Ako udržiavať saunu

Obstaranie sauny patrí jednoznačne medzi drahšie investície. Preto, pokiaľ rozmýšľate nad jej kúpou, je potrebné premyslieť si viacero oblastí. Jednou z nich je aj náročnosť udržiavania. Preto sme si pre vás pripravili tento článok, v ktorom sa dozviete, ako udržiavať saunu aby vám mohla prinášať radosť, čo najdlhšiu dobu.

vyberomat sk ako udržiavať saunu
vyberomat sk ako udržiavať saunu

Posaďte sa na uterák

Pri saunovaní dochádza k detoxikácií tela, z ktorého sa vyplavujú škodliviny prostredníctvom potu. Aby ste zabránili jeho kontaktu s drevom, prestrite pod sebou uterák, ktorý ho absorbuje. Dokážete tak predísť množeniu baktérií vo vnútri sauny, ktoré by inak mohlo zapríčiniť tvorbu plesní. Okrem toho zabránite farebným fľakom, ktoré by po kontakte potu s drevom mohli vzniknúť.

Čistite

Samotné používanie uteráku nedokáže udržať saunu sterilnú. Po dokončení saunovania použite dezinfekčný prípravok určený pre fitness, vírivky alebo sauny. Špeciálne prípravky nepoškodia povrch dreva len ho zbavia nežiaducich nečistôt. Po každom použití by ste mali povrch lavičiek a opierok na hlavu pretrieť mokrým uterákom. Nápomocný môže byť aj prírodný roztok z vody a sódy bikarbóny, ktorý povrch nepoškodí iba vyčistí.

Vetrajte

Aj keď sa na výrobu sáun používajú drevá, ktoré odpudzujú vodu je potrebné pravidelné vetranie. Hlavne pri fínskych saunách vzniká veľká vlhkosť. Pokiaľ by ste ju uzavreli vo vnútri sauny, došlo by k navlhnutiu dreva na ktorom by sa mohla vytvoriť pleseň alebo hniloba či nepríjemný zápach.

Intenzívnejšie čistenie

Aspoň raz týždenne by sa mali vyčistiť a vydezinfikovať podlahy vrátane dverí a okien. Aj tieto časti treba zbaviť baktérií a zápachu. Nutnosť intenzívneho čistenia záleží od toho, ako často saunu používate.

vyberomat sk ako udržiavať saunu
vyberomat sk ako udržiavať saunu

Zhrnutie

Sauny si vyžadujú pravidelné udržiavanie a čistenie. Teplé prostredie, spojené s intenzívnou vlhkosťou, pomáha k rozmnožovaniu baktérií, ktoré môžu spôsobovať zápach. Na čistenie používajte špeciálne prípravky určené do sáun a vírivek, aby nedošlo k poškodeniu povrchu dreva. V prípade, že vám téma sáun zaujíma, prečítajte si náš článok: Drevená sauna.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest