Ako vyberať ústnu sprchu

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk truelife aquafloss
vyberomat sk truelife aquafloss

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk philipshx ims sk sk
vyberomat sk philipshx ims sk sk

Rozumná voľba

vyberomat sk philips sonicare diamondclean a airfloss ultra black hx
vyberomat sk philips sonicare diamondclean a airfloss ultra black hx

Najvyššia kvalita

Ústna sprcha je prístroj, ktorým vyčistíte medzizubný priestor a odstránite zubný plak. Okrem toho vám vymasíruje ďasná, takže budú lepšie prekrvené. Pomôže tiež všetkým, ktorí nosia strojček na zuby. Jednotlivé modely sa od seba líšia viacerými vlastnosťami. Ešte pred tým, ako začnete vyberať, si preto zodpovedzte na otázku, čo od ústnej sprchy očakávate. Od vašej odpovede bude závisieť, aký typ budete potrebovať.

Tu sa však výber zďaleka nekončí. Ústne sprchy sa od seba odlišujú počtom a druhom trysiek, možnosťou nastavenia intenzity tlaku a spôsobom napájania. Rozdiely sú tiež vo veľkosti jednotlivých modelov. Pozrime sa teda spolu na to, čo všetko môžete od tohto prístroja očakávať. Dozviete sa tiež, pre koho je vhodný a ako začať s jeho používaním.

Čo si vybrať?

Pripravili sme si pre vás zopár tipov na výhodné ústne sprchy.


Najvýhodnejšie ústne sprchy
KladyZáporyPriemerná cenaAktuálna cena
PHILIPS SONICARE DIAMONDCLEAN A AIRFLOSS ULTRA BLACK HX8494/03– sada elektronickej kefky a ústnej sprchy
– dlhá životnosť
– puzdro na cestovanie slúži ako nabíjacia stanica
– dobrá kvalita
– dizajn 
– vysoká cena224 €Zobraziť ponuku
PANASONIC EW1511– silný tlak vody
– dobrá cena
– zamedzuje paradontóze
– vďaka malej veľkosti je ľahko prenosná
– dizajn
– menšia nádržka na vodu (200 ml)
– chýba indikátor pre nabitú baterku
90 €Zobraziť ponuku
PHILIPS SONICARE HX8438– jednoduchá manipulácia
– ľahko skladovateľné
– vhodné na cestovanie
– pekný dizajn
– 3 režimy nastavenia prestriekania
– malá nádržka na vodu (40 ml)91 €Zobraziť ponuku
ORAL-B AQUACARE 6 PRO-EXPERT– dobrá kvalita
– 6 programov
– veľkosť nádržky 140 ml
– vysoká cena
– ťažšie čistí medzizubné priestory
– komplikované vylievanie zvyšku vody
140 €Zobraziť ponuku
TRUELIFE AQUAFLOSS STATION– dobrá cena
– možnosť zvoliť si tlak vody
– veľká nádržka na vodu (600 ml)
– hlučný
– zo začiatku nepríjemný pocit pri citlivých zuboch
60 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk philips sonicare diamondclean a airfloss ultra black hx

PHILIPS SONICARE DIAMONDCLEAN A AIRFLOSS ULTRA BLACK HX8494/03

Sada Philips Sonicare Diamond Clean a Airfloss Ultra Black HX8494/03 obsahuje okrem ústnej sprchy aj sonickú elektronickú kefku pre dospelých. Ústna sprcha sa funguje na akumulátorové napájanie. V Balení sa nachádza aj cestovné puzdro s USB, ktoré slúži na dobíjanie. Pri kefke aj sprche si môžete zvoliť zo 4 režimov čistenia. Balenie obsahuje 1 prístroj AirFloss Ultra Black, 1 sonickú kefku, 1 ks hlavice, 1 nabíjací pohár, cestovné puzdro s USB, 1 trysku a nabíjačku.


vyberomat sk panasonic ew

PANASONIC EW1511

Elektronická ústna sprcha Panasonic EW1211 vďaka svojej veľkosti a ľahkosti je perfektná pre cestovanie. Môžete si zvoliť z 5 programov. Nabíja sa prostredníctvom nabíjacieho stojanu. Obsahuje 2 trysky, telo ústnej sprchy a nabíjací stojan.


vyberomat sk philipshx ims sk sk

PHILIPS SONICARE HX8438

Ústna sprcha Philips Sonicare HX8438 dokonale vyčistí medzizubné priestory. Odstráni až 99,9 % zubného plaku a zbaví vás nežiaducich baktérií. Stačí 60 sekúnd denne, aby udržala vaše zuby a ďasná zdravé. Ústna sprcha kombinuje zmes mikrokvapiek vody a vzduchu. Vďaka dýze AirFloss sa maximálne zosilňuje účinnosť prestrekovacej technológie, čo zapríčiní rýchle a účinné čistenie. Balenie obsahuje nabíjačku na akumulátorové nabíjanie, telo ústnej sprchy a 2 ks trysiek.


vyberomat sk oral b

ORAL-B AQUACARE 6 PRO-EXPERT

Elektronická ústna sprcha Oral- B Aquacare využíva oxyjet technológiu, čím zlepšuje zdravie ďasien a čistí ústnu dutinu. Ústna sprcha funguje na sieťové napájanie. Balenie obsahuje prenosnú ústnu sprchu, 2 ks náhradných trysiek.


vyberomat sk truelife aquafloss

TRUELIFE AQUAFLOSS STATION

Trulife AquaFloss Station využije celá rodina. Pomocou príjemnej masáže prekrvuje ďasná, vyčistí medzizubné priestory a ničí baktérie. Zlepšuje celkovú kondíciu úst a ďasien a odstraňuje nepríjemný pach. Dokáže vyčistiť korunky implantáty a strojčeky. Balenie obsahuje telo ústnej sprchy, nabíjačku pre sieťové napájanie a 2ks trysiek.

Prečo používať ústnu sprchu

Ústna sprcha dokonale vyčistí vaše zuby od zvyškov zubného plaku. Postará sa aj o čistenie medzizubných priestorov. Využitím tlaku prúdu vody dosiahnete dokonalejšie čistenie ako pri čistení zubnou niťou alebo medzizubnou kefkou. Umožní vám tiež jednoduchšie dosiahnuť na ťažko prístupné miesta. Takéto čistenie je pre dôkladnú hygienu veľmi dôležité. Práve medzizubné priestory sú najvhodnejším prostredím pre množenie baktérií, ktoré spôsobujú tvorbu zubného kazu. Ak chcete dosiahnuť dokonalý výsledok, kombinujte používanie zubnej nite, medzizubnej kefky a ústnej sprchy.

vyberomat sk water flosser
vyberomat sk water flosser

Výhodou tohto prístroja je, že ním môžete masírovať aj ďasná. Tie tak budú lepšie prekrvené, posilnené a menej náchylné na zápal.

Pri jej používaní si nádržku naplníte vlažnou vodou. Môžete do nej pridať aj ústnu vodu alebo napríklad antibakteriálny roztok.

Pre koho je ústna sprcha vhodná

Nosíte zubný strojček? S ústnou sprchou sa už viac nebudete musieť trápiť zdĺhavým čistením. Ústna sprcha vám v tom pomôže. Je výborným pomocníkom aj pre tých, ktorí majú v korunky, implantáty a mostíky.

Tento prístroj je vhodný od veku 6 – 7 rokov, kedy sa začínajú prerezávať trvalé zuby. Využijú ho tiež dospelí a seniori. Pri prvom použití odporúčame nastaviť najnižší tlak vody. Potom ho môžete postupne zvyšovať do intenzity, ktorá vám bude vyhovovať.

Ústna sprcha — parametre výberu

Prvým krokom pri výbere bude stanoviť si účel, na aký chcete tento prístroj využívať. Potom sa zamerajte na ostatné kritériá, až kým nevyberiete model, ktorý bude presne vyhovovať vašim požiadavkám.

vyberomat sk water flosser
vyberomat sk water flosser

Ústne sprchy podľa využitia

Ústne sprchy môžete využiť na čistenie medzizubných priestorov, masáž ďasien alebo obe činnosti. Podľa toho ich delíme nasledovne.

Pre čistenie medzizubných priestorov

Čistenie medzizubných priestorov len s medzizubnou kefkou alebo zubnou niťou nemusí byť dostatočne dôkladné. Problém nastáva tiež, ak do priestoru medzi zubami niť ani kefku nedostanete. Vtedy prichádza na rad čistenie ústnou sprchou s vysokým tlakom vody. Ten odstráni z medzizubného priestoru nečistoty aj zubný plak.

Pre masáž ďasien

Zubné sprchy na masáž ďasien využijete, ak sa vám ďasná často zapaľujú alebo chcete problémom s ďasnami len predísť. Masáž zlepší prekrvenie a celkovú kondíciu ďasien. Pri masáži budete potrebovať nižší tlak vody ako pri čistení. Intenzitu masírovania si navyše na mnohých modeloch môžete prispôsobiť, aby vám vyhovovala čo najlepšie.

Kombinácia masáže a čistenia

Na trhu nájdete tiež modely, ktoré využijete na obidva účely. Majú možnosť nastavenia rôznej intenzity tlaku. Môžete si ho tak prispôsobiť činnosti, ktorú práve vykonávate.

vyberomat sk water flosser
vyberomat sk water flosser

Podľa veľkosti

Jednotlivé modely sa líšia aj svojou veľkosťou. Na výber tak máte cestovné alebo stolové ústne sprchy a tiež modely na vodovodný kohútik.

Cestovné ústne sprchy

Cestovné modely majú priamo na rukoväti zabudovanú nádržku na vodu. Tá má zvyčajne objem okolo 120 ml. Pri používaní musíte počítať s o niečo nižším tlakom. Ak však potrebujete skladný model, ktorý si so sebou môžete kamkoľvek zabaliť, je pre vás najvhodnejším riešením.

Stolové ústne sprchy

Ak máte v kúpeľni dostatok miesta na uloženie tohto prístroja a neplánujete si ho so sebou brávať na cesty, vyberte si stolový model. Ponúkne vám viac možností nastavenia tlaku. Má tiež väčšiu nádobu na vodu.

Ústne cetrá

Variantom je ústne centrum, s ktorým si zakúpite elektrickú zubnú kefku aj sprchu v jednom. Získate tak komplexné vybavenie pre vašu ústnu hygienu. V ústnom centre sa môžu nachádzať stolové aj cestovné modely. Na výber máte tiež kombinácie s rôznymi typmi zubných kefiek. Môžete si zvoliť sonickú aj rotačnú elektrickú kefku. Ak neviete, aký je medzi nimi rozdiel, prečítajte si náš článok Ako vybrať najlepšiu zubnú kefku.

Zubné sprchy na vodovodný kohútik

Tento typ je nenáročný na miesto na skladovanie. Je častou voľbou aj u ľudí, ktorí si používanie ústnej sprchy chcú len vyskúšať. Stojí totiž o niečo menej. Tlak si nastavíte jednoducho nastavením prúdu vody z vodovodnej batérie. Musíte však počítať s tým, že týmto spôsobom sa tlak nedá nastavovať tak plynule ako pri iných typoch.

Spôsob napájania

Cestovné ústne sprchy môžu byť napájané tužkovými batériami alebo nabíjateľným akumulátorom. Ak sa rozhodnete pre akumulátorový model, nezabudnite si skontrolovať, ako dlho vydrží pracovať na jedno nabitie. Skontrolovať odporúčame aj údaj o dobe potrebnej na nabitie.

Stolové ústne sprchy sú napájané z elektrickej siete. Pri používaní musíte preto počítať s nutnosťou zapojenia do zástrčky. Niekomu môže vadiť prítomnosť kábla. Tá je však vyvážená vyšším výkonom a viacerými možnosťami nastavenia.

vyberomat sk water flosser
vyberomat sk water flosser

Nastavenie tlaku vody

Možnosť nastavenia tlaku vody je dôležitá najmä vtedy, ak chcete zubnú sprchu využívať na odstraňovanie zubného povlaku aj na masáž ďasien. Na trhu nájdete modely s možnosťami nastavenia od 5 do 10 stupňov intenzity.

Druhy trysiek

Niekomu môže na čistenie postačiť jedna klasická tryska. Ak však máte napríklad zubný strojček, nebude postačujúca. K ústnej sprche preto niektorí výrobcovia predávajú aj špeciálne trysky na čistenie jazyka, parodontálnych vreciek alebo zubného strojčeka. Aby ste si mohli trysku naviac dokúpiť, bude však musieť byť od rovnakého výrobcu. Dostupnosť trysiek si preto skontrolujte ešte pred kúpou ústnej sprchy.

Časovač

Niektoré modely sú vybavené časovačom, na ktorom si nastavíte dobu čistenia.

Záver

Ústna sprcha nie je len doplnok zubnej hygieny, ktorý využívajú ľudia so zvýšenou kazivosťou zubov. Pre dokonale vyčistený chrup by ho mal využívať každý. Tento prístroj navyše nie je veľmi drahý. Najlacnejšie cestovné modely zakúpite už od 35 Eur. Najdrahšie ústne centrá zakúpite do 300 Eur. Tieto už však okrem ústnej sprchy obsahujú tiež elektrickú zubnú kefku. Bežný stolový model ústnej sprchy dostanete už v sume okolo 50 Eur.

Pri výbere si najskôr určite, čo od tohto prístroja očakávate. Potom prejdite k požadovanej veľkosti a jednotlivým parametrom. Porovnajte možnosti nastavenia intenzity tlaku vody a typ napájania. Okrem toho by ste sa mali zaujímať, aké druhy trysiek sa v balení nachádzajú. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj náhradné trysky, ktoré si budete môcť dokúpiť. Pri používaní nezabudnite na to, že ak chcete vyčistiť chrup naozaj dôkladne, najlepšie je pred použitím ústnej sprchy použiť tiež medzizubnú kefku alebo dentálnu niť.

Sonická zubná kefka Philips Sonicare DiamondClean novej generácie

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest