├Ü─Źinky v├şrivky na psychick├ę zdravie

V├şrivka je perfektn├Ż prostriedok pre skvalitnenie ┼żivota, posilnenie zdravia a v neposlednom rade zdroj z├íbavy. Okrem relax├ície pon├║kaj├║ ┼íirok├║ ┼ík├ílu blahodarn├Żch ├║─Źinkov, ktor├ę vpl├Żvaj├║ nielen na fyzick├ę, ale aj psychick├ę zdravie ─Źloveka. Ke─Ć┼że ide o v├Ą─Ź┼íiu invest├şciu, je potrebn├ę si dobre premyslie┼ą v┼íetky aspekty k├║pi. V tomto ─Źl├ínku sa zameriame na ├║─Źinky v├şrivky na psychick├ę zdravie.

vyberomat sk dimitris kiriakakis uuvuecnme unsplash
vyberomat sk dimitris kiriakakis uuvuecnme unsplash

Odb├║ranie stresu

Stres je sp├║┼í┼ąa─Źom mno┼żstva z├íva┼żnej┼í├şch chor├┤b. Hlavne v dne┼ínej dobe, ke─Ć sa st├íle niekam pon├íh─żame, a ─Źastokr├ít je na n├ís v pr├íci vyv├şjan├Ż ve─żk├Ż tlak, je potrebn├ę vyvarova┼ą sa mu najviac, ako sa d├í. Neust├íly stres m├┤┼że sp├┤sobi┼ą depresie, ├║zkos┼ą, poruchy imunitn├ęho syst├ęmu, autoimunitn├ę ochorenia ─Źi dokonca a┼ż infarkt alebo m┼Ľtvicu. Taktie┼ż dopom├íha k hypertenzi├ş, reumatoidnej artrit├şde a roztr├║senej skler├│ze. Na┼í┼ąastie existuj├║ sp├┤soby, ako ho odb├║ra┼ą. Jedn├Żm z nich je pobyt vo v├şrivke. Sta─Ź├ş ak si na seba n├íjdete ka┼żd├Ż de┼ł 20 min├║t. Mas├í┼żne trysky, bublinky a tepl├í voda uvo─ż┼łuj├║ nap├Ątie a navodia pocit pohody.

Zmiernenie migr├ęny

Migr├ęny dok├í┼żu poriadne znepr├şjemni┼ą ┼żivot. Dokonca u niektor├Żch ─żud├ş m├┤┼żu dosahova┼ą tak├║ silu, ┼że nie s├║ schopn├Ż akejko─żvek ─Źinnosti. V tak├Żchto pr├şpadoch je najlep┼íie nav┼ít├şvi┼ą lek├írsku pomoc. Pom├┤c┼ą v├ím v┼íak m├┤┼że aj pravideln├Ż pobyt vo v├şrivke. Boles┼ą hlavy je sp├┤soben├í svalov├Żmi kontrakciami v oblasti hlavy a krku. V├şrivky s mas├í┼żnymi tryskami v oblasti krku a chrbta umo┼ż┼łuj├║ relax├íciu svalov, v─Ćaka ─Źomu eliminuj├║ boles┼ą u┼ż pri vzniku.

Uvo─żnenie endorf├şnov

Ur─Źite ste u┼ż po─Źuli o endorf├şne, ako o horm├│ne ┼í┼ąastia. T├║to prez├Żvku si vysl├║┼żil v─Ćaka jeho vplyvu na ─Źloveka. Po jeho vyplaven├ş poci┼ąujeme pocit ┼í┼ąastia a dobr├║ n├íladu. Vieme ho z├şska┼ą napr├şklad prostredn├şctvom cvi─Źenia alebo konzumovan├şm ─Źokol├ídy. ─Äal┼íou formou prirodzen├ęho uvo─ż┼łovania endorf├şnov je k├║pe─ż v teplej vode, k ─Źomu v├ím perfektne posl├║┼żi v├şrivka. Tepl├í voda zahreje a prekrv├ş telo na z├íklade ─Źoho sa tento horm├│n vyplav├ş do mozgu.

Nespavos┼ą

─Äal┼í├şm n├ísledkom vystresovan├ęho sp├┤sobu ┼żivota je nespavos┼ą. ─îlovek m├í pr├şli┼í ve─ża my┼ílienok, ve─ża starost├ş alebo trp├ş depresiami, na z├íklade ─Źoho sa mu nedar├ş zaspa┼ą. Pokia─ż sa mu aj podar├ş zaspa┼ą, tak sa po chv├ş─żkach bud├ş po─Źas celej noci. Pokia─ż trp├şte t├Żmto probl├ęmom aj vy, je potrebn├ę ho za─Źa┼ą rie┼íi┼ą. ─Żudsk├ę telo potrebuje kvalitn├Ż sp├ínok, po─Źas ktor├ęho sa zregeneruje a vy na─Źerp├íte nov├ę sily. Aj s t├Żmto probl├ęmom v├ím dok├í┼że v├şrivka pom├┤c┼ą. Sta─Ź├ş 20 min├║tov├Ż k├║pe─ż pred span├şm. Tepl├í voda zahreje telo, zrelaxuje myse─ż, odb├║ra stres a zmierni ├║zkos┼ą, v─Ćaka ─Źomu sa v├ím bude ─żah┼íie zasp├íva┼ą. Tak├Żto sp├┤sob vodolie─Źby dok├í┼że skvalitni┼ą v├í┼í sp├ínok, ktor├Ż bude hlb┼í├ş a pokojnej┼í├ş.

Sociálny kontakt

Naj─Źastej┼í├şm d├┤vodom pre k├║pu v├şrivky je pr├íve soci├ílny kontakt. Ur─Źite aj v├ís napadn├║ ve─Źere str├íven├ę s priate─żmi alebo rodinou, ktor├ę v├şrivka dok├í┼że spr├şjemni┼ą. Takto str├íven├Ż spolo─Źn├Ż ─Źas v├ím d├í mno┼żstvo dobrej z├íbavy. ─Äal┼í├şm plusom je ┼żiv├í soci├ílna interakcia, ─Źo v s├║─Źasnej dobe nie je samozrejmos┼ąou. ─îasto komunikujeme iba prostredn├şctvom telef├│nu alebo soci├ílnych siet├ş, a tak├Żto kontakt n├ím m├┤┼że naozaj ch├Żba┼ą aj ke─Ć si to neuvedomujeme.

vyberomat sk pexels cottonbro
vyberomat sk pexels cottonbro

Zhrnutie

Pokia─ż patr├şte medzi ─żud├ş ─Źo, si zakladaj├║ na zdrav├ş a s├║ ochotn├ş zainvestova┼ą do seba, v├şrivka je pre v├ís spr├ívna vo─żba. Je perfektn├Żm prostriedkom pre zrelaxovanie tela. Tepl├í voda, bublinky a mas├í┼żne trysky zais┼ąuj├║ uvo─żnenie va┼íich svalov. V pr├şpade ak spoj├şte pobyt vo v├şrivke s pr├şjemnou hudbou z├í┼żitok sa zn├ísob├ş. Pokia─ż v├ís zauj├şmaj├║ ─Ćal┼íie benefity, nav┼ít├şvte n├í┼í ─Źl├ínok ├║─Źinky v├şrivky na fyzick├ę zdravie.

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest