Čo so sebou prináša údržba vírivky

Aby si vírivka zachovala svoju funkčnosť a účinok je potrebné jej pravidelne venovať čas. A to aj napriek tomu, že moderné vírivky majú zabudovanú automatickú filtráciu. Počas kúpania vypúšťa ľudské telo nečistoty, mastnotu a odumreté kožné bunky, ktoré sa zachytávajú na jej stenách. Pravidelné pretekanie vody zase spôsobuje usádzanie vodného kameňa. Všetky tieto faktory vám v konečnom dôsledku môžu poriadne zaťažiť peňaženku. Preto je potrebné sa o ňu poriadne a pravidelne starať. Čo všetko teda so sebou prináša údržba vírivky?

vyberomat sk údržba vírivky
vyberomat sk údržba vírivky

Hladinová línia

Na tomto mieste sa zachytáva najviac nečistôt z ľudského tela. Odumreté kožné bunky či mastnota ostávajú na stenách vírivky. Usádzať sa na nej môžu aj pozostatky krémov alebo deodorantov. Zároveň horúca voda zapríčiňuje rýchlejšie množenie baktérií. Najmä kvôli hygiene je dôležité hladinovú líniu pravidelne čistiť a dezinfikovať. Prípadne je vhodné, ak sa pred vstupom do vírivky osprchujete. Na čistenie hladinovej línie vírivky môžete použiť prostriedok na čistenie bazénov.

Potrubie vírivky

Cez potrubie vo vírivkach prechádza pravidelne veľký objem vody, ktorá so sebou prináša usadzovanie vodného kameňu. Taktiež pri vypúšťaní voda zanecháva nečistoty a mastnotu. Preto treba aj tieto miesta pravidelne čistiť a dezinfikovať. Zamedzíte tým množeniu baktérií a predĺžite životnosť trubiek. Na tieto miesta sa treba zamerať hlavne pokiaľ máte tvrdú vodu. Pre efektívne čistenie, pred vypustením vírivky, nalejte do vody špeciálny roztok.

Trysky vírivky

Aj v tomto prípade je najväčšie riziko vodný kameň. Pokiaľ by sa zaniesol v značnej miere, môže spôsobiť zamedzenie rotácie, prípadne zlomenie bajonetového osadenia. Potom vám už neostáva nič iné, ako kúpa nového, čo je finančne náročná záležitosť. Na trhu predávajú výrobky, ktoré dokážu vyčistiť, vydezinfikovať a odstrániť vodný kameň z trysiek a zároveň aj z potrubí.

Filtre do vírivky

Vírivky disponujú filtrami, ktoré majú vyfiltrovať vodu od väčších nečistôt a špiny. Tak, ako pri každej filtrácií aj u týchto je potrebné pravidelne kontrolovať či nie sú veľmi zanesené, prípadne ich očistiť a vydezinfikovať. Ak už vyčistenie nie je možné, existujú náhradné filtre do vírivky. Avšak pred ich kúpou si skontrolujte či je daný filter kompatibilný s typom vašej vírivky.

Prekrytie vírivky

Nie len vírivka samotná ale aj jej kryt si vyžaduje pozornosť. V prípade zachytenia nečistoty z vnútornej strany, môže dôjsť k množeniu baktérií a potom vám už ani výmena vody nepomôže. Vonkajšok krytu treba čistiť od prachu a vonkajších nečistôt. Prekrytie vírivky vám zároveň ochráni vodu, čím sa predĺži jej životnosť, takže ju nebudete musieť často vymieňať.

vyberomat sk údržba vírivky
vyberomat sk údržba vírivky

Zhrnutie

Životnosť, funkčnosť a účinnosť, okrem iných faktorov, ovplyvňuje aj pravidelná a správna údržba vírivky. Dokonca vám môže ušetriť peniaze, ktoré by ste inak minuli na nákup náhradných dielov alebo na opravu. Ak vám náš článok pomohol a rozmýšľate nad kúpou vírivky, mohli by vás zaujať rehabilitačné účinky vírivky.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest