Účinky vírivky na psychické zdravie

Vírivka je perfektný prostriedok pre skvalitnenie života, posilnenie zdravia a v neposlednom rade zdroj zábavy. Okrem relaxácie ponúkajú širokú škálu blahodarných účinkov, ktoré vplývajú nielen na fyzické, ale aj psychické zdravie človeka. Keďže ide o väčšiu investíciu, je potrebné si dobre premyslieť všetky aspekty kúpi. V tomto článku sa zameriame na účinky vírivky na psychické zdravie.

vyberomat sk účinky vírivky
vyberomat sk účinky vírivky

Odbúranie stresu

Stres je spúšťačom množstva závažnejších chorôb. Hlavne v dnešnej dobe, keď sa stále niekam ponáhľame, a častokrát je na nás v práci vyvíjaný veľký tlak, je potrebné vyvarovať sa mu najviac, ako sa dá. Neustály stres môže spôsobiť depresie, úzkosť, poruchy imunitného systému, autoimunitné ochorenia či dokonca až infarkt alebo mŕtvicu. Taktiež dopomáha k hypertenzií, reumatoidnej artritíde a roztrúsenej skleróze. Našťastie existujú spôsoby, ako ho odbúrať. Jedným z nich je pobyt vo vírivke. Stačí ak si na seba nájdete každý deň 20 minút. Masážne trysky, bublinky a teplá voda uvoľňujú napätie a navodia pocit pohody. Viac sa dozviete v článku ako zvládať stres.

Zmiernenie migrény

Migrény dokážu poriadne znepríjemniť život. Dokonca u niektorých ľudí môžu dosahovať takú silu, že nie sú schopný akejkoľvek činnosti. V takýchto prípadoch je najlepšie navštíviť lekársku pomoc. Pomôcť vám však môže aj pravidelný pobyt vo vírivke. Bolesť hlavy je spôsobená svalovými kontrakciami v oblasti hlavy a krku. Vírivky s masážnymi tryskami v oblasti krku a chrbta umožňujú relaxáciu svalov, vďaka čomu eliminujú bolesť už pri vzniku.

Uvoľnenie endorfínov

Určite ste už počuli o endorfíne, ako o hormóne šťastia. Túto prezývku si vyslúžil vďaka jeho vplyvu na človeka. Po jeho vyplavení pociťujeme pocit šťastia a dobrú náladu. Vieme ho získať napríklad prostredníctvom cvičenia alebo konzumovaním čokolády. Ďalšou formou prirodzeného uvoľňovania endorfínov je kúpeľ v teplej vode, k čomu vám perfektne poslúži vírivka. Teplá voda zahreje a prekrví telo na základe čoho sa tento hormón vyplaví do mozgu.

Nespavosť

Ďalším následkom vystresovaného spôsobu života je nespavosť. Človek má príliš veľa myšlienok, veľa starostí alebo trpí depresiami, na základe čoho sa mu nedarí zaspať. Pokiaľ sa mu aj podarí zaspať, tak sa po chvíľkach budí počas celej noci. Pokiaľ trpíte týmto problémom aj vy, je potrebné ho začať riešiť. Ľudské telo potrebuje kvalitný spánok, počas ktorého sa zregeneruje a vy načerpáte nové sily. Aj s týmto problémom vám dokáže vírivka pomôcť. Stačí 20 minútový kúpeľ pred spaním. Teplá voda zahreje telo, zrelaxuje myseľ, odbúra stres a zmierni úzkosť, vďaka čomu sa vám bude ľahšie zaspávať. Takýto spôsob vodoliečby dokáže skvalitniť váš spánok, ktorý bude hlbší a pokojnejší.

Sociálny kontakt

Najčastejším dôvodom pre kúpu vírivky je práve sociálny kontakt. Určite aj vás napadnú večere strávené s priateľmi alebo rodinou, ktoré vírivka dokáže spríjemniť. Takto strávený spoločný čas vám dá množstvo dobrej zábavy. Ďalším plusom je živá sociálna interakcia, čo v súčasnej dobe nie je samozrejmosťou. Často komunikujeme iba prostredníctvom telefónu alebo sociálnych sietí, a takýto kontakt nám môže naozaj chýbať aj keď si to neuvedomujeme.

vyberomat sk účinky vírivky
vyberomat sk účinky vírivky

Zhrnutie

Pokiaľ patríte medzi ľudí čo si zakladajú na zdraví a sú ochotní zainvestovať do seba, vírivka je pre vás správna voľba. Je perfektným prostriedkom pre zrelaxovanie tela. Teplá voda, bublinky a masážne trysky zaisťujú uvoľnenie vašich svalov. V prípade ak spojíte pobyt vo vírivke s príjemnou hudbou zážitok sa znásobí. Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie benefity, navštívte náš článok účinky vírivky na fyzické zdravie.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest