesť, rozmasírovať stuhnuté svalstvo, udržať telo v dobrej kondícií a v neposlednom rade zlepšiť stav pokožky. V tomto článku sa podrobnejšie zameriame na blahodarné účinky vírivky na fyzické zdravie človeka.

vyberomat sk účinky vírivky
vyberomat sk účinky vírivky

Stuhnutie svalov

Bolesť a stuhnuté svaly trápia pomerne veľa ľudí. Vírivku ocenia nie len športovci, ale aj ľudia so sedavým zamestnaním, ktorých najčastejšie trápia bolesti chrbta. Teplá voda nahreje telo, vďaka čomu sa svaly uvoľnia. Následne zafungujú trysky a bublinky, ktoré svaly príjemne pomasírujú a prekrvia. Vírivka urýchli cirkuláciu krvi v tele, čo vás dokáže zbaviť bolesti svalov. Existujú cvičenia tkz. aquafitness, ktoré môžete praktizovať počas pobytu vo vode. Vďaka nim sa účinok dostaví skôr, a v intenzívnejšej podobe.

Kardiovaskulárny systém

Pravidelný kúpeľ vo vírivke dokázateľne pomáha ľuďom trpiacich kardiovaskulárnymi problémami. Vužijú ju aj ľudia po operácií srdca, keďže nespôsobuje záťaž. Dopomáha ku správnemu, pravidelnému tepu srdca. Taktiež môže znížiť krvný tlak. Podľa štúdie Trusted Source z roku 2016, pasívna terapia teplom znižuje riziko smrti pri kardiovaskulárnych problémoch, a to hlavne u ľudí s obmedzenou možnosťou pohybu.

Celulitída

Pomarančová koža trápi až 90% žien. Vzniká z dôvodu nedostatočnej schopnosti organizmu zbaviť sa prebytočného odpadového materiálu, teda toxínov a kyselín. Tieto škodlivé látky sa nahromadia v tukových bunkách pod kožou a naberajú na objeme. Z tohto dôvodu sa objavuje viditeľná deformácia na povrchu pokožky, známa ako celulitída. Existuje množstvo spôsobom ako s ňou môžete bojovať. Jedným z nich je aj kúpeľ vo vírivke. Trysky s bublinkami vymasírujú problémové miesta, čo zapríčiní odbúranie odpadového materiálu z povrchu pokožky. Koža bude pružnejšia a pevnejšia.

Kvalita pleti

Jedným z blahodarných účinkov vírivky je zlepšenie kvality pleti. Para otvorí póry, ktoré aj prečistí. Pri potení zároveň zmývate z pokožky mŕtvu kožu a baktérie. Takýmto spôsobom pomáha udržať štruktúru kolagénu v pokožke, čím účinne vyhladzuje jemné vrásky. Pleť ostáva pružnejšia a citeľne jemnejšia na dotyk. Tak ako pomáha pri odbúravaní odpadu z pokožky pri celulitíde, tak je to aj pri pleti. Vďaka cirkulácií krvi zbaví toxínov aj vašu tvár, čím zároveň bojuje proti akné.

Chudnutie

Samotný kúpeľ vo vírivke nespôsobí rapídnu stratu hmotnosti, avšak môže k nej dopomôcť. V kombinácií s aktívnym spôsobom života uvidíte viditeľné výsledky. Podľa štúdie vykonanej na univerzite Loughborough pobyt v horúcej vode počas 60 minút dokáže spáliť rovnaké množstvo kalórií ako polhodina behu. Okrem tohto výsledku zistili, že kúpeľ prispel o 10 percent k vyššiemu poklesu hladiny cukru v krvi, než pri kardio tréningu.

vyberomat sk účinky vírivky
vyberomat sk účinky vírivky

Záver

Aj keď je kúpa vírivky vyššia investícia, vráti sa vám prostredníctvom zrelaxovanej mysle, zníženej bolesti, vyššej kvality zdravia a pevnej pokožky. Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie benefity, navštívte náš článok účinky vírivky na psychické zdravie.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest