Rehabilitačné účinky vírivky

Najznámejšími blahodarnými účinkami vírivky sú práve tie rehabilitačné. Návšteva vírivky sa odporúča pri bolestiach kĺbov, stuhnutí chrbtice či po operácií alebo po ľahších zraneniach. Ľudské telo stratí vo vode približne 85 % až 90 % svojej váhy. Vďaka tomu sa odľahčí tlak na chrbticu a kĺby. Svaly sa uvoľnia a vy môžete účinne zregenerovať vaše telo. Aké rehabilitačné účinky vírivky ponúkajú?

vyberomat sk účinky vírivky
vyberomat sk účinky vírivky

Urýchlenie uzdravenia menších vnútorných zranení

Terapia vodou dokáže účinne pomôcť pri menších vnútorných zraneniach, pomiaždeninách či ľahších pooperačných stavoch. Hlavne v prípade, pokiaľ kvôli zraneniu máte problémy s pohybom alebo chôdzou. Kvôli obmedzenému pohybu sa vám môžu vytvoriť preležaniny alebo malé modriny. Bublinky vám pomôžu tieto modriny striasť. Teplá voda urýchľuje zotavenie poškodeného tkaniva. Dokonca vám môže utlmiť bolesť, vďaka pôsobeniu na cirkuláciu krvi.

Krčná chrbtica

Bolesť krčnej chrbtice dokáže poriadne znepríjemniť život. Najúčinnejší spôsob ako sa jej zbaviť je pravidelné cvičenie a správny spôsob sedenia. Nápomocným môže byť aj pobyt v teplej vode. Masážne trysky rozmasírujú krčnú chrbticu, čo uvoľní svaly. Teplá voda rozprúdi krv v tele. Vďaka relaxu, cirkulácií krvi a masáži svalov dochádza k utíšeniu bolesti.

Artróza

Bolesť kĺbov, resp. artróza postihuje ľudí predovšetkým v staršom veku. Avšak prvé znaky môžete pociťovať už okolo 20 roku života. Kvôli stimulovaniu krvného a lymfatického obehu je vírivka vhodná aj pre riešenie tohto problému. Vďaka zníženiu hmotnosti tela vo vode, klesá záťaž na kostru človeka. Teplá voda spolu s masážnymi dýzami účinne pomáha odstrániť stuhnutosť a opuchy kĺbov. Pre ľudí trpiacich týmto problémom sa odporúča ranný kúpeľ, ešte pred začatím bežných aktivít.

Stuhnutý chrbát

V súčasnej dobe, keď veľa ľudí pracuje z domu alebo trávia množstvo času za počítačom, zvyšujú sa prípady bolestí chrbtice. Za tento jav vďačíme nesprávnemu spôsobu sedenia, kde sa často hrbíme. Horúci kúpeľ v kombinácií s masážou dopomáha k odplaveniu kyseliny mliečnej zo svalov, ktorá spôsobuje stuhnutosť a bolesť svalov. Masáž taktiež pomáha na ohybnosť a zníženie napätia v chrbtici.

vyberomat sk účinky vírivky
vyberomat sk účinky vírivky

Zhrnutie

Okrem rehabilitačných účinkov ponúka vírivka množstvo ďalších výhod. Pokiaľ vás zaujal tento článok a rozmýšľate nad kúpou, pozrite si aké ďalšie účinky na psychické zdravie a aké účinky na fyzické zdravie vírivky poskytujú.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest