Ako udr┼żiava┼ą saunu

Obstaranie sauny patr├ş medzi vy┼í┼íie invest├şcie. Preto pokia─ż rozm├Ż┼í─żate nad jej k├║pou, je potrebn├ę premyslie┼ą si viacero oblast├ş. Jednou z nich je aj n├íro─Źnos┼ą udr┼żiavania. V tomto ─Źl├ínku v├ím prin├í┼íame inform├ície, ako sa treba o saunu pravidelne stara┼ą.

vyberomat sk cottage
vyberomat sk cottage

Posa─Ćte sa na uter├ík

Pri saunovan├ş doch├ídza k detoxik├íci├ş tela, z ktor├ęho sa vyplavuj├║ ┼íkodliviny prostredn├şctvom potu. Aby ste zabr├ínili jeho kontaktu s drevom, prestrite pod sebou uter├ík, ktor├Ż ho absorbuje. Dok├í┼żete tak pred├şs┼ą mno┼żeniu bakt├ęri├ş vo vn├║tri sauny. Okrem toho zabr├ínite farebn├Żm f─żakom, ktor├ę by po kontakte potu s drevom mohli vznikn├║┼ą.

─îistite

Samotn├ę pou┼ż├şvanie uter├íku nedok├í┼że udr┼ża┼ą saunu bez bakt├ęri├ş a ne─Źist├┤t. Po dokon─Źen├ş saunovania pou┼żite dezinfek─Źn├Ż pr├şpravok ur─Źen├Ż pre fitness, v├şrivky alebo sauny. ┼ápeci├ílne pr├şpravky nepo┼íkodia povrch dreva len ho zbavia ne┼żiaducich bakt├ęri├ş. Po ka┼żdom pou┼żit├ş by ste mali povrch lavi─Źiek a opierok na hlavu pretrie┼ą mokr├Żm uter├íkom. N├ípomocn├Ż m├┤┼że by┼ą aj pr├şrodn├Ż roztok z vody a s├│dy bikarb├│ny, ktor├Ż povrch nepo┼íkod├ş iba vy─Źist├ş.

Vetrajte

Aj ke─Ć sa na v├Żrobu s├íun pou┼ż├şvaj├║ drev├í, ktor├ę odpudzuj├║ vodu je potrebn├ę pravideln├ę vetranie. Hlavne pri f├şnskych saun├ích vznik├í ve─żk├í vlhkos┼ą. Pokia─ż by ste ju uzavreli vo vn├║tri sauny, do┼ílo by k navlhnutiu dreva na ktorom by sa mohla vytvori┼ą plese┼ł alebo hnilobu ─Źi nepr├şjemn├Ż z├ípach.

Intenz├şvnej┼íie ─Źistenie

Aspo┼ł raz t├Ż┼żdenne by sa mali vy─Źisti┼ą a vydezinfikova┼ą podlahy vr├ítane dver├ş a okien. Aj tieto ─Źasti treba zbavi┼ą bakt├ęri├ş a z├ípachu. Nutnos┼ą intenz├şvneho ─Źistenia z├íle┼ż├ş od toho, ako ─Źasto saunu pou┼ż├şvate.

vyberomat sk brush
vyberomat sk brush

Zhrnutie

Sauny si vy┼żaduj├║ pravideln├ę udr┼żiavanie a ─Źistenie. Teplo pom├íha k rozmno┼żovaniu bakt├ęri├ş, ktor├ę m├┤┼żu sp├┤sobova┼ą z├ípach. Na ─Źistenie pou┼ż├şvajte ┼ípeci├ílne pr├şpravky aby ste zamedzili po┼íkodeniu povrchu dreva. V pr├şpade ┼że v├ím t├ęma s├íun zauj├şma, pre─Ź├ştajte si n├í┼í ─Źl├ínok z ak├Żch materi├ílov sa sauny vyr├íbaj├║.

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest