Rehabilita─Źn├ę ├║─Źinky v├şrivky

Najzn├ímej┼í├şmi blahodarn├Żmi ├║─Źinkami v├şrivky s├║ pr├íve tie rehabilita─Źn├ę. N├ív┼íteva v├şrivky sa odpor├║─Źa pri bolestiach k─║bov, stuhnut├ş chrbtice ─Źi po oper├íci├ş alebo po ─żah┼í├şch zraneniach. ─Żudsk├ę telo strat├ş vo vode pribli┼żne 85 % a┼ż 90 % svojej v├íhy. V─Ćaka tomu sa od─żah─Ź├ş tlak na chrbticu a k─║by. Svaly sa uvo─żnia a vy m├┤┼żete ├║─Źinne zregenerova┼ą va┼íe telo. Ak├ę rehabilita─Źn├ę ├║─Źinky v├şrivky pon├║kaj├║?

vyberomat sk huy nguyen ltmyapydyta unsplash
vyberomat sk v├şrivka

Ur├Żchlenie uzdravenia men┼í├şch vn├║torn├Żch zranen├ş

Ur├Żchlenie uzdravenia men┼í├şch vn├║torn├Żch zranen├ş: Terapia vodou dok├í┼że ├║─Źinne pom├┤c┼ą pri men┼í├şch vn├║torn├Żch zraneniach, pomia┼żdenin├ích ─Źi ─żah┼í├şch poopera─Źn├Żch stavoch. Hlavne v pr├şpade pokia─ż kv├┤li zraneniu m├íte probl├ęmy s pohybom alebo ch├┤dzou. Kv├┤li obmedzen├ęmu pohybu sa v├ím m├┤┼żu vytvori┼ą prele┼żaniny alebo mal├ę modriny. Bublinky v├ím pom├┤┼żu tieto modriny strias┼ą. Tepl├í voda ur├Żch─żuje zotavenie po┼íkoden├ęho tkaniva. Dokonca v├ím m├┤┼że utlmi┼ą boles┼ą, v─Ćaka p├┤sobeniu na cirkul├íciu krvi.

Kr─Źn├í chrbtica

Boles┼ą kr─Źnej chrbtice dok├í┼że poriadne znepr├şjemni┼ą ┼żivot. Naj├║─Źinnej┼í├ş sp├┤sob ako sa jej zbavi┼ą je pravideln├ę cvi─Źenie a spr├ívny sp├┤sob sedenia. N├ípomocn├Żm m├┤┼że by┼ą aj pobyt v teplej vode. Mas├í┼żne trysky rozmas├şruj├║ kr─Źn├║ chrbticu, ─Źo uvo─żn├ş svaly. Tepl├í voda rozpr├║di krv v tele. V─Ćaka relaxu, cirkul├íci├ş krvi a mas├í┼żi svalov doch├ídza k ut├ş┼íeniu bolesti.

Artr├│za

Boles┼ą k─║bov, resp. artr├│za postihuje ─żud├ş predov┼íetk├Żm v star┼íom veku. Av┼íak prv├ę znaky m├┤┼żete poci┼ąova┼ą u┼ż okolo 20 roku ┼żivota. Kv├┤li stimulovaniu krvn├ęho a lymfatick├ęho obehu je v├şrivka vhodn├í aj pre rie┼íenie tohto probl├ęmu. V─Ćaka zn├ş┼żeniu hmotnosti tela vo vode, kles├í z├í┼ąa┼ż na kostru ─Źloveka. Tepl├í voda spolu s mas├í┼żnymi d├Żzami ├║─Źinne pom├íha odstr├íni┼ą stuhnutos┼ą a opuchy k─║bov. Pre ─żud├ş trpiacich t├Żmto probl├ęmom sa odpor├║─Źa rann├Ż k├║pe─ż, e┼íte pred za─Źat├şm be┼żn├Żch aktiv├şt.

Stuhnut├Ż chrb├ít

V s├║─Źasnej dobe, ke─Ć ve─ża ─żud├ş pracuje z domu alebo tr├ívia mno┼żstvo ─Źasu za po─Ź├şta─Źom, zvy┼íuj├║ sa pr├şpady bolest├ş chrbtice. Za tento jav v─Ća─Ź├şme nespr├ívnemu sp├┤sobu sedenia, kde sa ─Źasto hrb├şme. Hor├║ci k├║pe─ż v kombin├íci├ş s mas├í┼żou dopom├íha k odplaveniu kyseliny mlie─Źnej zo svalov, ktor├í sp├┤sobuje stuhnutos┼ą a boles┼ą svalov. Mas├í┼ż taktie┼ż pom├íha na ohybnos┼ą a zn├ş┼żenie nap├Ątia v chrbtici.

vyberomat sk aditya vyas vegnvgqgbny unsplash
vyberomat sk v├şrivka

Zhrnutie

Okrem rehabilita─Źn├Żch ├║─Źinkov pon├║ka v├şrivka mno┼żstvo ─Ćal┼í├şch v├Żhod. Pokia─ż v├ís zaujal tento ─Źl├ínok a rozm├Ż┼í─żate nad k├║pou, pozrite si ak├ę ─Ćal┼íie ├║─Źinky na psychick├ę zdravie a ak├ę ├║─Źinky na fyzick├ę zdravie v├şrivky poskytuj├║.

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest