Ako vybrať vákuový čistič pórov

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk beurer fc
vyberomat sk beurer fc

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk beautyrelax peelmax
vyberomat sk beautyrelax peelmax

Rozumná voľba

vyberomat sk vigan mammoth lady two
vyberomat sk vigan mammoth lady two

Najvyššia kvalita

Súčasťou pravidelnej starostlivosti o pleť je tiež čistenie pórov. Upchaté póry nielen že nevyzerajú pekne, ale môžu sa začať zapaľovať. Vákuový čistič pórov sa o ich dokonalú čistotu postará a vaša pleť bude znovu vyzerať mladistvo a sviežo. Hĺbkové čistenie pleti zbaví póry každej nečistoty, pomáha zbavovať pleť škvŕn a akné. Účinok je pritom oveľa intenzívnejší, ako keď používate len kozmetiku na čistenie pleti.

Pri výbere na vás čaká porovnanie niekoľkých parametrov. Základným kritériom výberu by mala byť možnosť nastaviť rôzne stupne intenzity sania. Ďalej sa môžete rozhodovať na základe vašich preferencií o spôsobe napájania. K jednotlivým modelom výrobcovia pridávajú aj rôzne nadstavce pre jednoduchšie čistenie každej časti tváre. Pre dokonalý výsledok dodržiavajte správny postup — aj ten nájdete v nasledujúcom článku.

Čo si vybrať?

V tabuľke nižšie sme si pre vás pripravili zopár tipov pre kvalitné vákuové čističe pórov.

Najvýhodnejšie vákuové čističe pórovKladyZáporyPriemerná cenaAktuálna cena
HOMEDICS MDA-100RG MIKRODERMABRÁZIA– obsahuje 50 filtrov
– obsahuje diamantovú hlavicu
– viacúčelové použitie
– vysoká cena110 €Zobraziť ponuku
VIGAN MAMMOTH LADY TWO– obsahuje 50 filtrov
– 5 nadstavcov pre masáž a čistenie pleti
– silný sací ťah
– 3 stupne intenzity
– vysoká cena
125 €Zobraziť ponuku
BEAUTYRELAX PEELMAX– 5 úrovní intenzity
LCD displej
– 4 aplikátory na ošetrenie pleti 
– obsahuje iba 5ks filtrov60 €Zobraziť ponuku
BEURER FC 41– nízka cena
– pre všetky typy pleti
– displej
– 3 nadstavce
– slabšia sacia schopnosť21 €Zobraziť ponuku
PROFICARE PC-PR 3025– 5 úrovní intenzity
– 4 výmenné hlavice
– overená značka 
– pri nesprávnom použití môže spôsobiť modriny29 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk homedics mda rg

HOMEDICS MDA-100RG MIKRODERMABRÁZIA

Profesionálny sací vákuový čistič odstraňuje čierne bodky, čistí akné, pomáha pri mastnej pleti, zmierňuje vrásky a pigmentové škvrny. Balenie obsahuje nabíjací strojček.


vyberomat sk vigan mammoth lady two

VIGAN MAMMOTH LADY TWO

Vákuový čistič pórov s mikrodermálnou abráziou, účinne funguje ako peeling a vákuový lifting tváre. Súčasťou balenia je nabíjačka.


vyberomat sk beautyrelax peelmax

BEAUTYRELAX PEELMAX

Vákuový čistič pórov prináša starostlivosť o pleť na profesionálnej úrovni. Aplikácia trvá pár minút a je úplne bezbolestná. Prístroj sa nabíja prostredníctvom USB kábla, ktorý je súčasťou balenia.


vyberomat sk beurer fc
vyberomat sk beurer fc

BEURER FC 41

Vákuový čistič pórov na tvár, ktorý vďaka vákuovej technológii účinne odstraňuje nečistoty pleti a hĺbkovo odstraňuje póry. Pravidelné používanie podporuje zdravo vyzerajúcu pleť. Napája sa pomocou batérie alebo zo siete.


vyberomat sk proficare pc pr

PROFICARE PC-PR 3025

Čistič pórov na batériový pohon účinne odstraňuje čierne bodky, komedony a vyrážky.

Ako funguje vákuový čistič pórov?

Vákuový čistič pórov využíva vákuovú technológiu, ktorou sa odstraňujú z pleti nečistoty. Čistič ťahom vzduchu vytvorí podtlak, čím vzniká vákuum, pomocou ktorého čistí póry. Takéto čistenie je vhodné pre mužov aj ženy. Vákuový čistič je navyše možné využiť pre všetky typy pleti, dokonca aj citlivú. Pri čistení je však prispôsobiť silu sania podľa vášho typu pleti.

Vákuové čističe pórov sa predávajú s viacerými nadstavcami. Každý z nich slúži na iný spôsob znečistenia. Výhodou je bezpečné čistenie pleti bez rizika vzniku zápalu, ku ktorému často pri čistení pórov dochádza. Čistenie pórov je okrem toho bezbolestné a ide do hĺbky, ako keby ste si pleť nechali vyčistiť v kozmetickom salóne.

vyberomat sk vacuum pore cleaner
vyberomat sk vacuum pore cleaner

Na nepríjemné pocity či bolesť a podráždenie pri vytláčaní pórov môžete pokojne zabudnúť. Prístroj je navyše malých rozmerov, takže si ho môžete bez problémov pribaliť aj na cesty.

Čistenie pre mladistvý vzhľad pleti

Vákuové čistenie pórov odstráni z pokožky aj odumreté časti a zlepšuje krvný obeh. Pleť sa stáva pružnejšou a pevnejšou. Výsledkom je pomalšie starnutie buniek a svieži vzhľad. Kombináciou s masážou tváre stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu. Môžete ho využívať nielen na tvár ale aj na krk a dekolt.

Ako vákuový čistič pórov používať

Pre dokonalý výsledok sa odporúča pred čistením pleť napariť po dobu 10 – 15 minút alebo si ju nahriali horúcim uterákom. Póry sa vďaka tomu otvoria a čistenie bude o to účinnejšie.

Potom si vyberte vhodný nadstavec a nastavte intenzitu sania. Na jednom mieste by ste mali prístroj podržať po dobu 2 – 3 sekundy. Pomaly ním takto pohybujte po celej tvári a podľa potreby vymieňajte jednotlivé nadstavce. Nakoniec si na tvár priložte studený uterák. Póry sa tak uzavrú, čo zabráni vniknutiu nových nečistôt. Pleť nakoniec ošetrite vhodným krémom. Nezabudnite očistiť nadstavce prístroja — najlepšie pod tečúcou vodou.

Podľa čoho vyberať

Pri kúpe vákuového čističa pórov zohľadnite niekoľko parametrov. Vďaka tomu si vyberiete produkt, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať. Zamerajte sa najmä na možnosť nastavenia rôznej intenzity sania a vyhovujúci typ napájania. Aby sa vákuový čistič pórov pekne vynímal na poličke v kúpeľni, nezabudnite ani na vhodný dizajn.

Intenzita sania

Intenzita sania vám prezradí, aký je sací výkon čističa pórov. Najlepšie urobíte, ak si vyberiete model, kde je možné intenzitu sania nastavovať. Stupňov nastavenia môže byť 3 – 5 v závislosti od konkrétneho modelu.

Najnižšiu intenzitu sania využijete, ak máte citlivú pleť. Pre odolnejšiu pleť môžete využívať aj silnejšie sanie. Silnejšie sanie tiež môžete nastaviť na ťažšie dostupných miestach napríklad v záhyboch okolo nosa.

Spôsob napájania

Vákuový čistič pórov môže byť napájaný nabíjateľným akumulátorom, pomocou kábla alebo batériami. Každý z týchto spôsobov má svoje plusy aj mínusy.

Napájanie akumulátorom

Modely, ktoré sú napájané nabíjateľným Li-ion akumulátorom vás nebudú limitovať pri pohybe. Výhodou je, že nebudete musieť dokupovať batérie. Ak sa rozhodnete pre tento typ, skontrolujte si v popise produktu dobu prevádzky bez potreby nabitia. Zaujímať by vás mal tiež čas, ktorý bude akumulátor potrebovať na nabitie.

Vákuový čistič pórov na batérie

Ak si vyberiete model na batérie, musíte počítať s o niečo nižším výkonom. Budete tiež musieť dokupovať batérie. Používaný typ sú batérie AAA. Ak často cestujete mimo domova, tento typ bude vzhľadom na jeho nezávislosť od elektrickej siete najvýhodnejší.

Ergonomické tvarovanie

Aby sa vám s týmto prístrojom dobre manipulovalo, mal by sa vám dať dobre držať v ruke. Výhodou je preto ergonomické tvarovanie, ktoré vám dokonale padne do ruky.

Dizajn

Tento prístroj sa vyrába v mnohých dizajnoch. Budete si tak môcť vybrať farbu, ktorá vám najviac vyhovuje. Na trhu nájdete modely v bielej farbe a jej kombináciách s inými odtieňmi, zelenej, ružovej, modrej a dokonca aj v metalických farbách. Vákuový čistič pórov si môžete farebne doladiť k zariadeniu vašej kúpeľne alebo farbe ostatných kozmetických pomôcok.

Displej

Niektoré modely sú vybavené displejom. Zobrazuje sa na ňom aktuálne nastavenie intenzity a stav nabitia akumulátora či stav batérií.

Cena

Najlacnejšie vákuové čističe pórov kúpite už v cene od 20 do 30 Eur. Už v tejto cenovej kategórii si môžete zaobstarať modely s troma nadstavcami a úrovňami intenzity sania. V strednej cenovej úrovni okolo 50 Eur si môžete vyberať čističe s displejom a viacerými nadstavcami. Najdrahšie modely v cene nad 100 Eur obsahujú aj nadstavce na masírovanie pleti a iné vymoženosti.

vyberomat sk vacuum pore cleaner
vyberomat sk vacuum pore cleaner

Nadstavce na vákuový čistič pórov

Pre ťažko prístupné miesta sú spolu s čističom pórov dodávané rôzne nadstavce. Môže ich byť až 5. Platí, že čím viac nadstavcov je v balení dodaných, tým jednoduchšie sa dostanete na každé miesto na tvári, krku či dekolte.

Nadstavec s najmenším otvorom — využijete ho na oblasť záhybov nosa. Je tiež vhodný pre citlivú pokožku.

Väčší nadstavec — vyčistí rozsiahlejšie plochy a dobre prístupné miesta. Môžete tiež nastaviť vyššiu intenzitu sania.

Nadstavec pre peeling — nájdete ho aj pod názvom nadstavec s mikrokryštalickou hubičkou. Používa sa na odstránenie odumretých čiastočiek pokožky. Pre dokonalý efekt by ste ho mali využívať približne dva krát týždenne.

Oválny nadstavec — používa sa na oblasť okolo nosa a úst.

Záver

O krásnu pleť bez čiernych bodiek a pórov sa postará vákuový čistič pórov. Tento prístroj malých rozmerov dokáže s pleťou doslova zázraky. Vďaka pravidelnému čisteniu sa zbavíte upchatých pórov a pomáha aj pri akné. Pleť navyše omladí, prekrví a podporí tvorbu kolagénu a elastínu.

Pri výbere začnite voľbou intenzity sania a typom napájania. Iste vás bude zaujímať aj dizajn. Pre jednoduchosť manipulácie skontrolujte tiež to, či vám vyhovuje tvar. Jednotlivé modely sú dodávané s rôznymi nadstavcami pre jednoduchšie čistenie každej oblasti tváre. Aby ste využili všetky prednosti tohto prístroja, mali by byť najmenej tri. Budete si tak môcť vybrať nadstavec pre peeling, čistenie ťažko dostupných oblastí aj väčších plôch.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest