Ako vybra┼ą repelent

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 4 mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk biolit elektronicky odpudzovac hmyzu
vyberomat sk biolit elektronicky odpudzovac hmyzu

Najv├Żhodnej┼í├ş repelent do z├ístr─Źky

vyberomat sk tierra verde bio eukalyptus ml
vyberomat sk tierra verde bio eukalyptus ml

Najv├Żhodnej┼í├ş pr├şrodn├Ż repelent

vyberomat sk hanna maria hmt
vyberomat sk hanna maria hmt

Najv├Żhodnej┼í├ş n├íramkov├Ż repelent

vyberomat sk predator maxx ml
vyberomat sk predator maxx ml

Najv├Żhodnej┼í├ş sprejov├Ż repelent

Pr├şchod leta, okrem slnka a tepla, so sebou prin├í┼ía aj doterav├Ż hmyz. Nepr├şjemn├ę ┼ít├şpance od kom├írov, otravovanie m├║ch ─Źi klie┼íte, ktor├ę m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą v├í┼żne zdravotn├ę probl├ęmy, dok├í┼żu znepr├şjemni┼ą str├íven├Ż ─Źas v pr├şrode. Preto je d├┤le┼żit├ę nepodceni┼ą prevenciu. ├Ü─Źinn├Żm prevent├şvnym opatren├şm je pou┼żitie repelentu.

Repelent vytvor├ş nevidite─żn├║ ochrann├║ bari├ęru, ktor├í v├ís ochr├íni. V─Ćaka ├║─Źinn├Żm l├ítkam hmyz nezab├şja, iba odpudzuje. Na trhu existuj├║ viacer├ę varianty vhodn├ę na r├┤zne pr├şle┼żitosti.

vyberomat sk wolfgang hasselmann nzgpgxyhjm unsplash
vyberomat sk wolfgang hasselmann nzgpgxyhjm unsplash

Sprej

Klasick├í, najviac pou┼ż├şvan├í forma repelentu. Pou┼żitie je jednoduch├ę a r├Żchle. V├Żhodou je, ┼że ho m├┤┼żete pou┼żi┼ą kedyko─żvek kdeko─żvek, a to aj opakovane. Nev├Żhodou je priama aplik├ícia na poko┼żku tela, preto je d├┤le┼żit├ę sledova┼ą zlo┼żenie produktu.

Rozpra┼íova─Źe

Najv├Ą─Ź┼íou prednos┼ąou t├Żchto repelentov je, ┼że neprich├ídzaj├║ do kontaktu s poko┼żkou. Rozpra┼íuj├║ sa do okolia ─Źloveka, kde vytvoria ochrann├║ bari├ęru. S├║ vhodn├ę do interi├ęrov alebo polouzatvoren├Żch miestnost├ş, ako je napr├şklad terasa. Pre pobyt vo vo─żnej pr├şrode rad┼íej vyu┼żite in├Ż sp├┤sob ochrany.

Nálepky

Pokia─ż patr├şte medzi ─żud├ş, ktor├Żm prek├í┼ża v├┤┼ła repelentu, s├║ pre v├ís n├ílepky vhodn├Żm variantom. Ur─Źite t├║to formu ocenia aj deti─Źky, ktor├Żm sta─Ź├ş n├ílepku nalepi┼ą na kus oble─Źenia alebo batoh. Neprich├ídzaj├║ do kontaktu s poko┼żkou a poskytuj├║ dostato─Źn├║ ochranu s dlhou v├Żdr┼żou. M├şnusom je neekologickos┼ą n├ílepiek, ke─Ć┼że ide o jednorazov├Ż produkt.

Náramky

─Äal┼íia forma vhodn├í pre deti─Źky. Pou┼żitie je ve─żmi jednoduch├ę a r├Żchle. N├íramok sa nasad├ş na z├íp├Ąstie alebo ─Źlenok, odkia─ż vypudzuje ar├│mu, ktor├í ochra┼łuje pred otravn├Żm hmyzom. V├Żhodou n├íramkov je ich dlhodob├Ż ├║─Źinok. Dok├í┼żu odpudzova┼ą hmyz a┼ż hod├şn. Ide v┼íak o jednorazov├Ż produkt. Po vyprchan├ş ar├│my sa ned├í znova pou┼żi┼ą.

Do z├ístr─Źky

─Äal┼íia z ─Źasto pou┼ż├şvan├Żch foriem ochrany. Pr├şstroj sta─Ź├ş zastr─Źi┼ą do z├ístr─Źky odkia─ż bu─Ć vyp├║┼í┼ąa ar├│mu, zvuk alebo svetlo, ktor├ę odpudzuje hmyz. V├Żhodou je vysok├í ├║─Źinnos┼ą. T├íto forma repelentu je vhodn├í len do interi├ęru.

vyberomat sk ekamelev szijggpeu unsplash
vyberomat sk ekamelev szijggpeu unsplash

Parametre v├Żberu

Ur─Źenie: najsk├┤r treba ur─Źi┼ą, proti ak├ęmu hmyzu repelent potrebujete. Existuj├║ r├┤zne druhy, niektor├ę s├║ zameran├ę proti kom├írom, in├ę proti klie┼í┼ąom a in├ęmu hmyzu. Pokia─ż si vyberiete komplexn├Ż repelent, zameran├Ż na v┼íetok hmyz, treba ma┼ą na mysli, ┼że ├║─Źinok proti kom├írom je dlh┼í├ş ako proti klie┼í┼ąom.

Zlo┼żenie: hlavne pri repelentoch, ktor├ę prich├ídzaj├║ do kontaktu s poko┼żkou je d├┤le┼żit├ę sledova┼ą zlo┼żenie. ├Ü─Źinn├ę repelenty by mali obsahova┼ą niektor├║ z nasleduj├║cich l├ítok:

  • DEET ÔÇô odpudzuje klie┼íte, blchy, a lietaj├║ci hmyz. Koncentr├ít od 7 – 30 %. ─î├şm vy┼í┼í├ş koncentr├ít t├Żm dlh┼í├ş ├║─Źinok. Toxick├Ż pre niektor├ę druhy r├Żb. Nevhodn├Ż pre deti do 2 rokov. Pre star┼íie deti a tehotn├ę ┼żeny sa odpor├║─Źa ni┼ż┼íia koncentr├ícia.
  • ICARIDIN ÔÇô odpudzuje klie┼íte, blchy, a lietaj├║ci hmyz. Koncentr├ít od 2 ÔÇô 20 %. Men┼íia dr├í┼żdivos┼ą a dlh┼í├ş ├║─Źinok ako DEET. Nevhodn├Ż pre deti do 2 rokov. Pre star┼íie deti a tehotn├ę ┼żeny sa odpor├║─Źa ni┼ż┼íia koncentr├ícia.
  • IR3535 ÔÇô odpudzuje kom├íre, klie┼íte, ovady a muchy. Vhodn├Ż pre detsk├║ alebo citliv├║ poko┼żku. Nie je toxick├Ż pre cicavce.
  • PERMETR├ŹN ÔÇô najsilnej┼íia l├ítka proti klie┼í┼ąom. Toxick├Ż pre ryby, ma─Źky a oboj┼żiveln├şky. Na oble─Źen├ş vydr┼ż├ş 1-2 dni. Neodpor├║─Źa sa aplikova┼ą na poko┼żku.
  • PR├ŹRODN├ë REPELENTY– vyu┼ż├şvaj├║ sa esenci├ílne oleje, predov┼íetk├Żm citronelov├Ż, klin─Źekov├Ż, eukalyptov├Ż, ─Źajovn├şkov├Ż. Vhodn├Ż pre detsk├║ a citliv├║ poko┼żku. ├Ü─Źinok 2 hodiny.

Pre koho je ur─Źen├Ż: V pr├şpade dospel├ęho ─Źloveka bez ko┼żn├Żch probl├ęmov, v podstate m├┤┼żete pou┼żi┼ą ak├Żko─żvek z repelentov. Hor┼íie je to v pr├şpade det├ş alebo ─żud├ş s citlivou ─Źi problematickou poko┼żkou. Ak patr├şte do tejto skupiny, vyhnite sa l├ítke Permetr├şn.
Najvhodnej┼íie s├║ pr├şrodn├ę repelenty z esenci├ílnych olejov. Nev├Żhodou je ich kr├ítky ├║─Źinok. Pokia─ż chcete dlh┼í├ş ├║─Źinok m├┤┼żete vyu┼żi┼ą l├ítku IR3535, ktor├í je vhodn├í aj pre deti─Źky od 3 rokov.

─îo si vybra┼ą?

V tabu─żke ni┼ż┼íie v├ím pon├║kame zop├ír tipov pre v├Żber spr├ívnych repelentu. Rozdelili sme ich pod─ża typu.

N├ízovTypKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
DIFFUSIL Repellent DRYsprej– obsahuje D-Panhenol a UV filter
– ├║─Źinok 8 hod├şn
– nezanech├íva mastn├Ż pocit
– nevhodn├Ż pre deti do 2 rokov4 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
BIOLIT elektrick├Ż odparova─Źdo z├ístr─Źky– vysok├Ż ├║─Źinok
– bez parfum├ície
– n├şzka spotreba energie
– nutnos┼ą dok├║pi┼ą n├ípl┼ł
– nevhodn├ę pre astmatikov
6,60 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
TIERRA VERDE BIO Eukalyptus 100 mlpr├şrodn├Ż sprej– vhodn├Ż pre deti
– Bio produkt
– ekologickos┼ą
– pre─Źis┼ąuje d├Żchacie cesty
– podporuje s├║stredenie
– slab┼í├ş ├║─Źinok6 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
HANNA MARIA HMTn├íramok– vhodn├Ż pre deti
– dlh├Ż ├║─Źinok
– r├┤zne farebn├ę varianty
– jednorazov├Ż produkt6 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
PREDATOR Maxx 80 mlsprej– dobr├ę recenzie
– zaru─Źen├Ż vysok├Ż ├║─Źinok
– dlh├Ż ├║─Źinok
– odol├íva aj zv├Ż┼íenej fyzickej n├ímahe
– siln├í ar├│ma
– vy┼í┼íia cena
– nevhodn├Ż pre deti a ─żud├ş s problematickou poko┼żkou
8,50 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
vyberomat sk diffusil repellent dry

DIFFUSIL Repellent DRY

Repelent v spreji je skvelou ochranou proti kom├írom a klie┼í┼ąov. V─Ćaka obsahu 25% DEETu je zaru─Źen├í jeho ├║─Źinnos┼ą. Prednos┼ąou repelentu je obsah Aloe vera a D-Panthenolu, kv├┤li ─Źomu je pr├şjemne chladiv├Ż a jemn├Ż k poko┼żke. Taktie┼ż obsahuje UV filter, ktor├Ż v├ís ochr├íni pred slnkom. ├Ü─Źinkuje 8 hod├şn. Je nevhodn├Ż pre deti─Źky do 2 rokov. Objem balenia 100 ml.


vyberomat sk biolit elektronicky odpudzovac hmyzu

BIOLIT elektrick├Ż odparova─Ź

Odpudzova─Ź hmyzu do z├ístr─Źky je zaru─Źen├Żm prostriedkom, ku k─żudn├Żm nociam bez otravn├Żch kom├írov. Dokonca aj pri otvoren├Żch okn├ích a zapnutom svetle nepust├ş kom├írov do izby. Plusom je, ┼że n├ípl┼ł je bez parfum├ície tak┼że ju ani neuc├ştite. S├║─Źas┼ąou balenia je 27 ml. n├ípl┼ł, ktor├í vysta─Ź├ş na 45 dn├ş.


vyberomat sk tierra verde bio eukalyptus ml

TIERRA VERDE BIO Eukalyptus 100 ml

Pr├şrodn├Ż repelent s v├┤┼łou eukalyptu je vhodn├Ż pre deti─Źky a pre ─żud├ş s ko┼żn├Żmi probl├ęmami. Najv├Ą─Ź┼í├şm kladom produktu je jeho ┼íetrnos┼ą k zdraviu ale aj k pr├şrode. Okrem ochrany pred hmyzom pre─Źis┼ąuje d├Żchacie cesty a podporuje s├║stredenie. Vyu┼żi┼ą ho m├┤┼żete aj ako osvie┼żova─Ź vzduchu. V├Żrobok je ekologick├Ż, ke─Ć┼że m├┤┼żete f─ża┼íti─Źku po minut├ş znovu naplni┼ą. Z├şskal certifik├ít Eco Garantie. Balenie m├í 100 ml.


vyberomat sk hanna maria hmt

HANNA MARIA HMT

N├íramok je v├Żbornou vo─żbou pre deti, ktor├ę tr├ívia radi ─Źas vonku v pr├şrode a chc├║ by┼ą chr├ínen├ę proti klie┼í┼ąom a kom├írom. Plusom n├íramkov je ich dlh├í v├Żdr┼ż, a to 4 t├Ż┼żdne po vybrat├ş z obalu. V pr├şpade ak budete n├íramok odklada┼ą do nepriedu┼ín├ęho s├í─Źku, doba p├┤sobenia sa pred─║┼żi na 8 t├Ż┼żd┼łov. Pou┼żitie je ve─żmi jednoduch├ę, sta─Ź├ş ho pripevni┼ą na ─Źlenok alebo z├íp├Ąstie. Ochrana je zaru─Źen├í v─Ćaka oleju z pelarg├│nie a v─Ćaka l├ítky Citronell. D─║┼żka n├íramku je 27 cm. Je schv├ílen├Ż Ministerstvom zdravotn├şctva.


vyberomat sk predator maxx ml

PREDATOR Maxx 80 ml

Tento sprej je v─Ćaka svojmu zlo┼żeniu zaru─Źenou ochrannou pred kom├írmi a klie┼í┼ąami. Obsahuje ├║─Źinn├║ l├ítku DEET 249 g/kg a Ikaridin 251 g/kg. Ochra┼łuje a┼ż 12 hod├şn po aplik├íci├ş na poko┼żku. Pri nastriekan├ş na oble─Źenie vydr┼ż├ş a┼ż 1 t├Ż┼żde┼ł. M├┤┼żete ho pou┼żi┼ą aj v tropick├Żch oblastiach. Nie je vhodn├Ż pre deti a ─żud├ş s problematickou poko┼żkou. V├Żrobok pre┼íiel testovan├şm SZ├Ü Praha.

Záver

D├║fame, ┼że v├ím n├í┼í ─Źl├ínok pomohol s v├Żberom toho spr├ívneho repelentu pre v├ís. Ak patr├şte medzi ─żud├ş, ktor├ş radi tr├ívia ─Źas v pr├şrode, mohol by v├ís zauja┼ą ─Źl├ínok Ako sa pripravi┼ą na stanova─Źku.

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest