Ako vybrať bezdrôtové slúchadlá

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny

vyberomat sk aplle airpods
vyberomat sk aplle airpods

Najvýhodnejšie slúchadlá do uší

vyberomat sk beats power comfort ii
vyberomat sk beats power comfort ii

Najvýhodnejšie slúchadlá na hlavu

vyberomat sk beats powerbeats pro
vyberomat sk beats powerbeats pro

Najvýhodnejšie slúchadlá za uši

Slúchadlá sú neoceniteľným doplnkom všetkých, ktorí si chcú vychutnať hudbu či film bez toho, aby ich rušilo okolie. Súčasným trendom sú bezdrôtové slúchadlá, ktoré sú vďaka absencii káblu omnoho praktickejšie a skladnejšie. V ponuke je množstvo rôznych druhov týchto slúchadiel a môže byť ťažké sa v nich orientovať. Preto sme si pre vás v nasledujúcich riadkoch pripravili sprievodcu výberom bezdrôtových slúchadiel. Aby ste si vybrali také slúchadlá, ktoré budú úplne vyhovovať vašim potrebám.

Čo si vybrať?

V tabuľke nižšie sme pre vás pripravili zopár tipov na výhodné bezdrôtové slúchadlá, ktoré sme rozodelili podľa typu.

Najvýhodnejšie bezdrôtové slúchadláTypKladyZáporyPriemerná cenaAktuálna ponuka
APPLE AIRPODS 2019do uší– kvalita
– vyváženosť zvuku
– výdrž
– dizajn
– praktickosť balenia
– rýchlosť párovania
– rýchlosť nabíjania
– jednoduchosť ovládania
– odolnosť
– ovládanie prostredníctvom zvukového príkazu „hey Siri“
– vysoká cena
– môžu vypadávať z púzdra
– zložitosť čistenia
210 €Zobraziť ponuku
NICEBOY HIVE PODS 2do uší– dobrá cena
– kvalita
– vyváženosť zvuku
– výdrž
– dizajn
– praktickosť balenia
– rýchlosť nabíjania
– jednoduchosť ovládania
– vodotesnosť
– komplikovanosť párovania
– nižšia kvalita mikrofónu
– slúchadlá sa môžu odpájať
65 €Zobraziť ponuku
BOSE QUIETCOMFORT 35 II na hlavu– kvalita
– vyváženosť zvuku
– ľahkosť
– výdrž
– dizajn
– pohodlnosť
– možnosť pripojiť 2 zariadenia naraz
– vysoká cena
– nižšia kvalita náušníkov
– krátky audio kábel
320 €Zobraziť ponuku
HYPERX CLOUD STINGER CORE 7.1 WIRELESSna hlavu– vyváženosť zvuku
– jednoduchosť ovládania
– ľahkosť
– odolnosť
– mikrofón
– vysoká citlivosť ovládania hlasitosti
– môže zahrievať uši
– krátky nabíjací kábel
120 €Zobraziť ponuku
BEATS POWERBEATS PROza uši– kvalitný zvuk
– výdrž
– pevne držia
– rýchlosť nabíjania
– rýchlosť párovania
– vodotesnosť
– vysoká cena
– veľkosť nabíjacej krabičky
230 €Zobraziť ponuku
Niceboy HIVE sport 2 za uši– množstvo pozitívnych recenzií
– dobrá cena
– pevne držia
– rýchlosť párovania
– výdrž
– príjemné nosenie
– dlhšie nabíjanie (4,5 h)
– nižšia kvalita zvuku basy
37 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk aplle airpods

Apple AirPods 2019

Apple AirPods sú známe predovšetkým vďaka svojej vysokej kvalite. Tieto slúchadlá sú vhodné pre vlastníkov iPhonov ale aj pre tých, čo uprednostňujú android. Perfektne sa hodia ku každej športovej aktivite, keďže pevne držia na ušiach a nebudú vám prekážať káble vedúce zo slúchadiel. Sú mimoriadne odolné, môžete jednoducho dotykom prijať hovor alebo prepínať skladby.


vyberomat sk niceboy hive pods

Niceboy HIVE Pods 2

Niceboy HIVE pods 2 sú bezdrôtové slúchadlá, ktorých najväčšou výhodou je výdrž používania a to až 35 h. Slúchadlá, napriek svojej nízkej cene, ponúkajú prémiovú kvalitu, ktorá sa vyrovná drahým značkám. Hodia sa na každodenné nosenie, ako aj na športové aktivity.


vyberomat sk beats power comfort ii

Bose QuietComfort 35 II

Bose QuietComfort 35 II sú bezdrôtové slúchadlá, vhodné od používania na počúvanie hudby až po hranie hier. Kvalitný zvuk, spolu s jeho vyváženosťou a aktívnym potlačením hluku (ANC), zabezpečia perfektný zážitok. Mikrofón je integrovaný. Doba výdrže je 20 hodín. Vybrať si môžete z dvoch farebných prevedení.


vyberomat sk hyperx cloud stinger core wireless

HyperX Cloud Stinger Core 7.1 Wireless

Herné slúchadlá HyperX Cloud Stinger Core 7.1 Wireless, sú určené pre PC a PlayStation 4. Prednosťou slúchadiel je kvalitný, vyvážený zvuk, jednoduchosť ovládania a kvalita mikrofónu. Mikrofón je sklápateľný. Herné slúchadlá majú priemernú výdrž a to 17 hodín, nabíjajú sa prostredníctvom USB – C.


vyberomat sk beats powerbeats pro

Beats PowerBeats Pro

Bezdrôtové slúchadlá Beats PowerBeats Pro ponúkajú kvalitný zvuk, s dlhou výdržou a rýchlym pripojením. Výhodou je absencia káblu, keďže mikrofón je zabudovaný priamo v slúchadlách. Vybrať si môžete z množstva farebných variantov. Slúchadlá majú výdrž batérie až 24 hodín.


vyberomat sk niceboy hive sport

Niceboy HIVE sport 2

Bezdrôtové slúchadlá JBL Endurance Sprint sú vhodné pre všetky športové Bezdrôtové slúchadlá Niceboy HIVE sport 2 sú vhodné pre všetky športové aktivity, vďaka svojmu tvaru, ktorý sa upevňuje okolo ucha. Pevne držia a nespadnú ani pri náročných tréningoch. Kábel okolo krku obsahuje mikrofón. Ovládanie je jednoduché, ako aj počúvanie hudby či prijímanie hovorov.

Účel použitia 

Ešte pred tým, ako sa začnete zaujímať o podrobnejšiu špecifikáciu a kvalitu zvuku, je dobré si ujasniť, kde a ako budete slúchadlá využívať. Na trhu môžete totiž nájsť naozaj rôznorodú škálu bezdrôtových slúchadiel podľa toho, na aký účel sú vyrobené. Napríklad, pokiaľ chodíte často behať alebo cvičiť do posilňovne, budú sa vám určite hodiť špeciálne športové slúchadlá. Tie sú vysoko odolné a pevne držia v ušiach. Ich bezdrôtový variant je skvelý najmä v tom, že sa vám pri cvičení nebudú nikde motať káble a vy si užijete skutočnú voľnosť pohybu.

vyberomat sk bluetooth headphones
vyberomat sk bluetooth headphones

Ďalej sa môžete stretnúť aj so špeciálnymi hernými bezdrôtovými slúchadlami. Súčasťou takýchto slúchadiel býva väčšinou aj mikrofón, ktorý umožňuje využívať možnosť hlasového chatu v počítačových hrách. Okrem počítačov sú niektoré slúchadlá kompatibilné aj s hernými konzolami Xbox a PlayStation. V neposlednom rade si môžete kúpiť napríklad aj kancelárske bezdrôtové slúchadlá či profesionálne slúchadlá pre DJ. Záleží naozaj len na plánovanom využití. Pokiaľ však nehľadáte slúchadlá na konkrétny účel, alebo ešte presne neviete ako ich plánujete využívať, nezúfajte. Vyrábajú sa aj univerzálne bezdrôtové slúchadlá.

Typ slúchadiel 

Ďalším potrebným krokom pri výbere bezdrôtových slúchadiel je zvolenie typu, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Na výber máte z troch možností – slúchadlá do uší (takzvané štuple), slúchadlá cez hlavu a bezdrôtové slúchadlá za uši. Najväčšími výhodami prvého menovaného typu sú určite praktickosť a skladnosť. Vďaka svojej malej veľkosti a váhe sa ľahko prenášajú a sú tak ideálnymi spoločníkmi na cesty. Na druhej strane ponúkajú o niečo horší zvuk ako slúchadlá cez hlavu, pretože nedokážu tak efektívne tlmiť rušivý hluk z okolia.

Práve lepšie potláčanie rušivých zvukov z okolia a vysoká kvalita zvuku patria k najväčším prednostiam bezdrôtových slúchadiel cez hlavu. Naopak ich záporom sú väčšie rozmery a taktiež vyššia cena. Posledné spomínané slúchadlá za uši sú síce z tejto trojice najmenej populárne, no majú čo ponúknuť. Ide o mix vysokej kvality zvuku a relatívne dobrej skladnosti. Niekoho by však pri kúpe mohol odradiť neatraktívny vzhľad.

vyberomat sk bluetooth headphones
vyberomat sk bluetooth headphones

Vyskúšanie funkčnosti 

Množstvo elektroniky je možné zakúpiť aj bez predošlého vyskúšania, ale v prípade bezdrôtových slúchadiel to určite neodporúčame. Hlavné dôvody sú hneď dva. Po prvé je potrebné si overiť, či sú slúchadlá bez problémov spárovateľné s vaším zariadením. Preto sa nehanbite a vyskúšajte si pripojenie bezdrôtových slúchadiel k vášmu smartfónu priamo na predajni. Vo väčšine prípadov na žiadny problém nenarazíte, no je dobré tento krok nepodceniť.

Druhým, dôležitejším dôvodom, prečo je dobré prísť si vyskúšať slúchadlá na predajňu, je posúdenie kvality zvuku. Tú inak ako osobným overením nezistíte. Pri skúšobnom počúvaní sa okrem samotnej kvality zvuku zamerajte aj na to, či slúchadlá pri vyššej hlasitosti a silnejších basách nešumia alebo nechrapčia. To totiž býva jedna z najčastejších vád.

Výdrž batérie 

Pokiaľ máte v pláne používať bezdrôtové slúchadlá viac ako pár minút denne, je potrebné venovať zvýšenú pozornosť výdrži ich batérie. Dôkladne si teda premyslite, koľko hodín ich budete chcieť aktívne využívať. Výdrž väčšiny dnes predávaných bezdrôtových slúchadiel sa pohybuje medzi 5 – 10 hodinami. Výnimkou však nie sú ani tie, ktoré vydržia na jedno nabitie aj dlhšie ako 30 hodín. Dlhšia doba prehrávania sa každopádne takmer vždy rovná vyššej cene.

Ak sa však nechcete výdržou batérie príliš zaoberať, tak sa určite porozhliadnite po slúchadlách cez hlavu. Tieto slúchadlá majú väčšinou aj vstup pre kábel a zvládajú tak prepínať medzi bezdrôtovým a káblovým pripojením. Tým, že ich môžete kedykoľvek pripojiť ku káblu, sa vyhnete neustálemu kontrolovaniu stavu batérie. A hlavne tým predídete situácii, kedy by ste kvôli slabej batérii už nemohli ďalej počúvať hudbu.

vyberomat sk bluetooth headphones
vyberomat sk bluetooth headphones

Vybavenie 

Aj keď sa bezdrôtové slúchadlá môžu javiť ako jednoduché zariadenia, nie je to úplne tak. Takéto slúchadlá môžu byť vybavené nespočetným množstvom praktických doplnkov a funkcií. Obľúbené sú napríklad bezdrôtové slúchadlá s mikrofónom, ktoré sa budú hodiť tím, ktorí majú v pláne so slúchadlami veľa telefonovať. Ďalej sa veľkej obľube tešia slúchadlá s aktívnym potláčaním hluku. Ich zakúpením rozhodne nič nepokazíte. Vďaka nim si totiž budete môcť nerušene vychutnať hudbu alebo ozvučenie akčných filmových scén.

Keďže bezdrôtové slúchadlá nemôžu mať z pochopiteľných dôvodov tlačidlá na ovládanie hlasitosti umiestnené na kábli, musia byť základné ovládacie prvky zakompované v jednom zo slúchadiel. Väčšina bezdrôtových slúchadiel je vybavená prepínacími tlačidlami na boku. Stále populárnejšie riešenie je však ovládanie pomocou dotykových senzorov – to majú napríklad Apple AirPods. Modernou záležitosťou je tiež hlasové ovládanie, pomocou ktorého je možné ovládať hlasitosť alebo pohodlne prepínať pesničky.

Cena 

Cena bezdrôtových slúchadiel by mala byť závislá od kvality ponúkaného zvuku, množstva funkcií a tiež toho, ako často ich budete používať. Pokiaľ budete slúchadlá využívať naozaj pravidelne, napríklad na dennej báze, rozhodne sa nebojte do nich investovať. Všeobecne však môžeme povedať, že väčšinu bezdrôtových slúchadiel zoženiete za cenu nižšiu ako 40€. Doba keď boli bezdrôtové slúchadlá nepomerne drahšie ako káblové je už dávno preč. Medzi naozaj lacné patria takzvané „štuple“.

Pokiaľ by sme sa mali zmieniť o čiastke, za ktorú by ste mali očakávať naozajstnú kvalitu, bolo by to 120 € a viac. V tejto cenovej kategórii už nájdete zaujímavé kúsky, ktoré ponúkajú dokonale vyladený zvuk a veľa praktických funkcií. Tak ako u väčšiny elektronických zariadení sa aj v prípade bezdrôtových slúchadiel vyplatí vsadiť na overených výrobcov. Za nich sa určite dajú považovať Apple, Sennheiser, Beats by Dr, DRe, Sony či Bose. Rovnako sa zamerajte na nákup od autorizovaného predajcu – získate tým záruku, servis a podporu výrobcu.

🎧 Nové Apple AirPods 2: Vše co potřebuješ vědět | WRTECH [4K] (CZ Recenze/Review)

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest