Top 12 trendov v dámskych účesoch

Rozmýšľate nad zmenou strihu alebo farby vašich vlasov, ale neviete sa rozhodnúť, ktoré účesy sú je pre vás vhodné? Prečítajte si náš článok, v ktorom nájdete top 12 trendov v dámskych účesoch. Zároveň vám ponúkneme rady, ako zistíte či vám váš vysnívaný strih alebo farba pristane.

Či už máte krátke, polodlhé či dlhé vlasy, rozumieme, že ide o veľký krok a treba si ho poriadne premyslieť. Predsa len aj účesy a farby podliehajú trendom. Bohužiaľ nie každému všetky pristanú. Preto sme pre vás okrem najnovších strihov vybrali aj nestarnúce klasiky, overené časom.

vyberomat sk ucesy
vyberomat sk ucesy

Polodlhé vlasy – plážové vlny

Veľkým trendom posledných rokov sa stali tzv. plážové vlny. Tento účes neobľubujú len celebrity, ale aj obyčajné ženy. Niet sa čomu čudovať. Vyzerajú prirodzene no zároveň neobyčajne. Je vhodný na akúkoľvek príležitosť či už na každodenné nosenie do práce alebo na párty, či dokonca po menšej úprave aj na sviatočné príležitosti.

Účes sa najviac hodí pre polodlhé vlasy, ktoré splývajú po plecia. Avšak, so správnym stylingom pristane aj dlhým alebo naopak krátkym strihom. Pokiaľ vám jemné vlny prídu príliš obyčajné, môžete s nimi experimentovať a prispôsobovať aktuálnej nálade či výzoru. Môžete si napríklad zmeniť cestičku na stred alebo na bok. Pri polodlhých vlasoch môžete vlnky zopnúť do chvosta a získate tým elegantnejší výzor. Pokiaľ chcete vyzerať nežne a dievčensky, môžete zopnúť predné pramienky dozadu štipcom. Možnosti sú neobmedzené a vy bude vyzerať stále inak.

Ich vytvorenie je naozaj jednoduché. Stačia vám kvalitné prípravky, žehlička a trochu praxe. Aby vám účes vydržal čo najdlhšie, odporúčame pred začatím použiť tužidlo na vlasy, ktoré im dodá objem. Po skončení procesu použite lak na vlasy, aby vám vlnky čo najdlhšie vydržali. Vo videu nižšie nájdete návod, ako si jednoducho vytvoriť plážové vlny na polodlhých vlasoch.

HOW TO CURL HAIR WITH A STRAIGHTENER - SHORT HAIR EASY WAVES

Strih dopostupna pre polodlhé vlasy – wolf cut

Novinkou medzi trendami v účesoch sa stal strih vlasov wolf cut. Ako už názov napovedá, ide o divoko vyzerajúci účes. Môžete si ho predstaviť ako novodobejšiu verziu účesu mullet. Najväčšiu obľubu si získal na sociálnej sieti Tik-Tok. Jeho vytvorenie je jednoduché. Existuje množstvo videí s návodom ako si ho vytvoriť z pohodlia domova. Avšak, aj tak vám odporúčame zveriť sa do rúk odborníkov, aby ste predišli nechcenému efektu alebo prílišnému skráteniu. Tento typ účesu preferujú skôr mladšie ročníky alebo odvážne ženy, ktoré sa neboja vyzerať jedinečne.

Dopostupna strihané vlasy však treba stylingovať. Hlavne pokiaľ ich máte jemné, rovné a bez objemu. Podstatou wolf cutu je práve veľký objem. Ale aj s týmto problémom si môžete poradiť použitím správnych prípravkov. Odporúčame vám použiť dostatočne silné tužidlo, vďaka ktorému budú vlasy vyzerať nadýchane.

Krátky/ dlhý bob – mikádo

Účes bob, známy aj ako mikádo, je nestarnúcou klasikou, ktorá je tu s nami už dlhé roky. Najčastejšie je voľbou pre ženy s krátkymi a polodlhými vlasmi. Krátky bob začína zozadu hlavy, s dĺžkou pri temene, z kadiaľ sa prirodzene predlžuje až po bradu. Dlhý je založený na rovnakom princípe, akurát je jeho predĺženou verziou.

Tento typ strihu je ideálny pre ženy, ktoré majú prirodzene rovné vlasy. Ak medzi nich patríte aj vy, s úpravou nebudete musieť tráviť veľa času a účes bude stále vyzerať dobre. Pokiaľ sú vaše vlasy nadýchané so sklonom k vlnám, stačí vám kvalitná žehlička a silný lak na vlasy

Napriek kratšej dĺžke aj tento strih môžete nosiť na množstvo spôsobov. Môžete si vlasy natočiť, a tým dosiahnete nový vzhľad. Taktiež vyzerá dobre aj v kombinácií s ofinou či už rovnou alebo jemne strihanou do strán. Luxusnejší výzor získate dramaticky prehodenými a uhladenými vlasmi na jednu stranu. Viac spôsobov ako si jednoducho upraviť mikádo nájdete vo videu nižšie.

10 Easy Hairstyles for Short Hair

Všetky dĺžky – ofina

Pokiaľ ste so svojím strihom a dĺžkou vlasov spokojné, ale aj tak túžite po zmene skúste vyskúšať ofinu. Či už máte krátke, polodlhé alebo dlhé vlasy, existuje dostatočne veľa typov a spôsobov nosenia, aby si mohol vybrať každý. Pri rozhodovaní sa zamerajte predovšetkým na typ vašich vlasov. Zároveň záleží aj na tvare vašej hlavy a veľkosti čela.

Vlasy, ktoré sú príliš husté a kučeravé nie sú najvhodnejším typom na ofinu. V takomto prípade si ju budete musieť pravidelne prerieďovať a upravovať. Naopak pri príliš jemných a riedkych vlasoch môže zase pôsobiť spľasnuto a bez života. V takomto prípade vám odporúčame zvoliť ofinu na stred, ktorá prirodzene splýva do bokov alebo ofinu na bok.

Pri rozhodovaní treba určite myslieť aj na vplyv počasia. V lete, pri vysokých teplotách čelo pod ofinou nedýcha a zaparuje sa. Čo môže viesť k vytvoreniu vyrážok. V zime zase budete potrebovať silný lak, ktorý vám ju udrží v správnom tvare. Vplyvom vlhkosti sa môže stáčať a vlniť.

Krátke vlasy – moderný strih

Pokiaľ patríte medzi odvážne ženy, ktoré sa neboja zmeny, mohol by byť krátky strih pre vás ten pravý. Postupom času sa stáva stále obľúbenejší u všetkých ročníkoch. S krátkymi vlasmi budete vyzerať mladistvo a sviežo. Oceníte ho hlavne počas horúčav, kedy si vlasy nebudete musieť neustále vypínať kvôli teplu.

Nevýhodou tohto účesu je, že nepristane každému. Preto sa radšej poraďte s vašim kaderníkom. Pokiaľ vám nebude vedieť poradiť alebo sa nechcete dať odradiť, je jeden jednoduchý spôsob akým viete zistiť či vám krátky strih pristane. Ide o pravidlo 5,7. Stačí si priložiť pravítko vodorovne pod vaše ucho a ceruzku zvisle pod vašu bradu. Vytvoríte tým priesečník. Pokiaľ vám ukazuje 5,7 cm alebo menej, nemusíte sa báť, krátke vlasy vám určite pristanú. Pokiaľ je číslo väčšie, tento strih vám radšej neodporúčame.

Ak sa obávate, že s krátkymi vlasmi budete vyzerať rovnako, pretože s nimi nedokážete vyčarovať veľa účesov, nemusíte sa báť. Je veľa jednoduchých spôsobov, ktorými si môžete vytvoriť moderné účesy pre krátke vlasy. Zopár ich môžete vidieť vo videu nižšie.

my go-to hairstyles for SHORT hair (quick/easy/affordable)

Dlhé vlasy – veľké vlny

Husté dlhé vlasy sú snom nejednej ženy. Dajú sa upravovať na veľa spôsobov. Na dlhých vlasoch krásne vyniknú nadýchané objemné veľké vlny. Tento účes je vhodný na rôzne príležitosti. Využiť ho môžete dokonca aj na slávnostné udalosti. Vytvoriť sa dajú za pomoci kvalitnej kulmy so širokou rúrkou. Ak máte prirodzene rovné vlasy, určite si nezabudnite zafixovať svoj účes pomocou laku na nechty. Účes vám tak vydrží oveľa dlhšie.

Po dokončení natáčania, môžete s účesom ďalej pracovať. Tak, ako pri plážových vlnách aj v tomto prípade môžete vlasy zopnúť do copu, čím získate elegantnejší výzor. Prípadne ho môžete ozvláštniť zapletaním dopostupna až po gumičku a od nej ich nechať voľne padnuté. Spôsobov je naozaj veľa a fantázií sa medze nekladú. Vo videu nižšie nájdete návod, ako si vytvoriť veľké vlny na dlhých vlasoch.

VOLUMINOUS BOUNCY HAIR TUTORIAL

Dlhé vlasy – strih dopostupna

Konečne máte poctivo vypestované dlhé vlasy, ale predsa vás to láka k zmene? Vyskúšajte strih dopostupna. Tento strih je veľmi jednoduchý a praktický účes pre dlhé vlasy. Vďaka nemu neprídete o ich dĺžku a vaše dlhé vlasy budú vyzerať zdravo. Okrem toho strih dopostupna dokáže aj z jemných vlasov vytvoriť dojem, že ich máte husté a silné. Nič nepokazíte ani ich vyrovnaním a ani natočením. V každom prípade budú vyzerať perfektne. Ak ich budete natáčať, tak ani v tomto prípade nezabudnite na dobré zafixovanie. Pretože čím sú vlasy dlhšie, tým sú aj ťažšie, takže kratšie udržia svoj tvar.

Dlhé a polodlhé vlasy – drdol

Najuniverzálnejším účesom, ktorý pravidelne využíva väčšina žien je práve drdol. Nazývame ho univerzálnym kvôli širokej škále spôsobov nosenia a príležitostí. Niekto uprednostňuje vysoký drdol, iný zase na temene alebo na úplnom spodku hlavy. Stačí vám gumička a trochu praxe.
Drdol však môže vyzerať aj elegantne. Hovoríme o po anglicky známom messy bun, teda voľnom drdole. Pôsobí žensky a nežne. Jeho výroba už taká jednoduchá, ako u obyčajného drdola, už nie je. Našťastie na internete nájdete detailné návody, ako si ich môžete vyrobiť. Na konci stačí povyťahovať zopár predných pramienkov, a účes je hotový.

10 MESSY BUN hairstyles for back to school, party, everyday ❤ Quick and easy hair tutorial

Farby na vlasy

Trendom podliehajú nie len strihy, ale aj farby na vlasy. Preto vám teraz ponúkame tie najobľúbenejšie farby na vlasy, ktoré obľubujú ženy po celom svete

Čokoládovo-hnedá farba na vlasy s bledými odleskami

Hnedá farba na vlasy s bledými odleskami pristane predovšetkým ženám zimného typu. Tento typ sa vyznačuje bledšou pleťou s modrými, modrozelenými, šedými, ale aj hnedými očami. To však neznamená, že ak patríte medzi tmavšie typy, nebude na vás hnedá farba vyzerať dobre. Určite vám váš kaderník najlepšie poradí, aký odtieň alebo úroveň intenzity vyblednutia je pre vás vhodný. Výhodou tejto farby je, že vlasy v tmavých odtieňoch vyzerajú vlasy hustejšie a zdravšie.

Prirodzené blond ombré

Hitom posledných rokov sa stalo ombré. Zamilovali si ho ženy po celom svete. Ide o prirodzene vyzerajúce zosvetlenie vlasov, od tmavých korienkov až po úplne svetlé končeky. Ani v tomto prípade sa predstavivosti medze nekladú. Môžete experimentovať so všetkými farbami. S ombré vlasmi budete vyzerať stále sviežo a dievčensky. Táto farba pristane každej žene, stačí si zvoliť správny odtieň a intenzitu. Aj keď je jeho vytvorenie náročnejší a dlhší proces, stojí za to. Plusom ombré je, že aj keď vám budú vlasy vyrastať, stále budú vyzerať prirodzene, vďaka tmavým korienkom.

Červená balayage

Pokiaľ patríte medzi šťastlivcov, ktorí majú prirodzene ryšavé alebo bledo hnedé vlasy a porcelánovú pleť, budete s červenými vlasmi vyzerať výborne. Tak, ako aj v predchádzajúcom prípade, aj tu platí, že si ju môžu dovoliť všetky ženy. Stačí len odhadnúť správny odtieň červenej. Zaručene si ňou získate pozornosť okolia a budete neprehliadnuteľná. Musíme vás však upozorniť, že táto farba sa rýchlo vymýva. Takže budete musieť návštevu kaderníka pravidelne opakovať.

Pastelové farby na vlasy

Nakoniec tu máme niečo pre tie odvážnejšie. Pastelové farby uprednostňujú väčšinou mladšie ročníky, avšak vôbec sa ich nemusia báť ani tie skôr narodené ženy. Máte širokú škálu farieb, z ktorých si môžete vyberať. Je len na vás či chcete fialovú, ružovú, modrú alebo zelenú. Dnes už v každej drogérií nájdete množstvo farieb rôznej intenzity. Ak sa farbenia obávate, môžete začať s jemným ružovým odtieňom. Pastelové farby na vlasy sa však rýchlo a ľahko vymývajú. Takže v prípade ak nebudete s farbou spokojné, stačí ak použijete odfarbovač, ktorý môžete tiež nájsť v každej drogérií, a neželaná farba je preč.

BONUS: Slávnostné účesy

Ako inšpiráciu sme si pre vás pripravili zopár krásnych slávnostných účesov, ktoré vyzerajú veľmi elegantne.

Najčastejšie otázky

Ako si vytvoriť účes na svadbu ako hosť z domu?

Ak nemáte čas alebo príležitosť ísť kaderníkovi, alebo len chcete ušetriť peniaze, viete si pekný účes vytvoriť aj z pohodlia domova. Stačí ak si vlasy natočíte pomocou kulmy. Natočené vlasy môžete zopnúť do chvostíka, pridáte elegantné sponky napr. s jemnými kvetinami a máte hotovo. Prípadne si pozrite videá na youtube, kde nájdete oveľa viac inšpirácií.

Ako chytí blond farba na hnedé vlasy?

V prípade, že chcete prejsť z tmavších vlasov na blond, nemôžete vynechať návštevu kaderníka. Ide o dlhý a komplikovaný proces, ktorý vo veľa prípadoch neostane len pri prvom zosvetlení. V žiadnom prípade si nezosvetlíte vlasy svojpomocne doma. Mohli by ste prísť o ich kvalitu a zdravie a ani výsledok by nebol taký, ako očakávate. Investujte radšej váš čas a peniaze do farbenia u profesionálov. Vaše vlasy sa vám zato odplatia zdravým vzhľadom.

Aký je rozdiel medzi farbou na vlasy a farebným šampónom?

Farbením s farbami na vlasy dosiahnete permanentný výsledok. Farba na vlasy sa nedá zmyť, takže vám buď vyrastie, alebo ju musíte opätovne prefarbiť. Farebný šampón vám vydrží iba zopár umytí, až sa nakoniec jeho farba úplne stratí.

Ako vybieliť žlté vlasy?

Blond vlasy si vyžadujú pravidelnú starostlivosť. Hlavne čo sa týka udržania bledého odtieňu. Vlasy môžu zožltnúť z viacerých dôvodov. Dobrým príkladom sú domáce masky z vajec alebo medu, ktoré vaše vlasy sfarbia. Našťastie, dnes už nájdete tzv. fialové šampóny a masky na vlasy, ktoré žlté tóny eliminujú. Nezabudnite si pred ich použitím prečítať návod na použitie, aby vám nezanechal fialový nádych.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest