Rozlúčka so slobodou. Ako zorganizovať nezabudnuteľnú párty pre nevestu a ženícha?

Rozlúčka so slobodou je poslednou veľkou párty pred vstúpením dvoch ľudí do manželstva. Preto by mala byť nezabudnuteľná a dostatočne divoká. Niekto ju však musí zorganizovať, čo nie je jednoduchá záležitosť. Padla táto povinnosť na vás a potrebujete poradiť alebo dopomôcť s organizáciou? V našom článku sa dozviete tipy a triky ako zorganizovať nezabudnuteľnú rozlúčku so slobodou a načo by ste pri tom určite nemali zabudnúť.

vyberomat sk rozlucka so slobodou pre nevestu
vyberomat sk rozlucka so slobodou pre nevestu

Organizovanie rozlúčky so slobodou

Možno sa to tak na prvý pohľad nezdá, ale organizovanie rozlúčky so slobodou je celkom náročná záležitosť. Treba vymyslieť miesto, čas, program, pozvať hostí, zabezpečiť jedlo, pitie a netreba zabudnúť aj na finančnú stránku oslavy. Popri tom by ste mali zároveň myslieť na ženícha alebo nevestu a ich preferencie či spôsob akým sa radi bavia. Už len samotné zorganizovanie rozlúčky so slobodou zaberie dosť času a energie, a to ešte treba vymyslieť výnimočný program, aby na ňu nikto nezabudol. Zjednodušte si prácu vďaka našim radám, tipom a trikom, s ktorými nebude zorganizovanie „poslednej párty“ pred svadbou problém.

Kto má byť organizátorom?

Tento deň by mal byť iba o budúcich manželoch a zábave, na ktorú tak skoro nezabudnú. Preto je dôležité, aby rozlúčku organizoval človek, ktorý nevestu a ženícha naozaj dobre pozná. Aký spôsob zábavy uprednostňujú? Majú radšej popíjanie v bare alebo na chate? Aké jedlo je ich obľúbené a aký alkohol preferujú? To je len zopár základných otázok, na ktoré by mal vedieť organizátor odpovedať.

Vo väčšine prípadov bývajú hlavnými organizátormi svedkovia, avšak vôbec to tak nemusí byť. Tak, ako spomíname vyššie, mal by to byť človek, ktorý nastávajúcich manželov pozná a vie, čo majú radi. A je jedno či to je súrodenec, kamarát alebo kolega. Hlavné je, aby sa nevesta alebo ženích poriadne zabavili a pri tom nemuseli pohnúť ani prstom.

Kedy je najlepší čas na rozlúčku so slobodou?

Na túto otázku neexistuje správna odpoveď. Vo všeobecnosti sa zvyknú rozlúčky so slobodou organizovať približne mesiac pred svadbou. No nie je to pravidlom. Dátum prispôsobte potrebám budúcich manželov a ostatným pozvaným hosťom. Jediné, čo vám neodporúčame, je zorganizovať rozlúčku neskôr, ako dva týždne pred svadbou. Vtedy budú mať mladomanželia iné starosti a plno práce so svadbou. A vy predsa určite chcete, aby sa uvoľnili a zabavili.

Zoznam hostí

Bez zoznamu hostí sa sami pravdepodobne nepohnete. Ideálne je, vypýtať si zoznam od samotnej nevesty alebo ženícha. Zrejme sa na nej objavia aj mená, ktoré ani nepoznáte. Môže ísť o priateľov, kolegov alebo spolužiakov zo školy, s ktorými ste sa ešte nezoznámili. Preto, pokiaľ už budete mať finálny zoznam, bolo by dobré zorganizovať menšie stretnutie pred samotnou rozlúčkou. Na ňom sa každý s každým zoznámi a môžete spoločnými silami doladiť ďalšie detaily.

Kde zorganizovať rozlúčku?

Ako pri každom bode aj tu platí, že treba myslieť na ženícha alebo nevestu. Predsa len je to ich deň a oni sú tými najdôležitejšími. Vždy sa teda rozhodujte, podľa ich prianí. U žien sa stáva obľúbeným miestom wellness. Tam sa môže vaša skupinka rozmaznávať masážami, saunami a kúpaním. Navyše vám odpadne starosť s cateringom, keďže častokrát tieto zariadenia ponúkajú chutné jedlo priamo na mieste. No ide o finančne náročnejšiu variantu, ktorá nie je pre všetkých. Niektoré dámy sa zase radšej zabavia v bare alebo na chate. Rozlúčku môžete stráviť aj celovíkendovou chatou, kde sa budete môcť zabávať bez obmedzení a v súkromí.

Chata je obľúbeným miestom aj pre pánsku rozlúčku. Muži majú radšej akciu, a preto môžete spojiť lúčenie s ďalšími aktivitami. Záleží od koníčkov ženícha. Má radšej turistiku, plávanie, horolezectvo alebo rád kempuje v prírode, či chytá ryby? Čo nás privádza k ďalšej možnosti, a to je stanovačka. Pokiaľ to počasie dovolí, víkend s priateľmi v stane môže byť skvelým zážitkom pre všetkých zúčastnených.

Kto platí za rozlúčku so slobodou?

Rozlúčka je darčekom pre nevestu a ženícha, preto by ste od nich nemali pýtať ani euro. Vo väčšine prípadov sa spraví zbierka ešte pred rozlúčkou, na ktorú sa skladajú všetci pozvaní. Vďaka tomu budete mať prehľad o výške rozpočtu a budete vedieť čo si môžete dovoliť a čo nie.

Ak hľadáte tipy na výborné a rýchle občerstvenie, ktoré môžete využiť na lúčení sa so slobodou, prečítajte si náš článok: 20 tipov na výborné občerstvenie na oslavu.

Rozlúčka so slobodou pre nevestu

Rozlúčka so slobodou bude iná pre ženícha, ako pre nevestu. Každý sa zabáva iným štýlom a majú radi rôzne aktivity. Ako teda zorganizovať nezabudnuteľnú rozlúčku so slobodou pre nevestu?

vyberomat sk rozlucka so slobodou
vyberomat sk rozlucka so slobodou

Prípravy

Ženy si väčšinou potrpia aj na vizuálnu stránku. Ak organizujete rozlúčku so slobodou pre nevestu, začať by ste mohli práve s vhodnou výzdobou. Môžete sa rozhodnúť pre jednoduchú a jednofarebnú výzdobu, ktorou nič nepokazíte. Balóny, torta, pozvánky, poháre na pitie a ďalšia výzdoba v jednoduchej farebnej kombinácií pôsobí pekným dojmom a lahodí oku. V prípade, že ju chcete posunúť na vyšší level, môžete spraviť túto párty s nejakou tematikou. Obľúbenými sú luxus, Paríž alebo retro. Záleží len od vašej fantázie, rozpočtu a preferencií nevesty.

Ďalším vizuálnym prvkom, ktorý každého zaujme na prvý pohľad a vyčlení vašu skupinku, sú spoločné tričká. Môžete dať vytvoriť pre všetkých zúčastnených tričká, s vtipným popisom v rovnakej farbe. Vďaka tomu si všetci odnesú cennú pamiatku na tento deň. Nezabudni však nevestu nejakým spôsobom odčleniť, aby medzi vami vynikla. Úplne postačí, ak pre ňu vyberiete tričko inej farby, napríklad v bielej. Klasickým, no dobrým tipom je šerpa pre nevestu. S ňou bude každému jasné, kto sa lúči so svojou slobodou a kto by mal byť stredobodom pozornosti.

Program

Program vo veľkej miere záleží od miesta konania a hostí. Ak sa bude rozlúčka konať v bare, a nevesta patrí medzi odvážnejšie typy, môžete si pre ňu pripraviť pár úloh, ktoré musí splniť. Tie by mali byť bláznivé a odvážne, aby sa nevesta poriadne odviazala. Napríklad:

 • Vyzbieraj 5 telefónnych čísiel od mužov.
 • Pozvi nejakého muža na pohárik pri bare.
 • Presvedč barmana na drink zdarma.
 • Zatancuj si s vybraným mužom.
 • Presvedčiť nejakého muža aby si vyzliekol tričko a pod.

Kľudne môžete aj pritvrdiť, pokiaľ to neveste nebude prekážať. Predstavivosti sa medze nekladú. 🙂

Ak ste si vybrali wellness, tam budete mať o program v značnej miere postarané. Doprajte si skrášľujúce procedúry, pri ktorých budete relaxovať a vychutnávať si prosecco alebo chutné víno.
Chata je zase ideálnym miestom pre bujarú zábavu a množstvo hier. Môžete sa vďaka nim o sebe a aj o neveste dozvedieť oveľa viac. Klasickými hrami sú:

Nikdy som… Ide o hru, kde niektorá z dám povie čo ešte nikdy nerobila, a pokiaľ to už niektorá zo zúčastnených robila, alebo zažila, musí sa napiť alkoholu.

Pravda alebo odvaha… Obľúbená hra, pri ktorej sa zabavíte. Pravidlá sú jednoduché. Navzájom si pokladáte otázku pravda alebo odvaha? Pokiaľ vyberiete pravdu, budete musieť pravdivo odpovedať na danú otázku. V prípade odvahy vám dotyčný dá nejakú úlohu, ktorú musíte splniť.
Nezabúdajte, že ide o rozlúčku so slobodou, takže by sa vaše otázky a úlohy mali držať tematiky lásky, vzťahov a erotiky.

vyberomat sk party serpa bride to be ruzova so zlatym napisom
vyberomat sk party serpa bride to be ruzova so zlatym napisom

CENA: 4,39 €

vyberomat sk nafukovacie balony cm bride to be priehladne so zlatym napisom ks
vyberomat sk nafukovacie balony cm bride to be priehladne so zlatym napisom ks

CENA: 3,19 €

vyberomat sk nahrdelnik party s panakem rozlucka se svobodou
vyberomat sk nahrdelnik party s panakem rozlucka se svobodou

CENA: 2,50 €

vyberomat sk dekorace na dort ruzovozlate a napis the end zlaty ks rozlucka se svobodou
vyberomat sk dekorace na dort ruzovozlate a napis the end zlaty ks rozlucka se svobodou

CENA: 1,19 €


vyberomat sk fotodoplnky bride to be budouci nevesta rozlucka se svobodou ks
vyberomat sk fotodoplnky bride to be budouci nevesta rozlucka se svobodou ks

CENA: 4,39 €

vyberomat sk party kovovy odznak bride´s babes ruzovo zlaty x cm
vyberomat sk party kovovy odznak bride´s babes ruzovo zlaty x cm

CENA: 2,89 €

vyberomat sk party kovova celenka bride zlato ruzova
vyberomat sk party kovova celenka bride zlato ruzova

CENA: 4,09 €

vyberomat sk party celenka bride s bielym zavojom
vyberomat sk party celenka bride s bielym zavojom

CENA: 8,09 €

Darček pre nevestu

Rozlúčka so slobodou pre nevestu sa nezaobíde bez darčekov. Nemusíte nutne míňať veľké peniaze, predsa len väčšie dary si nechajte radšej na samotnú svadbu. Postačia maličkosti, ktoré potešia, rozosmejú a pri pohľade na nich si nevesta zaspomína na zábavu, ktorú zažila. Kľudne môžete podarovať handmade výrobok, napríklad vankúšik na ktorý vyšijete dátum a meno nevestičky. Pokiaľ chcete niečo „pikantnejšie“ môžete ju obdarovať peknou spodnou bielizňou alebo erotickými hračkami. Ak je váš rozpočet dostatočne veľký a chcete neveste darovať niečo viac, môžete staviť na nejaký pekný šperk alebo obľúbený parfum.

Milým darčekom môžete potešiť aj ostatných hostí. Drobnosti ako kľúčenka, náramok alebo pohár s vygravírovaným dátumom budú peknou spomienkou na túto veľkú párty.

Rozlúčka so slobodou pre ženícha

Muži sú vo všeobecnosti prakticky zameraný. Im nebude až tak záležať napríklad na takej výzdobe tak ako ich nežným polovičkám. Ako teda pripraviť skvelú rozlúčku so slobodou pre ženícha?

vyberomat sk rozlucka so slobodou pre zenicha
vyberomat sk rozlucka so slobodou pre zenicha

Prípravy

Pri pánskej rozlúčke môžete na výzdobu kľudne zabudnúť. Muži si na ňu naozaj nepotrpia. Pre nich je skôr dôležité skvelé občerstvenie, kvalitné pitie a celkový zážitok. Nezabudnite preto zabezpečiť dostatočné množstvo jedla, aby neostal ani jeden krk hladný. Čo sa týka alkoholu, pri ňom sa neoplatí pozerať na peniaze. Vyberajte podľa kvality, aby ste predišli „opici“ a mohli pokračovať v zábave kľudne celý víkend. Ženích je v každom ohľade najdôležitejším človekom na rozlúčke, a preto nezabudnite na jeho obľúbený druh alkoholu.

Program

Pri tomto kroku treba zvážiť miesto konania a povahu ženícha. Ak sa chce lúčiť so svojou slobodou na stanovačke alebo rybačke o program máte postarané. V prípade, že ženích patrí k aktívnym typom, môžete naplánovať športové aktivity ako šplhanie po skalách, turistiku, plávanie, lyžovanie alebo iný obľúbený šport. Pokiaľ chcete, aby bola rozlúčka naozaj nezabudnuteľná, skúste zvážiť adrenalínový zážitok. Na výber máte veľa možností, napríklad bungee jumping alebo zoskok padákom. Fanúšikom áut a motoriek zase môžete spestriť program jazdou na formule či 4-kolke.

Darčeky

Výborným darčekom, ktorý poteší nejedného muža je fľaša kvalitného alkoholu. Avšak, keďže ide o naozaj špeciálnu príležitosť, mohli by ste tento darček vylepšiť vygravírovaním. Ďalším tipom sú kvalitné cigary, ktoré si budete môcť spolu vychutnať priamo na rozlúčke alebo počas svadobnej zábavy.

Aj v tomto prípade je vhodné obdarovať všetkých zúčastnených. Vtipným darčekom, ktorý veľmi nezaťaží vašu peňaženku, sú spoločné tričká. Stačí vybrať vtipnú potlač pre ženícha a jeho kamarátov a všetci budú mať spomienkový darček, ktorý si so sebou odnesú domov.

Zoznam vecí, na ktoré pri organizovaní rozlúčky so slobodou nemôžte zabudnúť

Nakoniec vám prinášame zoznam vecí, na ktoré pri organizovaní rozlúčky so slobodou nemôžte zabudnúť.

 • Určiť miesto konania.
 • Zistiť zoznam hostí.
 • Pozvať hostí.
 • Vyzbierať peniaze od hostí.
 • Pripraviť program.
 • Zabezpečiť catering a pitie.
 • Zaobstarať vhodný darček pre nevestu a hostí.
 • Zabezpečiť odvoz a spôsob presunu.
 • Zabezpečiť prespanie po skončení.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest